Nastřižení uzdičky pod jazykem, dělá se to ambulantně?

sinorina
30. zář 2013

Ahoj holky, píšu dotaz za sestru. Má holku 4,5 roku a malá pořádně neumí vyslovovat. Logoped jí doporučil nastřižení uzdičky pod jazykem.
Bylo vaše dítě na tomto zákroku? A dělá se to ambulantně nebo musí ležet v nemocnici? Díky a hezký den

editah222
30. zář 2013

Byl na tom můj manžel, jako dítě. A dělo se to ambulantně. Bohužel jemu byl tento zákrok udělán velmi pozdě a špatná výslovnost mu trochu zůstala, zafixoval si špatné návyky.

sinala
30. zář 2013

my jsem na tom byli a teď se to dělá většinou pod nárkozou, mírnou. Domů jsme šli asi týž den ( už si nepamatuju) Kdybych měla jít znovu s dítětem, tak si najdu někoho, kdo to udělá ambulantně bez narkozy. To probouzení dítěte bylo hrozné a myslím, že je narkoza v tomto případě zbytečná. Ono jde o pohodlnost lékaře. Já jsem je prosila ať mi to udělají bez narkozy, že ne, že se rodiče hroutí, když vidí tolik krve.....

anina32
30. zář 2013

Staršímu synovi jí stříhali dvakrát. Poprvé ještě v porodnici v den odchodu domů, už byl oblečený a udělali šmyk a mohli jsme jít. Podruhé v předškolním věku, takže to je asi před pěti lety, ambulantně na poliklinice na ušním, krčním. Nejdřív mu tam stříkli nějakou vodičku na znecitlivení a potom stříhli a mohli jsme rovnou jít. Na cestu nám paní doktorka naordinovala stavit se na zmrzlině, takže syn byl i docela spokojenej😉

emha13
30. zář 2013

Tenkrát to dělali mýmu mladšímu bráškovi když se narodil. Dělala mu to jeho dětská doktorka. Jen mu to cvakla a šlo se domů. Ale byl novorozeně, takže nevím jak u těchto starších.

sinorina
autor
30. zář 2013

@editah222
@sinala
@anina32
@emha13 Holky díky, ségře právě řekli, že kvůli tomu budou týden v nemocnici. Coj mi příjde jako blbost. Já sice dělam ve zdravotnictví, ale s tím to zkušenost nemám. Zato vím, jak to vypadá, když se budí dítě z narkózy.

anina32
30. zář 2013

Týden v nemocnici? Proboha proč? Synovi to večer po nástřihu už ani nekrvácelo a celý zákrok je otázka půl minuty! Ať se zkusí zeptat ještě u jiného doktora, přece není možný aby se za 5 let tolik změnili lékařský postupy?

adusmamus
1. říj 2013

Dneska na to zrovna jdeme,na ambulanci-usni,nosni,krcni,taky stoho mam hruzu snad to zvladnem...

adusmamus
1. říj 2013

@anina32 to je pravda a blbost lekare,to jako se bude chodit na tyden do nemocnice i pri propichavani usi kvuli nausnicicm?Hned bych zmenila lekare,tyden v nemocnici tto je blbost jako hrom...dela se to ambulantne dnes na to jdu s 5ti letym synem....striknou,smyknou a jdem domu....

beruska1989
1. říj 2013

taky jsme na tom byli. normálně ji to šmikl pediatr na prohlídce, nebyl jí ještě ani rok. a šli jsme domů, a ani té krve moc nebylo.

luji
1. říj 2013

Dcerce to delali v 7 tydnech ambulantne na ORL.Par minut po zakroku ji to uz nekrvacelo a sapala se k prsu na kojeni, takze zadna karastrofa.Nevim, jak je to u starsich deti

adusmamus
1. říj 2013

tak mame to dnes zasebou,prisly,smykli a sly jsme ani kapka krve 🙂

verunka_kout
16. říj 2013

@beruska1989
@luji
@adusmamus prosím, jak jste poznali, že je to nutné udělat. Malé je 6 měsíců - doktorka nám nic neřekla, v porodnici také ne, ale má špičku jazyka do tvaru srdíčka a známá mi řekla, že to bude ono. Mám z toho hrůzu...

beruska1989
16. říj 2013

@verunka_kout mě to řekl pediatr při kontrole, že až přijdeme na další tak že jí to udělají, nešel ji vůbec dát jazyk nahoru, měla tu uzdičku pod ním moc krátkou, a prý by pak šišlala.

adusmamus
25. říj 2013

nam delaly logopedicke vysetreni ve skolce tak to zjistily...

adusmamus
25. říj 2013

@verunka_kout malymu rekly at da spicku jazyka za horni zuby a neslo mu to tak to zjistily