Nechcou pustit 3měsíční dítě z nemocnice

vrtelka
28. čer 2013

Všechno začalo minuly tyden ve středu jsme volali rychlou,že se maly dusí .Přivezli nás do nemocnice a dívali se na mě co plaším,že krom kašle nic nemá .Tak jsme doma inhalovali ,druhy den nám vzali krev a udělali rengen a ,že je jen hodně zahleněny v utery jsme byli na kontrolea,že máme pokračovat v léčbě jak ji děláme .Ve středu jsme šli na kadiologii a maly se v čekárně zakuckal zrovna,když nás volali tak hned,že zatahuje a musí do nemocnice přitom mi ráno připadal ,už lepší .Tam ho jen inhalují a žádné léky nema,inhalátor máme doma a ,když ho budu chovat bude na tom líp než v nemocnici,ale doktorka odmítla podepsat reverz ani jsem tam za ním nebyla ,chystám starší děti do tábora.

key25
28. čer 2013

Raději bych dítě nechala na pozorování Zdraví nadevše !!!! měla jsem něco podobného

megy
28. čer 2013

no, zatahování při dýchání opravdu není jen na doma:-/ i když se jedná v uvozovkách jen při zakuckání. myslím, že je dobře, že je v nemocnici, i když to možná vidíš jinak. určitě doma nejlépe, ale po pravdě, raději bych to obrečela, ale věděla, že je mé dítě zdravé. to, že s ním údajně nic nedělají?? no nevím, ale myslím, že lékaři vědí, co dělají a proč je raději v nemocnici. pokud ho chceš domů, tak si podepiš reverz, ale nadávej pak sobě :-/ toť můj názor

luciebx
28. čer 2013

presne tak.. @megy s tebou souhlasim

@vrtelka podivej je to mozna na tobe.. ale pokud lekar chce aby zustalo tak malinky miminko v nemocnici na pozorovani tak na tom asi neco bude.. si prectav ze se ti doma fakt zacne dusit a nez dojede rychla bude pozde.. tohle bys urcite necbtela.. je mozne ze se maly zlepsil.. ale tak jestli se to lepsi tak ti ho pusti brzy domu..ja bych neplasila kvuli tomu ze chces mit malyho doma.. nech ho tam.. at urci lekari zda je na tom tak dobre ze muze jit domu..

ashlee
28. čer 2013

@vrtelka a proč nejsi v nemocnici s dítětem?

speedygon
28. čer 2013

@ashlee ne všude to je možné(např. z důvodu kapacity).....

dezyre
28. čer 2013

@speedygon i tak na to má matka ze zákona nárok.

speedygon
28. čer 2013

@dezyre stejně tak, jako by neměla hradit regulační poplatek za pobyt v nemocnici s mimi(co vím) a stejně se mnohdy hradí...když ji nemají kam dát(např.) co mají dělat??

dezyre
28. čer 2013

@speedygon Já jsem teď byla 4 dny s Honzíkem v nemocnici a platila jsem poplatek 800,-. Popravdě bych tam rozhodně tříměsíční miminko samotné nenechala a kór pokud kojí. Já si myslím, že v dětských nemocnicích jsou pokoje uzpůsobené tak, že tam jsou matky s dětma 😉 Pokud tam není místo pro matku, tak tam není místo ani pro dítě. Tam kde jsme leželi byla dětská postýlka k velkému lůžku.

speedygon
28. čer 2013

@dezyre vidíš a přitom fakt jsem někde četla, že ten poplatek by se hradit neměl...ale kdoví....ono s tou kapacitou záleží fakt na dané nemocnici....jinak ten poplatek jsi platila nějak moc....když je to 100Kč/den, tak bys měla platit 400Kč, mimi neplatí....nebo jo??

dezyre
28. čer 2013

@speedygon Prosimtě asi jsem platila i za Honzíka, anebo jsem platila za sebe 200. Mě to přišlo taky jako docela darda. Jinak ty by si nechala tak malé miminko samotné v nemocnici? Já teda i kdybych si měla ustlat ve spacáku na zemi, tak bych tam byla 😀 😀 😀

speedygon
28. čer 2013

@dezyre jasně, že nenechala, když bych měla možnost tam být s ním...jen mě dostává, že za 4 dny 800 ☹ A malý už je v pořádku alespoň? Co mu bylo?

dezyre
28. čer 2013

@speedygon není 😔 Máme podezření na SMA, napsala jsem o tom článek.

