Molusky. Co vám na zabralo?

denca15
3. led 2022

Ahoj holky.

Vím že někde už toto téma bylo, ale chtěla bych se zeptat. Co vám zabralo na Molusky?
Chodíme jednou týdně na seškrabování, do toho mažeme nějakou mastičkou co nám dal lékař a j stě dezinfikujeme dezinfekcí kterou nám napsal.
A mám pocit že se to nelepší.. Bojujeme s tím už přes měsíc a půl. ☹️
Dáváme reishi na imunitu, hodně jedí vitamíny. Mažeme tím co nám dal doktor. Teď jsem objednala ještě krém Molusan. Pomohl někomu? Nebo se vám osvědčilo? A za jak dlouho vám to zmizelo?
Moc děkuji za odpovědi. 🎀

sonulickaz
3. led 2022

ahoj já teda seškrábání nedoporučují jen se to rozleze.
Malá s tím bojovala loni, popčíšu co zabralo nám
1) zvýšit dávku vitamínu C, přidat v kapkách béčko
2) koupit mořskou sl do koupele a denně se v tom koupat aspoň půl hoďky, vždy jsem pouštěla pohádku ve vaně aby vydržela
3) každý večer a ráno vzít vatovou tyčinku, koupit zelý novikov a každou molusku zaťupkat novikovem. Pravidelně večer a ráno
po týdnu všechny seschly po třech týdnech byly všechny pryč dohledám ještě fotky

mmm12345
3. led 2022

no, já to několik měsíců neřešila vůbec, pak se docela rozlezly a byly všude po rukou i nohou, ty velké jsem vymačkala a dezinfikovala, ale hlavně pomohla asi homeopatika (přímo od homeopatky na míru...).

sonulickaz
4. led 2022

@denca15 na zacatku

sonulickaz
4. led 2022

@denca15 po tydnu

denca15
autor
4. led 2022

@sonulickaz My právě máme ty malinké a občas tu velikou, převážně ty malé, které nejdou zmáčknout, nic.. Vypadá to spíš jak vyrážka.. Zkusím ještě ten Novikov, od kolika let se může používat? Problém je, že to chytil i nejmladší syn (1 rok) a toho chci ušetřit seškrabování. Náš doktor jim píchne injekci, čekáme chvíli v čekárně a až potom začne vyškrabovávat. Takže děti nebrečí.
Teď jsem koupila ještě Molusan a četla jsem dobré recenze na tu Betadine... Ráda bych se jich zbavila, není to příjemné. Každopádně se poptám v lékárně na vitamin C i na Novikov...

camelinka
4. led 2022

@denca15 Nam nepomohlo nic jinyho, nez seskrabovat a desinfikovat, udelala sem si jeden ostry nehet a kazdy den po koupani, sem vylupovala a byl pokoj.
Menit rucnik kazdy den, je samozrejmost...

sasiiii
4. led 2022

Pomohl nám molusk (pálí, ale pomohl), začala jsem dávat vitamíny (zvýšit imunitu) a měli jsme homeopatika přímo na molusky od dr..✌

mikky20
4. led 2022

Homeopatika - Thuya occidentalis 15 C, 1x denně 5 granulí, k tomu lék Dulcamara 15 C, 1x denně 5 granulí. Mazali jsme krémem od hadka a ten nezabral, tak tě bereme pár dní tohle a zlepšení vidím. 🙂

pratensis
4. led 2022

Pomohl Molusk, ještě půjdeme na sněžení tekutým dusíkem (má molusky i v místě sliznic, tam Molusk nejde použít). Naopak Molusan od Hádka, který nám doporučila pediatrička, neměl u nás vůbec žádný efekt.

sonulickaz
4. led 2022

Novikov je bezna zelena desinfekce ktera se v nemocnici pouziva nebo aspon nase mala ji mela napatlanou na pupiku. Musis byt poctiva a denne rano a vecer, smirit se s tim ze bude vse zelene, koupat ve slane vode nebo odjet k mori 🙂. Nicmene ja jsem asi divna ale seskrabavat bych to nenechala. Nase deti maji hruzu z dojtoru a tohle by nedaly