Mléčná žabka v pusince kojenců. Máte zkušenost?

rogorca
17. kvě 2008

Chtěla jsem se zeptat,máte zkušenosti s mléčnou žabkou u kojenců? My už to řešíme 2 týden a pořád toho máme čím dál tím víc. ☹ .Koupila jsem lékárně BORAXGLYCRIN na potírání,ale zatím bez efektu.Malou už to viditelně trápí ....tak nevím. ☹

marcim
17. kvě 2008

Co myslíš mléčnou žabkou??Moučnivku??Tam by se dala ev. dávat i gentiana.Ale pokud se to zhoršuje asi bych to konzultovala s Dr. 😉

rogorca
autor
17. kvě 2008

nejsem si jista,ale myslím,že je to moučnivka.S lékařkou jsem to konzultovala - a řekla mi že to mám stírat černým čajem - měli bychom to zvládnout - ale bohužel ☹ jak jsem psala,má už toho plnou pusinku.Včera jsem koupila v lékárně fialku/SOLUTIO METHYL ROSANILINI/ ,tak uvidíme,ale od toho bude špinavé všechno - malá strká do pusinky na co příjde/jak už to u miminek bývá/.
Co je to ta GENTIANA? dala bych přednost nějakým homeopatikům,ale nevím co by se hodilo?

krista
17. kvě 2008

Ahojky taky máme moučnivku a nemůžeme se toho zbavit ani když to otíráme tou fialkou 2x nebo i 3x denně, prostě pořád má pusinu fialovou 😖 a fialový je samozřejmě i všechno kolem 😀 Z čeho to může být, že to pořád máme?

Rogorca a máte taky opruzenej zadeček? Nám se vždycky opruzenina vyléčí a najednou se strašně rychle vrátí, Dr. říkala že je to kvůli té moučnivce ☹

rogorca
autor
17. kvě 2008

po celou dobu jsme se zadečkem neměli žádné problémy - od té doby co se to objevilo tak jenom myjem a mažem jak o závod - asi to opravdu s tím souvisí. 😠 V noci jsem ji málokdy přebalovala,jen opravdu když jsem slyšla,že máme naděláno/a nebyl problém/ - teď ji pořád přebaluju - vždycky jí rozeberu,pak zase 2 hoďky pochodujem po bytě než usnem - už z toho jsem vyřízená.

krista
17. kvě 2008

Rogorca rozhodně to neni tím že by si blbě přebalovala!!! Já přebaluju co hodinu, či dvě a furt to tam je. Mažeme Imazolem za týden se to vyléčí, tuhle tam měla jen jeden pupínek, tak jsem se zaradovala a přestala jsem mazat, druhý den pupínky 3 a třetí den osypaný celý zadek ☹
Myju taky jen vodou, o vlhčených ubrouscích si můžu nechat zdát, hlavně že jsem si koupila čtvery předtím na akci a teď mi doma stojí 😝 a nebo jsem omývala vývarem s řepíku, ale to mi přišlo že se ten zadek ani neumyl 😖 a nemělo to efekt 😖

Mě ten Imazol Dr. napsala, ale slyšela jsem že se dá koupit i bez předpisu tak ho kup a mazej s ním pořád i až to bude vyléčený ještě pár dní, prý tam ještě pár dní ta moučnivka přetrvává 😉 a taky mi Dr. dala homeopatika jmenuje se to Borax, dám 5 kuliček do koj. vody, nechám rozpustit a mám dávat 3-4x denně to by taky mělo být na to 🙂

No tak jsem zvědavá kdy se toho zbavíme, připadám si taky jako špatná matka, že neumim přibalovat či co, chudák holka - zadek má furt rudej 😒

rogorca
autor
17. kvě 2008

Kristo- já jsem s tím bojovala u mladšího syna a byl to HOROR ☹ kluk si neuvěřitelně vytrpěl - teď jsem si pochvalovala,jak nám to krásně jde bez problému - ale nemohu ani vzpomenout a už to tu máme zase ☹ snad bude líp.
Ten Borax vyzkouším,mám s homeopatiky velmi dobré zkušenosti,berem to na vyrážku v obličeji a jiné na krusty ve vláskách a výborně to pomáhá

rogorca
autor
17. kvě 2008

tak my jdem na chvíli ven - zatím děkuji -mějte se hezky

niega
17. kvě 2008

Genciánka = solutio methylrosalinii chlorati = fialová vodička - koupíš v lékárně do 20 Kč bez receptu. Chce to nejen potírat, ale snažit se to i jakoby stírat (v lékárnách mívají i ty dřevěné špachtle, co znáš u lékaře, tak si jich pár kup).

niega
17. kvě 2008

Jo a ještě něco - jestli je to fakt ta moučnivka, tak to je kvasinková infekce a je potřeba, pokud maminka kojí, mazat i dvorce prsou, aby se toho miminko mohlo zbavit, jinak je to pořád dokola.

rogorca
autor
17. kvě 2008

to je pravda - vlastně to přenášíme z prsou do pusinky a zpět - díky za tip 🙂

rogorca
autor
17. kvě 2008

niega - díky moc 😉

krista
17. kvě 2008

Niega díky prsa jsem si taky občas mázla, ale mažu i Bepanthenem protože jinak mi popraskaji, tak je to takový složitý, no snad se toho zbavíme, sajrajt jeden 😒

ina.b
18. kvě 2008

S moučnivkou už se taky pereme víc než měsíc. Pořád se nám vrací ☹
Malá to má jen v pusince, ale i tak je to nekonečný příběh. Mažeme genciálkou, zmizí to... Do týdne je to zase zpátky.
Tady je také jedna diskuze na toto téma: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

petka80
18. kvě 2008

Krista, pokud ti bradavky praskají, tak to taky může mít souvislost s tou moučnivkou. 😠 Ty kvasinky pak způsobují, že se ragády špatně hojí. Na to je např. mastička Canesten. Zkus mrknout na kojeni.net, jsou tam i další tipy na kvasinky.

krista
18. kvě 2008

Petka no ona mi právě praskne bradavka jen když si ji nenamažu, ale to už mám vyléčené - naštěstí, neni to vyloženě ragáda krvavá, ale jen prasklinka 😖

petka80
18. kvě 2008

No tak hlavně že ti ten bepanthen pomáhá. Já si taky s prasklinkama užila 😠 takže to mám nastudované 😝 😅

amj
18. kvě 2008

rogorca - ale tu fialkovou bestii vypereš marsejským mýdlem, a na 60 a pustí. taky jsme s ní válčily. měla jsem fialový snad uplně všechno

krista
20. kvě 2008

Jééé Amj díky za radu, fialový máme všechno 😀 To mýdlo seženu klasicky v drogerce nebo lékárně?

Petka no je to mrcha, stačí jedna prasklinka, léčí se to pěkně dlouho a u kojení by se člověk zbláznil že 😒

krista
26. kvě 2008

Ahojky, jak pokračujete? Přišla jsem jen říct, že máme zadek zahojený ale pořád mažu imazolem, aspoň 1x denně a snažim se i tu genciánku aspoň 1x denně ještě nějaký čas 🙂

tata1111
14. únor 2013

Dobry den.
Proboha, netravte miminka gencianovou violeti.
Moucnivka je zavazny problem.
Leci se to pripravkem NYSTATIN.
Napsal jsem nejake info na soor.webnode cz, tak se na to prosim mrknete.
Dekuji.