Mokvání za ušima mimča. Na lalůčcích se pokožka loupe

katty6
25. črc 2009

Ahoj holky, poradte mi prosim. Mam 7 tydenniho chlapecka a pred zhruba tydnem jsem si vsimla, ze v zahybech za usima ma takovy nazloutly povlak (mokvani) a koelm toho se to loupe, vytvari to zluty krust. Krometoho synek ma na usnich laluccich hoden suchom pokozku ktera se loupe..
Napada me to nejhorsi, ze by to mohl byt atopicky ekzem. Mate s tim nekdo zkusenost, co to muze byt a jak na to?

poletucha
25. črc 2009

katty me na to upozornovala sestricka v porodnici ze se to stava mimcum kdyz si ublinknou a zatece to za ouska a mokva to tam...tak to zkus cistit nekolikrat za den a natrit to treba bepanthenem 😉

mousunek
25. črc 2009

katty6 - mame za ouskama neco podobneho chce to pri kazdem koupani vzit mydlem a pri mazani oblicejiku mazat i za ouskama a usi.
Atop ekzen se co ja vim vyskytuje nejvice na brisku rucickach a nozickach za ouskama bych reklaze ne

mirocka2000
25. črc 2009

Atopak to nie je ....to maju deticky casto, aj mojmu sa to robilo, ja som to natrela kremom nivea baby nechala trochu posobit a potom zotrela suchou palickou do usi, ale nie nasilu, pekne to potom zislo, ked som použila mydlo tak to bolo horšie, ale potom som este skusila zasipat detským pudrom a bolo to lepsie nemokvalo to tak, a hlavne aj po kupani dosucha poutierat za uskami jemným pritlacanim

dagina
25. črc 2009

Ahojky,
Katty, naše malá měla zhruba v tom samém věku to samé co popisuješ, k tomu měla takové "mokvání" i na tvářích..., pak to nějak samo odeznělo, samozř. že jsem suchá místa mazala. Ve čtyřech měsích se objevilo to samé, měla to skoro po celém těla, na každé části těla jiná intenzita.., byl to hnus, bohužel u nás to je atopický ekzem ☹ . Bojujem s tím stále, ikdyž momentálně má ekzem díky homeopatikám stabilizovaný.... .

katty6
autor
25. črc 2009

Holky, dekuji... Vydesilo me to, jellikoz uz jednou jsem to setrela a namazala olivovym olejem a ono se to objevilo zase.. Vim jiste, ze blinkani to neni, protoze maly skoro neblinka..
Pisete, ze se t stava, a co to teda je pokud to neni atopak?

mirocka2000
25. črc 2009

tak to neviem🙂ale to prejde....to je sposobene vodou pri kupani a este aj spotenim podla mna

evinkaa
25. črc 2009

katty6: My máme úplně to samé. Malé se to objevuje nejčastěji v tomto horkém počasí nebo pod čepičkou, když se spotí. Několikrát denně to umývám čistou vodou a vytírám do sucha. Ničím to nemažu a během dne je to pryč. Pak se zase spotí a je to zpět. Ptala jsem se několika maminek v okolí a většina miminek to má taky. Neboj, nic to není.

soanpe
25. črc 2009

katty, je to obyčejná zapařenina, mázek.... prostě takovej bordýlek, co se drží v záhybech. Chce to důkladně vysušit po mytí a namazat bepantenem nebo kalciovkou- má stejnou účinnou látku jako bepanten, jen stojí 60,-Kč 😎
Sofi to mívala taky,kyž jsem jí ty poška nevysušila pořádně
Atopický exem se dá na 100% porvrdit u dětí kolem 2.-3. roku podle docenta na kožním v Motole 😉
Mouhou se prý vyskytovat různé výsevy.
Taky bojujeme s nějakou krupičkou, co vypadá jako ekzem, ale jarishovy obklady v kombinaci se zinkovou pastou to většinou zahojí

marmar1
25. črc 2009

přesně jak píše soanpe..sebulu tu trápilo nejvíc pod pažema,pořádně vysušit po koupání 😉

missymici
25. črc 2009

Hoj,mi mame atopak,a mame to i za usima,zluty,sucha olupujici se kuze...Ze zacatku tvaricky,za usima,ted uz pod krkem,na zadickach a nekdy i na ruhach a pod kolenama...Atopak nam dr.potvrdila zhruba pred 2mes.
soanpe: a jak se da atopak potvrdit u deti mladich jak 2roky?u nas stacilo oko alergolozky. 😒 . myslis ze je to dostacujici?

