Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

bobicek5
17. říj 2009

deina, tvoj maly ma teda nadhernu vahu v troch tyzdnoch! To my sme mali asi tak v piatich a siestich 😉 . Nech len pekne pribera a prosperuje.

Mna tiez moj gynekolog upozornil, ze aj pripadne dalsie tehu by bolo rizikove a teda by som bola viac sledovana. Len neviem ci kvoli viacplodovemu tehu, alebo sekcii alebo predcasnemu porodu... ☹

mia81
18. říj 2009

bobicek budes sledovana kvoli comu ti robili cisar. VT,zapaly (odtok plod. vody, infekcia atd.) aby druhy krat nenastal predcas. porod alebo aspon to dotiahnut do 36-37tt.A ku koncu tehu by ti skontrolovali jazvu po cisar..

elinka27
18. říj 2009

na imnunologiu pojdeme 22.10, a pojdeme tu u nas v Seredi,tak som zvedava co bude,lebo maly zacal opat pisklavo dychat,tak na nas myslite.
Inak vcera sme mu kupili postel uz taku dospelacku,lebo uz sa mu v postielke nepacilo,tak je cely nateseny z nej.Len sme ju museli oblozit paplonmi a poduskami,lebo obcas z nej padne,pretoze pri spani dost cestuje 😀 keby ste ho ale videli aky je zlaty,padol dole na paplon a ani sa nezobudil a spal dalej. 😀

gucz
19. říj 2009

😀 no musí byť zlatý v posteli drobec 🙂 . Naša má len bok daný dolu z postieľky, ale tiež už uvažujeme o posteli. Ja som ju raz v noci pozorovala a ona v spánku zliezla z postieľky, dala sa na štyri, hlavu na zem a tak spala.... 😀 , ešteže som sa zobudila na to že šuchoce, tak som ju preložila, ani sa na to nezobudila a spinkala ďalej.

andulka4
19. říj 2009

Davídek už má svou postel a svůj pokojíček od 18m, dala jsem mu tam ale zábranu
pokojíček dostal hned jak jsme přestali kojit

gucz
19. říj 2009

andulka ak by sa Ti chcelo, prosím odfoť tú posteľ s tou zábranou ako to vyzerá. My ešte nemáme vybranú posteľ akú nakoniec malá dostane, tak by som sa na to pozrela. Rozmýšľali sme aj nad postieľkou z ikea http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S398... , ale neviem. Máme malinkú izbičku voľnú, tam bude detská. Manžel potom neskôr nechce poschodovú posteľ, skôr vysúvaciu, tak neviem či ju nemáme kúpiť hneď.

elinka27
19. říj 2009

ja zasa uvazujem nad tym,ze mu kupim zabranu na postel,pretoze ta je univerzalna a da sa dat na akukolvek postel s matracom.Gucz pozri toto http://www.babybazar.sk/zabrana-na-poste-tyrkys... nieco by som mu chcela kupit aby uz chudak necestoval po zemi 😀

andulka4
20. říj 2009

Gudz já mám přesně tu postel co jsi tu dávala, ale v modrém. Je k tomu i zábrana a koupila jsem mu do pokojíčku i stůl a židličku v té samé modré barvě

pak až bude mít druhé děťátko 1,5roku tak bych chtěla poschoďovou postel a D půjde nahoru a to malé dolů

jinak ve svém pokojíčku tráví většinu dne....malujeme si tam, spí tam, děláme zvířátka s plastelíny a samozřejmě si tam hraje

ta zábrana která tam je je univerzální a jde pak na všechny postele....

elinka27
22. říj 2009

tak mame za sebou imunologa,a bohuzial Kubko ma astmu. ☹ spustacom bol jarny respiracny virus ktory prekonal, a voci ktoremu keby ho zaockovali nemuselo sa to stat,ale aj mohlo to uz je teraz skoda riesit.

bobicek5
22. říj 2009

elinka to ma mrzi. Ked si predstavim, ze aj taketo veci nam hrozia 😖 . Kdesi som o prematurnikoch vycitala, ze kvoli predcasnemu porodu su ovela nachylnejsi na respiracne problemy.... Hlavne je, ze viete co to je a budete s tym bojovat. 😉

deina
22. říj 2009

Elinka, to mi je luto. ☹ Ach jaj, chuda Kubko, snad sa vam podari nastavit liecbu tak, aby uz nebyval casto chory.

gucz
23. říj 2009

elinka to je mi moc ľúto ☹ , aj môj ocino má astmu tak viem čo to je 😒 , i keď on to dostal ako dospelý človek.