aanysek
28. čer 2013

@speedygon poplatek se hradi ale co jsem zazila tak se nehradi pokoj za noc coz je jak kde kolem 250kc na noc + 100kc za reg. poplatek.Ten pokoj se neplati do dvou let ditete pak uz jj. jinak abych pravdu rekla je lepsi kdyz tam je nahodou by se zas dusil a pak uz by mohlo byt pozde nechci strasit ale pripust si ze ta moznost tu je a jestli ten spital mas dal tak je opravdu lepsi kdyz tam je.Ja osobne bych byla klidnejsi kdyby tam malej byl nehledne na to ze to opravdu neni sranda.Az bude ten spravny cas tak ti ho pusti dom!Drz se!!

aneta0707
28. čer 2013

@megy nevim co je zatahovani pri kasli, ale mala mela minuly tyden takovy kasel, ze prestavala dychat a blinkala z toho. byla jsem 2x u doktorky a dostala jenom sirup na kasel. mluvim o ty starsi - maly sou obe 🙂 a ted zacina kaslat i malinka, tak jsem zvedava, to zase bude ☹
@dezyre matka na to mozna ma narok, ale pokud nemaj misto, tak te tam nenechaj. taky te tam nenechaj pokud mas druhy dite. chtela sem nadstandart, ze si privezu prenosnou postylku a neprichazi v uvahu... je to 2 tydny zpet
@speedygon jedina vyjimka kdy mimi neplati je, kdyz se narodi. od propusteni potom uz normalne plati. taky sem se divila, ze musim platit za dvoulety dite. ja myslela, ze do 15-ti se neplati a ono plati...

vrtelka
autor
29. čer 2013

Můžu byt v nemocnici s ním a nekojíme,ale mám tu další dvě děti a musím je vypravyt na tábor a paní doktorka říkala,at si taky odpočinu kdysi byli děti taky sami v nemocnici a je hodné miminko tak to nějak nevnímá .

marecek4
29. čer 2013

@dezyre a to jsi byla v brněnské dětské???-to by mě teda překvapil Tvůj názor na pobyt s dítětem-maminky spí po zemi nebo někde naproti na ubytovně a pokud dítko pláče tak si zaplatí ubytovnu i když tam nejsou a jsou s dětmi-fakt hnus,o přistýlce nebo normálním spaní si může většina jen nechat zdát,o způsobu propouštění z nemocnice ani nemluvím
nevím jak je to s kojenýma dětma-ale co si pamatuju z Vyškova,Krumlova a Budějovic-tyhle maminky berou automaticky zadarmo a děti do 18 let by prý neměly platit nic,no asi se ještě poptám na pojišťovně,když ji půjdeme teď měnit

ezenduska
29. čer 2013

@vrtelka to seš teda dobrá.... malý miminko si myslíš že nevnímá že je bez mámy? nevím kolik prckovi je, ale nechápu tě...a doktorka ti řekla aby sis taky odpočinula? 😖 já byla loni s rok a půl starým synkem v nemocnici a bylo tam tak půl roční dítko samo bez mámy a tak strašně plakalo, mě se chtělo brečet s ním...nehledě na to že ty sestřičky s ním měly hrozné práce protože to dítě péči potřebuje, navíc jak pořád plakal...

No to je jedno k tvé otázce... doktoři dítě v nemocnici nedrží pro jejich zábavu, to si uvědom

speedygon
29. čer 2013

@dezyre kočko držte se všichni...snad se ta diagnóza nepotvrdí...držím pěstičky a myslím na vás všechny...kdy má padnout konečná diagnóza??

lrg
29. čer 2013

Odpočinula, mazec 😀 Neumím si představit, že mám dítě v nemocnici a doma odpočívám na gauči. Vtipná paní doktorka. , asi stará struktura. Dřív se taky moc na pocity malého človíčka nemyslelo, nebo se nepředpokládalo, že by nějaké pocity mělo 🙂

simour1
29. čer 2013

Když se mé tehdy dvouleté dceři stal úraz,ani ve snu mě nenapadlo nebýt u ní v nemocnici,přestože jsem doma měla dvě starší,které další den nastupovali do nového školního roku-nejstarší dcera poprvé jela na střední školu,kde to vůbec neznala.Musela to zvládnout-jednou jsem s ní trasu projela.Prostě bych dítě samotné v nemocnici nenechala!!! To samé se stalo letos,když nejmladší dcerce byly 4 měsíce a měla náběh na zápal plic.V nemocnici jsem opět zůstala s ní,doma mě zastal manžel a nejstarší dcera.Nedalo se nic dělat.Zaplatila jsem za pobyt svůj i dcerky přes 3 tisíce za 8 dnů pobytu,ale co člověk nadělá.Důležité zdraví.Doma bych neměla stání.Malá miminečka,co tam byla samotná,jen plakala.Rvalo mi to srdce! Ale co člověk,to názor.

