Napěněná stolice u 3 měsíčního mimča - máte zkušenosti?

neu.sona
23. říj 2012

Ahoj holky, nenašla jsem diskuzi na toto téma a nejsem si jistá, zda je to BKM a tak bych ráda znala Váš názor.
Mám klučíka, kterému jsou 3 měsíce. Za poslední měsíc, nebo 3 týdny začal kakat dost intenzivně, je to spíše zelená, vodnaté, hlenovité a napěněné. Žádná krev nebo tak. Žádné problémy nemá, je spokojený, přibírá víc než dost.
Dietu držím 8 dní a žádná změna. Myslíte, že by to šlo už poznat nebo ne?
Mudr. dnes vzala stěr ze zadečku a ještě ji ve čtvrtek donesu stolici, jestli tam není nějaký vir či něco podobného.
Mám docela problémy se zuby a nejíst mléčné výrobky atd. je pro mě docela zničující. Snažím se to nahradit vitamíny a mám přímo i biomin H, ale i tak.
Kojit chci rozhodně dál.
Děkuji za rady a názory.

verbalinka
23. říj 2012

@neu.sona koukni na porodnice.cz - poradna Dr. Honzika. Pokud to neni vir, ci infekce, tak to abkm bude. Nekdy ani dieta nestaci... Moje dcera mela total vodnate, hlenovite, nakysle od narozeni. Dietou se to nezmenilo, az s prikrmy. Ale protoze bych tehdy asi musela prestat kojit, aby se abkm potvrdila, tak jsem to prestala resit. Nejspis si casem vytvorila toleranci, uz dostala i mlecnou kasi a jogurt a bez reakce. Ale stale vedu moznou bkm v patrnosti. Tak at vam to dopadne dobre 😉

neu.sona
autor
23. říj 2012

@verbalinka Děkuji za odpověď! Já právě taky nechci přestat kojit ani náhodou. A ty jsi tu dietu držela nebo ne, i když to nepomáhalo? A kdy jsi začala dokrmovat a čím?
Já mám hrozný strach, abych mu nějak neublížila. Přece jenom všude píšou, že hlen a napěnění znamená zánět střeva, tak mám z toho strach pro něj do budoucna ☹.

annieella
24. říj 2012

ahoj,
Průnik zubů dásní může být pro děťátko méně nebo více nepříjemný. Mohou se objevit následující potíže, jako je zvýšená teplota, sténání, zvýšené slinění, nechuť k jídlu, poruchy spánku, řídčí stolice, zahlenění horních cest dýchacích.
Tady jsou o tom zaíimavé informace:
http://vilcakul.extra.hu/modules.php?name=News&...
Také mám 3 měs.miminko a na zelenou zpěněnou stolici nám pomahá Enterosgel. .Lze ho podavat i miminkam od narození.Zkus ho vyhledat na netu. Plus Probiotické kapky Bio Gaia.
JInak hlen ve stolici poukazuje na alergii na určitou látku,většinou na výrobky z kravského mléka, vaječný bílek a vyrobky z bílé mouky.Vše lze dočasně nahradit.Tato alergie u miminka nebude trvat věčně.

verbalinka
24. říj 2012

@neu.sona dietu jsem držela cca 3 týdny a stolice byla stále střídavě vodnatá s hlenem, občas bez. Takže jsem jí přestala držet. Kolem 5,5 měsíce jsem začala dávat oběd. Nejdřív stolice totálně zatuhla, ale míchala jsem to se švestkovou šťávou a střeva si zvykla a teď má takovou mazlavou, ale bez hlenu, občas ním, ale jen výjimečně. Během růstu zubu se jí ale stolice vrátila do vodnaté, napěněné, hlenovité. Po vylezení zubu se to zase znormalizovalo. Dietu drž aspoň 14 dní, vyluč i kuřecí a hovězí, vejce. Bacha na složení potravin - mléko a vejce je všude 😖 Pokud se to nezlepší, tak se ještě nabízí vyloučit lepek, ale do toho jsem já už nešla.