Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

rohacka
30. čer 2010

Stylly, raakosnicek - suhlasim s Deinou, jahody by sa mali davat detom najskor od roka, niektore zdroje uvadzaju az neskor. Je to velmi silny alergen.

raakosnicek
30. čer 2010

ja se ridim svym instinktem,ne tabulkama,kdy co davat. U starsiho jsem vsechno zbytecne moc resila a to nebylo dobry. Ne zew bych ji narvala omackama a knedlikama....ale u jahod,ktere nam nic nedelaji,nevidim duvod.
kdyz ji dam jahodovou presnidavku...a i cerstve jahody ze zahradky,ji nic neudelaji,tak je dostane. ne ze by jich snedla kilo,ale treba jednu,dve male dostane.

deina
30. čer 2010

Ja mam dost problemy s imunitou, takze co sa tyka zdravia, som opatrna. To, co jeme, dokaze velmi ovplyvnit to, aku budeme mat imunitu. Radsej neriskujem.

raakosnicek
30. čer 2010

je to o nazoru

raakosnicek
30. čer 2010

jen abych upresnila vek,nevidim rozdil mezi 10 a pul mesicnim a 12ti mesicnim.pulrocnimu ditku bych jahopdy nedala.

deina
30. čer 2010

No ale Styllyn maly ma 7 mesiacov.

Jasne, vec nazoru. Pre mna je to take, ze ja nie som jasnovidec a teda dopredu nemozem vediet, ci tento alergen nebude nahodou alergenom, ktory uskodi. Tak preto neriskujem a pockam si na ten rok (aj tak som rada, ze mi zje aspon to jablko 😝 ). Ako take, ze ci to bude niekedy v 11.mesiaci alebo trebars az v 14. uz neriesim.

raakosnicek
30. čer 2010

ja nevim,nase dr zastava nazor,cim driv podas,tim i ta alergie probehne lip,kdyby byla.

ze tu alergii muze mit i v roce a muze probihat hur,nez treba v tech 9

elinka27
30. čer 2010

ja si myslim,ze je o kazdej kedy co da, ja som sa sice tiez riadila tabulkami,aspon co sa alergenov tyka, ale zo skusenosti viem,ze ak alergia ma byt bude aj keby sa co robilo,ale jahody maly skusil az minuly rok v lete to mal 1,5 roka,a nebolo mu nic, a teraz ich papa a vyhadzal sa mi na licku, ma tam uz dlho taky flak,ale zasa ze by to bolo 100percent z nich neviem

deina
1. črc 2010

Vidim, ze kazda lekarka inak povie. 😅 Nasa imunoalergologicka je zase toho nazoru, ze cim skor sa dieta stretne so svojim alergenom, tym to bude horsie prebiehat, lebo cim je dieta mladsie, tym ma tu svoju imunitu krehkejsiu. Ale ona je trosku extrem, podla nej by ani Misko este nemal jest jahody a citrusy (unho ma podozrenie, ze z neho bude alergik, ale zatial sa neda povedat, ci ma pravdu a na co by mohol byt alergicky) - ako on ich ani neje, ale len preto, lebo nechce, nema rad novinky v jedeni. Po roku som mu chcela davat jahody, citrusy a podobne veci, ale ked nechce, tak nechce, nutit ho nebudem. Ani mlieko nechce, priebercivy je hrozne. 😝 A napriek vsetkemu ma stale nepekne licka a vyrazky ma uz aj na stehnach, casto aj na hrudniku, ruckach... pritom testy na alergologii vychadzaju dobre. Zatial jedine, po com sa mu to vyrazne zhorsilo, bola spargla. Pritom zevraj spargla ani nie je alergen?

raakosnicek
1. črc 2010

...tak kdyby u nas v rodine bylo ohrozeni alergiema,mely ditka nejake priznaky a podezreni na alergie,mozna to taky vic resim.

