Může být horečka a afty v pusince z podebraného pupínku?

misellll
10. črc 2012

Ahojky holky. Tak tři dny zpátky ,jsem si u malé všimla na ručičce u podpaždí...Ošklivého ,jakoby pupenu.Červený,podebraný a napuchlý..Včera v noci dostala malá horečku.Celou noc se jen převalovala kroutila a plakala,že jí bolí bříško.Ránno když jsem jí zmněřila teplotu už měla 39.3...takže jsme vyrazili k doktoru.V autě si začala stěžovat,že jí palí jazýček.Koukla jsem jí do pusinky a na špičce jazyku aft jako blázen:(A za ním asi tři další.Doktorovi jsem vše řekla...pupen je prý nějaký virový 😕 prý se to v těhle letních počasích občas dětem dělá.Způsobuje ho nějaká bakterie prý -dostali jsme na to antibiotickou mast😕 🙄 Bříško má prý měkké.Je bez kašle a rýmy.Na aft máme gencínu a teploty řešit nurofenem a panadolem-klasika.Máme počkat do čtvrtka a pokud teploty neustoupí máme ránno příjd i s močí a bude se to řešit dál....Pořád mi v hlavě běží...jestli ta teplota nemůže mít souvislost s tím pupenem.Který vypadá fakt ošklivě,třeba nějaká infekce nedejbože,že by to mohlo být z klíštěte(teď je jich fakt strašně moc)pořád si říkám,že jsem si ho nevšimla a malá si ho mohla strhnout nebo tak něco. Ikdyž je fakt,že po klíštěti by ten pupen vypadal asi jinak...bylo by to velké červené kolo....Co si o tom myslíte...Je to jen shoda náhod.A ještě by mě zajímalo neexistuje něco jiného na ty afty....malé se z gencíny zvedá žaludek a hlavně bych potřebovala ,aby to co nejdřív zabralo 😅 Barča 😠 ☹ díky aftům odmítá jíst i pít....Vzhledem k horečce však odmítání pití je nepředstavitelné...nerada bych zkončila s malou v nemocnici na kapačkách....Ty afty mě trápí fakt nejvíc,pořád kvůli nim pláče....a je fakt,že naše malá když už pláče,tak jí to musí jo hodně bolet...

eloana
10. črc 2012

Ahoj to je tzv nemoc ... pusa,nohy ruce...... syn to mel kolem roku afty v puse, zanicene zuby, horecky a pupence na rukach a nohach. nic na to nemel, akorat jsme chodili na laser s aftama..... dr. rikala,ze to je pro deti snad nejhorsi detska nemoc. Nekolik dni nic nepozrel

elu
10. črc 2012

na afty je dobrý vitírat pusinku desinfekcí betadine ...je hnědá...ale taky pachne!!!...afty jsou také virové...tak je to nejspíš jen virová infekce a ty teploty jsou k tomu..a ještě bych třeba malé skusila dát vitámín B, kterej by měl pomoci urychlit ty afty...bere se spíš jako prevence, ale zkusila bych to

misellll
autor
10. črc 2012

@eloana:malá má ten pupen jen jeden a zoubky má taky vpořádku tak nevím...ty jo o takové nemoci jsem neslyšela....ale jak říkáš pro děti ty afty jsou asi fakt šílený...často trpíme na angíny,ale v životě mi kvůli ní takhle neplakala a to má vždycyk 41 a 42 C horečky.....

misellll
autor
10. črc 2012

@elu:betedine,není to v zelené flaštičce s bílím víčkem ta desinfekce.Jednou jsme jí snad měli doma....Průšvih je, že dneska už se do lékárny nedostanu.....malou ven tahat už nechci a tátínka máme dneska pryč:(no snad to do zítřka zvládnem.....zítra mi tam přítel zajede a koupí to.Doma snad mám B-komplex já ho brala ,když jsem měla opary.Ale te´d nevím jestli je to ten forte a nebo ten obyč.Jeden z nich vím,že malé děti nemůžou...asi ten forte....ale to B-éčko mě vůbec nenapadlo...děkuju za tip...🙂

cherub
10. črc 2012

@misellll podle mě to spíš bude nemoc zvaná impetigo... je to silně infekční a projevuje se vyrážkami kolem pusinky, občas v puse, ale i jinde na těle a hlavně je doprovázena vysokými horečkami. Léčí se antibiotiky nebo antibiotickou mastí, cca 10 dní...

výše jmenovaná nemoc - pusa, ruce, nohy - je sice infekční a s afty i puchýřky, ale neměly by se vyskytovat horečky a nijak se neléčí, prostě se dítě izoluje a čeká se, až to ustane 😝

misellll
autor
10. črc 2012

@cherub:no tak to by teda znamenoalo,že náš doktor zahájil špatnou léčbu:(a že pokud je to tak infekční pravděpodobně to dostane i neteř,která teď byla s dcerou v častém kontaktu:(

cherub
10. črc 2012

@misellll tak máte atb mast, to by mohlo být ok 😉 jen kdyby se to asi nezlepšilo do toho termínu, který vám určil, tak by bylo vhodný nasadit léky...

