Nechutenství, odmítání mléka. Kdy se vše upraví?

ivarei
15. lis 2010

Milé maminky, prosím o zkušenosti s odmítáním mléka a nechutenstvím - kdy se vše upravilo? Jaká byla diagnóza, pokud nějaká byla?

Tady je náš příběh:

Naše Anička začla po šestinedělí zlobit s papáním (předtím byla velký jedlík). Nejdřív měla zácpu, ta po týdnu přešla do hrozného průjmu. Zkoušeli jsme krmení v polospánku (jeden čas pomáhalo), krmení na míči (i to jeden čas pomáhalo), různá mléka, různé lahve, různé savičky, různou teplotu mlíček, brali jsme hylak, enterol....

Užíváme probiotické kapky. Po velkém trápení, kdy nikdo Aniččin problém neřešil, jsme se dostali k MUDr. Szitányi, gastroenteroložce. Je úžasná a dělá pro nás maximum. Přešli jsme na nutrilon allergy digestive care, po kterém se mírně zlepšil průjem a Anička konečně začala přibírat, dokonce bylo i asi třídenní období, kdy papala bez pláče, pak se zas všechno vrátilo do starých kolejí.

28. října - po hospitalizaci v DAK Ke Karlovu (miluju svého manžela - a vážím si ho nesmírně za to, že třídenní hospitalizaci s Aničkou absolvoval), kde byla provedena pasáž a zjištěn masivní reflux zřejmě v kombinací s alergií na bílkovinu kravského mléka, jsme na mléku neocate a užíváme helicid. Pokud nezabere, nasadí prepulsid na reflux. Po neocate konečně vymizel průjem - jupíííí 🙂. Máme za sebou sono mozku, EKG, veškeré odběry, sono bříška - mimo reflux ok, pasáž také mimo reflux v pořádku, ze stěru zjistili klebsiellu pneumonii, která tam už v současné době není. Až se zlepší (zlepší se???) trávící problémy, začneme cvičit Vojtovu metodu (kvůli prohýbání).

10. listopadu - máme za sebou další hospitalizaci a endoskopii jícnu. Předběžně vypadalo vše v pořádku, výsledky histologie budou za 14 dní. Papání bohužel beze změny.

Pokaždé, když nastane jakákoli změna v našem léčení, modlím se, aby konečně Aničce pomohla, bohužel zatím bez úspěchu. Často se mě někdo ptá, jaké to je, mít dvojčátka. Neumím popsat ten nádherný pocit, ale zároveň nedokážu k ničemu přirovnat ty obrovské obavy a nekonečný strach, sevřený žaludek před každým krmením, zoufalství při každodenním pláči. Těch pár dní, kdy Aňulka papala bez problémů, jsem si děti teprve užívala naplno a měla jsem pocit, že mám najednou spoustu času. Nasávala jsem úžasnou atmosféru, vychutnávala si každou chvilku s nimi.

Jsem unavená z toho nekonečného strachu. Každý říká: "Počkej, až začnou běhat...", ale málokdo si umí představit tu bezmoc, kdy holčička pláče hlady a zároveň odmítá papat.

miarosa
16. lis 2010

Ahoj, je mi to moc líto že to tak probíhá a že t není lepší, ja boužel nemám takové zkušenosti, má švagrová má také dvojčátka o 3 měsíce mladší než ty, chlapeček a holčička, oba myjí koliku i reflux, je z toho úplně šílená ani pediatrička neví co s tím, chlapeček má často zácpu, mlíko do něj jen nateče a pak pořád blinká, ale zatím prospívají docela krásně. Nevím jestli si kojila nebo vůbec, ale každá matka má v sobě po porodu mlíko, možná se mílím, ale prá se to dá zase rozběhnout i to by jim třeba pomohlo. Hodně jsem sázela na probiotické kapky, ale ani nám nepomohli na koliku a dvojčátkúm prý jen občas pomůžou. Neumím si to vůbec předsavi určitě je to těžké a tak vám přeji ať se to zlepší, pevné nervy a hodně zdraví dvojčátkům krásné prospívání. 😉

ivarei
autor
17. lis 2010

@miarosa Moc děkuju za reakci 😉 , částečně jsem kojila pár dní, ale už v porodnici dostávali dokrm, částečně kvůli mým lékům, částečně proto, že i přes mé odsávání 9x denně (i v noci, takže jsem po návratu z porodnice odsávala třeba 7 hodin denně) se mléko prostě přestalo tvořit. Taky měli reflux v takové míře, že na nutriton před kojením nereagovali a vyhodili ve, proto musí Adámek dostávat AR formuli ještě zahuštěnou nutritonem, téměř ve formě kaše. Aňulka užívá mléko Neocate, takže by zbovu kojená být nemohla, i kdyby to bylo možné. My probiotické kapky užíváme od jednoho měsíce a na prdíky opravdu pomohly - i Adámkovi na zácpu. Švagrové přeju, ať dvojčátka nezlobí a tobě i švagrové zdravé děti 🙂 , je to vážně to nejdůležitější.

janette82
15. kvě 2013

@ivarei Dobry den, vim, ze uz toto tema neni nekolik let aktualni, ale resim ted stejny problem. Malinka trpi nechutenstvim. Kazde nase krmeni je boj a ja uz jsem z toho zoufala. Jsme na mleku Alfamino (neco jako Neocate) kvuli alergii na bkm. Jak se u vas nechutenstvi vyresilo? A jak dlouho to trvalo? Predem moc dekuji za odpoved 😉

ivarei
autor
15. kvě 2013

@janette82 Dobrý den, moc mě mrzí, že s tím taky bojujete - lámat se to začalo okolo roka, Anička nejvíc jedla suché pečivo a maso, tak jsme jí dopřávali co nejvíce toho, co vyžadovala. Později - okolo roku a čtvrt - jí zachutnaly polévky, to už byla naprostá záchrana a papala normálně. Tedy méně, než ostatní dítka, ale tolik, že už jsme nemuseli vážit a modlit se za každý gram. Teď je pořád drobnější, než ostatní děti, ale při chuti 🙂. Držte se a kdybych mohla jakkoli pomoci, dejte vědět ;)

evikj33
31. kvě 2013

@ivarei Nakukuji a chci se zeptat,malá mně posledních pár dnu taky začla bojkotovat jídlo,krmím v polospánku,ale i tak je to boj a občas už ani to nezabere a sama od sebe pije jen občas a daleko méně než dřív a hlavně než brácha,ten blindil,ale postupem se to zlepšilo,pomalu začínám zkoušet příkrm,ale ani to žádná sláva maji něco přez 4msíce a skojením jsem to měla jako u vás.Od začátku jsme na Bebe,celou dobu i v porodce natom byla malá lépe krásně papkala a ted už pomalu nespím,co se přiblížím s flaškou mlíka řev,až na občasné okamžiky,dr.to zatím neřeší přibrala zatím jakž takž do norem,ale myslím že ted už to pujde znát,nevím zda to muže souviset s očkováním?Právě máme zasebou 1hexu,tam to bylo ještě Ok a ted 1Prevenar.

1beruska1
20. čer 2013

ahoj mam doma jednu pixlu mleka neocate ex:2014, jestli by mel nekdo zajem napiste na mail jirulkap@yahoo.com

pilatorka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz