Miminko se budí a usne jen u prsu. Co s tím?

januskaababoo
8. lis 2007

Čaute holky,

je mi líto, že co má diskuze...to problém.

Elishka se mi začala opět budit (po metodě 5,10,15) v noci hooodně často (co půl hoďky, když se zadaří, tak co hoďku) a:
1) hlad nemá, bo se jenom pricucne a spí
2) zoubky ne, bo v minulosti jak jsem natřela byl klid
3) strach v noci nemá, bo spí se mnou v posteli
4) dudlem ji ošálit nejde, bo sevře zuby a konec
5) ještě pár takových nocí a jsem chodící mrtvola, bo to se vydržet nedá

Tak jsem byla na kojeni.net a dozvěděla jsem se, že je to běh na dlouhé tratě...a že jde o zvyk a že jsem živý dudel! Ale já se s tím nehodlám smířit. Do jiného pokoje jít spát nemůžu. Taťku nemáme. Flašku s vodou nechce.

Intervaly: 21:00 posl.kojeni
24:00 přícuc
01:00 přícuc
02:15 kojení a následný přícuc
04:00 přícuc
05:30 kojení

pak už nemůžu, jsem nasraná nevyspaná polomrtva, otevírám okno a malá mi vytuhne do 09:30!!!!!
Nevím, možná by mi pomohlo nechat přes noc tu ventilačku otevřenou...čerstvý vzduch možná...ale to pokojová doporučená teplota klesne na stupeň DOCELA SLUŠNÁ KOSA!

Holky, která z vás to zažila, ví...a doufám, že poradí. Díky polomrtva Januška a přicuclá Elushka. 😔

kacka79
22. lis 2007

Ahojky "dudlíci" tak u nás pořád žádná změna, už dáváme i na noc kaši a stejně to nepomáhá, jen mi připadá že má po ní bolení..usmene v 19h, spíme do 23h - to dobije baterky a začne to, kojeníčko každý 2h, v 6h vstáváme, někdy v 5:30... jsem chodící mrtvola. Dneska jsem byla ve firmě a ptali se mě co se mi stalo 😝

viona
22. lis 2007

Ahoj holky,tak se asi taky přidávám k vám,malý by mohl být u prsu přes noc nonstop,to já ale nedovolim,tak máme poslední dny budíčky po hodině až dvou,vždycky ho ale k tomu prsu dám,protože nevim,jestli nemá zrovna hlad,někdy jí,někdy se jen přicvakne a slastně usne,tak ho nemilosrdně odcvaknu a vracim do postýlky,hrůza a za chvíli je vzhůru znovu a tak to jde pořád dokola,příští týden se poradim s doktorkou o příkrmech na noc,ale obávám se,že v tom to nebude. ☹

kacka79
22. lis 2007

viona nechci tě strašit, ale u nás to hladem určitě není, jak už jsem psala - prostě závislost na cecku 😵

sokolka
22. lis 2007

viona taky tě nechci strašit, ale pořád jsem si myslela, že je to buzení z hladu. Tak dáváme přes měsíc kaše a změna v celku žádná. Někdy je ta noc lepší jindy horší. Takže asi tak. Jo a to ještě zuby nemáme a ani nevím kdy budou. dásničky má pořád stejný už 3 měsíce... 😕

kacka79
22. lis 2007

Holky, já všechno přikládám zubům, a nemáme ani náznaky 😀 no něčím mu to musím omluvit, ty jeho večerní mejdany 😀

viona
22. lis 2007

No já si to taky myslim,to jsou ty naše kojený dětičky,myslim,že to přestane,až dokojíme,ale odstavovat ho kvůli tomu se mi moc nechce,počkám,jak bude dlabat příkrmy a tak na roce už by u prsu být nemusel 😉 Zubama to taky nebude,slintá jak doga už minimálně dva měsíce,ale pořád nic,dásně oteklý nemá,ale zase si říkám,že to musim vydržet,jak na to budu vzpomínat,až mi vyroste,jak byl u mě rád 🙂 😵

sokolka
22. lis 2007

Holky berte to z tý lepší stránky. Jsou děti na UM který vyvádí úplně stejně, ale maminky jsou s nima celý hodiny vzhůru, protože jim prso nabídnout nemůžou. Dětičky si to prostě udělají podle sebe. A odstavovat miminko kvůli spaní, když nemáš záruku, že ti to nebude dělat i nadále je krávovina..... 😔

kacka79
22. lis 2007

sokolka - no právě, že není jistota že by to na UM bylo lepší...

januskaababoo
autor
23. lis 2007

Takze HOLKY, mam RADU!!!!!

NECHTE TO PLAVAT!!! Pokud mimco chce, dat mu...vysvetlim...vcera jsem tu zadala o pomoc...(ne)nahodou jsem dneska potkala 2 maminky, co maji uplne stejny problem...akorat je rozdil mezi mnou a jima...ony to nenazivaji problemem, ony jsou s tim smirene, maji usmev na tvari, jsou spokojene, uzivaji si kazdou chvilku stravenou s mimcem...ja jsem vystresovana, zestarlaaa nejmin o patnact let, vsechno si beru, vsechno resim...tak jsem rekla DOST!!! Myslim, ze mam problem ja a ne mala...pokud budete stastne vy, bude i mimco...tak jak pred mnoha lety vtloukali maminkam do hlavy, ze polivecky uz po tretim mesici...vsechno je ted jinak...a vyzkumy dokonce ukazali, ze je dobre odhodit predsudky a zkostnatele zasady v pripade usinani u prsu...takze na to kvakam (asi se ze me stane zabicka malicka, ale na to ted prdim) a budu kojit...jeste mala poznamka...jedna z tech mamin dneska ma uz i 12-ti lete dite a delal ji to same, odstavil se sam...je normalni, sebevedomy, samota mu nedela problemy...neni na ni nijak zavisly...

Myslim, ze to jenom potrebujeme slyset, ze je vse v poradku...ze je to normalni i jinde, takze holky...kojte a nereste, bo se zblaznite tak jako malem ja!!! I kdybych to mela vydrzet az do 5-ti let Elishky...

kacka79
23. lis 2007

Jauska děkuji za to co jsi napsala

kyri
23. lis 2007

januska: ty máš vždycky nějaký boží téma! 😀 😀 😀
no, máme to občas podobně, teď jsou noci krizovka, já navíc chytla něco na dutinách,
přes den nám díky příkrmům 2 kojení odpadly, jenže ona si je vybírá přes noc! 😅 😅 😅
takže taky dudláme, ale neni to tak hrozný, kámošky kluk NESPÍ jinak než přicucnutej - a taky to neřešej...

jo, dík za inspiraci s tím chladným vzduchem... fakt dobrý, skoro nevětrám (resp. ložnici větrám přes zbytek baráku), páč jsme na kopci nad jižní spojkou, tak je to řev 😝 😝 😝
ale teď teda budu... 😉

viona
23. lis 2007

To jsi napsala fakt hezky Jani,máš pravdu,nestresovat se a budeme spokojení všichni,sice krapet nevyspalí,ale to se časem podá 😒 🙂
Když o tom tak přemýšlim,tak jsem moc ráda,že pořád kojim,je to pohodlné,ekonomické a hlavně moc hezký vidět toho malýho špunta přicucnutýho,spokojenýho 🙂
A jak jsi psala ty sokolko,ještě,že to prso máme ,aspoň je čím uklidnit a uspat,nevim,co bych dělala bez něj,dudlíka nechce.

listicka77
23. lis 2007

No já nemůžu přispět se svou zkušeností, ale teď se o tom psalo na jiné diskuzi. Zažilo to víc holek, že v době kolem půl roku mímo chtělo v noci furt a pak se to zas srovnalo. Tak držím palečky!

aponchie
23. lis 2007

MAMINKY JA BYCH JIM DALA KOLIK CHCOU A KDY CHCOU🙂VY SE TAKY NAJITE JAK MATE CHUT A KDY NE?TAKY SEM BYLA NA DNE..13X ZA NOC KOJENI ZNICEHO NIC KONEC...AZ MI TO BYLO LITO

eli88
26. lis 2007

ahojky maminky,
tak jsem v pá řekla dost,že zavolám pro radu.MUDr. ta mi poradila dokrmovat pokračovacím mlékem(v noci pořád budíme po hodce a saje jak o závod),holky ale žádná změna.Ze všeho nejvíc miluje moje MLÍKO!!!!! 😀 Nechce mi bumbat to umělé jen když jí přemluvím a v noci o tom se mi může jen zdát. 😅 To moje zlatíčko vidí tu růžovou láhev a cucne si a je konec. Zkusím jinou značku a když i to nezabere tak VYDRŽET a přesně jak píše Januskaababoo nepoddávat se nějak to přežijem ne?!Ale těším se až se konečně vyspim,už nevim co to je 😀

klarec
26. lis 2007

Ahoj Eli, neboj Adámek je na tom taky tak!! Jsem ráda že jsem tě tady konečně našla 😀

eli88
26. lis 2007

nazdár Klárí jůůů

eli88
26. lis 2007

to je v háji což?Bezva fotka vy jste pusinky

klarec
26. lis 2007

Dík kočko ale Adámek chudák dostal v pátek rýmu a kašel tak ho večer uspáváme skoro v sedě na klíně aby se mu ten nos uvolnil a konečně usnul povede se to tak okolo 23hod. a chudinka je tak vyčerpanej že spinká skoro do rána tak jsem měla vikend na to abych se trochu vyspala. Včera v noci už to bylo lepsí tak se vzbudil dřív. A dneska už se asi vrátíme do normálu a budu ho tam mít tak každých 45minut. To už fakt nemá cenu ho dávat do postele protože to ho pak 30minut uspávám a za 15-30minut se zas probere a nedá pokoj dokud tu kozu nedostane a jen si dudne a zas usne. Fakt už to neřešim a začínám si to užívat. Hladím ho a mazlím protože přes den má spoustu jiné zábavy a muckat ho můžu jedině v noci. Po tom co jsem prošla první nemocí fakt přestávám řešit jak můj brouček usíná a jak často chce pít.Když člověk kouká na to jak nemůže dýchat a pořád jen chčí a kašle...a hlavně mu nemůže pomoct!DĚS Do 18let se to snad nějak vyřeší a on se naučí psát celou noc ne 😀

