Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

scarlette
27. říj 2009

ahojte kocky,
chcem sa vas spytat ci nahodou nechodite niektora s detmi na kramare na ocne k dr.Tomcikovej? potrebovala by som vediet kedy ma ambulanciu 🙂
dik

andulka4
27. říj 2009

u nás všechno očkování bez reakce a bez teplot. Akorát TBC nám hnisalo.

Deinuš najprve nabídni prso a pokud si nic nevytáhne dej flašku.....ono s 2ma dětma je to už jiné

deina
27. říj 2009

Andulka, tak robim. 😉 Viem, ze by som mala zakazdym, len niekedy sa stane, ze nestiham, ze je strasne hladny uz a okolo mi stepuje aj Misko, tak vtedy dam len flasku, ale snazim sa davat najprv to prso. Lenze nechce. Pred par dnami sa prisal, tak som sa tesila, aj ked malinko vytiahol a teraz nic, hlada a hlada, aj najde, ale neprisaje sa, hlada dalej...

andulka4
27. říj 2009

Deinuš neboj ještě je malý.....to příjde hlavně přikládek
já chápu že tě Míša nenechá 😉

sama se toho těhotenství a pak nového tvorečka děsím

😀 bude to sranda

jo a byla jsem dneska u dr a vše ok akorát mi posunul tp o 3dny pozadu a nemám zvedat Davida....což bude nadlidský výkon

irasek
27. říj 2009

Ahoj
andulka, zrovna jsem myslela na to, jak vám to jde. Nezvedat Davídka? No tak my máme takovýho "nosílka", že to si tedy neumim představit.
deina, držím pěsti, to půjde, uvidíš. jen co zesílí. Taky si neumim představit, že by Páťa vydržel se na nás v klidu jenom dívat... 😉

deina
28. říj 2009

No to si neviem predstavit, ako by si ho nemala dvihat. 😅 Ti lekari su niekedy taki idealisti. 😀

U nas sa stava take, ze pride Misko, vytiahne Matkovi flasku, polozi ju prec a taha ma prec. 😀 Ale minule prisiel, vzal flasku a sam ho skusal krmit, no zlaty bol. Ale inak dobre nam je, nastastie neziarli (aspon zatial, kym Mates nema zaujem o jeho hracky), sem tam je nedockavy, no je to zlate dietatko.

mimi198
28. říj 2009

Tak uz mame po ockovani, a bohuzial ani teraz sme sa nevyhli teplotam, zatial nema vysoke ako minule ale to este moze prist. a to sme sa tesili lebo vo stvrtok bude mat narodeninky a bude mat teplotku. Jemu to vzdy trva aj tri dni.
Ako vas tak citam, kazdy mame nieco ze? babulky tehulky prajem vela sil a stastia nech sa vam dari.

deina
28. říj 2009

Mimi, skus mu nabuduce davat pred ockovanim C vitamin. Docitala som sa o nom v teme Odmietnutie ockovania, zevraj to pomaha predchadzat vedlajsim ucinkom. 😉 Ja som davala pred tym ockovanim v 15.m a nemal nic potom. Mohlo ma to aj skor napadnut...

