Může stolice vynechávat kvůli antibiotikům?

viona
4. únor 2008

Ahoj,můj sedmiměsíční syn byl do půl roku jen kojený a míval stolici jednou za tři až čtyři dny.Nyní je měsíc na příkrmech a stolice nepřichází častěji,nevim,jestli je to normální.Ještě ke všemu bere už týden antibiotika(na zánět středního ucha) a stolice se nedostavila už šest dní.Je pravda,že během nemoci mi toho moc nesnědl(převážně jsem jen kojila),ale už několik dní zase začíná jíst(zelenina k obědu,kaše na noc),neují celou porci,tak ho potom ještě dokojuji.Je spokojený,bříško má měkké,prdí o stošest,je prostě v pohodě,tak nevim,jestli se mám znepokojovat.Může to mít souvislost s braním antibiotik?Co myslíte,začínám z toho být pekelně nervózní 😠

prvapomoc
4. únor 2008

Ahoj viona,nemyslím si žeby to suviselo s antibiotikami,tie robia opak narušuju črevnu floru a robia hnačky.dobre je pri užívaní antibiotik ale aj len tak na upravu stolice užívať probiotiká bud Infants dophilus alebo NutrolinB.skus mu pocvičiť nožičkami alebo použiť rektálnu rurku,prípadne podať niekolko lyžíc mixovaných zaváraných sliviek alebo marhul.
ak ma dlhodobejšie problémy s vyprázdnovaním konzultuj to s pediatričkou,na trhu su rôzne prípravky os probiotík až po prípravky na zmäkčenie stolice vhodné pre detičky.
skus to porišiť lebo čím dlhšie nemá stolicu potom môže byť to vyprázdnenie bolestivejšie. 😉

viona
autor
4. únor 2008

Díky za odpověď,s nožičkama mu cvičim,švestkovou šťávu dostal a on je docela živé miminko,pořád se vrtí,nohama kope,je hodně na bříšku,myslim,že pohybu má dost,říkám si,že kdyby ho něco v tom bříšku tlačilo,tak by byl neklidnej,kroutil by se,tak nevim 😒 ☹

prvapomoc
4. únor 2008

skus ešte tie probiotiká,to by malo pomôcť 😉