Moučnivka, jak se jí zbavit? Máte radu?

babluska
1. únor 2013

Dnes jsem si všimla že má malej na rtíku takový jakoby afty, tak jsem mazala k dr, a ten potvrdil moučnivku. jak se jí zbavit, napsal nám nějakej sypkej prášek, ve kerým mu máčím dudlíka 5x denně. Co pomohlo u vás? jak dlouho trvala léčba?

2hanah
1. únor 2013

@babluska Bohužel poměrně dlouho, pořád se to vracelo, zabírala nám genciánová violeť, ale možná už se nemůže prodávat, netuším, jestli je ještě k dostání. Jestli kojíte, je potřeba ošetřovat i prsa, jinak si to s malým budete pořád předávat.

babluska
autor
1. únor 2013

@2hanah nekojím, malej je na příkrmech, genciána je stále v prodeji.... malej má obsypanou pusinku úplně celou nikdy si nenechal sáhnout do pusy tak prášek na dudlíku snese. snad to brzy zmizí, udělala jsem mu heřmánkový čaj tak uvidíme jestli i to pomůže.

lera1
1. únor 2013

nás moučnivka trápila nedávno,malá jí měla na jazýčku,na rtíkách,prostě všude,dr.mě doporučila nějakou ústní vodu,ale byla s alkoholem,tak to se mě nechtělo dávat,pak mě kamarádka doporučila Infectosoor mundgel,jen je problém,že se dá koupit jen v Německu,tady jsem ho nikde nemohla sehnat,poprosila jsem kamarádku,která v Něm.žije,aby mě ho poslala,no a už po prvnim namazání bylo vidět zlepšení a do tří dnů moučnivka uplně zmizela 😉

zuhur
1. únor 2013

Jen kopíruji co jsem psala do jiné diskuze už před delším časem:
Na moučnivku mi pomohl tymiánový čaj. Je to přírodní antibiotikum, takže jsem ho popíjela a nakonec jsme po třech týdnech vyhráli a ta potvora se nevrátila.
Tymiánový čaj: 1 plnou lžíci tymiánu vložíme do 2dl studené vody, přivedeme k varu a poté necháme 10 min. louhovat. Scedíme a osladíme medem.
Jinak přímo na bradavky nevím. Já se mazala genciánkou, ale ta moc nezabírala

mitote
1. únor 2013

bud genciankou namazat, ta pusobi vyborne a nebo se prodavaji takove citronove tycinky, ty taky ujdou

pebecka
1. únor 2013

my s moucnivkou bojovali od porodnice 2 mesice. gencianka pomohla vzdy jen velmi kratkodobe, ona totiz nepusobi v celem zazivacim ustroji, ale jen v te pusince, ktera se tim potira. tim padem se to nevyleci uplne. zkouseli jsme kde co i homeopatika a nakonec pomohl az lek z Nemecka - Infectosoor Mundgel. V cechach neni k sehnani, ale da se poridit na netu. Pripadne mne zbylo 1 baleni, ktere jsme koupili pro sichr a potrebovat uz ho nebudeme....

romcovaklarka
2. únor 2013

Nám strašně pomohly kapky Citrovital z grepových semínek, do pusinky vytřít vatovou tyčinkou (hlavně před nejdelším spánkem) i na bradavky, byl klid snad za 3 dny 🙂 Předtím jsem mazala genciánou snad měsíc a nic 😅

majatob
2. únor 2013

@romcovaklarka jj, grepovy kapky nam taky moc pomohly a uz se to nevratilo 🙂

garfie
2. únor 2013

Na tohle téma je tady už několik diskuzí nebo otázek, stačí se mrknout do historie.