Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

alisek
15. pro 2010

@hanncca a první kontrola proběhla už v nem. a to 2x a podle lékaře to byl standardní postup ne že by měl nějaký problém.

kristyk
15. pro 2010

@ashrah ahoj ak mozem poradit ja som si odsavala odsavacko a mliecko sa mi pekne rozbehlo neviem preco preferuju viac rucne odsavanie je to o mnoho narocnejsie podla mna.Tak prajem len a len vsetko dobre hlavne vela zdravicka paaaaaaaaa

kristyk
15. pro 2010

@akdar1 ahoj aj mi mame taky isty problem malemu menili krv kvoli vysokej zltacke a od toho sa odvijaju vsetky problemi s krvou aj teraz sme mali zle vysledky s krvi je chudokrvny ale zatial to este chvala bohunie je na tranfuziu tak dufame ze sa to napravi.A vy ste maliaj nejake ine problemi myslim nechutenstvo alebo spavost ...lebo my sme inac v poho pekne papame priberame a pri chudokrvnosty sa vraj objavuju tieto priznaky.
Tak sa drzte prajem vsetko dobre paaaaaaaaa

akdar1
15. pro 2010

@kristyk Ahoj. Problemy zacaly v tehotenstvi - mame s manzelem odlisne Rh faktory a druhe ditko (mezi tim spontanni potrat) je opet pozitivni... Mala dostala prvni transfuzi skrze pupecnik asi ve 32. tt, pak se nezdaly ozvy, tak jsem porodila cisarem v 36+4tt. Na Apgar skore bylo vse O.K., jen nemela zadnou barvu kvuli tezke anemii a malu cervenych krvinek, ktere nicily me protilatky diky odlisnemu Rh, tak dostala korekcni transfuzi hned po porodu a za 18 dni dalsi, nebot byl velmi spatny hematokryt ☹ Bylo nam receno, ze tou transfuzi se dostavame do bludneho kruhu, kdy si jeji telo vystaci s dodanou staronovou krvi a nema potrebu tvorit sve vlastni krvinky ☹ Tak se snazim najit nekoho, kdo mel ci ma podobny problem... V porodnici byla tyden na fototerapii a ja jsem ji videla poprve asi po 5ti dnech, od te doby basti pekne, pribira i roste, dokonce i unava se mi zda uz nizsi, ale porad me tryzni ta jeji krev!?! Asi tak...

kristyk
15. pro 2010

@akdar1 Tak v tomto ti ja asi nepomozem my mame iny problem ja som porodila predsasne tak kvoli tomu to vsetko zacalo ja som tehotenstve problemi nemala.Tak vam drzim palce nech pekne papate a rastiete a nech je vsetko ok paaaaaa

elinka27
19. pro 2010

caute som tu dlho nebola, mame za sebou 3rocnu kontrolu,vsetko ok,akurat teda maly bol u urologa lebo mu nejde stiahnut predkozka,a pojde na operaciu v celkovej narkoze mu to budu robit ☹ tak som z toho trochu smutna.Co sa tych dychacich problemov tyka ,astmu vylucili liecenie mu prospelo, buduci rok pojdeme znovu ak sa bude dat,uz nema ani inhalatory 🙂

elinka27
19. pro 2010

@akdar1 drzim palce

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alisek
23. pro 2010

Dobré předštědrovečerní ráno,
Holky přeji vám krásné a pohodvé vánoční svátky, bohatého ježíška i když ten největší dárek jsme všechny už dostaly .
Šťastné a veselé vánoce vám přejí Ála s Honzíkem

chovancova27
23. pro 2010

@kristyk Ahoj, a mliečko si si začala takto odsávať už v nemocnici, či až doma? stále uvažujem, či mi treba odsávačku aj do nemocky...

kristyk
24. pro 2010

@chovancova27 ahoj jasne ze v nemocnici ak chces aby ti nabehlo mliecko musis zacat hned ale ja som maleho nemala pri sebe takze som musela odsavat ale ak ty budes mat babo pri sebe tak si potom budes prikladat a odsavacku nebudes potrebovat samozrejme ak male bude chciet papat.Tak drzim palce a pekne vianoce prajeme

misha8
28. pro 2010

kočky kedy ste boli s prckami prvýkrát vonku ???? malá sa narodila v 35 TT, teraz máme dva týždne , prospieva pekne , už by sme išli aj kočíkovať ale ma odrádza to mrznutie ..... pediater povedal , že po dvoch týždnoch sa môže.... 😒

ivanka85
28. pro 2010

@misha8 ked je menej ako -5, tak by sa s detickami nemalo ist von..

alinocka
28. pro 2010

Ahojte som Vas teraz nasla.
Ja mam dcerku narodila sa v 28tt ako prva z dvojciat(ostala nam len ona) s váhou 990g a 35cm.
Teraz uz ma 4roky ale ešte sme nedobehli rovesníkov po psych.stránke momentálne chodíme po lekároch že kde je problém ale ešte nemame žiadnu diagnozu.Najbližšie nás čaká genetika.Chodíme aj k pedopsychiatričke mala ma v karte napísané podozrenie na ADHD-predpisala nam na to liek.Trosinku je po nom kludnejsia ale ziadna slava.
Mala velmi malo rozprava skor sa vyjadruje jednoslovne,mame este plienky(to ma trapi).Ale inak kto ju nepozna by nepovedal ze ked sa narodila jej doktory nedavali velku sancu na zivot.
Ja zlata od neurologa mame lieky na podporu pamata pokroky su male ale su teraz mame od liekov dvoj mesacnu pauzu.Dufam ze sa mi podari ju odnaucit do leta od plienok a trosku ju naucit samostatnosti ako sa sama obliect aspon ciastocne a tak lebo by som ju chcela dat medzi deti do skolky.