no a ja mám zasa tehotenskú cukrovku 😒 , tiež nič moc. V pondelok si idem k ženskej po výsledky a potom na diabetológiu, tak som zvedavá čo mi povedia.

bobicek5
23. říj 2009

Neboj gucz, budu ta viac sledovat a snad sa nic zle neudeje. Drzim palce! 🙂

elinka27
23. říj 2009

6novembra ideme este na testy,aby mu zistili preco ma zvysene alergeny v krvi,cize ci je na nieco alergicky a ak ano tak na co, a urobia mu specialne testy kde sa zistia alergeny co vdychuje,ale aj potravinove,a potom budeme mudrejsi,dost sa toho bojim,lebo ak mu zistia potravinovu alergiu tak to bude strasne,vysvetlovat takemu malemu decku co moze jest a co nie,hlavne ked bude vidiet inych a nedajboze ako to bude v skolke.Baby som taka znicena ze taka som snad este nebola ani ked sme cvicili vojtovku a to som si vtedy myslela,ze nic horsie byt nemoze.

andulka4
23. říj 2009

Elinko neblázni nic to nebude...
od kamarádky syn má astma od narození-je to bohužel dědičné a krom jedné laryngitýdy nikdy nic neměl. Děcka prostě bývají občas nemocné. Ze všeho se vylížete neboj 😉

Gudz na těhu cukrovku pozor!!!!Vyhýbej se sladkému obloukem 😒

Deinuš a co vy? jak se vám všem daří? Jak to máte s nočním spaním?

gucz
24. říj 2009

veru veru andulka už sa vyhýbam, už asi 2 týždne. Ja mám po sladkom kyselinu (páli má záha), a v poslednom čase ju mám aj po iných veciach....

elinka držím palčeky, nech vám nevíde žiadna potravinová alergia, potom napíš čo a ako

maatkka
24. říj 2009

elinka je mi moc luto ze si taka znicena zelam uz len same pozitivne spravy...
gucz davaj na seba pozor... pekne ti to odsypaaa 🙂
andulka a VY ako? ako sa citis?

bobicek5
25. říj 2009

ahojte, zajtra ideme na to slavne neurologicke vysetrenie a UZV mozgu. Som zvedava, co sa dozvieme, kedze naposledy nas doktorka riadne vystrasila. Normalne mam tremu, aby boli chlapci zajtra "aktivni" a ukazali sa v spravnom svetle.

mia81
25. říj 2009

bobicek ono to tak byva ,ze doma su aktivny a u lekarky spavy a lenivy.Zazila som to z malym ked mal priblizne 6 mes. na vysetrenie sme cakali 2 hod. a nakoniec mi maly zaspal na rukach v cakarni a ked sme sa dostali k lekarke tak sa jej maly zdal lenivy, na brusku nedvihal hlavku no bodaj by ju dvihal ked som ho musela zobudit a bol ospaly.Budem na vas mysliet aby vam vysetrenie dopadlo na vybornu a nech vam lekarka povie same pozitivne spravy.

maatkka
25. říj 2009

bobicek aj ja drzim palce. a chapem ta ze sa trochu bojis. my sme teda mali neuro problemy a ja som pred kazdym ultrazvukom celu noc nespala dva dni nejedla a par krat aj rano vracala od strachu... 😖

deina
26. říj 2009

Bobicek, drzim palce, nech sa pekne predvedu. 😉

My sme este s mensim na neurologii neboli. Ako Misko, aj on bol po narodeni hypotonicky, ale lekarka povedala, ze len velmi mierne. Napriek tomu cvicime. Nasa doktorka povedala, ze ma tonus dobry, ale uvidime, co povie lekarka v rizikovej, ci nas posle aj na neurologiu alebo ako bude. S Miskom ideme, az ked bude mat tri roky, comu sa velmi tesim.

Elinka, drzim palce, nech mu nic viac nezistia. Ta astma staci, aj to je dost. 😒

Gucz, no smola, ale ked budes poctivo dodrziavat dietu, nemalo by to sposobit problemy, nie?

