Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

kili
22. kvě 2008

ja mám chicco a lyžička mi prišla zas veľká 😀

gucz
22. kvě 2008

na tejto mojej je tá lyžička menšia ako kávová bežná lyžička, alebo teda je užšia. Ja som malú najradšej kŕmila lyžičkou od firmy mam, kúpila som v tescu, v balení boli 4 plastové (rôzne farby). Tieto lyžičky sú ozaj malinké úzke, a sú robené od štyroch mesiačkov. Laura z nich doteraz rada papá. Svokra sa mi smiala, že jej kupujem špeciálne lyžičky ale oni sú fakt dobré

deina
22. kvě 2008

Vyskusam. Mame doma detsku lyzicku, je strasne zlata, ale akasi velka. 😅 Sa necudujem, ze mu to s nou nejde, mne sa zda, ze bezne kuchynske male lyzicky su mensie. Ale to bol taky peknucky pribor, ze sme ho kupit museli. 😀

aniel
22. kvě 2008

Licina neboj nám povedali ,keď sa malá narodila,že musíme počítať so všetkým,že možno neprežije a dnes má 10 mesiacov a je veľmi šikovná. Už chodí za jednu ručičku.Narodila sav 34 týždni a museli ju hneď operovať. Mala maltoráciu tenkého čreva.Museli jej väčšiu časť zobrať,ale my sme všetci veľmi verili,že sa z toho dostane.Zlyhávalo jej srdiečko ,nefungovali obličky, bola napojená na ventilátor a naviše jej podávali antibiotiká, lebo mala zápal v celej brušnej dutine.Nikto sa nechcel vyjasriť akú má prognózu do budúcna, ale my sme to nevzdávali. Asi to chce aj trošku vieri v niečo vyššie.Ja som to pochopila až ,keď som bola na pokraji zúfalstva. Budem vám držať palce, aby vám všetko dobre dopadlo.

Ktomu dokrmovaniu nám od začiatku kázali stravu roztlačiť lyžičkou,prvé dni to bolo ťažké, ale zvykla si veľmi rýchlo.I keď zo začiatku prskala, chce to len trpezlivosť. 😵

kili
22. kvě 2008

my máme tú s ikei s tej sady, tá bola moc super na začiatok, teraz máme aj také mäkké, čo teplom stratia farbu, že ako indikátor, že je jedlo moc horúce. A všetky sú také maličké, s veľkých S. nevie jesť.

janina77
22. kvě 2008

tak to je sranda s tymi lyzickami. Mne maly dlho nejedol lyzickou, vsetky prikrmy som davala flasou s krizikovym cumlom, ako pisala Kili, a popri tom som mu vzdy supla jednu-dve lyzicky, viac odmietal. A pouzivala som tie, co menia farbu a su take Disney, na krajoch makke. A ked som tu lyzicku vymenila za taku dost velku od Canpol Babies, teda ledva ju malemu vtrepem do pusy, co je taka velka, ale cuduj sa, papa s nou ovela lepsie ako tymi malymi 😀. http://www.nasimdetom.sk/melaminove-lyzicky-2ks... - tu su tie lyzicky, my papame tou mensou, ale je teda dost velka 😀

licina- hlavne vy musite verit. Ono sa to lahsie povie ako to v skutocnosti je ☹. Mna drzal manzel, on vsetko berie pozitivne, a vzdy ma taha k tomu lepsiemu. Nas maly sa vytiahol z bronchopulmonalnej dysplazie IV (ochorenie pluc), co nas strasili, ze bude mat s tym velke problemy, ocka este nevieme definitivne, ale urcite vidi a to bol operovany, v pohyb a chodenie zatiallen verim, je velmi zivy, anemia ta ma netrapi, tu mam aj ja... No a my sme mali skor stastie, lebo v nemocke nam skor hovorili o tych stastnych pripadoch z ich praxe 🙂

licina
22. kvě 2008

Holky, děkuju za povzbuzení.
Já věřím. Někde v hloubi duše vím, že to bude dobré. Modlím se za něj a věřím, že je to bojovník a že má svého anděla strážného....
A pořád si opakuju:"věř a víra Tvá Tě uzdraví"

gucz
22. kvě 2008

anjel: čauko ako sa má Sofinka? Laura sa akurát rozhodla, že gumová bábika je lepšia ako večera (kaša), takže sa hraje s tatom v obyvke a som zvedavá kedy pôjde hajať. Ako spí Sofinka? A čo vám to vlastne povedali v tých Piešťanoch na kontrole? Má to brušenko v poriadku?

