Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

gucz
24. čer 2008

sykorka v trnave na Zátvore je kupkanie pre detičky, ja nechodím s Laurou, ale kamarátka so synčekom ano a moc si chváli. Na mtt bývajú otváracie hodiny aj telefónny kontakt, my mtt bohužiaľ nemáme, tak neviem poradiť.

matinka
24. čer 2008

baby a ako ste krmili drobcov? Ja ho kojim 10 min a potom dokrmujem z flasky, lebo sam by si tolko nevytiahol, lebo potom zaspinka. V nemocke mi ale tvrdila laktacna sestra, ze robim zle, vraj mam prejst na kojenie... lenze tak by nerastol tak ako ma teraz priberat... vy mate aku skusenost,

andulka4
24. čer 2008

Rozhodně jen koj.On si vytáhne kolik potřebuje.Já si koupila kvůli tomu váhu.Jednou vypil 50ml pak třeba 20ml....prostě pokaždé jinak.Prvních 6týdnů jsem jen odstříkávala a dávala z lahve.Nechtěl se přisát a jakmile se jednou přisál pak už láhev lettěla z okna 🙂

elinka27
24. čer 2008

Baby som zufala,maly ma zasa teploty presne ako pred mesiacom, no navonok nepoznat,ze by ho nieco bolelo, je celkom kludny aj papa.Skusala som aj usi aj hrdlo,ale nereaguje nejak citlivo,tak fakt neviem z coho by to mohlo byt, zo zubov neviem lebo tie ciarky biele mu tam uz dost dlho presvitaju, a necitim tam nejaku zmenu 😒

gucz
24. čer 2008

elinka môže to byť aj z tepla, aj keď sa teraz mierne ochladilo, apsoň u nás. Povedz o tom detskej lekárke, poprípade tam choď ráno aj s močom. Dajú sa kúpiť také nalepovacie sáčky na odchytenie moču. Aby nebodaj nemal zápal močových ciest, aj to sa stáva. A nejyk extra sa to v začiatkoch neprejavuje

andulka4
24. čer 2008

A kolik má?Chodíš sním přes ty vedra ven? A z čeho to měl předtím?

gucz
24. čer 2008

ozaj ešte ma napadlo, sem tam sa tu zjavila aniel, má dcérku Sofinku, nedonoseniatko a tá má teplotku často, ževraj u niektorých detí je to normálne, ak majú trošičku zvýšenú teplotku

andulka4
24. čer 2008

Možná to má z veder

janina77
24. čer 2008

eli, kolko vlastnema maly teplotu? Moj maly maval tiez normalne taku vyssiu teplotu - v zadocku tak 37,4 - 37,9 bez odcitania. Ale on to tak mal stale. Teraz sa to uz postupne znizuje. Hovorila som to aj doktorke, ale povedala mi, ze u niektorych deti je to ich normalna teplota, a do roka sa to postupne znizi. Nemal pri tom ziadne prejavy choroby, proste mal taku teplotu.

elinka27
24. čer 2008

on ma 39C uz po docitani, takze pochybujem,ze to je z horka, von chodime len doobeda kym este teplo nieje take,alebo az navecer.Pije dost, stale do neho nalievam,aby mal dost tekutin.Boli sme na pohotovosti, a nakoniec je to to hrdlo 😒

gucz
24. čer 2008

Chúďatko malinké, to je mi ľúto, že je choručký, taký drobec. Skoré uzdravenie prajem. dobrú a hlavne pokojnú nocku prajem

andulka4
24. čer 2008

Eli tak to jsme netušily že má tak vysokou to jste měli jet na pohotovost hned!
A z čeho to má, že už je podruhé nemocný? Bobek malý přeju hodně sil

elinka27
25. čer 2008

tak sme nakoniec isli hned vcera na pohotovost, a dokina zistila,ze ma zapalene hrdlo.A sestricka ma hned medzi dverami vytocila,ze ci nasa dokina neordinuje ked sme prisli na pohotovst 😠 Som jej povedala,ze neviem kedze sme teplotu dostali az poobede.
A dnes rano sme boli u nasej a ta ho pozrela,ale nedala nam nic, vraj si s tym musi imunita poradit, co som tiez dost nastvana,lebo uz to ma druhy krat, tak asi si s tym jeho imunita nedokaze poradit.No nic musim pockat do piatku a ked to prejde tak pojdeme na kontrolu az v pondelok, a ak nie tak tam pojdem hned v ten piatok a potom mu snad uz nieco da.

andulka4
25. čer 2008

Eli tak to by mě taky naštvalo!!!! Ach jo bobek malý :(
No ale něčím to přece musí bbýt? Nedáváš mu třeba moc studený čaj, nebo vodu? A co plavání chodíte? Třeba prochladl....

