Na jak dlouho vám stačil Vigantol?

petrak15
19. lis 2018

Ahoj, jenom by me zajimalo, jak dlouho vam vystacil Vigantol? Male je 7 mesicu, mame odhadem asi jeste na mesic. Kapu jednu kapku denne. Doktorka se podivila, spis me sjela, ze tam je 400 davek, tudiz vystaci do roka a pul. 400 davek a rok a pul je blbost, ale nekomentovala jsem. Dalsi lahvicku si platim, pojistovna nechce driv proplacet, o to me nejde, ale komu vydrzi pres rok? Obcas se nestrefim, obcas kapnu starsi, kdyz na ni neco leze.. A treba starsi mela jinyho doktora a tam jsem kapala 2 kapky. 😅😅

radecka1
19. lis 2018

Mám dvojčata a zdá se mi, že nám vystačil cca 4m (1kapka denně x 2 děti), takže u jednoho by mi to vyšlo taky na cca 8 měsíců jako tobě. Ale dívala jsem se na balení a opravdu je tam napsané, že v jednom ml je 40 kapek a balení má 10 ml, takže by mi taky vyšlo 400 dávek.

ivuska1986
19. lis 2018

@petrak15 zdravim, male je 14 mesicu a uz jedem druhe baleni-myslim, ze tak od devateho měsíce. Tak prvni tri mesice jsem vzdy kapla vedle než mala zacala spolupracovat😇 dr nic nenamitala

toluma
19. lis 2018

Malýmu je 8 měsíců pryč,kapeme 2kapky denně,někdy teda zapomenu 🙂,a máme už druhou lahvičku a asi půlku vykapananou.Doktorka se nás vždycky ptá,jestli máme a nepotřebujem napsat.

aronek
20. lis 2018

@petrak15 Ahoj, nevím tedy jak dlouho mi vydrží, ale mám 4 děti a z toho dvě nejmladší kojené. Na radu dr kapu nejmenší jednu kapku, starším dvě a sobě tři. Když dojde mám dát vědět, že mi napíše další. Takže já denně kapu 10 kapek a s napsáním receptu nemá dr problém.

cuuza
20. lis 2018

Ono ta lahvička mate, skoro prázdnou jsem ji měla přes dva měsíce. A když jsem řekla dr o novou, tak bez problemu, že to přes zimu doporučuje i když už malemu byl rok.

vladka_zi
20. lis 2018

Opravdu tam je cca 400 kapek, ale člověk někdy zapomene, někdy se naopak nepovede kápnout napoprvé správně. Každopádně je na obalu uvedena doba použitelnosti 12 měsíců od otevření, takže po tom roce by snad doktor neměl mít problém napsat nový recept 🤔

ahyt
20. lis 2018

Proboha,jsem taky Dr,ale pro dospělé.Nechápu tu paní doktorku,vždyť Vigantol stojí pojišťovnu pár korun a pojišťovna nesleduje naprosto přesně měsíce.kdy byl lék předepsán.Moc ji teda nachápu,že to takhle řeší,

marketanova
21. lis 2018

Dobrý den, je tento lék jen na předpis nebo se dá volně koupit?

radecka1
21. lis 2018

@marketanova Jen na předpis.

marketanova
26. lis 2018

Děkuji moc za odpověď.

marketanova
28. lis 2018

A pokud si tedy Vigantol nechám předepsat, vydrží jak dlouho zhruba?

radecka1
28. lis 2018

@marketanova Podle popisu na balení je tam 400 kapek, tak záleží kolik dáváte. Ale právě tu řešíme, že se nám zdá, že vydrží méně (cca 8 měsíců při dávkování kapka denně, asi blbě kapeme).

marketanova
11. pro 2018

Dobrý den, děkuji za odpověď. Otestuji.

marketanova
13. pro 2018

Dnes jsem se pro něho konečně dostala do lékárny. Paní byla ochotná a soustu informaci mě doplnila.

bayt
13. pro 2018

@petrak15 Mně teda lahvička vydrží tak dva - tři týdny, ale já si to kapu sama :D Kojím, tak to má malý skrze mlíko. Kapání do pusy mu nedělalo dobře.

marketanova
15. pro 2018

Takže je můžu užívat také a bude to prospěšné i pro mimi?

marketanova
17. pro 2018

A existuje i nějaká podobná alternativa těchto kapek nebo jsou nejlepší?

marketanova
17. pro 2018

Nikde jsem totiž podobné nenašla nebo nějaké vitamínky.

radecka1
17. pro 2018

@marketanova Zeptejte se v lékárně na vitamín D. Existuje od Terezia D3, Swanson - myslím, že kapky a tabletky a taky rybí tuk, třeba Mollers, určitě bude i něco dalšího.

sunny1sis
17. pro 2018

Maly ma 10mes. a sme uz v pulce druhe lahvicky. Dokonce naposled nam drka predepsala dalsi baleni (uz treti), protoze se ptala manzela, jestli nepotrebujeme a on nevedel, ze sme teprv v pulce. Omezeni nespominala.

marketanova
18. pro 2018

Dobrý den, děkuji, od Terezie máme v kapičkach i rakytnikovy olej, 100% bio. Tak to se mrknu,děkuji za tip.

marketanova
18. pro 2018

Já právě měla informaci, že je s omezením. Poptám se přímo u lékařky.