januskaababoo
autor
27. lis 2007

Jsem rada, ze to tak berete holcinky...budu rada, kdyz napisete nejake zmeny, uspechy, ale i se tu prijdte vyplakat, ono to tez pomuze!!!! Tak kojeni zdar a ceckum zvlaste!

susik77
27. lis 2007

ahoj, jajsem taky jeste do 3.mesice kojila 3-4x v noci, ale vyresily sme to tak, ze malou nakojim kolem 20.hod. a dam do postylky, a spime asi do 6.hod.

lukynek
27. lis 2007

Ahoj sussiku, a jak jsi to jako vyřešila? Já malého kojím taky kolem osmé ale v noci se pořád budí. Někdy co tři hodiny, někdy co dvě hodiny. Vyjímka je....asi 2x nám spal celé 4 hodiny. To jsem si pospala. 🙂

syrael
27. lis 2007

zdaaarec damy! Nechci nic zakriknout, ale asi se stala zazracna zmena. Od patku praktikujem 5,10,15 a razem bobisek prestal vyzadovat cecek co chvili. V pondeli dokonce vynechal nocni krmeni!!!!!Byla jsem z toho per plex, ale vypada to, ze ikdyz to nekterou noc nevyjde, kazdopadne se to porad zlepsuje. Jenom mi dela problem vydrzet vzdycky tech 20 minut, nez se bobajs vyradi...Fakt je, ze kdyz se to ale vydrzi, at to trha usi a srdce jak chce, je to pak urcite vetsi pohoda pro vsechny zucastnene🙂

bramburka
27. lis 2007

Já nevím holky, ale tak to asi fakt nemají hlad. kamaradka mela podobnej problem a nasadili drastickou metodu, prostě k tobě nevstanu, vstane tatínek a ten prso nemá. Sice si její manžel na to vzal týden dovolenou, ale vyplatilo se. Malá se prý srovnala.

Jsou to prostě malý prevíti a zkoušejí to na nás...

Přeji hodně štěstí, y zas emáme prdíky, takže ... je to podobný...prostě jí to bolí, ale prso nenabízím, protože pak je to ještě horší a ublinkává se.

susik77
27. lis 2007

bramburka: nevim, myslim, ze mesicni mimi jeste potrebuje papat aj v noci...my sme se pustili do podobne metody jak je to 5,10,15...ale mame to 3,5,7 😉
Prvni den drsni, plac pulhodiny, ale vecer po 15 minutach mala usnula, spala 8 hodin.Druhy den to vecer uz nebylo tak dramaticke, taky spala asi po 15 minutach..potom jeste 2 dny, ale asi 2x mi vstala kolem 3.hod., tak jsem ji nakojila a dala znovu do postylky a spala do rana 🙂
Doporucuji tuto metodu, i kdyz se zda tvrda, ale je ucinna 🙂
Ted jsem nasla ve starsim cisle Maminky clanek od detske neurolozky, ktera taky doporucuje pod. postup 😉

susik77
27. lis 2007

bramburka: sorry, nevsimla jsem si, ze to praktikuje tvoje kamaradka 😎

anddy
27. lis 2007

AHOJ koceny, asi zkusim tuto metodu, protoze prcek usne u prsa ale za pul hodiny je vzhuru a vriska, chce prso do pusy nebo nosit, po chvilce usne a spi asi do pulnoci, to se trosku napije a pak vyzaduje prso co hodinu az do rana, 😠 uz to prestavam zvladat, on nepije on jenom zuzla 🙄 . Uz pomalu premyslim ze proste seknu s kojenim ze dne na den, ale nevim co bude pak ???v 😒
Jinak tu metodu praktikujete jenom vecer na usinani? 😔

eli88
27. lis 2007

ahojky holky
včera jsem zkoušela dát sytější kaši(dříve chtěla jedině od Hippu od ukonč. 4. měsíce )dala dudla a spala pak 4h,pak kojendo po 3h. HURÁ!!!!! větrala jsem v noci po kojendu .
Dnes to zkusim znovu a zítra písnu papa

binki
27. lis 2007

A jak funguje ta metoda 3, 5, 7? Myslím, že to musím zkusit, než se zblázním. Manžel je v zahraničí a tak jsem na uřvánka sama. 🙄

bramburka
27. lis 2007

holky, jen tak pro info, já ani nevím co je metoda 5,10,15... jinak Susik 🙂 samo já musím a krmím! Ona je ale v noci hodnoucka, spi 5-6 hodin klido pido...