rohacka
28. říj 2009

Deina - nechcem ta strasit, ale myslim, ze Andulka bola vynimka, ked jej David sa chytil po 6 tyzdnoch. Sanie z flase je uplne ine ako z prska, z flase mu ide viacmenej samo, takze on sa nechce trapit pri prsniku. A uz je to riadne dlho - mesiac na flasi. Este by si mohla skusit ho tak obalamutit, ze budes kojit cez klobucik - to je take medzi prskom a flasou a ked sa na to nauci, za par dni skus odstrihnut koncek klobucika a postupne kazdy den ostrihovat po milimetroch, az kym nebudes mat len to koliesko okolo dvorca. Myslim, ze to stoji za to vyskusat. Klobucik vseobecne nie je nic moc, dietatko si vytiahne hlavne to mlieko, co je v dvorci , ale ty mas dobru odsavacku, takze po kazdom kojeni odsaj, co tam zostalo a az toto mu daj. Krmenie striekackou alebo z poharika ci lyzickou je naozaj fuska, to Ti verim, zvlast, ked dietatko uz pije viac ml na jednu davku, tak sa namakas. Ale mozes este skusit kupit taku flasku, co ma namiesto cumlika lyzicku (dostat to v detskych obchodoch). Ona je urcena na prve prikrmy, rozmixovanu stravu, ale da sa to pouzit aj tak, ze lyzicku naplnis mliekom, ked ju spapa, len jednoducho opat stlacis tu flasu a davas dalej bez toho, aby si musela stale nacierat lyzickou do hrnceka. Ide to ovela lahsie, mala som kamosku, ktora takto uspesne presla na plne kojenie, bola som u nej a naucili sme ho. Ale bola som aj u kamosky, s ktorou sme sa snazili rozkojit babatko krmene do 6 tyzdnov z flase a nic z toho, uz bola velmi navyknuta (ale mam pocit, ze ani ta mamicka velmi nechcela, a to robi vela). Tak este pripadne skus nieco z toho, ak si odhodlana. Verim, ze to mas tazke, ja som mala tiez dvoch drobcov, aj ked medzi nimi bol rozdiel 2 a 1/4 roka, aj to bolo perne a ty mas este mensi. Ale urcite ta podporujem v tom, aby si KAZDE kojenie skusila najprv kojit normalne, skus si na zaciatku trosicku odstriekat, nech ma mliecko blizsie na papanie, vytlacit trochu a rozotriet na bradavku, nech mu to chuti + vytlacaj mu do ust (tak ako som Ti hovorila predtym). Ak sa nepodari, daj si klobucik. Ak ani to nepomoze, az potom daj z flasky (najlepsie tej s lyzickou - aby zabudol, ze existuje cumel na flasu). Tak len tolko mi napadlo. Drzte sa !

erinbrock
28. říj 2009

ahojky - maly se narodil o 4 tydny driv - mel 2600 ale novorozeneckou zloutenku a nakonec i celkovou sepsi organismu, v nemocnici jsme byli tri tydny - k prsu ne a ne, i kloboucek jsme zkouseli a nic - zacala jsem hned poctive odstrikavat - co tri hodiny jedno prso v porodnici a doma co tri hodiny obe prsa - zahul jak svina, ja fyzicky i psychicky vycerpana a maly ne a ne pit z prsu, odtahoval se, rval, ja rvala... - krmili jsme strikackou a druhy mesic z lahve avent, dudliky jsme pouzivali taky - no a jak mel presne 2 mesice a 4 kila tak se zniceho nic chytil a pije - proste do te doby nemel silu...ale jak rikam bylo to narocne a nevim jestli bych to s batoletem zvladla, nastesti jsem si mleko udrzela a ted uz jen kojime - takze drzim palce, jde to ale chce to opravdu cas a silne nervy... 🙂 😉 😅

andulka4
28. říj 2009

no já chodím ještě na jiné stránky na nedonošené a tím mám na mysli 30tt a níže a skoro všechny maminky začaly kojit.....trvalo jim to ale někdy až 3-4měsíce

opravdu záleží na tom v kterém tom týdnu to dítko je a kolik váží
jinak já odsávala co 2hodiny 12x denně.......s dvěma dětma to ale půjde dost těžko

dvojka
28. říj 2009

andulka-neboj,tentokrát se mimčo narodí tak akorát a laktace se spustí přirozeně.Věř tomu 🙂

dvojka
28. říj 2009

Tímto Ti moc gratuluju k těhotenství a přeju at ste s mimčem zdravý a at je těhotenství celé bez komplikací 😉 🙂

andulka4
28. říj 2009

Dvojka ale já s laktací žádný problém neměla.....já mám zarputilou povahu a odsávala jsem jak čert.....nakonec jsem kojila 18měsíců 😀

jen říkám že Deina nemá na starosti jen svá prsa ale i Míšu a to už se těžko zvládá.....ale snad se podaří....moc jí fandím

dvojka
28. říj 2009

andulka-to seš borec 😉
Aha já myslela,že to píšeš už na sebe co bude při druhém dítku 😅 (nechápavec 😀)
Já teda problémy s laktací měla,ale též se zadařilo a kojim doted.
Ovšem u deiny si myslim že je mezi dětmi celkem malý věkový rozdíl a tak toho času nato rozproudit mlíčko asi moc neni

