Může mít měsíční dítě růstový sprut? A jak to poznám?

mysljaja
25. bře 2014

😢 muj malej stále brečí a chce pořad více a více jíst,nikdy tomu tolik nebylo ,ted jsem zjstila že mame moučnivku,dnes jdeme k dr.tak uvidíme co nám nato dá. jinak myslíte že by mohl mít sprut nebo ho trápí ta moučnivka příjde mi že se dá uklidnit jen mlékem(což mi příjde také jako problém .-už v porodnici mě špatně rozkojili takže mleka mam málo ,malej u prsa usína a td..tak radeji odstříkam a dám mu to nekdy se povede 100ml ,ale spíše 60 z jednoho a z druheho 40ml, smícham to dohromady a dam mu 100ml mého,ale po chvíli brečí tak ho dokrmím ješte 20-40 nutrilonem,myslíte že se jedná s sprut ?děkuju. 😒

speedygon
25. bře 2014

Nemyslím, že to bude spurt, ale být to může. Pokud má dítko spurt, dožaduje se častěji mléka, jelikož v tomto období rychleji roste a tím pádem je zvýšený požadavek na mlíčko. Spurt bývá obvykle ve 3. a 6. týdnu a potom ve 3. a 6. měsíci. Pokud máš málo mlíčka, chce to často přikládat, aby se tvorba zvýšila(nikdy neodstříkáš tolik, kolik si mimi samo vytáhne)...navíc složení mlíčka se mění s růstem a vývojem miminka(tělo to pozná při kontaktu miminka s prsem...teď to chce co nejdřív se zbavit té moučnivky, aby se nepřenesla na bradavku a malého, aby to netrápilo...

elastiq
27. bře 2014

Růstový spurt se u miminek objevuje od 3.-6.týdne a pak mezi 3.-6. měsícem, takže to určitě být může. Nebo zkuste i dokrmovat UM vhodnou pro narozené děti ;)