Nadměrné pocení u dětí. Máte někdo takové problémy?

moba
2. črc 2008

ahoj chtěla bych poradit, mám klučinu 2 roky a 4 měsíce a dost se potí, v noci ho musím i převlékat a to spí jen v tričku a ponožkách a lehounce přikrytý povlečením na postel a i tak má mokré tričko, máte někdo také takové problémy? A jakl to řešíte? Když někam jedem musim ho také převlíkat, v autosedačce je durch během chvilky, a to auto nejdřív větráme aby tam nebyl pařák klimošku nemáme ☹

dygab
7. črc 2008

Ahoj, naše Hanna se také hodně potí. Už jsem zjistila, že se potí zejména ve chvíli, kdy je unavená. Doma to nechávám být a venku hodně nosí klobouk, aby se neprochladila.

aponchie
10. črc 2008

taky se desne potime,ale je to tim ,ze mala je akcni a porad lita a pak kdyz spi pres den obcas tak je slita jak chlap ..hruza no,proste nesnasi teplo jak ja radsi spi polonaha u otevreneho okna a perinku ma jen povleceni a v nem ultratenkou fleesovou deku takze skoro nic.ma delsi vlasky to je jeste horsi takze denne umyt a cesat do culiku a oblikat lehoucke platene veci to ji vyhovuje nejvic

radost
11. črc 2008

ahoj, moje obě dítka jsou na tom stejně, vždy se vzbudí mokří, dcera má mokré vlasy, takže ji je musím potom fénovat, protože mám strach, aby se nenachladila. Jejich polštáře jsou úplně promáčené. Můj manžel se taky víc potí, takže předpokládám, že dítka se v tomto potatily 😒

krista
26. zář 2008

fifinek • Dnes v 10:32
Ahojte holky, potřebovala bych radu, mám tříměsíčního chlapečka, který se mi pořád hrozně potí, hlavně u kojení, to má úplně mokré vlásky. Snažím se ho u papání už co nejméně dotýkat,ale potí se pořád i když chvilku pláče nebo dýl leží v lehačce. Není to tím, že je navlečený, má buď jen bodyčko nebo teď dupačky,takže se bojím ať není nějaký nemocný. Ptala jsem se všech kamarádek co mají mimča,ale žádná s tím problém nemá. Myslíte, že je to normální u tak malého miminka? Děkuji

shela • 1d, 15tt • Dnes v 10:34
mozno mate horuco vo vnutri..alebo dusno...

petulienka • 1d, snž • Dnes v 10:40
fifinek

ked si si neni ista, alebo sa bojis, zavolaj svojmu pediatrovi, alebo pediatricke. 😉

flufla • 1d • Dnes v 10:40
ahoj, ten můj prcek se taky strašně potí, jak říkáš, hl. při kojení, nebo když je v autosedačce. Když brečí, tak to je mokrý hned. taky ho nenavlíkám a přetopíno doma fakt nemáme. Myslím, že to je ok, nás jinak nic netrápí (ťuky ťuky), rosteme, tloustneme, děláme blbiny

fifinek • Dnes v 11:23
Doktorce jsem to říkala,ale neřekla mi na to nic☹ No když je v autosedačce,tak je taky hned mokrý, za pár dní jdeme k doktorce,tak se ji na to zeptám ještě jednou. Kojení je kvůli tomu pro nás oba boj a bojím se,aby neonemocněl,ale snad to bude v pohodě.

marfushenka • 1d • Dnes v 11:25
Jo my se taky u kojení občas zpotíme 🙂 Zrovna včera večer měl úplně mokré vlásky.

gabikar • 1d • Dnes ve 12:05
fifinek, moj drobec je na tom tak isto. On pri kojeni mava niekedy az kvapky potu na hlavicke. Pytala som sa doktorky a povedala, ze je to uplne v pohode, ze deti sa takto potia, niektore viac niektore menej.

fifinek • Dnes ve 12:49
Tak to jste mě trošku uklidnily, díky moc🙂 Trošku jsem se bála, když miminka od kámošek jsou v pohodě a ten náš bobek je vždycky jako by vylezl ze sprchy.

