Nečůrá několik hodin. Máte zkušenost?

niliho
28. bře 2022

Ahoj maminky,
v posledních dnech máme velký problém. Syn několik hodin nečůrá. Chodí už na nočník, přes den je bez plen, pleny má na poobědní a noční spánek. Pěkně chodil na nočník i volal a teď posledních pár dní úplně přestal volat, do nočníku se nevyčůrá a vyčůrá se pak až do plíny, když spí. Takže je schopen i 6 hodin nečůrat. Pravda je teď nemocný a vůbec nejí a pití do něj musím rvát, pije po malých douškách, ale i tak přeci není normální aby 6 hodin nešel na WC. Mám z toho nervy, bojím se, aby si nezadělal na nějaká zdravotní problém.
Stalo se Vám to také? Děkuji za reakce

konidana
28. bře 2022

@niliho dcera po odstavu málo pila a normálně čůrala jen 2x denně. Ráno a večer. Hlídala jsem to, a furt jí nabízela pití a cpala melounama a polívkama, ale prostě to takto měla. V noci byla bez plen v okamžiku, kdy jsem jí v noci odstavila (13m), přes den od 17.m. To že málo pije , jí tak nějak zůstalo. Víc pije jen ve vedru a při větší fyzické zátěži.

niliho
autor
28. bře 2022

@konidana Opravdu začínám mít z toho nervy a obavy, protože předtím hezky volal a chodil na nočník a teď úplně přestal a drží to, nebo nemá potřebu, nebo je to tím, že tak málo teď pije. Nevím y trápí mě to

konidana
28. bře 2022

@niliho pokud moč není hodně temná a nezápáchá, tak mu to asi stačí. Druhá věc je, jestli to nedrží , kvůli nějakému bloku z nočníku a nenechává si to do plíny. Kolik mu je? Kolik tekutin za den vypije? dcera pila jen kolem 300ml za celý den🙄 plus teda vodnaté jídlo...

niliho
autor
28. bře 2022

@konidana Teď jak je nemocný, tak měl tu moc trošičku tmavě žlutou. Nějakého bloku si nejsem vědoma, že bych mu vytvořila, protože hezky si volal a pokaždé se vyčůral. Ale od minulého týdne, kdy začalo na něj něco lést a onemocněl, tak úplně skončil s nočníkem a končí to pak až v plíně. S tím pitím někdy vypije 2 láhve, která má 250 ml, někdy tu láhev pije celý den. Teď jak je nemocný, tak mu to pití cpu co chvíli, protože když už nejí, tak hlavně aby pil. V červenci mu budou 3

konidana
28. bře 2022

@niliho asi to souvisí s tou nemocí. Nemá síly už řešit ještě nějaký nočník.... to bude dobré😘

niliho
autor
28. bře 2022

@konidana Já doufám, že to opravdu souvisí jen s tou nemocí a že opravdu nemá nějaký blok nebo něco jiného.

drakenn
28. bře 2022

Tak pokud málo pije, tak nemá z čeho čůrat. A jestli je nemocný a potí se, tak to co vypije i vypotí.
Zkoušela bych pití např z půlek, to je malé množství a nemusí mu to být tak protivné jako flaška a větší množství pití

jirovapa
28. bře 2022

@niliho dvouletá dcera vydrží bez plenky celou noc a ráno nechce jít hned na záchod, ale ještě se chce předtím nasnídat, takže nejde na wc cca od 19:00-7:00. Poté chodí až po obědě kolem 12:00 a pak později odpoledne cca třeba kolem 17:00 🤷‍♀️. Pije hodně, ale prostě to tak má. 🙂 Jednou jsem se na to ptala doktorky a prý to není špatně, pokud samozřejmě normálně pije a jí.

niliho
autor
28. bře 2022

@drakenn Ano, teď v té nemoci pije o dost méně, i když se snažím do něj dostat, co to jde. Ale spíše mě to opravdu vystrašilo, že tolik hodin nečůrá

niliho
autor
28. bře 2022

@jirovapa Ráno taky nechce jít na záchod. Ale tím, že má pleny na noc, tak plena je vždy ráno nacucaná. Ale pak od toho probuzení, než jde spát po obědě tak se prostě nevyčůrá. Tak jsem se vystrašila a říkám si, jestli je to vůbec normální tolik hodin nečůrat