Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

gucz
13. srp 2008

no moja sa niekedy tak na mňa pozrie...., že ani nechcem vedieť, čo si myslí 😀

deina
13. srp 2008

Vies, co vcera zabralo na maleho, ked tak strasne plakal a nedal sa utisit? Plac. 😀 Sestra mala v mobile nahrate video ako maly place a to mu pustila - hned stichol.

elinka27
13. srp 2008

tak my sme dnes kupili autosedacku pre maleho, nakoniec ani jednu z tych co som vam ukazovala sme si nevybrali.Ale nechali sme si poradit a sme spokojny, aj maleho sme usadili do nej v obchode a zacal sa na nas vyskerovat tak bolo rozhodnute.Akurat teda celu cestu domov preplakal musleli sme par krat zastavit a utisit ho 😠

Od zajtra zaciname s metodou "kazde dieta sa vie naucit spat" uz som fakt dost vycerpana a rozhodla som sa ze to musim zmenit.Tak drzte palce

deina
13. srp 2008

Elinka, tak drzim palce, nech sa to spanie zlepsi. 😉 Ktoru sedacku ste napokon kupili?

Misulo sa chcel vcera zahryznut svokre do brady. Ale potom sa pustil do gauca...

janina77
14. srp 2008

deina, tak keby sa to stalo u nas, tak by som si pomyslela SKODA.... 😀 😀 😀 😀 😀

elinka27
14. srp 2008

náš malý vždy svokre ogrcne nohavice, no neni zlaty? 😀 juj tak ho za to ľúbim 😉

gucz
14. srp 2008

😀

gucz
14. srp 2008

Pozerám že všetky máte radi svoje svokry 😀
My máme chvalabohu dobrú babku - svokru, nemôžme sa sťažovať, ale vídame ju len raz týždenne, tak to možno aj preto 🙂

elinka27
14. srp 2008

gucz,raz tyždenne je veľa 😀

elinka27
14. srp 2008

halo?co vsetky robite?ja mam muza v praci tak mi je smutno 😒

gucz
14. srp 2008

aj ja už mám mužíčka v práci, ale smutno mi nieje, zatiaľ 🙂 . (konečne mám chvíľu kľud, malá už spí)

elinka27
14. srp 2008

Jakub zaspal o 20tej a v postielke!!

gucz
14. srp 2008

no myslím, že by si mal pokecať s Laurou. Ona tiež krásne zaspáva bez mrnčania, vozenia, ale v káre. A tiež zalomila tesne pred ôsmou

elinka27
14. srp 2008

tak ja som ho hladkala a zaspal sama sa cudujem, dnesok bol narocny pre mna lebo muza mam od rana do zajtra rana v praci, nechodi tak stale ale raz za cas chyti sluzbu a potom mi je smutno, neviem preco ale neviem vtedy ani zaspat.Tak som si pozrela film,utrela prach a rozmyslam co budem varit, mozno mi sibe,ale ja to fakt pri malom cez den nestiham a koniec koncov ved co s nacatym vecerom 🙂

gucz
14. srp 2008

no ja som na tom podobne, poupratovala som si komplet kuchyňu, aj obývačku, malej som vysypala krabicu na hračky a spravila som jej tam poriadok (hádže tam totižto nedojedné piškóty). Upratala som si aj kabelku, aj špajzu ale variť sa mi už nechce, ale nachystala som si na zajtra. Tak pôjdem asi do postele, aj tak ráno vstávam ako zbitý pes. Malá už o šiestej stojí v postieľke a vykrikuje mama, tata, kááááá, mama a hádže hollywoodske úsmevy . Inak káááá je väčšinou havo, ale ak sa moc teší tak je to aj tato, alebo cica. káááá je obľúbené slovo. A ešte ham, poprípade hama. Pred jedlom vykrikuje ham mama hama hama mama.

deina
14. srp 2008

Ja mam muza doma, ale uz odkvecol a spi. 🙂

To je podarene, Gucz, take vykrikovanie. 😵 Velmi zlate (ale o siestej rano? 😀 )

elinka27
14. srp 2008

ja tomu davam este taku hodku a pojdem spat aj ja,my chodievame spavat tak okolo 23tej
tak moj zatial vykrikuje len baba, ga ga, de de, a podobne ale tiez nic moc ked hadze cez tie tycky z postielky na mna usmevy a hupe sa na styroch hore dole

deina
14. srp 2008

Nasmu zatial nerozumiet nic. 😅 Je to same aaaaa, haaa, heeee, guuu, ge ge ge, hmmm a podobne. Ale kecal by neustale, najma, ked sa mu prihovaraju cudzi ludia, to je samy usmev a rozprava a rozprava. Dnes sa strasne usmieval na doktorku, vyskal, smial sa a rozpraval.

