Nazelenalá stolička 2měsíčního miminka, co s tím?

gabien
20. únor 2013

Malá má 2 měsíce ... plně kojím mala krásně pribívá a jsme 2 dny po prvním očkování mame i proti rotavirum . Teplotku jsme neměli je to druhý den a dnes bylo v plence zeleno je to . nevím co to ynamena poradte děkuji

lv
20. únor 2013

nazelenalá stolice je v pořádku, někdy je to tím, že je stolice chvíli v plence, "na vzduchu", pokud nejsou ve stolici viditelné hleny, tmavě zelená, až hnědá barva - jak se říká "hladová stolice",nebo nitky krve, není důvod se znepokojovat..ta stolice žlutá "jako míchaná vajíčka" nemusí nutně být...pokud dítě je spokojené a přibírá, tak je vše ok..

centaurea11
20. únor 2013

Ahojky,
no určitě si radši dojdi k pediatrovi. My měli to samé po očkování rotarixem - asi po 5 dnech. Byli jsme i 2x hospitalizovaní v nemocnici. Stolice byla tak jak píšeš + po čase krvavé nitky v ní ☹. U nás pak nakonec našli nějakou bakterii, ale spravilo se to kapičkama biogaya - probiotika. No a další očkování už jsme měli individuálně z Motola. Tak to radši nezanedbej, není to legrace, zvlášť u takhle malého dítěte. U nás se to zhoršovalo, až nás hospitalizovali v té nemocnici. Jinak rotarix tohle běžně dělá, je to hnusná vakcína. Když to bude trvat déle, trvej na odběru stěru z konečníku. Držím vám palce a zvaž s nějakým odborníkem další očkování. 🙂

gabien
autor
20. únor 2013

No zatím to bylo jednou ten hlen tam je také , toho jsem si všimla i když stolička byla žlutější ale ted už to bylo do očí :(
28.2 Máme zase jít na další očkobvání 2 injekce a pak další dávka rotarix . Mám dr. moc hodnou snaží se dedávat nic co je zbytečné ......... Jo a ještě více spinká ...

pismenka
21. únor 2013

@gabien nespoléhám už na to, že zde někdo napíše, to je normální. Po zkušenostech vím - hned k MUDr. když se mi vážně něco nezdá. My teď měli dloooooho kašel, na horách se to nezlepšilo, MUDr. dětská mi na to předepsala lék,který roztahuje průdušky a nakonec měl laryngitidu a tyhle léky na to vůbec nepomáhají - 3dny v nemocnici. Tak že běž když se ti něco nezdá.
Nenechávala jsem malého očkovat prevenarem ani ničím podobným co máte vy,tak že nevím, jen na tuberu,tak že až ted máme první hexu....

gabien
autor
21. únor 2013

TaK já zavolám mala v noci usnula napapala se a jaho vždy přez noc paala jednou a pak ráno .... ted mi pláče a nechce jíst musela jsem jí dat do kočarku aby si zdřímla pak uvidím když se nenají tak zavolám dr. děkuji za vase odpovědi a zkušenosti . přeju jen zdravíčko 🙂

mircisek
21. únor 2013

@gabien Zelená stolička často bývá kvůli dietní chybě maminky. Ale po očkování nevím, za zeptání nic nedáš.

janicka38
21. únor 2013

@centaurea11 po rotarixu malou sice nehospitalizovali, ale mela desne problemy. Ja uz bych to ockovani nikdy nedala. Byly to celkem nervy. Dokonce mi volali z hygieny, nebot pri tech sterech nasli rotaviry, ale to je pry normalni po ockovani.

centaurea11
21. únor 2013

Přesně tak. Naše pediatrička a Motol v podstatě také další očkování rotarixem zakázali. My si teda vytrpěli svoje, trvalo to přes dva měsíce, já držela všecky možný diety, včetně bezmléčné (mysleli jsme, že má syn alergii na bílkovinu kr. mléka), protože jsme si to nedali do souvislosti s očkováním (respektive lékaři to na začátku zazdili), byl to mazec. Zelená zapáchající stolice a ty hleny tam byly také, postupem času i ta krev ☹. Taky už bych ho nikdy nedávala. Hlavně je to i celkem zbytečný očkování 😒.

gabien
autor
21. únor 2013

30.1 rotaviry 1 mezi tím 18.2 INF.MEXA -to by mělo být to běžné ... a 27.2 rotarix 2 Včera tedy zelená plína přez noc papala 2x a od rana ještě nic jen čurá nechtěla ani papat plakala tak sem jí musela odsát mléko do lahvičky ..... Jídlo to je u mě problém už po porodu mám divný žaludek asi nemám vubec chut a často je mi na zvracení .... nemám kompex že jsem tlustá mám vahu akorát 60kg Tak že s jídlem bojuju a co by tak mělo vliv je čína ze soji ale nebylo tam zádné koření .... 😒 Zavolám tedy Dr. ☹ snad to nic nebude ...... Ty Rotaviry mi dr. doporučila že je to zivotu nebezpečné když se pak něco chztí a ono z toho mohou být takové komplikace ? to je strašné ☹

luthien.k
21. únor 2013

@gabien jo, doktoři doporučí naočkovat kdeco, ale ty následky tu čtu denodenně, bohužel. Může mít rozhozenou střevní flóru, dávej jí probiotika, sobě taky, když kojíš, vystříhej se mléčných výrobků, sóji a vajec. A NIKDY nenechávej dávat dvě vakcíny najednou.

gabien
autor
22. únor 2013

tak už to snad lepší zase je žluto 🙂 je to strašný Dr. jsem teda nevolala čekala jsem na další plínu a ta byla už v pořádku malí taky chutná asi to bzlo z toho co jsem snědla 😒 na ti probiotzka se určo zeptam 😉