kingstonka • 1d • Dnes ve 12:52
...my sme na tom podobne...hlavne pri vecernom kojeni... mozno aj preto ze mame dost vela vlaskov....

cartmanko
26. zář 2008

ok, vsetky odpovede su mi jasne ale nie je mi jasna hranica medzi:
potenim a nadmernym potenim
potenim a prehrievanim dietatka
nadmernym potenim a prehriatim dietatka

ja som teda chlap a tiez sa potim a nevadi mi zima, stale mi je dobre v tricku.
tekze mi zima nevadi a citim sa neprijemne ak by som aml byt spoteny.
no a mam uplnu hrozu ked malicku vyberiem zo sedacky a ona ma na temene uplne mokre vlasy a aj cely chrbatik ma mokry. pri papani jej na cele vystupia kropaje potu ale to sa mi zda pri fyzickej namahe normalne.
ale pri sedeni v autosedacke aby sa spotila uplne cez bodinko, lahke tricko a relativne hrubu mikinu az tak ze na sedacke je flak mi pride az moc.
ako mam teda vediet ci ju neprehrievame?
rad malicku aj nosim a ked ju taku vyberiem z tej sedacky ako z dresu a vsade je uz tak prijemne chladno, bojim sa aby ju neofuklo a aby nenachladla.
co sa tyka tych capiciek, tym ze mame vlasky nam ziadna na tej hlave nedrzi. malicka ma hlavicku opretu, obzrie sa do prava a ciapka zostane na mieste a ona sa otoci v nej tak, ze samozrejme ocami vlezie pod ciapku a zacne plakat ze nic nevidi. tak jej radsej napriek odporucaniam capicku ked je hore nedavame.
ako to riesite vy?

fifinek
26. zář 2008

Taky se bojím,aby ho když ho vyndávám z autosedačky neofouklo, i když se to už asi stalo, má velkou rýmu ☹ Ty autosedačky jsou asi z materiálu , který není prodyšný a když v tom sedí delší dobu tak se propotí. Už ani nevím, jak ho oblíkat, aby to nebylo ještě horší, hlavně teď když je už venku zima a potom v autě topíme. ☹

kocicatko
2. říj 2008

My e také dost potíme, při kojení i v autosedačce a v noci, ač spíme jen v bodýčku, tak někdy je i prostěradlo pod Valeriánkem mokré... dětská dr. mi řekla jen to, že je to normální - jako u dospělých - někdo se potí víc, někdo méně 😉

Cartmanko, se sedačkou to řešíme vložkou do autosedačky z beránčí kožešiny... na začátku zabírala tak, že měl Vali úplně suché vlásky,... teď už to sice tak nemá, ale není úplně propocený, jako když je v sedačce samotné... když jsme ho i teď, v chladnějších dnech dali do sedačky bez té kožešiny, tak propotil kapucu bundičky tak, že na ní byl tmavý mokrý flek!!! No ale tatínek se nám potí taky hodně, takže asi to také podědil 🙂

fender
9. říj 2008

ahoj, s tim pocenim - hlavne pres noc - lekai rikaji, ze to je tim, ze bud je malo vitaminu D, nebo se spatne vstrebava... a doporucuji vitamin D dodavat.

markeeta
10. říj 2008

holky, to muze byt take z mlecnych produktu. Ja se potim vzdycky, kdyz jim moc jogurtu, mam nesnasenlivost na mleko, a muj deda to ma taky jak popisujete u svych deti, protoze pije dost mleka (kazdej den tak pul litru).
Zkuste na nejakou dobu omezit mlecne vyrobky a doplnovat kalcium treba z tabletek. Nechala bych udelat testy na alergii na mleko. U tech kojencu je to tezke, kdyz jsou kojene, to se musite poradit s lekarem.
Nejdrive bych teda pricinu hledala v mlece, a potom nekde jine.