mitote
29. čer 2013

@speedygon proc by matka nemela v nemocnici platit poplatek? Za prve ma tam nemocnicni stravu, za druhe tam spi, za treti tam pouziva vodu, socku, atd....? To ma mit jako zadarmo?
@vrtelka ja bych uprimne male miminko v nemocnici nenechala ani nahodou. stacilo me kdyz jsem to videla v dubnu, deti, ktere tam nemeli rodice, tak je tam sestry nechali normalne brecet, bez zajmu, nikdo si s nimi nepovidal, nehral, nevenoval se jim. A pokud lekari naznaji, ze dite ma byt v nemocnici protoze zatahuje hrudnicke pri dychani a do toho inhaluje, tak tam proste ma byt. Neco jineho by bylo, kdyby dite melo bronchopulmonalni displazii, takze zatahovani by bylo naprosot normalni a inhalovalo se mesice ci roky, kdy se nejedna o akutni stav ale chronickou zalezitost... kazdopadne co bys delala doma, kdyby se Ti opet zakuckal a prestla dychat? Nez prijede sanitka, mas to treba 15min, za 15min i kdyby ho rozdychali, tak ma poskozenej mozek... pokud lekar doporuci hospitalizaci, vi proc to dela.
@marecek4 v brnenske detske nemocnici je to ruzne, na JIP je pokoj na oddeleni pro matky, ale ja na nem byla jen na nejnutnejsi dobu spanku, jinak jsem sedela u dcery. Pak na normalnim oddeleni maji krasne nove pokoje pro matky s detmi kdy na pokoji je maminka a miminko a s dalsim pokojem maji dohromady socku. Jinak na pokoji je normalne lednicka, televze, pohovka, prebalovak, vse nove, krasne. A plati se pouze regulacni poplatek za dite a za matku.

dezyre
29. čer 2013

@aneta0707
@marecek4
Holky je pravda, že jsem byla nahlášená jako kojící matka. Ale než jsme nastoupili na hosp. jsem přestala kojit. Ono je pravda, že je to asi na každém oddělení jiné. My jsme byli na neurologii. Tam těch miminek do roku až tak nebylo. K dispozici tam byli dva pokoje, v každém dvě lůžka pro matky a dvě postýlky. Ale máte recht, že jsem něco o ubytovně slyšela, ale myslím, že tam byli ubytované matky těch starších dětí, nad pět let..
@speedygon díky moc. Konečná diagnóza až podle výsledků z genetiky. Zatím brali Honzíkovi krev na ten gen ohledně SMA, to bude trvat pár týdnů než přijdou výsledky. Co jsem tak počítala, tak snad koncem července bychom mohli vědět, zda to SMA je nebo není. No a pokud to náááááhodou SMA nebude (takhle nám to bylo doslova řečeno), tak se půjde cestou genetiky dál. Ještě nám bylo řečeno, že pokud se vyloučí i druhá možná diagnóza - nějaké myotonické dystrofie, tak se prostě půjde pořád dál a dál a ta diagnostika může trvat i pět let.. Ale myslím, že to tak "horké" nebude. Tím SMA jsou si doktoři celkem jistí 😔

vrtelka
autor
29. čer 2013

Tak si balím tašku a jedu se přijmout k němu .Děcka,už jsou na tábor zbaleni a tata je ráno odjede a malého nechcou pustit.Sondu má pry furt do žaludku a inhaluje ventolin tak ho nechcou pustit domů .

vendullka
29. čer 2013

@vrtelka Ale o tom že je bobek i zasondovaný jste vůbec nepsala... to už se vůbec nedivím, že ho nechtějí pustit domů.... Asi to nebude tak zbytečné že tam je jak se vám zdá.... Přeji ať je brzy v pořádku!

sinorina
29. čer 2013

@speedygon bohužel se platí i za dítě a je jedno jestli jsou mu 2 týdny nebo 5 let

marecek4
29. čer 2013

@mitote no já teda naštěstí nemůžu psát ze své zkušenosti,ale kolikrát jsem tam kamarádku vezla a jela pro ni-propuštěná ráno a ve čtyři ještě neměla papíry,spaní-jak jsem popisovala,malý je na ní závislý a pokud není v dohledu tak vyvádí,ale nepředstavitelným způsobem-je to spojené s jeho nemocí,a i když dr ví,jaký je to pacient,tak vlastně nikdy neměla lůžko zajištěné-ale na které oddělení byla si fakt nevybavuju,ona chodí s malým pořád po vyšetření,kvůli mandlím,kvůli krvi,na tunel-pořád něco,chudák si vybral co se dá
k tomu vyvádění-třeba postačí jen popsat jednu naši jízdu autem na Slovensko-od Buchlovic až do Nováků-řev,řev,řev,nepředstavitelný řev-jen proto,že nemohl být vzadu-neměla jsem tam pásy na sedačku a kamarádka neseděla hned vedle něj,to mu byly dva roky a od té doby se tohle nijak moc nezlepšilo