dagina
26. črc 2009

Hm, tak v tom případě máme atopák na 99% 😅 . Soanpe - určitě se nějaká krupička nedá srovnávat s 99%tním atopákem, je to hrozný když se ti dítě drbe do krve, celé tělo jak struhadlo, nepomáhá absolutně nic... 😔

Katty, přeji ti, ať to je opravdu jen nějaká ta běžná krupička, kterou kojenci mívají...

gabrianka
26. črc 2009

jedna maminka radila ze je to dobre mazat bepanthenem....me se po nem mala obsypala na tom miste kde jsem ji natrela.trisla,pipina,zadek...okamzite jsem ho vyhodila 😠

julie123
26. črc 2009

My mame to same, ale u nas je to take atopak! ☹ Uz ve 2,5 mesicich nam byl diagnostikovan pediatrem, kozarkou a pak i alergolozkou.

Dagina, prosimte jaky homeopatika na ekzem uzivate? (klidne do IP) diky moc! 🙂

Nam momentalne hodne pomaha vitaminova mast, jinak promazavam lenienskou a vazelinou.. Cim mazete, co zabralo?

Katty6, byla bych opatrna na ruzna mydla, myt jen vodou a namazat .. Teda tak to delame my 😉

katty6
autor
26. črc 2009

Tak jsem mu to vcera odstanila a namazala olivovym olejem.. Dneska je to tam zase 😠 Ale ma to jen za usima.. Kazdopadne se ukazeme pediatrcce pristi tyden.. A pokud je to atopak, jak se diagnostikuje, resp.kdy se spolehlive da poznat? pozna to pediatricka pouhym okem nebo se delaji testy?

kacka.va
26. črc 2009

katty: pokud to mokvá, tak bych spíš asi potírala lékařským lihem, aby se to vysušilo a nedávala žádné masti, které to ještě "zvlhčí". Na druhou stranu píšeš, že se to loupe a je to suché, tak to by chtělo mazat třeba olejíčkem.

lennyy
26. črc 2009

Malé se to taky dělalo a teta mi řekla že to mám promazávat olejem aby se to odlouplo.Dělala jsem to ráno a večer.Prst nebo vatovou tyčinku jsem namočila v olivovém oleji,který jsem koupila v lékárně.Nemělo by se používat mýdlo na koupání.Teta je zdravotní sestra u dětí.Tě%d to máme uplně v pořádku.

mousunek
26. črc 2009

kacka.va - na vysuseni je super fialka byla nam doporucena i na stipance od komara a fakt pomohla

blandik
26. črc 2009

Katty6 - To olupování na ouškách nebude od mléka (což nemusí být od ublinkávání, ale prostě od pití - a't dítě pije z lahvičky anebo z prsu - vždy něco po tváři steče a zůstane za ouškem - to jsme mívali - smrdělo to po rozloženém mléku). Atopák máme - ačkoliv nám ho kožní zatím na 100% nediagnostikovala, napsala do zprávy asi 4 možnosti (pamatuji si jen kontaktní ekzém seboretický ekzém...) a říkala, že by ji nejvíce napověděla biopsie kůže - tj. malý vzorek a pod mikroskop, ale to u malých miminek nepříchází v úvahu. A vždy chtěla vídět zprávy i z gastra a od alergologa /ti to u nás uzavřeli jako atopák nealergologického původu - tedy zatím). Malý to míval na tvářích a na horní části ušních boltců.

Koukní se na stránky, kde jsou články o ekzému:
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atop...

Je tam těch dílů o atopickém ekzému více - je tam i dieta kojící matky - můžeš zkusit, jestli vám pomůže - každopádně jsou tam fundované rady, které je lepší poslouchat než rady takhle po netu - ono titiž existuje hodně fám a divných rad, které můžou i ublížit. A co se týče kosmetiky - každému zabírá něco jiného. Navíc olupující ekzém neznamená vždy, že je nutno mazat olejem (to je chyba). Např. nám pomohlo na akutní - tj. mokvajicí, pupínkový, červený ekzém - mírně vysušovat, ekzém se olupoval, nevypadalo to vůbec nezky, ale místa odrudla, oloupala. Navíc píšeš, že tam máte žlutou krustu - to by mohlo ukazovat na infikovaný ekzém - takže určitě běžte k lékaři a hlavně na kožní - tam můžou udělat stěry z kůže a zjistil, jestli tam nemáte zlatého stafylokoka (toho je nutno přeléčit). Ake samozřejmě to může být i něco jiného - a to musí stanovit lékař!

