Může mít batole průjem z mleziva (kolostra)?

lucka662006
5. lis 2013

Ahoj maminky, jsem v 9. měsíci těhu a stále kojím batole (20 měs.), 2x denně. Ale již nemám mléko, ale mlezivo. Zdá se mi, že od 8. měsíce mého těhu začaly malou trápit průjmy, na které nic nepomáhá, resp. ne vodnaté průjmy, ale kaká 4x denně řídkou stolici, někdy i s hlenem. Četla jsem na wikipedii, že "Kolostrum neboli mlezivo je první mléko, které kojené dítě dostává. Obsahuje větší množství bílých krvinek a protilátek než zralé mléko. Zejména to je vysoké množství imunoglobulinu A (IgA), který pokryje sliznici nevyzrálého tenkého střeva dítěte." Ale mlezivo určitě není určené pro 20 měs. batole. Mohla by mít to časté kakání z toho? - sliznice střeva je pokrytá příliš IgA? Jako že to nijak neškodí, jen se to projevuje touto častou a řídkou stolicí? Je to možné? Má totiž takové hovínko ať jí co jí, pije UM nebo jí ho nedám, pečivo dám nebo nedám, ovoce atd..... Nemáte s tím zkušenosti? Byla bych moc ráda, pokud byste mi napsaly, že jste se s tím setkaly....Nebo i že je to nesmysl🙂 Děkuji.

milada2
5. lis 2013

A nebylo by lepsi se zeptat detsky doktorky? 😉

luthien.k
5. lis 2013

@lucka662006 to je otázkaspíš na laktační, já si myslím, že důvod bude spíš jinde...

lucka662006
autor
1. pro 2013

Ahoj, tak se narodil malý, přestala jsem batole kojit a průjem je u ní pryč. Možná by Vám to mohlo v budoucnu pomoct jako zkušenost z praxe...chtěla jsem dát ještě zpětnou vazbu. Malé dávám teď cca měsíc občas obyčejné plnotučné kravské mléko a mléčné výrobky. Děkuji za rady a hezký den.