lenocka84
29. pro 2010

@misha8 ahoj, kedze ste predcasne a mate 2tt je to akoby sa ete nenarodila,
my sme tiez boli 35tt ale von sme isli po viac ako mesiaci a to bolo krasne teplucko
neriskovala by som s tak malickym babatkom 😅

@alinocka ahoj, je zazrak co dokaze medicina,kedysi sa bral 28tt ako potrat a nie porod.je uplne krasne ze aspon jedno dietatko zachranili. malicka vsetko dobehne, obcas to trva dlhsie, ale bude dobre. s plienockami sa netrap, nauci sa. su aj nacas narodene deti a maju s tym problemy 🙂
urcite treba skusat s latkovymi, uspech sa dostavi. silne drzim palceky.

lenocka84
29. pro 2010

@alisek ahooooj, Honzik kraaaasne rastie, velky fesak je z neho.

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
misha8
1. led 2011

kočky my máme teraz 3 týždne narodila sa v 35TT teraz 38TT ako vám papali ?? ja som jej teraz zvýšila zo 40ml na 6O ml každé tri hodky , priberá takže by jej to malo stačiť , len mi zobčas grcne z toho umelého ☹ doteraz som jej davala častejšie moje odstriekané ale mám malo mliečka

ivanka85
2. led 2011

@misha8 aj my sme narodeni v 35.tt, presne si to nepamatam, ale zda sa mi ze sme tiez papali okolo 60ml, pripadalo mi to malo, ale tiez pkne rastol a potom sa rozjedol..ake mliecko pijete?drzkajte sa!

misha8
2. led 2011

@ivanka85 dakujeme no doteraz som jej odstrekovala moje tých 40 ml som za tri hoďky nazbierala ale už jej nestačilo zvýšila som na 60ml takže sme na BEBE plus moje

ivanka85
2. led 2011

@misha8 to poznam, aj ja som odstriekala takych 40ml ale viac nie, tak sme tiez skoro presli na Bebu HA, pili sme ju asi tri mesiace, ale velmi nas bolievalo brusko, tak sme ju vymenili za Sunar HA a s tym uz problem nie je, ale mozno je to aj preto ze sme starsi a urcite problemy s bruskom ako prisli, tak aj odisli..

gabrielaa
2. led 2011

ahoj, malá se mi narodila v 34. týdnu a kolem toho 3. týdne jedla cca 70ml, jelikož jsem vůbec nekojila (jen na začátek chvíli odstříkávala), tak jsem nedokázala odhadnout, kdy ji mám dávku navýšit. Doktorka mi poradila, že mám dávat vždy o trochu víc, že si malá sama vezme kolik potřebuje. No a jakmile jsme přešli jen na umělou, tak už se řídím podle jejich tabulky, momentálně jsme se už dostali nad 3,5kg, takže je to nějakých 130ml na jedno krmení. Jinak teda dávám Nutrilon HA a nemáme s ním žádný problémy.

misha8
3. led 2011

@ivanka85 a s kakaním zo začiatku nemal problém??? ked ste prešli na umelé??

misha8
3. led 2011

@gabrielaa no my máme Bebu a niekedy sa jej ťažšie kaká ale nechcem jej tie mlieka len tak meniť toto jej davali aj v nemocnici ved uvidíme

lenocka84
3. led 2011

@misha8 ahoj, to ze ho zacali davat v nemocke neznamena ze tvojej malickej vyhovuje
my sme vymenili 3 mliecka kym sme nasli to spravne 🙂
a co sa tyka davky, z nemocky ako 14dnovy sme mali 50ml a zvysili sme na 70ml kd sme dosli domov, a postupne

misha8
3. led 2011

@lenocka84 a ako ti reagoval na tie predtým??? ako ich netoleroval??

lenocka84
3. led 2011

@misha8 zacal odmietat mliecko, uplne. ked som mu dala flasku hned zacal plakat, a vypluval aj to malo co nahodou vypil

luciano
3. led 2011

@misha8 ak ti mozem poradit a mas este MM, tak koj a snaz sa urobit vsetko preto, aby si kojila. Mne sa mala narodila v 34+2 tt, teraz mala rok a stale kojim. Zaciatky boli ale tazke, prvy mesiac som iba odsavala a davala z flasky, vobec sa mi mala nechcela prisat na prsnik. Potom som videla, ze odsavam stale menej a malej to nestacilo, tak som sa zatala a ucila ju na prsnik, babatko si totiz dokaze vytiahnut viac ako najlepsia odsavacka na svete. Chce to len velku trpezlivost. Ja som si povedala, ze ked som malu nedokazala vynosit, tak ju aspon dokazem nakojit 😉 Nemusis sa potom ani stresovat tym, kolko ml vypije, ziadne problemy zo zapchou (co niektore UM robia). Takze ak sa to co i len trosku da, tak urcite koj! 🙂

ivanka85
4. led 2011

@misha8 nam zacali davat umele uz v nemocke, takze my sme neboli uplne kojeni uz od zaciatku..

misha8
4. led 2011

@ivanka85 no ved ani my, najprv dostavala cudzie materske mlieko , potom už z flašky aj bebu aj moje a tak nas prepustili domov