Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

nika2
21. srp 2008

Ahojte kocky, chcem sa spytat , dokedy ste balili nasiroko?

gucz
21. srp 2008

janina77 moja tiež veľmi rada chodila za ruky, ale nevodila som ju často. Ono dieťatko by malo hlavne behať po 4, aby mu spevnel chrbátik, samo si ho takto posiluje, až keď si chodí okolo nábytku, a pritom sa kŕčovito nedrží, tak až potom má zmysel s dieťatkom chodiť, lebo vtedy je predpoklad, že má dosť pevný chrbátik. Laura príde ku mne, vyštverá sa hore, chytí ma za prst a chodila by. Alebo ma chytí za tričko. Za ruku ju vodím len keď sme vonku okolo bytovky, doma menej často, lebo potom by sme nič iné nerobili. Ale zasa si myslím, že ak s ním chodíš občas za obe rúčky, tak sa mu nič zlé nestane 🙂

gucz
21. srp 2008

nika2 ja som balila Lauriku len jeden mesiac, od jej 2 mesiacov do tretieho mesiaca. Potom doktor povedal, že nie je treba. V pôrodnici poštolky nedávali vôbec, a mne to po prepustení domov pravdu napíšuc ani nenapadlo. Ale kĺbiky mala hneď prvý krát u ortopéda v poriadku, povedal, že mám baliť mesiac len pre istotu a na kontrole potom povedal, že už nemusíme vôbec. Ja som tie poštolky neznášala, malá sa vôbec nemohla hýbať, bolievalo ju bruško a keď sme ich prestali používať, kopkala, prdkala a bolo lepšie

andulka4
21. srp 2008

Dávala jsem od 6ti týdnů do 12ti týdnů....pak jsem dávala asi 3týdny jen preventivně na noc. Jadérka už máme od 4měsíců.

nika2
21. srp 2008

gucz ani v porodke nedavali ortopedicke nohavicky? ved malu aj v inkubatore tak balili.

gucz
21. srp 2008

mojej dávali len pampersku a vlastne všetkým detičkám čo tam vtedy s nami boli. Poštolky, ani klasické bavlnené plienočky tam nemalo ani jedno bábo. My sme neboli vôbec na šestonedelí, najprv bola na JIRS, potom na JIS a potom sme išli rovno domov. Ani ja som nebola na šestonedelí, po pôrode som bola na gynekológii od nedele a v piatok som išla na izbu matiek (pre maminy predčasniatok)

nika2
21. srp 2008

tak to je divne. lebo ked som tam bola ja tek vsetky babetka na jiske boli takto balene. to sa tolko tam za rok zmenilo? alebo je to raz tak a raz tak. tu u nas sa chodi na kontrolu az v 4 mesiacoch.

elize
21. srp 2008

nika2 aj u nas na JISke nebalili deticky nasiroko. Ono ta pamperska im bola vacsinou taka velka, ze ani nebolo treba 😀
Inac my by sme mali este balit na siroko (podla dr. na Antolskej). V PO ideme na kontrolu. Iniciativne som isla aj k inemu dr., pretoze sa mi to nezdalo. Ved ma Maxik 9 mesiacov. A tam nam povedali, ze vsetko je OK a uz balit davno netreba. Na dr., ktory bol na Antolskej som bola riadne nastvana. Stale len hovoril "ja neviem, radsej balte a pridite o dva mesiace znovu na kontrolu". No a co to mam ja vediet 😠 Takto nas natahoval 6 mesiacov. Uz nebalime, ale na Antolsku na kontrolu ideme aj tak. Aby nehovorili, ze sa nestarame ...

deina
21. srp 2008

Ani u nas predcasne narodene babetka nabalili nasiroko. Zacala s tym az nasa pediatricka, ked nas prepustili a o sest tyzdnov sme sli na prvu kontrolu.

Janina, k tomu chodeniu na rucicku som raz pocula taky nazor, ze nie je dobre, ked dieta ma rucky dohora, ale ked si napr k nemu cupnes a tak ho drzis sa rucicky, tak to nevadi, to je vporiadku. Malo to cosi s dychanim.

