Návyk na rektální rourku

terezkamarkova
4. únor 2013

Chtěla bych se vás zeptat jak často se může zavádět Rektální rourka nebo teploměr.
Případně jak hluboko, dlouho nechat v Konečníku aby to mělo ten správný účinek.
Slyšela jsem že když se to dává miminku často že přestane samo tlačit je to pravda?
Vaše zkušenost děkuji

Sousedka mi doporučila vzít mimčo položit si ho do vany
vzít sprchu a vlažnou vodou sprchova jak konečník tak bříško že prý
si dítka ulevují má s tím též někdo zkušenost
víc hlav víc víděkuji věem

kattrin5
4. únor 2013

Ahoj ak mate problemy s kakanim skusala si probiotika? Od kedy mi davamr dcerke biogaia nema problemy. Rurka by sa nemala pouzivat kazdy den jednak nou mozes poskodit konecnik a taktiez navyk ze sa ti bez nej babo nevykaka. My ked sme mali s malou problemy nikdy som jej nepchala nikam rektalnu rurku, vzdy som ju okupkala pomasirovala brusko aj niekolko krat za den..inak sa daju kupit ak laxativa pre babatka. To strcis babatku do zadocku a o par minut booom. Ale taktiez by sa nemalI pouzivat casto.

aneta0707
4. únor 2013

nevidela sem jeste zadny dite s navykem... a u maly sem ji musela pouzivat skoro porad. clovek se musi snazit masirovat, nechat tlacit a teprve potom pouzit tu rourku. jediny jak me napada, ze vznikne navyk je, ze maminka pouziva rourku preventivne aby dite nervalo.
a kolikrat staci tou rourkou jenom polechtat "dirku" a jde to ven. 😉

mery7
4. únor 2013

Ja pouzivam rurku ked nic ine nezaberie.netreba ani zavadzat daleko, niekede to ide hned a niekede treba chvilocku pockat.ale hlavne ju treba zavadzat nezne, ked sa drobec vzpiera treba ho nejako zabavit alebo ak kojis dat ho na cici.ak zatne ritku treba chvilocku pockat kym ju uvolni.niekedy ani nepotrebuje kakat ale sa len vyprdkat.skusala som kvapky na prdiky aj probiotika a zaberali iba par dni max tyzden.co sa tyka teplomera ten by som nepouzivala, rurka je tensia a ohybna.aby si teplonerom neporanila tkanivo.teply kupel niekedy zaberie,ja davam malu do vedierka a dam vodu do 39stupnov. Mala niekedy kaka a prdka sama tyzden-dva a potom pride den ked to proste nejde.a nenecham ju trapit sa ked nic ine nezabera :( ale urcite nepouzivat rurku preventivne alebo ked place a nevies drobca hned utisit.masirovat sa da par minut pri kazdom prebalovani. A este niekedy zabera aj poloha na brusku alebo sa predavaju nahrievaci mackovia ktory maju napln ceresnove kock alebo daj latkovu plienku do mikrovlnky trocha zohriat a priloz na brusko to tiez uvolni.dufam ze som aspon trocha poradila 🙂 a ty co radia nedat rurku vobec asi nezazili kd im dieta neskutocne reve aj 3-4 hodky v kuse az sa dusi alebo sa budi kazdych 10-15 min s placom a

andulka86
4. únor 2013

my jsme rulku používali v kritickém období denně a když se vše srovnalo žádný návyk jsem nezpozorovala

cicamica1980
4. únor 2013

a mohli by ste niektora prosim napisat, ako sa masirje brusko, ked si babo potrebuje ulavit? dlanou cele brusko? ktorym smerom? dakujem pekne

ankaevka
4. únor 2013

svojej najstaršej som začala pomáhať teplomerom, trvalo to do jej 6m, sama sa nevykakala aj keď som skúšala jej ho nedať...večer už tak plakala, že som jej musela pomôcť...keď začala sedieť sama, skúsila som ju dať na nočník a ona na moju veľkú radosť tlačila a od vtedy som teplomer nemusela použiť...takže to bol návyk

ankaevka
4. únor 2013

@cicamica1980 masíruj celou dlaňou v smere hodinových ručičiek, cvič z nôžkami, pritláčaj na bruško na striedačku s jednou nôžkou, druhou, spolu, pokrúž s nimi a znova masíruj bruško aj zo strany na stranu 😉

evelin325
4. únor 2013

@terezkamarkova
@mery7 aj my sme mali problémy s kakaním, ani nám nič nepomáhalo, tiež som sa bála rektálnej rúrky, nám veľmi pomohli minerálne soli, malý mi pekne prdkal aj kakanie sa nám napravilo 🙂 držím palce

berenika39
4. únor 2013

@terezkamarkova nick @lucinkamaminka by myslím stačil.
pro ostatní - tohle není opravdová maminka. o víkendu pod nickem lucinkamaminka založil/la několik témat s podobným podrobným popisem podobných citlivých záležitostí.
https://www.modrykonik.cz/diskuse/staram-se-o-d...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/staram-se-o-d...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/staram-se-o-d...