irennn
29. čer 2013

Bobeček malej, jen ať je hlavně v pořádku...je moc smutné, že je tam samo....já si to nedokážu představit,kdybych měla sedět na zemi u postýlky o vodě a chlebu,tak tam s ním prostě budu....
Pro nás je miminko prostě obrovský dar, protože jsme nemohli dlouho (3roky) bez pomoci lékařů otěhotnět, že bych nedokázala myslet,že to nevnímá ☹

jenny.kay
29. čer 2013

Jen k tomu, že matka má nárok být s dítětem v nemocnici - ono to není vždycky tak jednoduché. Když byla malá nemocná, tak v Motole nám řekli, že mám smůlu, místo pro mě nemají a budu tak maximálně ráda za židli na chodbě. Tak jsme přejeli na Homolku a tam naštěstí místo bylo, i když vyhrožovali, že nebude taky. Když jsem řekla, že si klidně ustelu ve spacáku na zemi, tak řekli, že na infekčním nepřichází v úvahu. Naštěstí to nakonec klaplo a mohla jsem tam s malou být a bylo to k nezaplacení, protože měla průjem a celkově na tom nebyla dobře a tu péči potřebovala neustálou, na což by sestřičky neměly čas. Byla tam s námi na pokoji i maminka s cca. 5 letým klukem a taky nebyl nakonec problém, aby tam byli spolu, i když u to bylo "větší" dítě.
@vrtelka doufám, že malému bude už co nejdřív líp. Jak jde o dítě, tak se člověk bojí dvojnásob a přeci jen ten revers je asi risk, i když bys už chtěla prcka domů. Já si poležela i pěkně dlouho na rizikovém a taky jsem měla sto chutí podepsat revers a jít domů, protože se mnou v nemocnici vůbec nic nedělali, jen mě prudili. Ale pak jsem usoudila, že kdyby se nedej bože něco stalo, nikdy si to nepřestanu vyčítat. Je fajn, že už můžeš k malému do nemocnice a snad bude co nejrychleji OK

mitote
29. čer 2013

@marecek4 jak rikam, my byly pvne na JIP tri dny, tam byla mala na pokoji s jinym miminkem a ja byla na pokoji matek primo na oddeleni, takze jsem u ni byla stejne nonstop. Pak jsme byli na oddeleni ve druhem patre a tam bylo krasne nove oddeleni, mely jsme pokoj sami pro sebe - ja mela postel, vedle mala postylku, prebalovak, vahu, televizi, pohovku, skrin, stul, vse nove, krasne. A spolecne s pokojem vedle jsme meli koupelnu a zachod, take vse nove. A tech pokoju tam bylo cele oddeleni.
@vrtelka tak pokud ma "pegesku" do zaludku na mliko, tak se nedivim, ze ho nepusti. Jak by jsi ho doma krmila? Jak by jsi sondu menila?
@jenny.kay ono je to ruzne, souhlasim, na Obilnaku sice matka muze byt v nemocnici, ale na JIRP muze chodit pouze co tri hodiny a pak v navstevni hodiny. Je to ale pro me pochopitelne. Je tam takovy frmol a miminka jsou tam v tak kritickem stavu, a je tam tak malo prostoru, ze to neni proste technicky mozne. A myslim, ze by se tma i spousta roduci sesypala, kdyby videli jak nekoho resuscituji nebo podobne. Nicmene az dite nepotrebuje ani kyslik, jde s matkou na rooming a tam jsou spolu 24h denne

Jinak holky me prijde v poradku aby matka platila regulacni poplatek. Preci ma stravu v nemocnici (doma taky za jidlo plati), ma naklady na vodu, na energie, atd...

tulipaki
29. čer 2013

@vrtelka vykašli se na řeči, že by někdo nenechal ani za nic mimčo samo v nemocnici. Někdy to prostě jinak nejde. Teď jsem byla s prckem hospitalizovaná, a pár miminek tam samotných bylo (od jednoho měla maminka doma malý dvojče, další mamky prostě z podobných důvodů být s mimčem nemohly, tak to někdy je) a sestřičky se o ně staraly ukázkově. Vozily je v kočárku po oddělení, chovaly je, byly milionový, někdy to jinak nejde ☹ Jo a poplatek jsem teda taky platila za sebe i za mimi, a divný mi to nepřišlo. No, přeju, ať jste brzy v pohodě. Vydrž, doktoři vás tam určitě nechávaj jen dobu nezbytně nutnou. Zbytečně by vás tam nedrželi 😉