deina
26. říj 2009

Jaj a co sa tyka nocneho spanku... nic moc. Je mu lepsie, ked nema postolky, ale aj tak sa natrapi dost - ale ze preco prave v noci? 😕

rohacka
26. říj 2009

Deina - a ako vam ide kojenie? 😉

My este stale prerabame byt, takze takmer 5 tyzdnov sme mimo. Ale uz sa nam to crta, ze tento tyzden balime... Boli sme s Kubkom v specialnej pedagogicko-psychologickej poradni, kedze som uz nechcela ist naspat k tej divnej psychologicke, co sme boli predtym - oni z neho boli celkom nadseni, vraj niektore veci ovlada ako 3-4 rocny - napr. farby, tvary a tak, ale samozrejme meskame v jemnej motorike, vraj 1/2 - 1 rok (co sa mi az tak nezda) a vraj ma slabu slovnu zasobu 😀 😝 🙄 (no ved jasne, ze tam velmi nechcel rozpravat). A dokonca mi daju aj nalez do ruky. A mnohe veci mi povedali presne opacne ako ta psychologicka predtym. Napr. s tym, ze zle drzi ceruzku (ako keby zvrchu vo vsetkych prstoch). Psychologicka ma spucovala, ze to je velmi zle, ze ma drzat klasickym pinzetovym uchopom, na poradni mi povedali, ze najprv ma mat dieta uvolnene ramena, potom predlaktie, zapastie, az potom uchopit spravne ceruzku a ze ma na to este cas, ze ho mam nechat. Len mu mam dat velky papier, nech robi velke kruhy (nech zapaja cele rameno) alebo navlhcenu spongiu a nech si kresli po linke, po obkladackach a tak. Tak som celkom spokojna.

bobicek5
26. říj 2009

ahojte, tak sme konecne ukoncili nasu dnesnu strastiplnu cestu po lekaroch. Okrem ineho sme boli na tej neurologii a podla UZV su ok a dokonca sa predviedli ako bolo treba. V cakarni zabavali cele osadenstvo svojim dzavotanim 🙂 . Odisli sme s pochvalou, co ma ohromne potesilo. Predsa len vsetka ta namaha s cvicenim a masirovanim stoji za to. 😀 Samozrejme, treba ratat s korigovanym vekom (aby som zase pevne pristala nohami na zemi).

andulka4
26. říj 2009

Roháčka tak to jsou super zprávy 🙂

Deinuš jsi hrozně šikovná jak to zvládáš

deina
26. říj 2009

Bobicek, super. 🙂

Teda, ze kazdy lekar nieco uplne ine povie... Ale to su dobre spravy, Rohacka. 😅

Jooj a to kojenie, no neviem... niekedy sa pekne chyti a taha (ale dost ho to unavuje, malinko vytiahne, pritom uz nie je taky malicky, ma 2,5kg), niekedy vobec, niekedy mi este aj cumel na flaske blbo chyti akoby ani to nevedel, potvora mala. 😀 Ale tesi sa, ze mlieka mam dost, tak uz akym sposobom ho dostane je viac menej jedno - aj ked samozrejme by pre mna bolo pohodlnejsie ho kojit a neodsavat. Uvidim, dokedy vydrzim, idem k reumatologovi zanedlho, ale zatial sa drzim bez plaquenilu (liek, ktory sa pri dojceni nemoze brat) a dufam, ze to tak aj zostane.

Andulka, vdaka. 🙂

andulka4
26. říj 2009

Deinuš D mi začal pít z prsa až když měl 3,5kg a to měl 6týdnů tak ještě vydržžž 😉
určitě vám to půjde na jedničku

deina
27. říj 2009

...tesim sa, tam malo byt. 😉

Uvidime, Andulka, snad to tak bude. Asi by som nemala davat flasku, ale proste to je najrychlejsie, nemam velmi cas skusat na nom striekacku a pod, bohuzial. Uz takto tu niekedy Misulo okolo nas stepuje, ze nieco chce a preco hned nejdem. 😅

mimi198
27. říj 2009

ahojte baby, ked vam deti ockovali v jednom roku , ockovali ich tiez do noziciek? dnes mame ist na ockovanie ale obavam sa toho ze mi zase chyti teploty lebo to zle znasal ked bol malicky a neviem ze ci aj teraz nas to caka, alebo je to ine ockovanie? mavali teploty s ockovania aj v tom roku? alebo to uz lepsie znasali. dakujem.

deina
27. říj 2009

Mimi, to bude asi tretia davka hexy, ze? Ta sa ockuje do noziciek a potom v 15.m je dalsie ockovanie, ale to dostal maly uz do pliecka, nie do nohy. Tie ockovania znasal tak, ze prve (hexa + prevenar) zle, teploty, nekludny bol, plakal a o tyzden sme skoncili v nemocnici s prieduskami. 😝 Potom nas poslali na imunologiu, zistili, ze ma nejaku prechodnu detsku neviemco (ale to sa do 2 rokov same upravi), dostal nieco na posilnenie imunity a odvtedy boli ockovania bez problemov. Druha hexa mierna teplota, nic viac, tretia dokonca bez teploty a to ockovanie v 15.m, tak tam nebola vobec ziadna reakcia (ak nepocitam az dve drobne vyrazky 😅 ).