deina: ja som malej najprv mrkvičku mixovala uplne dohladka, ale redšie mi to nechcela. Spapala ju len vo forme hustej hladkej kaše

andulka4
22. kvě 2008

Holky přidala jsem si do alba nové fotky z dnešního pasení koníku 🙂 Tak se jukněte 🙂

Deino já myslím že příkrm je na něj tak akorát 🙂

Licinko doktoři sami nevědí co mu je a proto ti řeknou všechno možné co mu hrozí. Ono to u tak malých dětí nejde poznat. DMO se většinou dá rozpoznat až tak od půl roku dítěte. To se zjistí tak že nereaguje na hračky, nemá oční kontakt, špatně se hýbe......i já mám neuvěřitelný strach že jí Davídek bude mít :( Raději na to nemyslet. Jak jsem ti psala včera hlavně odstříkávej mlíko ať se ti co nejvíce tvoří a můžeš malému pomoci více než 100 doktorů.

Jinak holky vážíme 5670g takže za týden přibral teď jen 200g což je málo :( Mohlo by to být tím cvičením? Jako že vydá více energie? Nebo už prostě nebude přibívat více, že? Ono i těch 200g není zase tak málo 🙂

gucz
22. kvě 2008

šikuka je to. Nepozeraj presne na váhu, veď je krásn baculatý a aké má líčka 🙂 😉 🙂

leni96
22. kvě 2008

Naše malá taky dlouho protestovala, když jsem jí začala krmit lžičkou, ani jsem nevěřila, že se to někdy naučí, ty začátky byly zoufalé (řekla bych, že asi tak měsíc trpělivosti) a teď pěkně otevírá pusinku a dělá ham 🙂 , jo a lžičky máme z DM-Babylove- jsou fajn, tak hodně trpělivosti 😉 .

janina77
22. kvě 2008

andulka, Davidek je zlatucky! Krasne mu to ide 🙂

Deina, ja som tiez od zaciatku mixovala, mixujem doteraz, ale nerobi mi to problem. No a dnes bol Domco s ocinkom, ja som behala po doktoroch, a teda lyzickou jest nehrozilo 😀. Pokusy boli, ale nakoniec to ocinko pekne supol do flase, trosicku zriedil a zbastili vsetko 😵. A mrkvu som mu nasla medzi prstami este ked som sa vratila, a to uz boli aj po spani 😀.

licina
23. kvě 2008

andulka4:
Malej je nádhernej a šikovnej.....
Držím palečky, uvidíš, že bude vše dobré 😉 😉
Věř a víra Tvá Tě uzdraví........

deina
23. kvě 2008

Ja mu to mixujem poriadne, zatial tu lyzicku nevzdava, vyskusam daku malicku. 🙂 Ale chudatko mi ochorel, hrozne chrci, kasle, ma nadchu a doma mame hroznu odsavacku, nic mu to nevysaje. ☹

Licina, ak v hlbke duse vies, ze to bude dobre, tak to dobre naozaj bude. 😉 Tiez som cely cas takto rozmyslala, vedela som, ze Misulo je sikovny a ze je to bojovnik, ze nic zle sa mu stat nemoze.

gucz
23. kvě 2008

deina aj nás trápili soplíky, chrčala hlavne keď som ju dala ležať a najviac večer. Doktorka mi kázala zvlhčovať noštek, tak som jej doň striekala ten nivea sprej do nošteka, je to čistená voda s troškou morskej. Malej to vcelku pomohlo. Noštek som jej odsávala po zvlhčení asi 10 minút. Ale zasa moc neodsávaj, lebo sa mu zdúri sliznica a drobček nebude môcť dýchať. Alebo mu nastriekaj do nošteka a daj ho na 15 minút na bruško a ono mu to odtiaľ povyteká, je to také nechutné, sviečka pod nosom, ale pomôže to

akisek
23. kvě 2008

Ahoj holky, přidávám se, malá se nám narodila ve 36. týdnu a pořád preferuje pravou stranu, točí hlavičku doprava. Máme hračky vlevo, krmíme z levé strany, aby se víc otáčela. Ztuhlý krk nemá,ale prostě se jí asi nechce... nevíte, co se s tím dělá? nějaké cviky?

