Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

gucz
13. zář 2008

🙂 Ja chodievam na takú burzu, vlastne je to firma čo vozí obnosené veci z anglicka, kus 20 sk, tak som tepláčky a drigovice pokupovala tam. Dosť vecí sme aj zdedili po neterkách, a pár som nakúpila aj ja, takže jediné čo mi treba kúpiť sú zimné topánočky, ale to úpôjdem kupovať asi tak o mesiac.

deina
13. zář 2008

Drigovice? 😀 A to je co?

Ankam, u mna bola na vine moja choroba - mam problemy s imunitou a placenta si to odniesla, uz zacinala zlyhavat.

gucz
13. zář 2008

ankam ja som mala výtok, doktorka mi povedala, že som na 1cm otvorená a že mám doma ležať. Po pôrode mi povedali, že sa asi jednalo o silnú infekciu

gucz
13. zář 2008

drigovica - mikina

deina
13. zář 2008

To slovo som nikdy nepocula. 😅

ankam
13. zář 2008

ja zase koli vysokemu KT.ani som netusila kolko dovodov moze byt na predcasny porod........
aj my uz postupne nakupujeme 😉

gucz
13. zář 2008

v TT sa používa dosť bežne, ale veď každé mesto má nejaké slangové výrazy.

gucz
13. zář 2008

ankam aj kamarátka rodila kvôli vysokému tlaku, asi Ti stihli podať injekcie na dozretie pľúcok, že? Môj pôrod bol náhly, sprvu ato ako pôrod ani nevyzeralo (len ma hrozne preháňalo). Začalo sa to o piatej ráno, do pôrodnice sme šli len pre istotu, nech ma pozrú, či to nieje nejaká salmonelóza 😀 😀 😀 , ale už po ceste autom sa mi zdalo, že asi rodím. Do nemocky sme prišli 7,36 a malá sa narodila 7,50, takže doslova a do písmena zo mňa vyskočila. O to to mala potom horšie, lebo nemala dozreté pľúcka

deina
13. zář 2008

Tak to bola riadna rychlovka, Gucz. U mna to bolo na dlhsie, zacala mi tiect voda, tak sme sli do nemocnice, ale ani som si nic nebrala so sebou, lebo som verila, ze sa nic nedeje. Ale tam mi potvrdili, ze je to naozaj voda, potom mi davali vselijake infuzie, magnezium, antibiotika a inekcie na pluca - maly sa narodil o dva dni cisarskym a dychal sam (predpokladam, ze vsaka tym inekciam).

deina
13. zář 2008

To co je tu za tema, ze nausnice pre chlapceka? 😨 😨

gucz
13. zář 2008

Hmmm ja som si svoj pôrod tiež predstavovala inak, ale nakoniec som vastne rada, že to dopadlo tak, ako to dopadlo. Keď blúdim po internete a čítam príbehy maminiek predčasniatok a mnohé sú rôzne postihnuté (vinou krvácania do mozgu, alebo nedokysličenia), tak som šťastná že malinká je zdravá a napadne ma to vždy, keď dačo vyvedie a nahnevám sa, že môžem byť rada, že vymýšľa neplechy. 🙂

ankam
13. zář 2008

no ano stihli mi ich podat a to dost.mala vedela uz sama krasne dychat co bolo dolezite-nastastie nemame ziaden problem,co u nedonosenych deti nebyva caste..... ☹ A to som si dost vytrpela lebo ma strasili ze bude postihnuta.........
Baby a aj napriek tomu co ste si vytrpeli pri predcasnom babatku a to nehovorim o tych kontrolach po nemocniciach a lekaroch-planujete este nejake babo?
Ja by som aj,ale sa velmi bojim ked si predstavim vsetky rizika,ktore mohli byt a mozu byt 😖

deina
13. zář 2008

Mas pravdu, nasim detickam vpodstate nic nie je, su zdrave. 🙂 Som strasne rada, ze to dobre dopadlo, vselico sa mohlo stat.

deina
13. zář 2008

Ankam, planujeme aj druhe, aj ked nejaka ta obava tu je - kedze pricina mojho predcasneho porodu zostava, aj u teba zostava, ze? Ale aj tak by som to chcela skusit a mat aj druhe babetko, aby Misulo nebol jedinacik.

gucz
13. zář 2008

No ja by som aj strašne chcela druhé mimi, ale aj sa bojím. Ale prevažuje to chcenie. MM však moc nechce druhé, teda zatiaľ, on chce dve deti ale druhé neskôr a keď sa zamyslím, tak ani neviem, ako by sme to finančne utiahli.

