Může jít o reflux? Ldo má zkušenost?

paskyv
15. srp 2018

Syn (plne kojeny) zacal kolem 4.mesice hrozne ublinkavat(plus prujmovite stolice, obcas hleny ve stolici, prisel mi i zahleneny), doktorka to nepovazovala za nic nenormalniho, ale me se to nelibilo, tak jsem na radu kamaradky, ktera mela stejny problem, vysadila z jidelnicku mlecne vyrobky, ze by mohlo jit o ABKM, uz je to asi mesic, a zlepseni vidim o 90%, ale stale ho trapi rihani, po kojeni si pekne odrihne, ale pak zacne 2hodinovy kolotoc neustaleho vztekani, kdyz chvili lezi, musim ho porad zvedat a cekat nez si znovu odrihne, je unaveny, ale nejde mu usnout, prevaluje se, rozciluje, ted uz se i prevaluje na bricho tak mlati rukama do matrace, jedina uleva je ve svisle poloze, tak me napada uz jedine, ze by mohli jit o reflux, ze se mu vraci natravene mleko a drazdi ho to.. uz jsem z toho docela unavena a bezradna 😓

hope09
15. srp 2018

Napadá mě, jestli jsi opravdu vyřadila všechno mléčné, že by mu třeba vadilo i nějaké stopové množství v pečivu apod. Nebo jestli není alergický ještě na něco (vajíčka, lepek, ořechy, citrusy..?) Nebo opravdu ten reflux. Děti tam ten vzduch opravdu hodně tlačí, tak jedině dávat znovu odříhnout. Synovi, když se nemohl vzduchu zbavit, jsem dala třeba pár lžiček vody a pak se to uvolnilo..

zmrzlinka
15. srp 2018

Gastro poradna?

bartakova_veronika
15. srp 2018

mě malá už od začátku blinkala po jídle obloukem .... kojena do 3,5 měsíců ale měla tedy i dokrm nutrilonem ... lékařka nám hned doporučila nutriton ... je to takový gelík který se dává před kojením nebo před UM aby neblinkala ... což pomohlo .. sem tam tedy blinkala ale gelík mi po měsíci odmítala .. když jsem začala plně dávat UM od těch 3,5 měsíců tak nám bylo doporučeno UM nutrilon AR proti ublinkávání a kupodivu od té doby máme klid .. tedy sem tam blinkala ale asi od půl roka už vůbec .. teď je jí 10 měsíců a vyjímečně si ublinkne ale není to už obloukovité .... řešila bych to víc s lékařkou a nebo zkoušela opravdu vysazovat některá jídla z jídelníčku ... kamarádka to měla taky ... tedy nevím jestli i hodně blinkal ale měl průjem a to hodně, přestala jíst veškeré mléčné výrobky a kupodivu se to hezky spravilo ...

small
15. srp 2018

Podle mě by ale hlen ve stolici nebyl jen od refluxu. Navic jsi v období kdy se běžně mění kvalita mléka, i když neříkám, že v tom alergie nemůže mít prsty. Já bych přidala i nějaká probiotika, po kojení nosila na tygrika, masírovala bříško. A v postýlce zvedla matraci pod horní polovinou těla.