Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

andulka4
10. čer 2008

Deina doufám že jsem ti svým dotazen nedala brouka do hlavy? Já to tak nemyslela 😅 Jen jsem vypozorovala že jsou mezi čr a sr docela velké rozdíly 😅 U nás na neurologii je bráno že mají nedonošenci nezralou nervovou soustavu a prostě neočkují dříve jak v 6ti měsících. Navíc ten Prevenar mají zdarma jen ti co mají opravdu velké/závažné problémy. Ačkoli se prý říká že jediné co nepodléhá korigovanému věku je právě podávání těch příkrmů tak na jiném chatu holky přikrmujou až od 6tého nekojící a po 8mém kojící 🙂 Každopádně už to neřešme 🙂 tvá Dr jistě ví co dělá a já si nedovolím s ní nesouhlasit 😀 Takže ať ti to doma pěkně papkááááá

deina
11. čer 2008

Nie, nebrali sme zelezo. Myslim, ze ta dvojka UM obsahuje viac zeleza, takze by mu to malo stacit. Inak bola by som rada, keby sa lekari dako zjednotili a mali spolocny nazor, lebo niekedy som z toho fakt jelen, ci mam nieco robit alebo mam cakat alebo co. Ale zatial zje malilinko ineho ako mlieka, tak to by mu ublizit nemalo, dufam. A znasa to dobre, aj je spokojnesi. Ale toho brouka mam v hlave stale. 😅 No ale to stale, kedze kazdy lekar povie nieco ine a mam z toho potom misung... tak sa snazim urobit daky kompromis.

gucz
11. čer 2008

baby kde ste všetky to nemáte nič nového? ☹

deina
11. čer 2008

No ja som tu, vacsinou. Ale nas poklad akosi vyzaduje viac pozornosti v poslednom case. 😅

licina
12. čer 2008

Ahoj holky, tak ten náš Velký Den se odkládá. Včera jsme měli jít domů a Kubík v úterý dostal nějakou infekci, tak dostal antibiotika a musí to vyléčit.
Já už jsem z toho špatná, ale věřím, že ten den D se blíží....., tak nám držte palečky, prosím, hlavně Kubíčkovi...

deina
12. čer 2008

To mi je luto, Licina, chuda maly. Ale on sa rychlo vylieci, uvidis, aj on uz urcite chce ist domov. 🙂

titkovamiriam
12. čer 2008

viem ze toto je o babatkach,ale kamaratka ma 5r.syna ktory sa narodil v siedmom mesiaci a okrem ineho by potrebovala najst niaku detsku psychologicku,nemate niektora skusenost s niekym v Bratislave.

gucz
12. čer 2008

licina to je mi ľúto, že dostal infekciu, želám Vám nech sa z toho rýchlo dostane 🙂
kedy hodíš do albumu nejaké fotečky malého Kubíčka? Všetci sme naňho zvedaví 😉

deina
12. čer 2008

Miriam, neviem poradit, ale skus pozriet par stranok dozadu, myslim, ze sa tu objavili aj mamicky so starsimi detmi. 😉

gucz
12. čer 2008

deina ani som ťa nespoznala podľa foto, som myslela, že tu máme nejakú novú tvár 😀

deina
12. čer 2008

Bola som dnes u kadernicky. 😀 A taaaka som so sebou spokojna, ze som sa musela odfotit.

sylvar
12. čer 2008

Lici neboj, den D přijde a bude všechno v pořádku 😉
deina, já dnes byla na nehtech a mám pocit jako že jsem nový člověk 🙂
a Sofi chodí za ručičky 😵 😵 😵

deina
12. čer 2008

Jej, super, gratulujem tebe aj Sofi. 😵

Aj nechty mam urobene. Kym som tam sedela s melirom na hlave, dala som si urobit parafinovy zabal, masaz ruk a este aj manikuru. Clovece, dnes som sa rozmaznavala! 😀

sylvar
12. čer 2008

deina, dnes byl supr den 😉 děkujeme

deina
12. čer 2008

Nuz, pekne som si oddychla. 😅

gucz
12. čer 2008

baby ako Vám závidím, ja sa nedostanem nikam, ešteže mám drobca, čo ma neustále zamestnáva, inak by som asi zblbla

deina
13. čer 2008

Mne ho obcas mama postrazi, tomu som rada. 🙂 A zatial byvame v meste, takze aj prechadzky su fajn, casto chodime von s kolegynou, ta ma trojmesacnu dcerku. Ale mozno sa budeme stahovat bud na kraj mesta alebo na dedinu... jaj, jaj, to budem musiet soferovat.

