Močový reflux. Máte zkušenost?

hanka_11
19. zář 2022

Dobrý večer, je tady prosím nějaká maminka jejíž děťátko prodělalo opakované záněty ledvin a muselo na operaci s močovým refluxem? Moc by mě zajímalo jak jste to vše zvládali, jak to všechno probíhalo? Nás čeká operace cca za měsíc a mám z toho nervy už teď.😢 Malý bude mít teď 6let a v podstatě 2roky už to řešíme v Olomouci. Operaci se prý asi nevyhne.😔 Nejdříve zjistili reflux 4. Stupně na pravé straně, po roce pravá strana lepší a objevil se reflux 4. Stupně na levé straně. Jak je to možné neví.😔 Budu moc moc vděčná za jakékoliv zkušenosti. Děkuju🙏

felis
20. zář 2022

@hanka_11 nemela jsem dítě s refluxem močáku, ale já ho mám od 7let. Byla jsem v Ústí nad Labem - nejbližším krajském městě, kde to dělali. Rodiče mě velmi brzy ráno přivezli a pak v podvečer mě vyzvedli. Pamatuju si na anestezioložku, na pooperační pokoj, na to že jsem byla nahá a byla mi hrozná zima a taky jsem pak nahá musela odejít pokoj a ostatní děti za sklem se mi smály. Neměla jsem žádné bolesti. Zdravotní stav se mi trochu zlepšil. Pokud vám to lékaři doporučuj, tak do toho jděte, má to smysl. Věřím, že medicína za těch 30 let pokročila a ani žádné děti za sklem už snad nikde nejsou 😄

nezadanejmilda
22. zář 2022

Olmík je na tuto operaci TOP. Tuhle zkušenost od manžeky, zjistilo se to až v pozdním dětském věku, byla bez následků a měla dítě. Já bych neměl obavi.