irasek
28. říj 2009

prosím radu, náš Páťa má už 4.den rýmu a kašel (hlavně, když spí, takže se moc nevyspí), je bez teplot a jinak vcelku o.k. Ale rýmy se nemůžeme zbavit, kašle taky ne. Odsávám, stříkám sprej Physiomer a kapky na kašel Sinecod. Je to na radu lékarnice, u dětský jsem nebyla. Asi budu muset vyrazit, snad tam ještě něco víc nechytne. Co dáváte vy, bez rady lékařky? Smrkat neumí a občas v něm chrčí fakt hrůzně 😢 A taky nic nepřibírá, tedy za poslední týden dokonce ubral. Nechci vypadat jako plašan kvůli nastydnutí, ale byl zatím zdravý jak rybička... Díky

irasek
28. říj 2009

ještě k tomu kojení a přisávání se, tak náš se mi přisál přes klobouček už když měl 2kg, ale bez kloboučku až tak v necelých 3 kg.Dokrmovala jsem stříkačkou a odsávala po třech hodinách ve dne v noci a vyplatilo se. Takže Deina, ještě to zkus, držím pěsti. No a když to nepůjde, svět se nezboří, je mi jasné, že s Míšou to musí jít hůř 😉 . Jinak pak byl schopný pít z prsu, ale i z lahve ( když jsem někam odešla, mohl v pohodě nakrmit tatínek) a bylo mu to jedno, z čeho pije 🙂 Vesele si to střídal.

dvojka
28. říj 2009

irasek-my jsme zrovna ted nemocný,ale pořádně.Dávám Anetě hedelix na kašel(teprv druhý den)a do nosu physiomer a ted na noc jsem kápla nasivin.
Zítra jdu radši k doktorce páč v Anetě úplně duní když kašle 😒
Tak at se toho co nejdřív zbavíte 😉

dvojka
28. říj 2009

jo a dala jsem jí pár lžiček vincentky vypít

irasek
28. říj 2009

dvojka- děkuji, asi taky zítra vyrazim. Koukám, že blbé nastydnutí je všude 😠 . Hedelix jsem si taky koupila, jenom nechci všechno kombinovat najednou, proto jsem začala Sinecodem. Ještě mě přijde, že máme sucho v ložnici, tak jsem mu kolem postýlky rozvěsila vlhké pleny. Možná kašle ze spaní tím suchem. Ale přes den hrůzné chrčení určitě ze sucha není ☹
Taky přeji uzdravení

dvojka
28. říj 2009

to chrčení může být způsobený i tím,že je jen zahleněný,ale vždy je lepší nechat prcky radši poslechnout 🙂
A ty pleny kolem postýlky,tos udělala moc dobře 😉 ,já dávám jen na radiátor,ale včera jsem jednu dala i nad postýlku.
Nojo,u nás je to tak,že jak začne topná sezóna tak se nemocí zbavujeme jen těžko a taky starší dcera přinese ze školky všelicos 😖
Ted jdu mrknout co je ten Sinecod zač 😵

andulka4
28. říj 2009

s kašlem a chrčením neporadím ještě jsme takovou rýmu neměli
jinak pokud chrčí tak bych šla k dr ať mu to nesedne na průdušky

irasek
28. říj 2009

to bych nerada, aby mu to šlo na průdušky 😢 . Dneska od 20h, co usnul, ani nezakašlal, ani nezachrčel. Je tam absolutní ticho. Jenom si oddychuje a vlhko z plen je tam úžasné. Uvidíme ráno.
Díky za rady, klasická Vincentka mě nenapadla 🙂
Jinak za dnešek se naučil 4 slova (Páťa, hačí, horký a kamión) a to 3 týdny před tím nic. Uf, už jsem si řikala, že se zasekl 😉 Když vidim Andulko Davídka, tak už ho chci taky tak upovídanýho 😀

andulka4
29. říj 2009

Irísek D nezavře celý den papulu 😀
jukni

https://www.youtube.com/watch?v=kUWrSAUo36s
dvojka
29. říj 2009

Irasek-tak co byla jsi u doktorky?Já ano a ona má dovolenou a ani nenechala dopředu žádnou ceduli.Tak mi v lékárně prodali sinecod a mám dávat 3x denně 10 kapek.Ten hedelix mám prý dávat až když začne odkašlávat a na rýmu jen ten physyomer a na noc nasivin,ale né dýl než tři dny 🙂 Kdyby se to nelepšilo nebo se přidaly teploty mám jet na pohotovost

