Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

hanncca
9. zář 2010

@stylly to jo, rychle člověk zapomíná s mrňouskem v náručí 🙂

elinka27
9. zář 2010

@rohacka dakujem za cenne rady, som rada ze sa mam na koho obratit ,je to dobry pocit ,ze na to niesom sama 😉 mala dnes celkom cez den dobre spala,ale teda musela som ju ucicikat vzdy, to brusko je o nervy, nepomaha ani Espumisan,ani Sab Simplex, takze som presvedcena ze to jednoducho bude tou kyselinou, a nie bruchom ako takym.Snazim sa ju nosit aj spava vyvysena,ale najviac zabera to moje nosenie na rukach, to ju ukludnuje.Dalsia vec co ma trapi je ze sa zakuckava, je strasne pahltna a dost casto jej zabehne, a potom aj grcne sem tam, ale to len zriedkavo a tecie jej mlieko po brade,taka som rada nie teda tomu ze jej zabieha ale tomu mlieku, tak som sa bala ze ho nebudem mat,ale podarilo sa rozkojit 😀

vidim ze su tu nove mamicky,ja to uz ani nestiham sledovat, ale drzim vsetkym paste,a vsetko sa na dobre obrati,my sme toho zivym prikladom, Kubko vsetko krasne dobehol,dokonca az moc 🙂

ivanka85
10. zář 2010

ja som odchadzala z nemocnice na 5.den a maly o dva dni na to, este bol pod svetlom kvoli zltacke a robili mu nejake testy..

ivanka85
10. zář 2010

@hanncca tak toho 30-teho na ockovani sa opytam na skore..to je ine ked kojis, ale ja ked krmim z flase, tak stale sledujem, kolko spapa, ked mal to obdobie ze papal menej, uz som bola nestastna, co sa deje..
tabulky pre nedonosene deticky nemam, ja sa riadim tymipre donosene, nas maly pribral 1.mesiac malo, len nejakych 500g, vazil 3150g, potom ako 2-mesacny 4630g a teraz 6000g, ten prvy mesiac sa asi musel aklimatizovat, kde je, co je🙂vasa vaha je podla mna dobra🙂
baby cvicite niektora?kedy ste po porode zacali?

rohacka
10. zář 2010

@elinka27 jej, tesim sa, ze ste sa tak krasne rozkojili. Ked vidis, ze jej zacne strasne vela mliecka tiect, ak kojis posediacky, skus sa trochu naklonit dozadu, aby si trochu porusila gravitaciu a tak silno jej netieklo. Prip. ak citis, ze bude prival mlieka (niekedy sa to da vycitit), tak jej vloz malicek do kutika, vyber prsko, celou dlanou si zatlac prsko k hrudnej kosti - to ten prival mlieka zastavi - ked sa to ukludni, znova jej vloz prsko a kojte sa dalej.
Co sa tyka refluxu, vyborny clanok od Annag, ak si este necitala
http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastro...

elinka27
10. zář 2010

@rohacka parada dakujem,mnoho som pochopila

elinka27
10. zář 2010

@ivanka85 ked kojis tak sa to moc neodporuca cvicit

hanncca
10. zář 2010

@ivanka85 ok, tak se zeptej na apgar...!! Je jasné, že můžeš sledovat, kolik vypije, tak to sleduješ. Ale jak kojím, tak se kolikrát bojím, že pije málo. Protože prsa až tak moc nalitá nemám. Ale zatím přibírá. Si to najdu a mrknu, kolik by měli dětičky přibírat. Ale podle mě taky náš míša přibírá dobře. Já ještě necvičím, v pondělí jdu na kontrolu po 6ti nedělí, ale nejradši bych už cvičila, je mi totiž dobře. už asi 2-3týden po porodu mi bylo tak, že bych mohla skákat 🙂 uvidím, co mi řekne doktor, jestli už můžu cvičit. Ale kámoška mi říkala, že musím opatrně, protože se může stát, že díky fyzické zátěži může mimískovi přetat chutnat mlíčko. Tak uvidím, začnu zlehka a když mu to nebude vadit a bude mu mlíčko pořád chutnat, tak budu cvičit.

ivanka85
11. zář 2010

@elinka27 ja nekojim🙂

elinka27
13. zář 2010

@ivanka85 tak to potom mozes cvicit kolko vladzes 😀

hanncca
14. zář 2010

Dobré ránko, tak včera KO p šestinedělí a vše je ok 🙂 Takže můžu začít cvičit 🙂 Co Vy holky? Co miminka?

deina
14. zář 2010

Ze cvicit. Este stale som sa k tomu nedokopala a inak sa asi tych 3-4 kg nezbavim ako cvicenim. Ale ked mne sa taaak nechce... 😝

