Může mít měsíční dítě žloutenku? V porodnici ji nemělo

martinka24
30. čer 2013

Můj syn (26 dní) má bělmo dožluta a obličej trochu taky, přitom jsme v porodnici žloutenku neměli a ani doktoři nic neříkali při první a druhé prohlídce.
Žádné problémy nemá, teplotu taky ne, jen mi to přijde divné, hlavně to bělmo.Nebo je to normální?Stalo se vám to taky ?

dezyre
30. čer 2013

@martinka24 Honzík měl žloutenku ještě v 7dmi týdnech (dle výsledků z krve). Je teda divné, že v nemocnici nic neříkali. Většinou se to kontroluje. A byl žlutý už v porodnici? Při novorozenecké žloutence je žluté bělmo normální, resp. Honzík to tak měl a kůži neměl žlutou, ale téměř oranžovou jako pomeranč.

martina_z
30. čer 2013

Videla bych to spis na subikterus. Cim je miminko starsi, tim jsou benevolentnejsi hranice pro bilirubin. Radeji se ale porad s doktorkou, aby vas pripadne poslala na krevni testy. Muj chlapecek byl pod svetlem trikrat a zluty byl jeste 3 mesice po propusteni. Doporucili nam dat postylku k oknu, maleho svleknout do plenky a aby na nej dopadalo slunicko - to cele na cca 10 min denne. Dulezite je, aby svetlo dopadalo hlavne na hrudnicek 🙂 Nam to teda moc nepomohlo a nakonec jsem dvakrat prevarovala materske mleko, ale prcek mel zloutenku z nezralosti (*33tt), tak se zbytecne neboj, vam nejspis pomuze jen to svetlo.

palma111
30. čer 2013

Asi bych pro jistotu šla k doktorovi. Jistota je jistota 🙂 Držím palce, ať je to v pořádku.

meo
30. čer 2013

@martinka24 Tak moje cácorka měla žloutenku až 4den od porodu, zůstali jsme tam kvůli tomu o den déle, ale hodnoty neměla moc vysoké. Být tebou, tak zajdu k doktorovi, umí to změřit minimálně z krve. Když se tohle zanedbá, tak to může mít následky. Třeba to nebude tak horký a bude mimi stačit vystavovat na světle 😉

dzejnab
2. črc 2013

V porodnici jsme žloutenku neměli. V pátek nás pustili dom a v pondělí se na nás přišla podívat dr. Okamžitě hlásila, že máme žloutenku. Malá měla žluté oči - bělmo, kůži jak když se právě vrátila od moře a jinak nic. Postýlku jsme hned přestěhovali pod okno. Malou svléknout a přes okno slunit, hodně chodit ven. Na kontrole jsme byly za 14 dní a vše bylo OK.
Já osobně bych přestěhovala postýlku a s děckem šla k doktorce, ať žloutenku potvrdí, aby to nebylo něco jiného.

klinhart
7. črc 2013

V tomhle věku ještě žlutý být může, zvlášť jestli je plně kojený. Některá miminka jsou žlutá 7 - 8 týdnů. Ale pokud se bude žloutenka zhoršovat, může to značit infekci, takže pak určitě naklusat k doktorovi