Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

janama001
15. zář 2008
https://www.youtube.com/watch?v=JsFT1xEIHzM


baby kuknite toto video - pekne

elis.1
15. zář 2008

🙂 ahoj maminy, jak se daří? doufám, že vše,m dobře, chci se zeptat, kdy začali mímísci lézt a jak zoubky u vás? díky za odpovědi, jo a naše berušk vždy víc ublinkávaly, ale nepřestalo to, dr říkala, že to u nedonošenátek bývá, ale já nevím, blinkají - hlavně ta jedna dost..... poradíte? díky a dobrou

janama001
15. zář 2008

elis nasa blinkala a to poriadne ale uz je to ok bude mat 6mesiacov a upravilo sa to tak v 4-5 mesiaci ale to som ju vzdy po jedle teda robim to dodnes nosila aspon pol hodinu cez plece a pomohlo to. aj ja som citala ze reflux u nedonosenych deticiek je ovela castejsi

maryshka
16. zář 2008

ahojte...moj Palko sa narodil v 33+3 tt a co sa tyka "diagnoz" nedonoseniatok, tak ma aj reflux. On skor zvracia uz to stravene mlieko, tu hnusnu "kyslu" vodu. Nie je to bezprostredne po najedeni. Strasne casto mu to vyrazi do nosteka aj ust zaroven a to ho potom musim ratovat, lebo sa nevie nadychnut a rychlo na brusko a potom odsat ten tvaroh z nosteka. Ale mozem povedat, ze ako rastie, tak je to lepsie. Zacalo to asi v 5 tyzdnoch, ked sme prestali pouzivat perinku a teraz ma 3 mesiace a tri tyzdne. Po napapani ho tiez prehodim cez plece, uz ho tak dlho nenosim..uz si dokonca mozem dovolit dat ho na brusko, ak si po 10 min. neodgrne a na brusku si potom pekne odgrne, ked je na rukach ako pri paseni. Niekedy pri tom vypluje trosku mlieka, ale nie vzdy. Davame mu Nutrilon Comfort, je ciastocne zahusteny skrobom a tym padom aj proti miernemu grckaniu. Skusali sme aj Nutriton, ale to maly velmi zle znasal a to grckanie neboli nikdy take, zeby vyvratil cely obsah, tak nam predpisuju Nutrilon Comfort. A co sa tyka diagnoz, tak mame defekt predsienoveho septa, cize neuzavretu prepazku, zavaznu anemiu, dostal aj transfuziu, mierny hypotonicky syndrom, cvicime Vojtovku...a uz ani presne neviem, co tam vsetko je. Ale inak je syncek velmi zivy a vesely....rozhadzuje rucickami, nozickami, pasie konik. Vojtovka mu pomaha, lebo ma ochabnutejsie svalsto na ruckach a chrbatiku. Hlavku si pri trakcnej skuske dvihat velmi nechce...ked ho zodvihnem, tak ju potom fixuje a udrzi, ale ked ide od podlozky, tak je v zaklone...uz zacina chytat predmety v okoli a davat si ich do ust....casto mi ho porovnavaju, ze toto by mal a nerobi..a tak. Ale nic si z toho nerobim a nemam chut kazdemu vysvetlovat, preco a zaco. Neurologicka mi povedala, ze nemozem chciet, aby bol z neho hned vzpierac....prajem vsetkym mamickam i detickam pekny den.

szivem
16. zář 2008

ahoj maryshka,aj môj mali ma defekt predsien.septa,ked sa narodil nevedeli ci ho nebudu musiet operovat ale nastastie netreba,cvicime vojtu aj bobatha a tak isto mame problemy s chrbatikom a svalstvom ,nic si z toho nerob ked ho porovnavaju ja sama som porovnavala,mam este starsieho syna,ale uz to nerobim.Trapila som sa ked sa ma pytali preco nerobi to a ono ale teraz uz kazdemu narovinu odpoviem pravdu,ze je skor narodeny a v 5mes.dostal epi-westov syndrom,tak sa aspon vyhnem klebetam,ked uvidim ze ma lutuju viem tomu hned zabranit,ved Mario je nadherne,uzasne dieta ktore toho uz tolko dokazalo.Drzim palce a uvidis ze vsetko bude ako ma byt

deina
16. zář 2008

Elis, nas Misulo zacal liezt len nedavno - ale zatial sa iba plazi, obcas skusa dostat sa na styri, ale to mu este nejde. Zato sa plazi ako poriadny Indian.😀 Na grckanie mame Nutrilon AR, hoci reflux u maleho nepotvrdili, teraz uz vobec negrcka, ked ma toto mlieko. Mozem ho dat po odgrgnuti hned na zem na brusko a nic sa nestane.