infekční je to silně, tahle nemoc řádila před prázdninami v naší školce a proto ji znám. šíří se ale kontaktem s osobou, která už tyto pupínky má, popřípadě po použití stejného ručníku nebo sklinky... jestli se holky viděly ještě před vysázením pupínků, tak by se sestřeničce nemělo stát nic 😉

elu
10. črc 2012

@misellll jj...to je ona....je to virový, je nutný jen vydržet a zmírnit příznaky, nic jinýho dělat nemůžeš ☹..betadine pomůže z nejhoršího, tak se držte

kaculka46
10. črc 2012

misellll Ahoj naše malá to prodělala minulý týden aftozní stomatitida a byl to jeden z těch nejhorších v životě.Nateklé dásně a stále se množící pupence v puse i okolo ní,vysoký horečky který trvaly 4dny dr nám nasadila antibiotika úplně zbytečně protože na to nezabírají nakonec jsme ve svátek přímo na její narozeniny museli do dětské nemocnice na pohotovost,kde nám nasadili antivirotika Herpesin a to konečně zabralo.Za ten týden malá zhubla tři kila nachtěla jíst ani pít,fakt peklo doufám,že už jste na tom líp a nebudete mít tak hrozný průběh.

misellll
autor
11. črc 2012

@kaculka46:ano přesně jak píšeš je to ono....včera jsme zkončili na pohotovosti...šílenej zážitek.... ☹ malý nešla srazit naprosto teplota,ba naopak i přez podání čípku nurofen a vlažnou koupel jí teplota stoupala neuvěřitelnou rychlostí během deseti minut o čtyry stupně a nešlo to zastavit...na víc přesně jak píšeš tak nechtěla už večer vůbec pít za celej den vypila jednu sklenku:(takže jsem volala k nám na dětskou pohotovost do Brandýsa,kde mi bylo řečeno,že tam s náma nic neudělaj...nemají lůžkovou část....jeli jsme teda na Bulovku...šílený přístup sloužící sestry a doktorky.První věta byla:,,Co tady děláte,když máte pohotovost v Brandýse." Pomalu mě ani nenechali vysvětlit,proč jsme u nich.A pak jsem ještě dostala totálního sprda,že nevím že na afty nic nezabírá....že musíme vydržet a ať si nemyslíme,že zítra už to bude lepší...že to bude trvat týden....ještě nás paní doktorka vyzkoušela v pití,jestli opravdu nelžeme a malá třeba nepije dva litry tekutin denně. 😠 @kaculka46 nám se k tomu přidal ještě takovej ošklivej podebranej pupen-nějaká kožní bakterie,která se dětem dělá teď v létě...má to podebraný no hrůza 😢 na to jsme dostali černou mast a šup už nás pakovali...jasný co s náma taky,tomu rozumim,ale ten přístup.....a udivuje mě,že vám nasadili jak píšeš ten herpesin a nám řekla,že na to nic není 😠 Hlavně,že když se jí podívala do pusinky,tak okamžitě řekla že to má fakt hodně ošklivý 😠 Celou noc se budila a šíleně plakala,křičela maminko pomoc moc bolí ☹ No,člověku je z toho uplně do breku...Děkuju,že jsi se ozvala,přesně jak píšeš v životě jsem nezažila nic tak hroznýho....jsem stahaná,malá vyřízená...neustále pláče a já prostě nevim jak pomoct...cítím se totálně na špatně...jako že jsem vyhořela...moje dítě mě potřebuje a já nemůžu nic jen sedět....@cherub a @elu:holky díky,že jste napsaly...jsem z nervama v koncích....člověk snese všechno ale ,nejhorší je vidět trpět vlastní dítě a nemoc mu pomoct ☹

kaculka46
11. črc 2012

@misellll úplně ti rozumím bylo to fakt peklo.O tom herpesinu mi řekl kamarád zubař takžš jsme tam šli s tím že nám to bylo doporučeno naším somatologem proto nám to napsali.Ten lék dříve mohli psát jen doktoři na infekčním,dnes ho může napsat i dětská doktorka.zkus zajít za dětskou,v nemocnici nám říkali že s tím velký procento dětí skončí na týden na infuzích kvůli dehydrataci.Opravdu po dvou dnech co jsme začali dávat ten herpesin se to otočilo,a ty teploty přestaly.Nevím že doktoři neví co s takovou nemocí a co indikovat,přitom to není tak vzácné onmocnění.Ten kamarád zubař říkal že to je první setkání s virem herpes simplex,už to v těle zůstává a může se to vracet v podobě oparů a tak,doufám že už nikdy ne s touhle razancí.Zkus určitě nekam ještě zajít třeba i na zubní to virový množení v těle se musí zastavit,držím palce.

elu
12. črc 2012

holky ja myslim že herpesin je bez receptu...ja si ho kupovala...nebo zkus neco jineho na opary...zpusobuje to stejnej vir jak ty afty

kaculka46
12. črc 2012

@elu haerpesin mast je bez receptu toto jsou tablety.