licina
13. čer 2008

Fotečky dám do alba, ale nemám moc času. Jsem ráda, když se dostanu na skok k PC.
Ale nebojte, až se vše uklidní ......

gucz
13. čer 2008

deina ja som tiež bola zvyknutá na mesto, teraz však bývam na dedine a je to sto a jedno. Máme obecný nájomný byt, ale aj za to som rada, lebo na vlastný by sme asi nenašetrili. Tiež je tu pár bábeniec v dedine, ale všetky moje kamarátky zostali v meste ☹ , malej to však nevadí, tá si tu určite kamarátov nájde 🙂

deina
13. čer 2008

Licina, ako sa dari Jakubkovi?

Trosku sa bojim toho, co bude, ak pojdeme na dedinu, ale ten klud za to stat bude. Vyrastla som v RD a teraz byvame v cinziaku - a neviem si zvyknut na to, ze vsade su susedia, je tu rusno, vsetko pocut... 🙄 Mame vypozerany jeden domcek, nizkoenergeticky, na kraji mesta, ten sa este len bude stavat, cena je dobra a potom jeden na dedine, taky, ze staci vymalovat a nastahovat sa, ma len sedem rokov. A je to odtial 10 min autom do mesta - lenze autom, to sa bojim, soferovanie mi nejde. Ci presnejsie, ide, ale strasne sa bojim, to je snad az fobia.

gucz
13. čer 2008

deina a nejdú tam spoje? ja som tiež asi taký šofér ako Ty, ak idem aj s mužom tak v pohode, ale len s malou sa bojím, že mi tam začne plakať a budem stresovať. Keď som bola tehu, jazdila som ako pilot f1. Teraz chodím aj semtam na bus a je tu aj vlakové spojenie, ale neskúšala som. S malou chodíme po kontrolách do TT, ale dá sa to v pohodičke zvládnuť aj z dediny. A kľud si na dedine moc nepredstavuj, stále tu niekto kosí, alebo píli na cirkulárke, poprípade bliaka rozhlas. Musíš sa sama rozhodnúť, čo bude najlepšie pre Mišenka, ja by som skôr volila okraj mesta

rohacka
13. čer 2008

Licina - este vydrz. Hned som si spomenula, ze aj my sme uz mali ist domov a maly zacal zvracat, hnackovat, rapidne chudnut, nasa lekarka mala prave dovolenku, tak nikto o neho ani nezakopol, ja som tam uz revala na ratu - a nakoniec mu zistili zapal mocovych ciest, tak musel brat antibiotika a isli sme domov az o dva tyzdne.

Deina, Gucz - pripajam sa k soferkam stresorkam - mam panicky strach zo soferovania, zda sa mi, akoby bolo stale viac aut a coraz viac bezohladnych vodicov. A s dvoma detmi vzadu 😒 .

Inac, my sme uz v poriadku, tak si uzivame zdrave dni a vela sme vonku. Aj neurologicka a rehabilitacna su s nami spokojne, doteraz sme chodili kazde dva mesiace na kontrolu a vraj uz staci kazde tri. A neurologicka nas odprevadzala slovami, ze najblizsie nech uz pride po svojich. Ja sa uz tak tesim, kedy uz bude chodit. Teraz je to velmi tazke obdobie, lebo Kubko vsade lozi a na vsetko sa vytahuje do stoja a priebezne pada. Niekedy mam pocit, ze cely den musim za nim stat, lebo si vybera hrozne veci, na co chce vyliezt. Dokonca uz dostane na gombiky na plynovom sporaku. Stahuje na seba veci, stolicky a vsetko mozne a potom je velky plac.

deina
13. čer 2008

Su tam spoje - aj vlak, aj autobus, to by nebol problem. 🙂 Inak aj ja sa priklanam k domu na kraji mesta, hoci je to dom mensi, ale je novy, nizkoenergeticky a je v meste. Okrem toho aj prostredie je fajn, nedaleko je kupalisko, je tam vela zelene (akysi kanal - zevraj Mlynsky nahon - s kaskadami), ticha stvrt... Do centra trosku daleko, ale da sa aj peso, napokon Zamky nie su velke. Dom na dedine ma tu vyhodu, ze je vacsi, ma vacsi pozemok a cenovo vyjde rovnako alebo aj trosku lacnejsie.