Ja som dnes taaaak nastvana na lekarov! 😠

elize
21. srp 2008

deina co sa stalo, ze si nastvana na lekarov 😨

tamia
21. srp 2008

deina,
myslím, že tým malinkym predčasniatkam stačí tá veľká široká pamperska a sú naširoko... Dokonca mi to povedal aj ortopéd pri kontrole klbikov 😉

deina
21. srp 2008

Elize, vkuse vidia Misula ako choreho a pritom mu nic nie je.

Boli sme asi pred tyzdnom na sone, kde sa reflux nepotvrdil. Dnes sme boli na kontrole na gastre, maly obcas grcka, ale nie vela a hovorim, reflux na sone nevideli, len sa mu nieco trosku zuzovalo (co vraj nie je nic vazne, pretoze prospieva). No a tato lekarka hned zacala s tym, ze nadalej musi pit AR - okay, to by mi nevadilo, pekne z neho kaka 😅 , ale kazdy jeho prejav videla hned ako nieco zle. Misula som mala na rukach a to je sidlo, neustale by sa vrtel a teraz sa tiez chcel vrtiet alebo menit polohu, silil sa mi pritom a ona hned, ze "Nevie sa vykakat, ze sa tak sili?" Nie, chce sa vrtiet. "A ako kaka?" Ked som jej povedala, ze tuhe, tak "Tuheee???" Vsak nemoze mat kasu v plienkach, ked je prikrmovany, nie? A kaka bez problemov, pravidelne. Na brusku ma akusi vyrazku, ktoru imunologicka nazvala "prvym prejavom alergie" a gastro lekarka mu hned chcela robit krvne testy, ze nech prideme niekedy rano, vezme mu krv... no jasne a taka moznost, zeby mal napriklad citlivu pokozku alebo je to len daka infekcia ako minule? (kozna mu vtedy cosi predpisala a do par dni to zmizlo, bola to daka infekcia)

Nasa lekarka sa potom aj cudovala, ze naco mu dali AR mlieko, ked mu nic nie je a ze co to hned vymysla imunologicka, preco alergik? Mal zle testy? Hovorim nie, vysledky mal vporiadku, ale ja mam problemy s imunitou, tak podla doktorky bude mat aj on.

Ale ta gastro lekarka - hocico Misulo spravil,tak to videla ako nieco zle, ako daku chorobu. Vsak je to normalne zive dieta, coby sa nevrtel? 😕

andulka4
21. srp 2008

Deina to by mne taky rozčílilo 😠

Ti Dr jsou fakt magoři(někteří)

deina
21. srp 2008

Asi si zbieraju body, neviem. 🙄

A co Davidek? Skusali ste to cvicenie?

babulik22
21. srp 2008

ahojte, deina: aj ja som sa minule vytocila z doktorky.mala mi prestala papat zeleninu,tak sme isly k dokyne.kazala dojist na krv.lebo povedala,ze ano ma niake vpadnute oci a niaka je smutna pritom je neuveritelny sinter.tak sme rano dosly pol hodinu sme cakali za dverami mala nenormalne plakala.ked sme vosly dovnutra povedala no zda sa,ze jej nic nieje ma velku silu a uplne nas dokopala mali co snou robit.ani krv im nesla nabrat,tak sme museli ist do rizikovej poradni.takze po jednom dni sa pani doktorke zdala v poriadku to je zaujmave vsak?hlavne,ze ma den predtym vystrasila,ze vzera niak divne
😠

deina
21. srp 2008

Ani jej potom nevzala krv? By som jej strcila niekde tu ihlu... 😠

babulik22
21. srp 2008

nie,poslala ma do rizikovej poradni kde chodime kazde 3mesiace,lebo je skor narodena.tam nebol nikdy problem

andulka4
21. srp 2008

Deina nezkoušela ☹ moc jsem nepochopila jak

deina
21. srp 2008

Skoda, ze ti to neviem nakreslit. ☹ Misulovi to velmi pomohlo a je to jednoduche.

