Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

olifcek
15. led 2011

@loloo coze? nemas jednu neuro??? uff...

loloo
15. led 2011

@olifcek nie na kramaroch to je jednoducho tak 😀 😀 mne sa to nepači vždy a dookola vysvetlovať a oboznamovať doktorku no hruza 😲 😲 ked nás obj. na další termín tak sa poradem pýtam či kdo tam bude či sa nedá vždy robnaku doktorku a vraj že nie lebo ako vyjdu služby ☹

lenocka84
15. led 2011

@loloo to sme mali aj my, ale kedze dr bola dost daleko tak pospal kym sme cakali sa zobudil a bol ok

misha8
15. led 2011

@dida38 a koľko ti papala ??? ja som začala na 40ml potom 60 a teraz dava tých 80ml každe tri - štyri hodky , máme 5 týždnov

olifcek
15. led 2011

@loloo to i je divne, to co je za sluzby? ako vedia teda posudit, ci sa drobec zlepsuje??? ja bych menila kramare za nieco mensie...

loloo
15. led 2011

@lenocka84 no ved nám ho vždy doktorka zobudí a chce aby bol hned aktivní 😀 no ale on sa trocha musí prebrať a potom robí čo chce ...

loloo
15. led 2011

no 😀 😀 vraj tam v ambulanciach sa doktorky striedaju ☹ ja tiež len p.doktorka z rizikovej poradne povedala že tam to je lepší a v našom okoli nieje decký neurolog 😀 tak musíme vydržať 😲

lenocka84
15. led 2011

@loloo to robila rizikova a ja som odtial chodila s nervami, bo ona ze pozeraj sem, a on si kecal
ked chcela aby hovoril otacal, a ona ze nezvlada, lebo to nerobil v poradi ako ona chcela 😠

dida38
15. led 2011

@misha8 no dva tyzdne bola len kojena....aj to som sa cudovala 😉 ale mozno tym ze sa narodila o mesiac skor a bola mensia tak jej to stacilo, lebo papala kazde 2-3 hod....moje prve dve deti boli ovela vecsie /3800g a 4370g) takze tie boli dokrmovane uz od porodnice...tak tie prve dva tyzdne neviem kolko pila...ale potom zacala papat zhruba tych 90 ml...ale po tyzdni som jej musela zvysit davku....zo zaciatku mi papala viac ako je uvedene na krabici, tak som aj mala obavy, potom ako je pisane, ze uz ma mat len 5 davok, a ona mala stale 6 😀 ....ale asi po 2 mesiach zacala papat menej a teraz mi vytiahne tak cca tych 180ml...ale niekedy je jej to vela, alebo si to rozdeli na 2x a niekedy je jej 180 malo tak jej este dorobim.....tak dostava podla toho, kolko chce a uz sa tym nestresujem....raz jej chuti viac, inokedy menej...🙂)

loloo
15. led 2011

@lenocka84 no presne tak ja mam nervi tiež 😀 😀 a vždy mu nemôžu v rizikovej poradni zobrať krv tak ho tam trapia vždy mi je do plaču pretože ta na 4-5 krát sa to podarí a z nás urobia uplních " debilu" no a to že je kojení a nechce mi piť vodu - s toho robia horor

misha8
15. led 2011

ani ja sa s tým nestresujem pekne mi priberá porodna vaha 2430g a teraz 3140g mesačná ..... 🙂

misha8
15. led 2011

kočky davali ste očkovať proti rotavirusom????

lenocka84
15. led 2011

@loloo krv nam brali 2x a museli ho provokovat aby sa nahneval a aby mu nabehla nejaka zilka na hlavicke
ale zvladli sme to

loloo
15. led 2011

@lenocka84 toje dobre mi aj ked sa najedujeme tak žilka nikde vraj obezne dieťa 😀 😀 a tak sa to podarí na ruke dole nad prštekami ☹ a a to tieš bolo zatial 2x teraz piatok ideme už sa teda teším ... tam vždy beru krv ☹

lenocka84
15. led 2011

@loloo nam to povedali teraz lebo maly mal 8m (kor. 6,5) a mal 9,5kg

loloo
15. led 2011

@lenocka84 no pekne , no čo chutí mu papať aspon nám to povedali minule ešte v septembri 🙂 teraz ani neviem kolko važime neboli sme dlho v poradni naposledy mal 6,35 kg

lenocka84
15. led 2011

@loloo fuu 6 kg si ani nepamatam kedy mal 🙂

loloo
15. led 2011

🙂 no šak to konec novembra ešte na polednej poradni tuto , šak teraz už to je iné 😀 😀 som zvedava doma mi blbne váha tak neviem kolko má 😠

misha8
17. led 2011

baby kto má skusenosť s refluxom ako sa to prejavuje okrem grckania ??? iné príznaky???ako často grcká ??