Moje miminka su obe prechladnute, ledva funia, tak odsavame a odsavame, nic moc. Odo mna to schytali, chudence. ☹

rnyberova
14. zář 2010

@lendy1 ahoj Lendy ,několikrát jsi se tu zminovala o mozečkovém syndromu, ve tvých přízpěvcích,chtěla bych se zeptat ,jestli máš s tímto problémem nějaké zkušenosti!Mám 2letou holčičku ,která má tuto diagnozu v papírech ☹ Díky

ivanka85
14. zář 2010

@deina ja uz nemam navyse ale citim sa nejaka makka🙂

deina
14. zář 2010

@ivanka85, to poznam. To prvom nic, vsetko super a teraz? 😝 To bude tou 30-tkou. 😀 Akoze ruky super, svaly ako nikdy v zivote, vsak Mates ma 11kg a este donedavna sa strasne rad nosil, ale to brucho...

ivanka85
14. zář 2010

@deina dam vediet po druhom🙂

lendy1
15. zář 2010

@rnyberova
já už sem moc nechodím, ale písnu ti kvůli tomu mozečkovému syndromu do IP (interní pošta), jo? Nějak během dne...

rnyberova
15. zář 2010

@lendy1 jo díky hodná!

elinka27
15. zář 2010

jaj baby dnesny den je naozaj sedembolestny, po 3 dnoch trapenia s mojim zubom mudrosti, som dnes skoncila na pohotovosti,kde mi dali inekciu a narezal zubar dasno,strasne ma to stale boli az tak ze placem od bolesti, a aby nebolo malo tak sa do mna pustila mama ze Zinka place stale po krmeni preto ze je hladna a mam ju dokrmit,lebo jej urcite moje mlieko nestaci, pritom sme boli na poradni a mala pribera.A aby to bolo zavresene tak mi ukradli novu mikinu, co som si zavesila na susiak,byvame na prizemi ale aj tak musel pre nu vyskocit nebolo to nizko.No otrasny den

andulka4
15. zář 2010

Eli to je pěkná blbost nebrečí hladem pokud přibývá.

Já mám taky krizovku....Katka pije v noci co 1,5hod a ráno jsem nemohla vstát....bolel mne celý člověk-no hrůza
jsem úplně hotová

a co pleny? jak vám to jde? u nás už paráda a od 2,5let je bez plenky a chodí na velký záchod 😉

elinka27
16. zář 2010

@andulka4 s plienkami Kubko uz nechodi asi tak od polky juna, sam od seba sa zacal pytat, dala som mu proste plienku dole a dala slipky,a hotovo par krat sa pocikal,pokakal a cuduj sa svete zacal sa pytat ani to nebolelo, zo dna na den 🙂 uz s plienkou iba v noci spava

co sa tyka toho mlieka, tiez si myslim ze mam dost,lebo mala ma ocikane plienky a kaka, takze to je asi OK.

Inak dnes nam prisiel poukaz na liecenie do Tatier, Jakubko nastupuje na 28dni pojde s nim manzel od 27.9. do 25.10, srdce mi puka ale viem ze to je potrebne pre neho,len mi bude za nim smutno aj za muzom samozrejme 😀 ale zasa na druhej strane mam to teraz take hekticke kvoli malej,ze aspon sa budem venovat len jej, a snad sa to nejak utrasie dovtedy, strasne si vycitam ze sa teraz Kubkovi tolko nevenujem

labambola
19. zář 2010

Ahoj, prosim o radu. Taky jsme se vyklubali o neco driv (36+0), mame dvojcatka -dva kluky, mame problemy s kojenim - dle pediatra je to pro ne ješte moc namahave tudiž po minute sani usinaji. Hned v nemocnici nam nasadili prikrm, abysme neubyvali na vaze. Snažím se mličko odstřikavat, aby až zesíli ještě nějaké bylo 😒 ☹ navic i s příkrmem mame problemy - dle pediatra z porodnice bysme meli vypit cca 60ml každé 3 hodiny. Kluci vypiji tak 40ml - když se do nich snažím nacpat víc, tak se mi pozvraci. Na radu naseho pediatra jsme zmenili system krmení a krmíme každé 2 hodiny (krmime pres prst stříkačkou- aby si nezkazili sací reflex - nebudu se ani vyjadřovat jak je to s dvojčaty náročné ☹ 😝 ) Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo z vás byl na příkrmu, kolik a jak často jste pili??? - prosim písnětě do IP!! Jsem z toho nervozní - to víte prvorodička a rovnou ještě navíc double matka 😀 😉