gucz
23. kvě 2008

Ahoj akisek :
malá jednu chvíľ spávala s hlavičkou len na jednej strane, už neviem na ktorej. Poradili mi, aby som jej dala k hlavičke kilo cukru zabaleného do plienočky, aby ju tam nemohla otočiť. Moc to ale nepomohlo, lebo keď ju nemohla otočiť, tak sa nejako poposúvala celá a tú hlavinu si dala aj tak podľa seba, tak som jej to tam potom ani nedávala. Cvičili sme Vojtu, takže asi to pomohlo aj na to, lebo potom ani neviem ako, to prestalo. Ak pôjdeš k doktorke, spomeň jej to, poprípade ak chodíš na rehabku, tak to tam povedz, určite Ti pomôžu

deina
23. kvě 2008

Gucz, vdaka, to vyskusam. Myslim, ze mu mozem dat Sterimar? Len ten mam doma, v podstate je to len voda s morskou solou.

Aj nas maly preferoval jednu stranu - ale tak, ze jednu stranu priblizne tyzden a dalsi tyzden tu druhu. Necvicila som s nim kvoli tomuto, ked si uz vedel sam otacat hlavicku, tak som mu ju proste otocit nasilu nevedela, ale potom si uz on sam daval hlavicku na obe strany.

gucz
23. kvě 2008

jasne, myslím že je to to isté, doktorka mi povedala aby v tom bola morská voda, na značke nezáleží, asi je aj nejaký marimar

licina
23. kvě 2008

deina:
díky za podporu.
A taky jsi měla chvilky, kdy jsi přece jen přemýšlela o tom, že co když to dobré nebude???
Mě to někdy napadá...., ale to je asi normální.

janina77
23. kvě 2008

licina, jasne, kazdy mame take chvilky, ja teda urcite, a napriklad aj vcera ma zas taka chvilka premohla. Vyrevala som sa, MM ma sprdol, ale potom podporil, a bolo lepsie. Tie nase deticky ale potrebuju citit, ze je vsetko ok, ze ma zmysel bojovat. Potrebuju z nas tu silu, ktoru im neda nikto iny na svete 😉 .

janina77
23. kvě 2008

akisek, nas Domco tiez jeden cas preferoval jednu stranu, pomohlo to co pises, stimulacia z druhej strany. Ja som este ked som ho dala cez den spat na brusko, tak som mu otocila hlavu na tu stranu, na ktoru bolo treba, aby sa mu aj v spanku neskracovali svaly. Ale aj tak som ho vzdy nasla ked sa prebral s hlavou naopak 🙂. My sme na to vojtu necvicili, urobilo sa to same.

licina
23. kvě 2008

Janina, díky moc za podporu.
Já jsem taky měla včera nějakou depku. Kdybych aspoň už měla malého doma. Mohla bych s ním cvičit a mít pocit, že pro něho můžu udělat víc, než mu donést lahvičku mlíčka a povídat si s ním přes inkubátor.
On vždycky tak krásně spinká......, je jako andílek....

kili
23. kvě 2008

licina, zabudla som, ale v ktorom tt sa tvoj malý narodil? a ako veľký?

licina
23. kvě 2008

kili:
35TT, 47cm, 2650g (je porodní váha) 2.5.2008, pak něco schudnul, tuším na 2480g a včera už byl zase na porodní váze....

janina77
23. kvě 2008

licina, ja som mala pri narodeni 2750g, a bola som akoeze donosena 😀. Narodila som sa tyzden pred terminom.

Jaaaj, maly sa uz zobudil, a to som nic nestihla navarit, lebo tu sedim, pisem, a citam ☹. Tento internet, to je taky pozierac casu... Ale dobre sa mi tu keca 😀.

kili
23. kvě 2008

licina, a prečo sa vlastne bojíš? však je to riadny valibuk, dvojičky sa s takou váhou rodia bežne a to chválime, ako boli veľké 😀

elinka27
23. kvě 2008

ahojte, bola som par dni u nasich tak som nemala net a pozeram,ze pisete o dusu 🙂 My sme boli vcera uz 2 krat plavat a maly sa konecne prebral a zacal sa rehotat a kecat si tam, prvy krat bol taky upipnuty 😝

gucz, u neurologa dobre, povedal,ze vsetko je ok, akurat so sedenim to este nevyzera, maly nesedi,tak len to podotkol,ze ho nemame davat sediet este kvoli chrbatu.

kili
23. kvě 2008

jani, ber to tak, že aké boli strašne frustrované na MD, že sú furt sami a len z deťmy, mi máme teraz výhodu, že aspoň po tých 3 rokoch nie sme na blázinec 😉 a tiež nebudeme tak vymleté.