stylly
1. črc 2010

@deina dobře ale člověk zkouší,..a pokud vše prošlo tak jsme nic neřešili,..nakonec jsme zjistili,..že VYRÁŽKA není z jahody ale ze sluníčka 😝 😝 😝 😝

stylly
1. črc 2010

@raakosnicek taky je pro mě směrodatný instinkt a né to co kde kdo píše 😎

deina
1. črc 2010

U nas je to tak, ze ja autoimunita, manzel nejaka alergia (aj ked problemy nema) a Misko mal raz ako uplne malinky obstrukcnu bronchitidu, tak odvtedy je sledovany na imunologii (zevraj sa stava, ze to byva predzvest astmy, nastastie zatial je uplne ok). Ale nejake vyrazne problemy nema, len tie kozne, chory nebyva casto, tak dufam, ze sa nic neprejavi a vyrastie z toho. 🙂

Dnes mame poslednykrat plavanie s Matkom, skoda. Ale nic to, je tu leto, mozeme sa dalej cvachtat u nasich v bazene. 😅 Velmi mu to plavanie pomohlo, krasne sa mi po nom rozhybal.

deina
1. črc 2010

Ono zase to nie je tak, ze mam niekde vycapenu tabulku a len tym sa riadim. Len viem, co je alergen a tomu sa vyhybam, ale ostatne tak nesledujem - napr, ci je trebars karfiol od 6. alebo 7.mesiaca si nie som ista. Aj tak v tom tabulky jednotne nie su, treba zapojit aj svoj rozum, to je jasne. Alergeny vsak nepokusam, neskusam. To je podla mna dost risk. Kebyze ide o mna, tak dobre, to mi je jedno, ale kedze ide o moje dieta, nie.

moniciak
1. črc 2010

cawes svagrina pred tyzdnom porodila v 27. tyzdni...nemate niekto osobnu skusenost s tym ako dlho by mala byt este mala v inkubatore a ake komplikacie by mohli byt v jej neskorsom vyvoji??? zatial sa drzi a videla som ju na fotke vyzera ako uplne normalne babatko len je velmi mala tak dufam ze bude zdravucka a mam stres lebo aj mna to o pol roka caka 😉

deina
1. črc 2010

Moniciak, to je malinka. 🙂 Asi nema ani kilo, ze? Skus sa pozriet do tejto temy, tam je viacej bab, ktore maju takto malinke deticky: https://www.modrykonik.sk/forum/tema/extremni-n...

stylly
1. črc 2010

My jedeme na dovolenou,..tak pááááá 😀 😎 😎

elinka27
1. črc 2010

deina,moj Kubko prekonal obstrukcnu bronchitidu uz 3x a sme na inhalatoroch 😖 uz to bude skoro rok.Ale z krvynch testov sa ziadna alergia nepotvrdila

deina
1. črc 2010

Ako sa ma teraz? Nema to lepsie, Elinka?

Ono sa tie alergie v tomto veku ani presne zistit nedaju, robia sa len krvne testy. Miskovi tiez robili, ale nic, vyslo mu tam len nieco ako prechodne znizena imunita (gamaglobulinemia, ale nejaka detska, ze z toho vyrastie), alergia ziadna. Hadam sa ziadna neobjavi, uvidime. Myslim, ze az niekedy od 3.roka zivota sa daju robit nejake presnejsie testy?

raakosnicek
1. črc 2010

Deino jeste jsou nejake nove testy, nejake naplasti ci co to bylo.

Moncicaku gratulujeme a prejeme mnoho sily do boje.
Inkubator je zavisly na vice vecech, hlavne musi drzet teplotu a samostatne dychat.....nektere mimi to zvladne brzo,jinemu to trva,ohrozenim jsou infekce, ale dneska uz se to da zvladnout.

elinka27
2. črc 2010

@deina co sa tyka respiracnych problemov,tak sa da povedat ze od februara kedy skoro skolaboval co tak piskal mame pokoj,kazdy den pravidelne rano a vecer dostava 1 vstrek z inhalatora cez taku masku,uz si aj na to zvykol a nebijeme sa.Ale vzdy nosime vsade kam ideme inhalatory zo sebou,pre pripad clovek nikdy nevie.Pocitam ze teraz v lete nebude ziadny problem,horsie to byva v zime ked prechladne je studeny vzduch a potom dostane kasel,vtedy to skoro vzdy prechadza do piskania.Astmu nam zatial nikto nepotvrdil,aj ked mame diagnostikovanu 3x obstr.bronchitidu,ja pevne verim ze vyrastie z toho.Schvalili nam kupele v Lucivnej,cakame na termin tak tam manzel s nim na 4 tyzdne pojde.Tam sa uvidi co a ako.
Co sa tyka tej suchej vyrazky tak je velka asi ako 1euro,ale stale ju ma na lavom licku, a uz som sa rozhodla ze v pondelok s nim pojdem ka nasej doktorke nech nas posle niekam, trva to uz 3 tyzdne