sinnet
17. led 2011

ahoj misha! reflux sa u predcasne narodenych deticiek vyskytuje casto. moja neter grckala zo zaciatku po najedeni niekolkokrat denne... ziadne ine vyrazne priznaky neboli, len bola viacej podrazdena a castejsie plakala. dost jej pomohlo, ked sme ju ulozili do vyvysenej polohy- aby nebola uplne na rovnom, ale hrudnik vyssie ako nohy.
neviem, ci svoju dcerku dojcis, ale ak nie, tak su specialne mlieka, ktore obsahuju vlakninu zo svatojanskeho chleba,ktora ho zahusti . pomaha to 🙂
inak, ak by si potrebovala nejake info o predcasne narodenych detickach, tak je fajn stranka www.predcasniatko.sk
je tam vela uzitocnych informacii a rad od mamiciek 🙂

misha8
18. led 2011

@sinnet dakujem za info

fecova
18. led 2011

ahojte baby, ja sa tiez pridam ak mozem, len sa chcem opytat ci ma niekto s tymto skusenost, mam skoro 2 mesacnu dcerku, narodena bola v 36tt, kvoli mne ju museli vyberat, lenze nemala vyvinute pluca, tak sme boli na umelej plucnej ventilacii tyzden, no vcera sme boli na neurologii a tam nam povedali, ze velkost velkej fontanely ma na spic ale ze ked jej rastie hlavicka nemame sa bat a hlavicka jej rastie tak ako ma mat v 2 mesiaci, ako citala som uz nieco o tom, a som dost vystrasena, nema s tym niekto skusenost? co sa s tym da robit?

lenocka84
20. led 2011

@fecova ahoj, vraj je normalne ze jedna cast mozocku rastie rychlejsie, ale casom sa to vyrovna
my sme to mali tiez, robili mu aj sono mozgu, a teraz je to uz
neurologicka to len pozrie, ale vraj to ma az 60% predcasne narodenych deti, a ze sa to urovnaaa

elinka27
21. led 2011

@misha8 nemas filtracnu konvicu?ja som uz neskor pouzivala prefiltorovanu vodu,lebo ma nebavilo vlacit tie flase z obchodu a ani minat na to peniaze.Filtracna konvica sa mi zda ekonomickejsia varianta 😉

fecova
21. led 2011

@lenocka84 jeeeeej dakujem za odpoved, lebo ja na nej nevidim nejake priznaky aby zaostavala, alebo bola nejak postihnuta, aj ked ideme na vysetrenia ci uz k pediatricke, alebo k ortopedovi, vsetko ma stale v poriadku, tak neviem, uvidime mozno sa to casom napravi, lebo keby uz malo byt nejake postihnutie, tak ja si myslim, ze uz by bolo nieco na nej vidiet nie? no neviem ja si len myslim, lebo ja sa do tychto veci nerozumiem a v zivote som ani len nepocula, ze preco je ta fontanela vobec merana, fakt aj pri prvom synovi som tomu nejak nevenovala pozornost, tak neviem.

lenocka84
21. led 2011

@fecova to sa sleduje u predcasne narodenych deti mozno preto si to neregistrovala, lebo ked sa narodil syn a na cas nebolo to treba 🙂

quetinka28
27. led 2011

ahojte,chcela by som Vás poprosiť o radu,kamarátke sa dnes v 30tt.narodila dcérka,má 1100g a 38cm.zatiaľ mliečko nemá,v nemocnici jej nikto neporadil,ak sa dá ako sa dá spustit jeho tvorba.dakujem

rohacka
27. led 2011

@quetinka28 nic ine nepomoze, len cim skor zobrat do ruky odsavacku a odsavat pravidelne, napr. kazde 3 hodiny, v noci aspon 2 x. Samozrejme, mliecko odovzdavat pre malu, nech sa popyta v nemocnici, aky tam maju system. Mozno jej par kvapiek kolostra aj daju. Nech odsava, aj ked nepojde zo zaciatku nic alebo velmi malo. Z odsavania na odsavanie by sa malo mnozstvo zvysovat az do isteho mnozstva. Zasada je vytrvalost a pravidelnost 😉 .
Nech sa riadi napr. tymto-
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsava...
Pre nedonosene babatko je materske mlieko liekom a vlastne okrem navstev pri inkubatore jedine, ale uzasne, co moze mamicka pre dietatko urobit. Tak nech sa dobre drzia!

quetinka28
27. led 2011

@rohacka Ďakujem pekne,hneď jej zavolám

barchee
21. únor 2011

ahoj baby 🙂 kedy sa vám začali drobci vedome usmievať? Moj malý sa usmieva ešte len zo sna 😅 narodil sa v 35 tt, teraz má 2 mesiace ale len 1 mesiac korigovaného veku. Viem, že má na to ešte čas, len som zvedavá 😉