Andulka-Hm,Davídek je hotovej mluvčí.Jde mu i rozumět.Je to sympaták 😀 😉 😵

deina
29. říj 2009

Velmi je podareny. 😵

Ach jaj, ja mam dnes hroznu naladu, taku uplakanu, vsetko mi je. Asi som strasne unavena, ale najviac ma trapi to, ze tato unava nie je len taka akoze som sa nevyspala, uz vecer ma to chytilo (a vcera som unavena nebola), tak sa bojim, ze sa mi to Sjogren hlasi. ☹ To potom mozem s kojenim skoncit, ak naozaj. Uz teraz sa niektorym lekarom nepaci, ze kojim a pritom beriem prednison, ale podla reumatologov to problem nie je a na JISke mi doktorka povedala, ze mozem. Ale ak potrebujem naspat ten svoj druhy liek, tak uz nemozem. Ze toto mi vzdy vsetko prekazi! 😠

irasek
29. říj 2009

Andulka- je fakt moooc úžasný. Je vidět, že se mu hodně věnuješ. A koukala jsem, že je i dost na hudbu 🙂
Já mám taky natočené video, ale musim si nastudovat, jak ho dát na internet.

Dvojka- to je neuvěřitelné, naše dr taky nebyla. To zdravotnictví, ach jo. Ale Páťa je o 100% lepší, jak kdyby věděl, že ho chci nahnat k doktorce. Dneska jsem ho odsávala z nosu jenom dvakrát a to spíš jenom, abych se mrkla, co tam má. No něco tam ještě bylo 😠 Podle toho, co Ti řekla lékárnice, tak já už začnu podávat Hedelix, občas už i něco odkašle. Omlouvám se, že píšu až večer, ale Páťa mě k počítači prostě nepustí...takže vždy čekám, až to zalomí 🙂

deina- to mě mrzí. Nevim jak poradit. Hlavu vzhůru, kluci jsou nádherní 🙂

rohacka
29. říj 2009

Deina - tak to mi je luto, dufam, ze je to len plany poplach. Skoda by to bolo hlavne pre drobceka, keby nemohol pit tvoje mliecko. Tak sa drzte, nech to dobre dopadne!

U nas doma je uplny lazaret. Manzel aj obidve deti su chore, takze mam co robit. Som totalne nevyspata, kedze Kubko mal teploty, takze som v noci priebezne vstavala kazdu hodinu a kontrolovala. A okrem toho vsetci kaslu, takze priebezne kaslal raz jeden, raz druhy a raz treti..... No hroza. Ale Kubko uz aspon po 3 dnoch konecne neteplotuje, tak uz je to snad za nami. A zajtra sa stahujeme domov!!!! Po 5 tyzdnoch a 2 dnoch. Dnes mi namontovali linku, tesim sa.

deina
30. říj 2009

Jeej, uz ma to preslo, tesim sa. Dufam, ze to bolo len tym, ze som zabudla na liek rano - dufam, ze som ho zabudla, nepamatam sa, ci som si ho dala alebo nie. A vcera tak krasne pil, pekne tahal. Neviem, kolko vytiahol, lebo som ho predtym nevazila (zvyknem tak ako v nemocnici, odvazim ho pred jedenim a potom, aby som videla, ci nieco vypil), ale potom vypil uz iba 10ml, tak nieco vytiahnut musel. 😵

Chuda Kubko, dufam, ze uz mu je lepsie. 🙂 Kde ste byvali, kym ste prerabali?

Plati aj u nedonosenych deti to, ze okolo 6.tyzdna mavaju rastovy spurt? Maly je strasne hladny v poslednom case, neustale by len jedol... 😕 No ale on este 6 tyzdnov korigovaneho veku nema.

andulka4
30. říj 2009

Deinuš říká se že děti přiberou nejvíce v posledním 9tém měsíci takže to asi nebude spurt ale to že by v bříšku nejvíce přibíral 😉 Jde vám to moooc pěkně