deina
7. črc 2010

Tak my teraz mame choreho Matka, zase. On mi je chory snad kazdy mesiac, velmi casto. Doteraz len sopliky, kasel, ale tentokrat su to priedusky, uz mu to tam podla doktorky nepekne piska, dokonca dostal svoje prve antibiotika. ☹ Stale to schyta odo mna. Posledne mesiace som totiz velmi casto chora. 9 a pol mesiaca od porodu a ja mam este stale imunitu v haji, odrovnanu, nie a nie sa dat dokopy a chuda maly si to vzdy odnesie. 😒 Pritom na seba davam pozor, poctivo beriem lieky (vsak som aj kvoli tomu prestala odsavat mu mm ☹, tieto lieky a kojenie dokopy nejdu ), aj tak to ide len pomalinky...

elinka27
12. črc 2010

tak baby myslite na mna/nas dnes som zacala 34tt 😎 Jakubko sa narodil na konci 34tt presne v nedelu 18.11.2007 a teraz zacinam 34tt a koncim sa v nedelu 18.7 😒 presne to vychadza datumovo akurat ze mesiac a rok budu ine, uz som normalne v strese sa bojim jak male decko

gucz
12. črc 2010

Eli ja na Vás myslím, neboj, určite to dobre dopadne, hlavne sa šetri a čo najviac oddychuj a veľa pi (vodičku).

Ja tiež momentálne spomínam, takto tri roky dozadu som si užívala nevedomky posledné dni tehotenstva s Laurou, vo štvrtok bude mať tri rôčky. Aj počasie bolo vtedy rovnaké, horko ako v pekle, narodila sa o 7,50 a už bolo asi 30 stupňov, keď nie viac

elinka27
12. črc 2010

gucz,dik no snazim sa setrit,ale vies pri malom je to obcas tazke,ale niekedy si to nepripustam,ked to inak nejde zdvihnem ho, citim sa lepsie ako ked som cakala jeho a az na tie horka sa to da,len krize a chrbat ma zacali viac boliet, a na opuchnute nohy som si uz zvykla 🙂 len aj tak podvedome mam v sebe ten strach, viem ze by to mala uz prezila,ale aj tak uz nechcem dalsie predcasniatko

fajn
12. črc 2010

@elinka27 nestresuj se určitě to dotáhneš do 41 😉
@gucz Laurince všechno nejlepší ke třetímu ročku a co Miško už budete mít půl roku to letí všechno jak blázen

elinka27
12. črc 2010

@fajn,bodaj by si pravdu mala,ale zasa ja niesom narocna uplne mi staci taky 38tt 😀 zasa to netreba prehanat😀
@gucz aj ja sa pripajam ku gratulacii Laurinke

andrea0903
12. črc 2010

@elinka27 drzim palce a netreba stale na to mysliet ja som potratila vzdy v siestom mesiaci od24tt-do 27tt. starsia dcera je narodena na 35tt. mladsia je narodena na 28tt. obe su uz velke zeny a syn sa mi narodil v 32tt.ale zial uz nie je medzi nami...teraz cakam bejby a vravim si ze mi staci ked dojdem hoci len do36tt aspon raz v zivote a budem stastna .vsetkym maminkam drzim palce 😀

elinka27
12. črc 2010

@andrea0903 fiha,a doktori aspon vedia,preco si vzdy porodila predcasne?

gucz
12. črc 2010

@fajn ,
@elinka27, ďakujem v mene malej za blahoprianie 🙂, uteká to riadne.
Mišenko je zlaté dieťa, ako sa vraví, že druhé za odmenu 🙂, i keď som po operácii (vybrali mi žlčník), tak sa stále kojíme, užívame si to spolu, je to krásne.