Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

zebra41
1. dub 2011

@misha8 prisla ti domov pozvanka? a co sa tu vlastne kontroluje? ake vysetrenia vam robili?

zebra41
1. dub 2011

@lenocka84 a co vam kontrolovali?ako dlho to vysetrenie trva?

lenocka84
2. dub 2011

@zebra41 na prvom vysetreni sme boli cca hodinku, zapisovali si komplet vsetky udaje, kontrola vaha, obvod hlavicky, dlzka, ono ako klasicka poradna, akurat ze ho beru ako predcasne narodene dieta,
napr. mna v BA na prvej, (aj ked v poradi uz 3) tak zjazdila, maly mal vtedy 8,5 mesiaca gestacne, ale korigovane len 6m, a mal 8kg, takze pre nich ako 6m dieta mal tazku nadvahu, to som si vypocula

misha8
2. dub 2011

@zebra41 ahoj prišla mi poštou , priprav sa nato že tam stráviš cca hodinu!!! my sme boli na antolskej , najprv ti ho pomerajú , zvážia a potom sa druhá doktorka povypytovala všeličo a potom počuvala , všimala si psychomotorický vývoj , reakcie, kontrolovala celkový stav babatka ....bude to aj v 6.mesiacoch v 1 roku ...

barchee
3. dub 2011

my ideme na antolu do rizikovej 21.4. minulý týždeň nám došla predvolanka 😉

zebra41
3. dub 2011

Kubko ma 10 tyzdnov a este nam nic neprislo, ale my sme z NR. hodina je teda dost, ale tak hadam aspon skontroluju, ci je vsetko v poriadku. aj ked teda netusim ako korigovat vahu babatka 😒 to ako nedat mu najest? to je trosku pritiahnute za vlasy.... 😖

lenocka84
5. dub 2011

@barchee ahoj, a to idete akoze k akemu veku korigovanemu?
to je ta prva? ci uz ste mali?
na antolsku chodime aj my

barchee
5. dub 2011

@lenocka84ahoj 🙂 je to naša prvá poradňa 😉 malý má teraz 3,5 mesiaca narodil sa v 34+4 tt 17.12.2010 a termín som mala 24.1.2011 - takže korigovaný vek je cca 2,5 mesiaca teraz.

lenocka84
6. dub 2011

@barchee jeeeej vy ste taky malicky este
aku ste mali vahu a dlzku? my 2200g a 44cm
a teraz ma uz vyse 10kg a cca 78cm ak nie aj viac uz
strasne velky je ten moj synator
boli ste v inkubatore?

danka.k
7. dub 2011

ahojte baby... chcem sa vas opytat co mate uz viac deticiek.... prve ste porodili predcasne a druhe????? ja som maleho porodila v 31tt a teraz sa bojim toho ze ci to bude tiez skor, alebo to nemusi byt

ivanka85
7. dub 2011

@danka.k ja dufam ze druhe uz predcasne nebude..

zebra41
7. dub 2011

baby a kedy sa vam babatka zacali usmievat a vydavat take to aggg... 🙂 je to trosku posunute u nasich babatiek?

lenocka84
7. dub 2011

@zebra41 usmievanie take vedome cca 5mesiac, gestacne
ale kazde babo je ine, ja mam pocit ze niektore veci zacal maly ako jeho rovesnici, nieco dokonca skor, aj podla dr.
a nieco neskor. napr. 4nozkovat zacal az ako 10mesacny, teda 8,5korigovane

zebra41
7. dub 2011

@lenocka84 no my mame 10 mesiacov ( od narodenia - to je gestacne??) a Kubka este vobec nic nezaujima. uz sa usmieval, dokonca na plne usta,ale urcite nie vedome. ani este nevydava ziadne zvuky. jedine som ho naucila naspat mi vyplazit jazyk. ale hlavicku dviha pekne a pretaca sa z bruska na chrbatik uz vyse mesiaca. a dokonca sa uz raz prevratil aj z chrbatika na brusko,ale to uz neopakoval. ja viem,ze kazde babo je ine...len tym,ze nam veeeeeelmi vela place,tak netusim, ci je vsetko v poriadku. podla doktorky ano,len ma to trapi 😒

lenocka84
7. dub 2011

@zebra41 a o kolko skor sa narodil? lebo v pase mas ze ma 2mesiace 😉

zebra41
7. dub 2011

@lenocka84 teda mame 10 tyzdnov, nie mesiacov.... 😉 narodil sa v 35tt

lenocka84
8. dub 2011

@zebra41 my tiez 35tt, presne 34tt+1d
ber to tak ze teraz ma ako 1 mesiac, musis dat dole tych 6tt, vtedy sa babatka este neusmievaju vedome, nerobia prakticky ziadne zvuky,, a on bude este hlavne dost dospavat 🙂

zebra41
8. dub 2011

@lenocka84 jaj,to by som si aj zelala,aby troska dospaval....ale my vacsinou sme hore a veeelmi casto placeme ☹ trapi ho brusko

lenocka84
8. dub 2011

@zebra41 nam zabrala biogaia probiotika, vyskusaj

duracelko
8. dub 2011

@lenocka84 ahoj mozem sa opytat podarilo sa ti dojčit Patka aj ked sa predčasne narodil?? kolko týždnov bol malý v nemocnici?? kedy ti ho dali prvý krát na dojčenie. moj malý bude v pondelok dva týždne, a dojčit mi nedovolia že vraj je slabý, a že ho to este viac oslabí.. lenže všade čítam že práve pre nedonosené babatka je dojčenie velmi dôlezité... ja som mala kiahne, infekciu ktora mi vyvolala aj predčasný pôrod, mozno aj preto chcu lekari počkat. mlieko uz zanášam, zatial ho pasterizujú, lebo este nemajú otestované či je v poriadku...
este niečo biogaia beriem teraz aj ja, ale je písané že detičky len od 3 rokov ty to dávaš aj svojmu malému synčekovi??