nemám čas hledat další, jen abyste neztrácely čas i vy.

mirka1611
4. únor 2013

@terezkamarkova ahoj, treba vyskusat vsetko, čajik, kvapky, ak ma umele mlieko, tak zmenit ho , ak ho zapeka..... a ak nezaberie nic, tak rurka - je to vykupenie, my o tom vieme svoje.... zavislost si nevybuduje, kakanie je reflex, nemoze to zabudnut... my sme rurkovali kazdy den po obdobie asi mesiaca - ked mal hrozne koliky a nic ine nepomahalo. Teraz sa to same upravilo , a kaka pekne sam .
A ta sprcha je blbost. Koliky su svinstvo a jedine čo fakt hned babatku ulavi je ta rurka :( netreba sa toho bat, lepsie ako by malo kricat par hodin a trapit sa.

nikolet_89
4. únor 2013

@terezkamarkova ahoj neviem ci kojis, alebo je dietatko na UM. My sme boli na UM davala som malej babycalm na prdky, biogaju na obnovu crevnej mikroflory a rurku vzdy, ked plakala niekedy 3x za den inokedy aj 10x za den...k tomu cajiky feniklovy som striedala z hermancekovym, ale pozor niektore deti sa z neho zvyknu vyhadzat, treba vyskusat...a navyk na rurku ? vzivote som to nepocula a moja ma skoro rok a kaka jedna radost...🙂

monad
4. únor 2013

my rourku používali 3měsíce, žádný návyk na ní teda NENÍ 😀 zavádí se do zadečku tak půl až cm a točí se v jednom směru pomaličku, prcekovi odcházejí prdíky a taky se někdy přes rourku vykaká, je to spíš voda, ALE POMŮŽE MU TO..
používala jsem několikrát denně, vždy, když bylo zapotřebí, měli jsme koliky na dennim pořádku a NÁM TEDA POMOHLA plus esspumisan. tak hodně štěstí

monad
4. únor 2013

@berenika39 FAKT JOOO?? TOMU BYCH SE ANI NEDIVALA!!! tak to mam opět dost teda

berenika39
4. únor 2013

@mirka1611
@nikolet_89
@monad

oba ty nicky, jak jsem psala, jsou už bloknuté, byla to jedna a ta samá. divná.

terkaz
4. únor 2013

Souhlasim s
@monad my jsme meli problemy u obou deti, rourku jsme pouzivali denne, jinak to proste neslo. Navic mam pocit, ze probiotika jim delali v brisku jeste vetsi paseku ☹ Tu sprchu si neumim nejak predstavit, nase deti bysme museli namacet cely vecer...

monad
4. únor 2013

@berenika39 děs - běs, co je to za úchylnou krávu s prominutím, že otěžuje s hovadinama normální maminky co by jí rády pomohli

daniela242
4. únor 2013

@berenika39 Tiež mi bol tento nick divný ...Je to choré 😝

zuny
4. únor 2013

@terezkamarkova já jsem používala rourku i teploměr u obou synů (u prvního do 4m a u druhýho do 6m), ŽÁDNÝ NÁVYK nebyl, až jsem skončila s kojením,tak bylo dobré i bříško. Vůbec nic jim chudákům nepomáhalo, jen toto. Masáž může být, ale pokud je dítko napnuté jak luk a červené, tak to stejně nepomůže. Trošku pomáhala ta teplá koupel, ale jen na chvíli. Probiotika za 600Kč jsme zkoušeli taky, a vůbec nepomohli. Prostě rourka nebo teploměr do zadečku pomohl vždycky.Taky jsem měla obavy, že jim něco udělám, ale dneska jsou zdraví jako řípa 😵

pleja
4. únor 2013

My sme rúrkovali 3 mesiace, inak to nešlo. Dávali sme aj probiotiká, aj obklady, aj masáže, aj cvičenie ale nič neuľavilo tak ako rúrka. Žiadny návyk nevznikol, hoci som počula aj ja, že keď človek dáva rúrku tak sa bábo samo potom nevykaká. Teplomer radšej nepoužívaj, má tvrdý koniec a mohol by poraniť konečník. Problémy s vekom pominú a o pár mesiacov si na rúrku ani nespomenieš.

terkaz
4. únor 2013

@berenika39
@monad
Cozeeee? Zase nejaky forek?

zuny
4. únor 2013

@pleja zapomněla jsem dodat že teploměr byl s měkkou špičkou, ale stejně je to pasé, terezkamarkova si z nás střílí 😠

janinah
4. únor 2013

čítajte
@berenika39

berenika39
4. únor 2013

@terkaz nevím, úchyl? bohužel. xxx diskusí na stejné téma. pak nový nick.