aponchie
26. črc 2009

katty co znam vsecky deti v okoli tak to maji..asi je to dost bezne..i holky moje to maji,ale nemokva to jen schne tak mazu kremem ne olejem ten dusi kuzi

soanpe
26. črc 2009

apon,kůři dusí minerální oleje, ale 100% přírodní se vztřebávají a pronikají do kůže. Proto není vdhodné používat ani bílou vazelínu, která je z ropy.Sice zvláční kůži, ale nevyživuje jí. S olivovým olejem bych byla opatrná.Kromě naší Sofi znám minimálně další 2 děti, co mají po něm kožní reakci 😲

aponchie
26. črc 2009

ja oleje na telo nepouzivam vubec ..jen na masaze weledu obcas jinak krem a ty suche mista excipial s ureou

gabrianka
26. črc 2009

bubchen......ten si moc chvalim...je dobry jak na opruzeniny zadecku tak i na tyhlety veci...a samozrejme i pytiol ten bych se taky nebala pouzit.me dceri'(dva a pul roku)se ted udelaly na rucicce nejake flicky (nevim z ceho)tak mazu pytiolem a pomalu to mizi...je fAKT dobry,mohl by byt za tu kvalitu i klidne drazsi 😀

gedgitka.a
26. črc 2009

nám se tohle za ouškama začlo objevovat chvilku po tom co se nám v půlce 3 měsíce vyhoupl atopák a na ten pytiol pozor mě sice dr řekla, že ho můžu použít na opruzeninu na zadečku, ale ne dlouhodobě a moc je pro děti, až od 10 roku 😖 můj malej má teď atopák v plínce a opruzel se mu jak byla narušená kůže a ani ten pytiol mu nezabral 😒

soanpe
26. črc 2009

apon,tak excipial taky nesnese ☹ je po něm celá červená.ta urea je asi silná

aponchie
27. črc 2009

a kterej exc..hydrolotio nebo lipolotio?

fridininka
27. črc 2009

ahoj, malýmu se to za ouškama dělalo taky. Nažloutlý mázek, přitom okolo suchá kůže. Několikrát denně jsem mu to vatovou tyčinkou očistila borovou vodou a pořádně vysušila. Večer vždy namazala olejíčkem. Je pravda, že to má někdy i teď, ale mnohem méně. Je to místo, kde se to zapařuje a nás prcek se hodně potí na hlavičce (podědil samozřejmě jen to nejlepší) 😀

blandik
27. črc 2009

Já bych k tomu čichla - pokud to smrdí jako zkažené mléko - je to z mléka. Pokud ne - chtěla bych na kožní - a¨t se na to podívá odborník. Pediatři jsou dobří jen jako očkovací nástroje (tedy alespo'n ta naše).

Nám na atopák (mokvající, akutní až subakutní stav - tj. červené pupínky (žádné suché, praskající plochy) pomohl moc Ichtyo Care Pasta (ne mast - mast totiž neobsahuje zinek) a na běžné mazání - Robátko. Na plochy mimo obličej jsem používala Zinkovou mast a taky Bubchen na opruzeniny. Ten Ichtyo Care ekzém postupně vysušoval - ten se olupoval, blednul...až se ztratil úplně. Dlouho trvalo než byla kůže k nerozpoznání od okolní "zdravé". Dlouho měl takovou mapu. Občas se nám atopák vrátí, ale zůstane jen na pár dní a to pak začnu mazat Ichtyo Carem a naštěstí opět zmizí. Denně jinak mažu obličej 2x robátkem.

kaleilah
27. črc 2009

ahojky, mi jsme to měli taky, dělalo se mu to za uškama a hrozně to smrdělo a pomohlo mi když jsem na vatovou tyčinku dala sypkej pudr a zasypávala to, za pár dnů to zmyzelo a pak denně preventivne setřit a zasypat...

katty6
autor
27. črc 2009

No, nam se to dela porad i kdyz to setru. .Samozrejme prvni vec co jsem udelala kdyz jsem to objevila ze jsem k tomu cichla a smrdi to po skazenem mase nebo tak nejak, zadne mleko to nebude..
Zitra jdeme za pediatrickou a pak se uvidi co dal..

soanpe
27. črc 2009

apon
lipolotion, ale koupila jsem jí od Biodermy Atoderm PP a zůstanu u něj.Zatím jsem nepoznala lepší péči o pokožku 😵