Namodralé bělmo u 5leté dcery, máte zkušenost?

ytek
2. lis 2016

Moje dcera (téměř 6 let) má stále jakoby namodralé bělmo. Včera jsem se na to ptala u dětské lékařky, bavily jsme se o té nemoci, co bývá modré bělmo, lámou se kosti atd. ale tu jsme téměř vyloučily s tím, že dcerka je naopak většího vzrůstu, padá neustále a nikdy to naštěstí hůř jak modřinou nedopadlo. Ale mě to stále leží v hlavě a pořád jí zírám na oči ☹ Už jsem z toho zoufalá. Záleží při jakém světle a pod jakým úhlem se do očiček dívám, ale občas to je vidět dost výrazně. Když hodně otočí očičkem do strany, tak úplný bok má světlý a pak je přechod domodra jako by kolem celé duhovky (téměř po celém očičku). Volala jsem k několika očním lékařům a nikdo nás vzít nechce, jediná možnost by byla jet do nemocnice, což se nám nechce jí takto stresovat. Dětská lékařka řekla ať to neřeším, ale mě to nejde. Kdo s tím máte prosím nějakou zkušenost? Na wikipedii jsem našla informaci, že v dětském věku prosvítá dětem přes bělmo pigment a proto může bělmo vypadat namodrale. Ale většinou se to píše u miminek, ale ne u starších dětí. Prosím kdo máte něco podobného? Moc děkuji za Vaše názory!!!

japona
2. lis 2016

http://www.wikiskripta.eu/index.php/Osteogenesi...
Znám chlapecka s touto nemocí, ale nikdy jsem si modreho belma nevšimla. Na lomivost trpěl hlavně ve skolkovem věku, nyní je školní a vše je v pořádku. Očekává se, že ve stáří bude zase ke zlomeninam náchylnější. Má po mamince nějakou slabší formu nemoci a vpodstatě nemá žádné omezení, rekreačne sportuje apod.

sidite
27. dub 2017

@ytek My mame uplne to stejne. Mala ma 2 roky. Kdyz se podiva do strany, ma v koutcich na belmu sedomodre skvrny. Nase detska doktorka se s timto jeste nesetkala, na internetu jsem nic moc nenasla... Dneska jsme byli u ocniho a ten rekl, ze je to z alergie (pyl, prach) a predepsal nam kapky. Rikal, ze to neni nic vazneho, ze to zmizi. Dozvedela jste se o tom neco vic? Meni se tvar a misto u vasi dcery? Mala to mela jeste pred mesicem v obou ocich, ale ted uz jen v jednom.

ivaal
19. srp 2017

me je 32 let a modre belmo mam od narozeni..zadnou lamavost kosti nemam a jsem v podstatě uplne zdrava..muj syn 11m ma take modre belmo, asi to podědil po me...