elinka27
16. zář 2008

ahojte babule, zdravim vas po dlhsom case, dnes sme prisli domov od nasich.Tak som tu nebola, ani som nestihla zatial precitat co ste popisali,tak som vas chcela len pozdravit.Vsetky nove medzi nami vitam.

deina
17. zář 2008

Vitaj naspat, Elinka, ako bolo?

elinka27
17. zář 2008

celkom dobre, akurat ze maly je akysi umrcany a upistany, uz od piatku som z neho na nervy 😠 Manzel pride az v piatok a som s nim sama,no na porazenie.

deina
17. zář 2008

Jeej, aky je uz vlasaty! 🙂 😵 (Kukala som fotky). Aj nas je obcas umrcany, normalne mam obcas pocit, ze mu leziem na nervy, lebo pride niekto cudzi a uz sa smeje od ucha k uchu. 😕 Ale to si asi iba namyslam, ked ma nevidi, tak sa velmi tesi, ked pridem.

elinka27
17. zář 2008

tak ja som dnes vypenila, som na neho nakricala chudacik
dnes k nam prisla mama, aby som tu nebola sama ,lebo je to fakt na nervy ked ho nemas ani komu podat, a on stale za mnou beha a krici "mam mam mam", takto ho aspon na chvilu postrazi

deina
17. zář 2008

Nas bol dnes tiez akysi mrzuty... asi sa nudi vnutri. Boli sme chvilku vonku, ale nie dlho a potom len doma. Ale pomohlo mu, ked som ho dala do inej izby, hned ozil. 😀 Objavil novu hracku - kos na pradlo - tak s nim sa krasne dlho zahral, parada. Je strasne taky ... neviem, ked sa mu nieco nepaci alebo nieco nie je podla neho, hned mrnci. A akosi sa mu dnes ani plazit nechcelo, pritom mu to ide tak krasne uz par dni.

janama001
17. zář 2008

aj nasa je posledne dni nejaka mrzuta. najskor sa vyskiera a potom ani neviem preco spusti taky ziapot. mozno to bude tym pocasim - no na nieco to treba zvalit 😅
inac to babusenie je otras oco lepsie bolo v lete satocky a sup do kocika

deina
17. zář 2008

To teda je, Misulo neznasa, ked ho obliekam - co ten bude robit, ked mu dam este aj pancuchy alebo overal??? 😨 Uz teraz pri bunde vyvadza...

janama001
17. zář 2008

to mi hovor janinka bola zvyknuta zaspat pri jedeni podrzala som ju cez plece aby sa nezobudila na to zej jej treba odgrcnut a sup do kocika prikryt dekou a mohli sme ist von teraz sa pri obliekani prebere ziape a kym zaspi nanovo v kociku tak ideme so ziapotom po vonku a ked jej davam ciapku no hroza.
dnes ked sme isli rano do poradne bolo len necelych 3stupne a to bolo uz osem hodin. brrrrr
kde je ta krasna slnecna jesen
inac pediatricka je s nami velmi spokojna vazime 6,2 kg a pochvalila ju ze je sikulka

deina
17. zář 2008

Bude, vraj od buduceho tyzdna by mohlo prist babie leto. 🙂 Ale to povedal Ilko a tomu to v poslednom case akosi nevychadza...

janama001
17. zář 2008

jemu nikdy nevychdzalo 😀
ach jaj zas som sa zabudla pri pc a to som chcela este daco porobit ale uz sa asi idem len okupat a spat. dufam ze dnesnu noc nebude janinka vymyslat ako vcera uz ani neviem kedy sa zobudila 2x za noc o 12 a o piatej normalne spava celu noc od osmej vecer do siedmej rana

deina
17. zář 2008

Ale hovoril to aj ten pan na JOJ (ze najlepsie pocasie), tak snad sa trafia... 😀

Nas maly chodi spat uz po siedmej, velmi skoro. Neviem, co s nim bude, ked posunu hodiny... Snazim sa ho cez den nejako posuvat a nic, bez uspechu, on sa posunie spat.

elinka27
18. zář 2008

tak baby mame za sebou dalsiu otrasnu noc, ,maly bol hore od 2hej do 4.45, a potom sa zobudil o 6tej akoze uz je vyspany 😠

gucz
18. zář 2008

ahojte holky, pozerám že dnes tu ešte nikto nebol.
to počasie mne nejak extra nevadí, dokonca mi malá po vychádzkach v tej zime (samozrejme naobliekaná) začala lepšie spávať v noci, a aj cez deň. Akurát sa jej nepáči obliekanie vetrovky, ale keď výdeme von, sedí v káre ako pena a nevadia jej ani rukavičky ani čiapka.
Ako dlho ste na prechádzke s malými ?, my sme boli včera až dve hodinky, ale nemala studené ani rúčky ani nohy.