ankam
13. zář 2008

gucz ved prave aj aj ekd citam tie pribehy tak dakujem Bohu ze sme takto dopadli a mame zdrave dietatko.A este ked viem ako to aj mohlo dopadnut-vazne uvazujem nad tym ci budeme mat druhe babenko

deina
13. zář 2008

Chcela som mat dve deti do tridsiatky. Prve je tu, ale neviem, neviem, ci stihame aj druhe. 😅 Este musi Misulo trochu podrast.

ankam
13. zář 2008

no ved hej aj u mna ostava riziko na 99% ze mi tlak ostane teda asi aj predcasny porod bude opet a ked si toto predstavim vsetko..............Manzela sa spytali lekari ci maju zachranit mna alebo babo.........nevedel ani usta otvorit

deina
13. zář 2008

To bolo take vazne? ☹

gucz
13. zář 2008

No veď aj ja sa bojím, že druhý krát by to tak dobre nemuselo dopadnúť. MM chce druhé asi o 10 rokov rátam, ale to by som mala už 35 - 36 rokov, tak možno druhé ani nebude. Teraz to nechávam na náhodu, neberiem žiadnu HA, ale MM si dáva sakramentský pozor

ankam
13. zář 2008

Mne sa to az take vazne nezdalo,lebo ja som sa citila dobre a ani som necitila ze mam tlak vysoky(len lekari mi to potom vysvetlili ze ake to je vazne mat tlak v tehotenstve)teda je to vazne aj ked niesi tehotna 😖

gucz
13. zář 2008

ankam hoď nejaké foto malej do albumu 🙂

gucz
13. zář 2008

ak to nieje tajné koľko máš rokov? Kamarátka mala vysoký tlak, ale ona mala pri pôrode 39 rokov

deina
13. zář 2008

Viem si predstavit tvojho manzela, musel byt riadne vylakany. ☹

Mama ma uz od mladosti vysoky tlak, aj pocas tehotenstva so mnou ho mala velmi vysoky, ale nastastie nemala vazny problem, len prisnu dietu.

ankam
13. zář 2008

gucz ani ja neberiem nic a davame pozoooooooooor

prave ze nemam album musim sa s nim troska pohrat,este som ani neskusala vytvarat

deina
13. zář 2008

My sme si minule pozor nedali... ale podla mna z toho nic nebude. Ani by este nic nemalo byt, to by bolo skoro po cisarskom, aspon rok by sa patrilo vydrzat. 🙂

ankam
13. zář 2008

ja 24
Manzel este chce aspon 1babo-chlapceka 😀 ale este je skoro,

szivem
13. zář 2008

ahoj,ja som z tych co take stastie nemali,syn sa mi narodil v 31tyzdni,dôvod:defekt predsienoveho septa,mali sme stastie ze sme prezili.V 5mes.dostal epilepsiu,westov syndrom,vyvoj sa uplne zastavil.Teraz je to uz lepsie,berie lieky,cvicime vojtovku a bobatha,dnes ma 15mes.a dokazali sme mali zazrak.vyvojom je na tom na urovni 10mes.,jedine co nas trapi je ze nesedi,nelozi a nechodi bez pomoci.Tym myslim,ze v chodaku je to sidlo.Ale my sa nevzdavame.

deina
13. zář 2008

To mi je luto, Szivem. 😔 Drzte sa, dokazali ste toho uz naozaj vela, klobuk dole.

gucz
13. zář 2008

deina to si mala vidieť môjho 😀 , on nechcel ísť k pôrodu absoútne vôbec, neznáša nemocnice, krv (vlastná mu nevadí), doktorov, injekcie, ale sestrička letela so mnou na pôrodnú sálu (na vozíčku), on s taškami za nami a už nestihol odísť. Aj sa ho pýtali či chce byť pri pôrode ale v strachu odpovedal dačo nezrozumiteľné. A keď sa malá predierala von, tak musel výjsť na chodbu, lebo už mu išli oči stĺpkom. Potom ho zavolali dnuka, že otecko pozrite sa, toto je Vaša dcéra (malá bola už zabalená s čiapkou) a on ju v tom strese ani poriadne nevidel ☹ , svokra hovorila, že keď potom prišiel domov, tak bol zelený a klepali sa mu ruky aj hlas