angl
22. říj 2008

Ahojky všem jsem tu poprvé a taky bych chtěla přispět mým příspěvkem,mám chlapečka dva roky a vzdy když se vzbudíme jsme celý durch jak hlava tak tričko i celé povlečení říkala jsem to doktorce a ta my jen řekla že se potí všechny děti tak nevím vůbec se mi to nelíbí je to divné,ale koukám je nás tu takových víc.jogurty malej papá ale příjde my to takové divné vysazovat bůhví s čeho to je.jíme jen jeden deně tak kdyby někdo mi mohl poradit předem díky Andrea 😉

markeeta
23. říj 2008

moje dcera se nepoti, tak asi bude nejaka divna 🙂

bibi123
23. říj 2008

Můj malej-tři roky, se taky potí.Jakmile začne lítat,zpotí se mu vlasy.Po spaní je durch,můžu ho převlíkat.
Hodně se přikrývá,dělá mumii,kouká mu jen obličej a pak je mokrej,že se to dá ždímat.Jogurty moc nejí a ráno má hrnek Sunaru.Takže taky nic moc hodně.Oblečenej je přiměřeně,nemarodí.Občas rýma,kašel.Klasika.
Dr.mi říkala,že je to normální,některé děti se potí víc,některé míň.Prý to přejde samo. 😕

jarra
30. říj 2008

Naša Kristinka sa tiež už ako pár mesačné bábetko začala potiť - hlavne v noci a pri kojení mala celkom premočenú hlavičku. Pri papaní som jej davala pod hlavičku obyčajnú plienku a aj na vankúšik. Ked som sa postažovala v poradni pediatricke, dala spravit malej krvny obraz, lebo povedala ze pricin moze byt niekolko. Naštastie bol v poriadku. Niektoré deti sa nadmerne potia aj bez príčiny, v každom prípade by to mal kazdý kto si nie je isty riešit s pediatrom.

daniela1983
6. lis 2008

bibi ma pravdu prejde to samo. ja mam brata, teraz ma desat rokov, takze ked bol maly mala som 15 a dobre si pamatam, ze ked zaspal vsetko bolo uplne premocnene, to snad boli litre. preinka, vsetko. a teraz ked je velky tak sa sice spoti, bodaj by nie, ked sa odmieta strihat a ma vlasy po plecia, ale len ked beha. je to v norme. ale ked bol maly, to bolo neskutocne. takze v pohode, vyrastu z toho

konja
20. kvě 2009

tak moje dcerka spadá přesně do této kategorie. V noci a při kojení (hlavně večerní, před spaním) se hrozně potí. Má úplné krůpěje potu na čele, mokré vlásky, v noci mokrý polštář. Také jsem se na to ptala naší dr. a odpvědí měl byl její pobavený smích! 😠 Prý - ale ono je normální se potit, nebo myslíte, že je nějaká nemocná? No když to říkáte, tak já si to tu teda poznamenám. Cítila jsem se jak blb 🙄 😔 .l A tak jsem se o tom pokoušela najít něco na nwetu, ale našla jsem jen tuto diskuzi a dost jsem se uklidnila, když vidím kolik dětí se takto potí. Asi je to opravdu normální.

eppik.m
20. kvě 2009

konja: ahoj, nic si z toho nedělej, u malých dětí je nadměrné pocení v pořádku ... ( moje nejmladší sestra, byla také porád celá mokrá od potu) u Michala je to obdobné ... třeba včera jsem ho vzala na ruce, a cítila jsem jak má mokro pod páždí ... 😉

petra.vavra
23. kvě 2009

My se taky dost potíme, hlavně po večerním mlíku, ale přikládám tomu, že se předtím koupe a tak je nahřátá z vody. Hlavně máme dost dlouhé vlásky a tak se jí hlava potí asi nejvíc. Jinak v noci je OK většinou spí totiž odkopaná 😀

anatanka
25. kvě 2009

Miriam se taky silene poti, ale snad jenom behem spanku, to vzdycky nechapu. Mne je treba tak akorat prijemne a ona se vali v potu. Vzdy po spinkani a to hlavne pres den ji musim okamzite prevlekat a vetsinou i susit vlasy, protoze je ma jak po koupeli.