elize
21. srp 2008

deina to je sila. Su dr., ktori vidia len to zle. Oni si asi neuvedomuju, ze existuju aj zdrave deti 😅 Choroba z povolania 😀

deina
21. srp 2008

A na vsetko sa pozeraju iba cez svoj odbor - to ako ked som lezala na sestonedeli a neskor na nedonoseneckom, isla som si pluca vykaslat a diagnoza znela "kateter" - ze som to mala z toho, ze som mala zavedeny kateter (ani neviem, ze som ho mala) a preto kaslem. Neskor z toho bol "suchy vzduch" - v skutocnosti to bol obojstranny zapal pluc a pohrudnice. 😀

deina
21. srp 2008

A to mi manzel aj zvlhcovac vzduchu dotrepal do nemocnice. 😅

gucz
21. srp 2008

no ja mám tiež pocit, že ak je dieťatko skôr narodené, tak ho niekedy sledujú až moc.
A prečo nerobí toto, a prečo hento, atď.... Mne zas povedali, že malá je TVRDOHLAVÁ, a to len preto, že nechcela vrátiť hračku, ktorá sa jej v ordinácii páčila. Chápete to? Ako sa dá povedať také niečo u ročného dieťaťa? Aj mne lezú na nervy doktori, ktorý človeka len preháňajú bez zjavnej príčiny. Deina prajem pevné nervy. Ja radšej ani nikde nehovorím, že mám alergiu, keď malej nič nieje.

deina
21. srp 2008

Ja som sa priznala k Sjogrenovmu syndromu, teraz lutujem. 😀 Zgustla si na nas imunologicka.

Ozaj, zase som pri LiteWay a Multi Way - ktory z kocikov ma madlo v cene? My mame objednany Multi Way.

gucz
21. srp 2008

No ja mám liteway, teda ten, čo má vpredu jeno koliesko a nie dve. A mal madlo, ale asi nebolo v cene, len nám ho predavačka zabudla nablokovať. Ale nejak ho ani nepoužívame

gucz
21. srp 2008

Ozaj nemáš nejakú novú fotku Miška? Ja som hodila nové fotky do albumu. A musím sa pochváliť, malá už sem tam sama chvíľu stojí bez držania, a ak má blízko nábytok, tak spraví 2 - 3 kroky 🙂

deina
21. srp 2008

Mam plno fotiek, ale nie sme teraz doma (u nasich sme),tak ich nahodim az neskor. Vcera sme sa dali vyfotit cela rodinka profesionalom v zahrade, to budu velmi pekne fotky.

Laurika je krasne dievcatko. 😵 Ma take sibalke ocka. 🙂

gucz
21. srp 2008

Diky za pochvalu, veď som ju ja vyrobila 😉 🙂 😉
Na tie fotky som zvedavá, chcela som aj ja MM na také dačo nahovoriť, ale on nieje na fotenie zaťažený, dokonca sa nerád fotí aj doma, tak z toho asi nič nebude. No uvidíme, možno ho ukecám. Miško určite o kus vyrástol od tých posledných fotiek čo máš v albume. Zaujímavé je, že si to tak ani nevšimnem, že tak rýchlo rastie, akurát na tých fotkách to pobadať

deina
21. srp 2008

Aj moj manzel sa nerad foti, ale kamoska ma znameho fotografa a ten nas fotil u nasich v zahrade - pohoda, ziadne dlhe stelovanie a umele pozy, aj sme sa zabavili.

Narastol riadne tento mesiac, uz ma 72cm. 😀 A nepribral, takze aj zostihlel, juj, taky je teraz pekny. 😵 Mometalne je pekny po mne a ufrflany po manzelovi.

gucz
21. srp 2008

😀 😀 😀 😀 😀

No budem končiť, pôjdem hajať, nech som neni ráno ako mátoha, keď ma moje slniečko o šiestej zobudí 🙂 Dobrú noc