zebra41
8. dub 2011

@duracelko ja som mala maleho tyzden v inkubatore. dojcit som sa v nemocnici pokusala a naozaj ho to veeeelmi oslabilo. nezvladol spapat ani 10ml - tak potom to do neho natlacali dudlikom - jeho ulohou bolo fakt iba prehltat a ani to nevladal....takze ja odsavam a papa z flasky. teraz ma 10 tyzdnov. a co sa tyka probiotik,tak mame Dophilus Infants - tie su od narodenia a vyzera,ze zabrali 😉

zebra41
8. dub 2011

@lenocka84 ja som kupila dophilus,kedze biogaia je vraj od 3 mesiacov a posledne dni su naozaj lepsie 🙂

duracelko
8. dub 2011

@zebra41 dakujem za info. tie probiotika kupim potom aj ja... no ja som dufala ze budem dojčit, ale neviem, ked skoro žiadnej mamine sa to nedarí... malý bol do včera v inkubátore dávali mu mliečko cez sondu, teraz ked už ho dali do postielky tak neviem ako ho tam krmia... ja som zastanca dojčenia, umele mlieko by som nechcela kupovat... tiez si odsavam, mozno to nakoniec aj my budeme riešit ako vy flaškov a odsatým mliečkom... želám všetko dobré, nech vám malý pekne priberá na váhe 🙂 ja by som už tiez chcela malého mat doma. ja som doma a on v nemocnici ☹

zebra41
8. dub 2011

@duracelko aj Kubka krmili v inkubare sondou. potom,ked uz bol na vyhrievacom lozku,tak flasou a tym najvacsim dudlom...urcite to nevzdavaj,pretoze v nemocnici boli babatka, ktore sa napriek tazsim zaciatkom podarilo dojcit 🙂 myslim,ze keby som nebola zo vsetkeho taka vystrasena,tak by to tak bolo aj u nas 😒 drzim palceky aj vam. urcite je to tazke byt doma a babatko mat v nemocnici,ale vidim,ze uz mas deticky,takze sa zrejme musis venovat aj im. len nech drobec pekne rastie 🙂

ivus32
8. dub 2011

Ahojte,som tu nova,mne sa narodila dcerka v 30 t.t. Ja som jej mliecko nosila kazdy tyzden,prvy krat som ju dojcila az ked mala 6tyzdnov a ja som isla pre nu do nemocnice,aby som sa naucila o nu starat,ako jej davat vsetky tie lieky,pustili nas,az ked sme dovŕsili 38 tyzden. Co sa tyka porodu,nezalezi na tom aky je prvy,ja som mala dve deti dost velke na termin,a toto tretie taku malu fazulku o 10 tyzdnov skorej.

ivus32
8. dub 2011

@duracelko ahoj,mne malu krmili mojim mlieckom,potom som ju bezproblemov kojila,dokonca jej tak chutilo,ze velmi pribrala,musela som jej musela davat jest az kazde 4hodiny,hrozila jej transfuzia krvy☹

rohacka
8. dub 2011

@duracelko ja som predcasniaka kojila vyse troch rokov, ide to. Len zatial, kym ho nemas pri sebe, musis udrziavat laktaciu odsavanim.
Pozri na mojej stranke
http://mojedietatko.webnode.sk/dojcenie/dojceni...

mozno aj tu nieco zaujimave najdes-
http://nedoklubko.cz/category/nedonosene-mimink...

lenocka84
9. dub 2011

@duracelko ahoj, mlieko sommala 5tt,nakolko bol maly 10dni na vyhrievacom lozku tak som ho nedojcila, ale dostaval moje mlieko
bol velmi oslabeny, kedze bol skor, a ked sme ho skusali vzdy zaspalunavou bez jedla
v nemocke sme boli spolu 14dni, teda do ukonc. 36tt, a potom sme uz isli domov


@zebra41 biogaia len na svk je od 3m, v cechach ta ista od 1m, malemu som davala ked mal 2,5mesiaca ale kamoska uz 1mesacnemu a hned zabralo

duracelko
9. dub 2011

@ivus32 ja tiež zanášam svoje mliečko od stvrtka každý den. skôr som nemohla koli kiahnam ktoré som dostala. moje mliečko zatial pasterizujú, lebo este nemajú výsledky či je v poriadku... tiež papá mliečko cez sondu, lebo je velmi slabý nevládze. ja len že som čítala že dali nadojčit aj kilové babatko, preto mi je čudné prečo mne nedovolia, ked už mi kiahne doznievajú.. si ma potešila že ty si dojčila... aj ja teda dúfam že nám sa to tiež podarí... my nemôzeme ani ist pozriet maleho v BB nemocnici je zakaz navstev koli kiahnam, a vírusom... tiež by som chcela byt s malým este pár dni v nemocnici ked trochu zosilnie. dnes som zistila že aj moja skoro 3-ročná dostala kiahne. takže mi ostáva len teraz sa postarať o nu, odsávať a zanášať mliečko pre timka..takže ste tam boli do 38 t. ??? tak to bude este fakt dlho ☹ ☹

duracelko
9. dub 2011

@lenocka84 a stále dojčíš malého?