diddi
26. kvě 2009

Kedysi sa hovorilo,ze ked dieta je po spanku uplne spotene,aj mokra hlavicka,ze sa dobre vyspalo,ze malo intenzivny,hlboky spanok

iloha
27. kvě 2009

do autosedačky jsem koupila bavlněné, jemné frotě, právě aby se tolik Terezka nepotila a tam kde je hlava máme přehozenou plínku, ale i tak se dost potí...... 😉
http://www.babystyle.cz/autosedacky-romer/romer... máme tento, ale možná by za pokus stál tenhle
http://www.babywelt.cz/cs/produkt/podlozka-aero...

chelen
28. čer 2009

ahoj, chcem prispieť do tejto témy, lebo sa týka aj mojej Haničky. Tá je mokrá v noci, pri papání a taktiež aj v kočíku a autosedačke. Konzultovala som to s Dr, s tým, že tá mi odporučila zdvojiť dávku Vigantolu, lebo to môže byť z toho, že malá dostatočne nevstrebáva vitamín D. Ak to bude pokračovať, tak bude potrebné jej vit. D podávať injekčne. Dôsledok nedostatku vit. D môže byť nesprávny vývoj kostí a toho sa vskutku obávam.

kacka79
29. čer 2009

Ahojky, tak Fíla když se vzbudí po obědě po spánku je úplně mokrý - vlásky i tričko, a polštářek je taky mokrý. Jen upozorňuji, že spí v triku a plence, přikrytý jen slabou dečkou, kterou si stejně odkope... a potí se stejně.. no doma máme cca 21°C, v noci tak 19... no v létě jasně víc, ale potí se celoročně. Ale divný je, že ráno spocenej není, v autosedačce taky nee... no nechápu, potí se asi jen když se našoupne obědem 😀

markytkaaa
2. črc 2009

Máme taky extrémně záhřevného týpka ... tohle má po tátovi, jsou oba spocení jak myši v jakémkoli prostředí i ročním období ... ale s tím asi nic neudělám no 😅 🙂

vanja
2. črc 2009

po kojení môžem malú žmýkať a to isté keď ju vyberiem zo sedačky

c.xsara
12. bře 2011

Ahoj maminky, moje dcerka 2 roky a 4měsíce se hrozně potí když usíná, kolikrát je uplně propocená, pyžamko, vlásky...kolikrát jsem ji měřila teplotu a nic, ale teď jsem naměřila kolem 37...tak nevím, jestli se něco děje, jestli zajít k doktorce, nebo pozorovat, ale je pořád stejná, veselá, pořád někde běhá...někde jsem četla, že když díte přes den hodně pije, tak se pak i hodně potí, a malá opravdu pije hodně, ale co potom ta zvýšená teplota ? Ještě mě napadlo, jestli se ji netlačí nějaké další zoubky ? pora´Dte, začínám být z toho nervozí

sladkasue
4. dub 2011

myslite, ze by to mohlo byt aj dedicne???? to nadmerne potenie - mam na mysli 🙂

nas maly je spoteny (zacalo to posledny tyzden)skoro vzdy po kojeni... zvysenu teplptu nemame, ale... akokeby ho oblial studeny pot - ostal cely studeny - lica, ruky, nohy...

selo
7. dub 2011

@sladkasue nechcem strašiť ale daj mu vyťšetriť srdiečko.

brisalek
8. dub 2011

@selo ahoj ty s tim mas nejake zkusenosti? Me se mala taky takhle potilaasi od 4 do 9 mesicu pak ji to preslo a ted se zase vice poti. Ale myslim, ze je to tim,ze tady mame v panelaku trochu dusno. Snazim se vetrat, ale jsme ve 14 patre a nemuzu nechat otevreno proti sobe, protoze to je sileny pruvan🙂.

sladkasue
8. dub 2011

@selo no, urcite sa opytam dr. , ked pojdeme na poradnu... nema to kazdy den... uvidime, ako to bude teraz, ked sa ochladi a nebude stale vonku "piect" 🙂

ale dik...

marjama
8. dub 2011

@sladkasue Ahoj, naše malá měla vždycky po kojení úplně zpocené čelíčko. Já si myslím, že to může být i z té "námahy" jak saje z prsu ne? Nikdy jsem to neřešila, vždycky po chvilce už zpocená nebyla. Kdyžtak se zeptej dr. jak píšeš, snad to nic není.