diana23
23. zář 2010

Ahoj@labambola, dcerka sa narodila tiez v 36 a bola slabucka na to, aby sama sala.V nemocnici ju dokmovali strerilizovanym mliekom darkyn a ja som cosi odsala (mala som malo mlieka).V podstate som ju najskor prilozila na par minut a potom dala flasku na dokrmenie. Do mesiaca sa vsetko upravilo, pribrala, zosilnela, problem bol v tom, ze som uz nemala mlieko a davala som jej postupne len umele.Saci reflex nestratila pocas toho mesiaca, a to aj napriek tomu, ze bola dokrmovana z flase. Ked dojcis, mozes jej svoje mlieko davat hocikedy, nezalezi na case. Umele mlieko by sa malo davat len kazde 3 hodiny nie castejsie.Existuje aj cumel pre "nedonosene deti", myslim, ze latexovy, makky, lahko sa z neho taha.inak moja mala pila po prichode z nemocnice po 7.dnoch 30 ml a to "vraj" mala pit 70ml. vsetko sa upravilo, je ok tezar ma 4 mesiace a 6kg (pri narodeni 2,5kg 🙂).neboj nic, to chce cas, vsetko bude v poriadku.drzim palce 😉

ivanka85
25. zář 2010

@labambola my sme sa narodili v 35.tt a v nemocnici nas zacali krmit plus co sa mi podarilo odsat, pomaly mliecko odchadzalo a my sme len na um, momentalne uz Sunar HA,lebo Beba HA nam trosku nicila brusko..papame 6x denne, predtym 8x, ked niekedy spapa menej ako aj teraz, lebo je chory, tak mu dam o 2hodnky zase trosku, aspon 2hod. ma byt odstup..mame 6,5 kg, pri narodeni 2,7kg..narastie ani sa nenazdas ako🙂

kristyk
26. zář 2010

Ahojte ja sa chcem opytat ci je tu nejaka mamina ktora rodila 32tt a ako sa mate a ako sa vam dari?Nas maly sa vypytal na svet skoro 32tt vazil 1800 a meral 42cm teraz uz pekne pribera a je velmi zlatucky...hlavne dufame ze uz bude vsetko ok a bude zdravi.tak vam vsetkym nedonoseniatkam drzime palce hlavne nech sme zdravi...

deina
27. zář 2010

@kristyk, mne sa starsi narodil v 32tt, podobne miery mal ako tvoj - 1850g a 43cm, teraz ma nieco cez 2 a pol roka a nemali sme s nim vaznejsie problemy. Kym bol malinky, cvicili sme Vojtovku, ale bol velmi sikovny, dokonca ani nezaostaval za detmi narodenymi v termine. Dari sa mu velmi dobre. 🙂 Drzim palce, nech sa aj tvojmu malemu dobre dari.

fajn
27. zář 2010

@deina vy už máte rok? No to teda děsně letí,tak Matýskovi všechno nejlepší (sice opožděně) hlavně hodně zdravíčka

deina
27. zář 2010

@fajn, dakujem pekne. 🙂 Mas pravdu, leti to, v sobotu sme oslavovali.

sanyk
29. zář 2010

@kristyk nase vrabciatko Chris sa narodil v 32tt a mal 1480g a 41cm teraz mame takmer 7m. a je sneho velky sikovnicek nezaostava v podstate v nicom, este nebol chory akurat ze je drobnejsi na svoj vek vazi 6600g a meria 66cm ale neni to nic hrozne a je z neho velky papkac. jediny problem co mame je velke znamienko ktore ma od narodenia ale to nesuvisi s tym ze je predcasne narodeny len s tym zrovna behame po doktoroch a dost ma vyplasili ideme zajtra na onkologiu ale verim ze ked uz si tak vybojoval zivot nic vazneho ho uz necaka. drzime tebe aj drobcekovi palce

monivo
29. zář 2010

ahoj holky, ráda bych vás požádala o radu a zkušenosti. Dcera se nám narodila v 28+1tt, 1120g. Teď jí je 8měsíců, korigovaně 5,5měsíce. Již 14dní dávám příkrmy, zatím jen zeleninové, zatím ze skleničky, než to všechno vyzkoušíme. Stále kojím. Příkrmy jsme začali dávat na radu pediatra. Kdy jste začali s příkrmama u svých dětí? Stále se řídíte korigovaným věkem? Prý už máme začít s masem a ovocem. Ale pořád se mi do toho nechce, zdá se mi, že je brzy. A nevíte o nějakých dobrých stránkách, kde by se o tom dalo něco dočíst? Předem moc děkuju za rady 🙂