Ale ze ako si ja sadnem do auta za volant... 😒 Bojim, bojim...

Ten klud si predstavujem asi taky, aky bol u nasich doma - sice tam obcas niekto kosil a pilil, psy stekali, ale to je nic oproti cinziakovym susedom.

Kubko je teda riadne zihadlo! 😵 😅

gucz
13. čer 2008

rohacka ja mám doma to isté ale v ružovom 🙂 , tiež stále na niečo vylieza, rastú mi tušim oči aj na zadku. Treba to len vydržať. Keď začnú behať, tiež budeme musieť dávať stále pozor, možno aj väčší, aby si nevybili zúbky. Môj brácho keď mal niečo vyše roka, zobral fľašku od šampónu, pichol si ju do pusy, rozbehol sa a capol. Ale tak nešťastne, že si zarazil horný zúbok naspäť do ďasna, ten mu potom vyrástol na nesprávnom mieste a do 6 rokov sa nevedelo, či to neovplivnilo aj zub trvalý, ale chvalabohu ten je v pohode. Ten mliečny mu museli nasilu vytrhnúť, nevypadol by, lebo mu rásto nad tým trvalým. Takže na nich treba dávať stále obrovský bacha

licina
14. čer 2008

Rohacka:

mě se tam taky chce pořád brečert.
Včera malému evidentně nebylo moc dobře. Byl podrážděný, neklidný a pořád poplakával. Nejhorší je, že mu nemůžu nijak pomoct a musím jen čekat. Už jsem z toho celá vysílená. Ale když vidím, jak on bojuje, tak mi to dodává sílu.
Dneska tam jdeme zase a já doufám, že už mu bude aspoň trošku líp....

gucz
14. čer 2008

licina tak ho budeš mať tuším doma okolo termínu pôrodu. Drobček malý, myslíme na Vás

deina
14. čer 2008

Drzte sa, Licina, drzim vam obom palce. 😉

Gucz, si priamo z TT? Tam som studovala. 🙂

elize
14. čer 2008

licina, drzim palce. Musite byt silni. Kubko je velky bojovnik a velmi vas potrebuje mat usmiatych a v pohode. Presne vieme co prezivate. O par mesiacov budete na to cele spominat a takto povzbudzovat dalsie maminky nedonoseniatok 😉

My sme tento tyzden boli v rizikovej ambulancii a boli z nas nadseni. Maxik sa pretaca jedna radost, na brusku vydrzi velmi dlho a dviha cely hrudnik. Dokonca je tam naznak lozenia. Asi bude skor lozit ako sediet.

Na klbikoch nam zase povedali, ze mame stale balit nasiroko ☹ uz som z toho nervozna. S tymi postolkami je taky nemotorny a je v nich velmi nervozny. Dokedy este? Dokedy ste balili svoje dietky vy?

gucz
15. čer 2008

deina som rodená "trnafčanka" ale momentálne tam už ai rok a pol nebývam. Kde si šudovala?
elize ja som tiež neznášala poštolky my sme ich mali len od návštevy odropéda po ďalšiu návševu, čiže mesiac.
a malá ich tiež nemala rada, posledný týždeň som jej ich ani na noc nedávala, lebo už pri prvej návšteve mala kĺbiky v poriadku a dali nám ich len pre istotu s dvoma plienkami bavlnenými, pod tým ešte pampersku a nemohla sa ani hýbať chúďatko

elize
15. čer 2008

gucz dve bavlnene plienky 😨 no ja davam len jednu, ale pri najblizsom prebalovani mu dam aj druhu. To uz sa mi nepretoci vobec, bude lezat ako poleno a cumakovat do stropu 😝 uz sa tesim na jeho zajtrajsi protest 😝 Alebo mu dve budem davat len na noc 😒 , no uvidim ...