andulka4
25. čer 2008

Holky z ČR
Chtěla jsem se zeptat když jsme rodily ještě před nástupem na mateřskou budeme o těch 6 týdnů krácené nebo jí budeme mít 6měsíců plus těch 6 týdnů k tomu?
Do kdy mám nahlásit na jak dlouho chci jít na mateřskou?
Děkuji za odpovědi

argousek
25. čer 2008

anduloko Já osobně si myslím, že se nám to počítá normálně od doby, kdy se děti narodily. Adámek se narodil 11.11.2006 a mateřská se mi počítá od této doby a ne od 17.2.07 kdy se měl narodit. V tomto případě se nic neodečítá. Myslím, že je to tak, že pokud se chceš vrátit do práce musíš to nahlásit do 21. měsíce věku dítěte (myslím tím reálný věk, nic se neodčítá). No a pokud by jsi chtěla zůstat doma až do 4. roku dítěte tak myslím, že nemusíš nic hlásit a automaticky ti mateřskou převedou na tu nejnižší sazbu po tom 21. měsící věku dítěte.
😖

deina
25. čer 2008

Chuda Jakubko, prajem mu rychle uzdravenie. ☹

Andulka, ja tak viem, ze u nas sa to pocita v pripade predcasneho porodu od datumu porodu tych - kolko to je - 28 tyzdnov? 😕

Dnes sme boli v rizikovej poradni, som tam sla s malou dusickou, ze doktorka maleho riadne ofrfle za vahu. Ale cuduj sa svete, asi mala dnes dobry den alebo ju maly roztopil (neustale sa usmieval a smial), neviem, no velmi sa jej pacil, ze je sikovny. Vpodstate vedel vsetko, na co sa pytala (take veci ako smiatie, chytanie hraciek, obzeranie sa a pod), aj sa predviedol, len tentokrat nechcel past koniky (ale doma to vie krasne). Ani nas velmi neposielala cvicit, ale ze sa zato tam mame zastavit, aby nam ukazali dalsi cvik, pre istotu. 😅

Ozaj, co znamena, ked nam napisala, ze "hranicna hypotonia"? To som si vsimla az potom. Najprv to bola "hypotonia - stredny stav", potom "lahky stav" a teraz "hranicna" - to je lepsie? 😕

gucz
25. čer 2008

to je na hranici s normálom, takže sa Mišulkovi polepšilo 🙂 🙂 🙂 super správička

andulka4
25. čer 2008

Deino tak to je super 🙂 Myslím že je to lepší 😀
Davídek mělo Hraniční hypertonii holních končetin....trochu je napínal a už to máme zhruba po měsíci cvičení OK
Hypotonii máme ale napsáno dosti výraznou ☹

S tou mateřskou jste mě nepochopily myslela jsem tím jestli budeme o těch 6týdnů ochuzené když jsme jí neměly pžed porodem ale začala nám dnem porodu

gucz
25. čer 2008

no v mojom prípade som dostávala materskú od zamestnávateľa o tých 6 týždňov dlhšie, ale to je SR

deina
25. čer 2008

No super, aj som si myslela, ze je to lepsie. 🙂 Je taky pevnejsi akosi, mozem s nim robit hocico, zvladne to. Uz len tu jeho tazku ritusu pretocit. Tak sa jeduje, tak sa snazi obratit sa, trupom mu to ide, aj na bok sa da zadkom, len uplne otocit sa mu este nejde. No ja sa tak tesiiiiiiiiiiim. 😅 😵

elinka27
25. čer 2008

andulka nedavam mu praveze studeny caj ani vodu, ma to mininmalne v izbovej teplote, hrdlo boli mna tak to dostal urcite odomna.Co sa tyka toho plavania je tam 32 stupnova voda, a dost tam kuria, a po plavani este chodime do sauny, tak neviem, iba ak by prechladol ked ho prekladam do auta, ale dost pochybujem.

elinka27
25. čer 2008

dnes inak skoro dve hodiny vecer plakal a nevladal ani jest co bol taky unaveny,alebo ho tak bolelo to hrdlo, tak som mu musela dat jest striekackou a potom chudacik konecne zaspal.Teplotu uz dnes od rana ma iba 37,7,tak aspon to sa zlepsilo.

andulka4
25. čer 2008

Elinko tak aspoň že teplotka klesla ☹ Je mi ho moc líto ☹
Možná to má s toho plavání oni ty děti jsou pak častěji nemocné

andulka4
25. čer 2008

Deina malý je úžasný 🙂 Určo se do týdne přetočí 🙂

deina
26. čer 2008

Ako sa ma Jakubko? Este ma horucky? ☹

Maly ma akosi skoro vytiahol z postele, tak by som este spala. chrrr...

gucz
26. čer 2008

moja vstáva už po piatej, em tam po šiestej 😖 , Elinka ako sa má Jakubko? Aká bola noc?

gucz
26. čer 2008

Ozaj baby neviete co je s Licinou?

andulka4
26. čer 2008

Taky jsem na ní myslela dlouho se neozvala 😒
Jak je Jakubovi Eli?

deina
26. čer 2008

Co ten nas krpec v noci vyvadzal! Spal, ale tak sa krutil, no neuveritelne. Spime a odrazu strasny krik, tak som k nemu vyskocila, ze co sa deje a on si nozicku zasprajcoval medzi mreze a nevedel sa odtial dostat. Musim dokupit dlhsie hniezdo. 😀

Mozno sa neozvala preto, lebo su uz doma? A nema tolko casu pisat. 😉