gucz
14. srp 2008

no ono to kecanie je zlaté u detičiek, ale o šiestej ráno..... No obišla by som sa. Ak si ju akože nevšímam, tak vykrikuje čoraz hlasnejšie, takže aj tam musím vstať. Kamoškina malá spáva do ôsmej rána, bože tak jej závidím 🙂

betina
14. srp 2008

ahoj holky,

moc se omlouvám , že vám sem lezu. Od zaátku těhu mi hrozili, že mimi nedonosím a pak od 5 měsíce se to zlepšilo. Tak jsem byla v klidu. No a včera na běžné kontrole,jak mě Dr vyšetřovala strnula, že se mi připravují cesty na porod, hodně zkrácený čípek, CS 4-5. Najednou mám hrozný strach. Mám ležet, nemocnice se zatím o týden odsunula na další kontrolu. Jen dneska mě bolí stydký kosti, jak kdyby se mi měly rozskočit.
Občas jsem mezi vás jukla, jak se mimískové drží. Celá rodina je vystrašená (což je pro mě teda ještě horší). Dr.říkala vydržet spon 2 týdny, aby mělo mimi dovyvinuté plíce, navíc dle UTZ bude maličká má 8 dní zpoždění.

Ani nevím, proč sem píšu. Čtu vás, protože mi to dává naději, že i když by šla Verunka na svět dřív, že přece jen miminko bude a že ted už přežije ☹

držte se vy i mimísci, kteří jsou tak neskutečně velcí bojovníci!

elinka27
14. srp 2008

nasmu sa vzdy na poradni chce spat a tak je taky o nicom a to sa vzdy tesim ako ukaze doktorke co vsetko nove uz vie a on len pozera a zyva, a vzdy po ceste domov zaspi.Sa mu vzdy vyhrazam,ze ked nebude spat tak pojdeme doktorke ked na nho posobi spavo 😀

deina
14. srp 2008

Betina, drzim palce, nech vydrzis co najdlhsie. 😉 Lezis doma, nie v nemocnici?

Nas krpec sa budi okolo piatej, pol sietej rano (mozno ho prebudi manzel, ked vstava do prace), ale to ho este vzdy supnem k sebe do postele, dam mu napit, cumel (aby nekecal tolko) a spime dalej. On sa da prehovorit a spi potom to siedmej az pol osmej.

gucz
14. srp 2008

betina držím palce, aby malinká vydržala v brušku čo najdlhšie. Ak však budeš mať veľké bolesti, tak choď radšej do nemocnice na príjem, nech Ťa pozrú. Mňa tiež boleli panvové kosti, ale myslela som si, že to tak má byť. Keby sa niečo dialo, môžu Ti dať injekcie na dozrievanie pľúcok. Mne ich dať nestihli a malá mala problémy s pľúckami (narodila sa 34.gt a mala ťažké pľúcne zlyhanie) Ja som bola 5 dní pred pôrodom otvorená na jeden cm a doktorka že oddychujte a ležte doma. Tiež ma mala radšej poslať do nemocky. Ale všetko dobre dopadlo, tak sa neboj 🙂

gucz
14. srp 2008

No idem do hajan, bru nocku

deina
14. srp 2008

Takyto je pohodak u lekarky, Elinka? 😀 Krpec sa strasne rad predvadza, takze ak je nahodou aj unaveny, zacne sa stazovat az potom, ako sa predviedol.

elinka27
14. srp 2008

betina, neboj dnesna medicina je uz pokrocila a dieta ma velku sancu aby dobre prosperovalo, nedohodli ste sa s doktorkou na inekciach ktore sa davaju aby rychlejsie dozreli plucka?neviem presne ako sa to vola ale viem,ze sa to dava ked hrozi predcasny porod.

deina ty sa mas, nas maly sa uz prhovorit neda, a keca veselo dalej, on pyta jest okolo 4-5 a hned ako to dopije este sa otoci na bok a spi, niekedy len do 7.00 niekedy do 8.00,ale co z toho ja som spac a potrebujem lehnit aspon do 9.00 😀

betina
14. srp 2008

děkuju deina,

ano ležím doma, další kontrola za týden, pak hospitalizace...

elinka27
14. srp 2008

bru nocku gucz

deina
14. srp 2008

Su to nejake steroidy - mne ich tiez davali (dva dni pred porodom, ani neviem, kolko davok) a Misulo vedel krasne dychat sam po porode.

Uz som si akosi zvykla, ze vstavame uz o siedmej. Kedysi som spavala do desiatej. 😀 To bolo taaaak davno.

Dobru noc, Gucz.

deina
14. srp 2008

No a krpec dnes celu hodinu v jednom kuse "behal" - lezal na chrbte a tak kopal nozickami akoby bezal, k tomu maval ruckami a vsetko velmi rychlo, bez prestavky. Ale potom vecer odkvecol do postele a nemal problem zaspat.