szivem
18. zář 2008

mne tiez mali lepsie spava,dnes sme spali do 8 30h,ale ked nevyjdeme aspon na hodinku vonka tak je nervozny,

gucz
18. zář 2008

aj moja ak nieje vonku aspoň hodinku je nervózna. a teraz spala 2 dni po sebe do štvrť na osem, inak spávame do šiestej

deina
18. zář 2008

Byvame vonku tak dve az tri hodiny, ako kedy. 🙂 Ak vyjdeme von hned, ako sa najedol, tak su to tie tri hodiny. Ale bol uz riadne nervozny, ked sme boli doma, dnes sme si dali riadnu prechadzku a uz je dobre.

gucz
18. zář 2008

S mojou bol vonku MM, poobede neskoro zaspala, spinkala len krátko, tak je teraz ako omáčka a spala by. Musíme to však vydržať aspoň so siedmej.... aby spala do rána

elize
18. zář 2008

Ahojte babulky 😉

janama to video z predchazdajucej strany 😢 normalne som plakala 😢 je take krasne. Och mame naozaj velke stastie, ze su drobci v poriadku 🙂

elis aj nas vrackal a dost. Vzdy po najedeni a niekedy aj neskor natravene mliecko. Prezliekala som ho aj 5x denne. A tie kvanta podbradnikov ... Prestalo to az kym sme presli na prikrmy. Teraz grcka len obcas, ale myslim ze je to kvoli zubkom. Prvy zubok nam vysiel v 9,5 mesiaci. No a liezt zacal v 7 mesiaci.

Inac aj Maxinko je v posledne noci neuveritelne zly. Budi sa s placom, ked mu podam dudlik spi dalej. V posledne dni velmi vela je. Dokonca aj v noci si vypyta. Doobeda si pospi dobre, ale poobede nie. To potom o siestej mrnci od unavy. Spavat chodi okolo 19:00 a vstava o 5:30 😝

Dnes sme boli v meste skoro cele poobedie. Bolo super pocasie. Tentoraz som si potrebovala kupit nejake veci ja, tak som si urobila radost 🙂 Maxinko medzi regalmi vyskal a smial sa. Vsetko stahoval a vsetkym daval "papa". Riadne som unavena 😔

deina
18. zář 2008

Ani som si to video nevsimla, krasne. 🙂 Take smutne. Ked vidim taketo video, tak naozaj si pomyslim, ake velke stastie sme mali, ze sa Misulovi nic nestalo.

Nas tiez chodi spat kratko po siedmej, hoci kedysi sme ho davali spat o osmej, aj neskor. Neviem, co sa mu porobilo, vecer byva uz riadne unaveny - mozno preto, ze je aktivnejsi? Vela sa plazi. Dnes ho zaujala flasa od kofoly, taaak sa pustil plazit za nou - a mama potvora mu tu flasu stale posuvala, takze sa chuda musel preplazit po celej izbe. 😀 Telocvik pred spankom.

deina
18. zář 2008

A toto predcasniatko mava:

https://www.youtube.com/watch?v=T2P-J8dpwS0

🙂 🙂

elinka27
18. zář 2008

tak s tym spankom vam zavidim, Jakub ani za svet nechce spat dlhsie ako 30-40min cez den.Takze to vyzera tak ze spi 2-3x denne po tych 30-40min.A obcas sa mu v noci zadari riadny cirkus ako teraz naposledy. 😒Uz som taka unavena, fakt neviem po kom je.
Dnes som aj napriek svojmu presvedceniu dovliekla domov chodul, kupila mu ho dnes moja mama, natesena som bola ze aspon na tych 20-30min denne ak ho tam dam, budem mat pokoj,ale nie, akonahle ho tam dam zacne vrieskat o dusu, tak dufam,ze je to len ten prvy dojem a zvykne si.On sa totiz zacal o vsetko stavat, nevydrzi na styroch uz chodit.Stavia sa a chodi popri nabytku, musim stale za nim behat a davat pozor aby sa neudrel.Nestiham ist ani na wc, ked ho na chvilku aj posadim a priputam do stolicky ci karicky, tak ho ide porazit.

elinka27
18. zář 2008

A este teraz ma obdobie ze na mna vykrikuje, nechce byt u nikoho stale sa pyta len ku mne,baby ja sa asi obesim 😢

deina
18. zář 2008

Elinka, hlavu hore. Je to asi tazke, ale aspon vies, ze je to zivy zdravy chlapcek. 😉 Vzdy bol taky, ze chcel byt len s tebou a s nikym inym?