Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

gucz
14. čer 2009

a ešte ma napadlo na tom avent poháriku je aký ten sosák? biely? alebo zelený či žltý? naša z aventky pije len zo zeleného. Z toho mäkkého bieleho jej to tečie pomaly, to sa jej nechce namáhať, tak radšej ani nepije. Ten zelený jej vyhovuje a z toho žltého náustku jej to tečie zasa moc rýchlo, tak ani to nechce.

andulka4
14. čer 2009

Gudz tybláho u vás to stojí 4-5 eur????? No u nás to stojí 60kč takže necelé 3eura

deina
14. čer 2009

Gucz, uz viem, to mame aj my, tuto flasu. Maly ju ma strasne rad - ale vzdy sa pooblieva, takze len vonku do zahrady s nou chodi. 😅

erika107
14. čer 2009

Ahojcek

chcela by som sa spytat moj matthiasko je narodeny o 4 tt skor este mi nestvornozkuje len sa udrzi na 4 a sa pohupuje ... a na nohy sa tiez moc nedava je to v pohode ako boli na tom vase deticky v jeho veku? mali by sme cvicit vojtovku ale ja snim doma necvicim lebo maly priserne pritom place a odmietal mi aj prikrmi :( tak chodime len raz tyzdenne na rehabku a tam to snim cvicime ... viem ze robim zle ale nemohla som pocuvat ten hrozny plac psychicky ma to nicilo :( ...ale na rehabkach nam povedali ze maly robi pekne pokroky :o))

kulimka
14. čer 2009

Ahoj Erika, tak my na tom jsme podobně ve čtvrtek jdeme k lékaři a asi nás pošle na neurologii a dostanem taky nějaké cviky. mám z toho trochu strach, protože když ho dám na 4 tak pláče, jen leží na bříšku a jako kdyby plaval... A taky si sám nesedne, uvidíme... Taky je narozen o 4tt dříve.

andulka4
14. čer 2009

Erika tady ti asi nikdo neporadí....tady všichni cvičili poctivě a děti dělaly vše v předstihu nebo tak jak měly pokud odečteš o kolik týdnů jsou napřed 🙂 myslím si že ten měsíc nic není a bude nejspíš lenivý ale pokud máte problém a necvičíš 😠 😠 😠 no nevím nevím jestli děláš dobře

jinak můj syb je o 10týdnů dříve a začal lézt v 10 měsících a 3týdnech....a u nás byla silná hypotonie takže proto jsme začali tak pozdě :(

gucz
15. čer 2009

erika107 my sme už v 10 mesiacoch liezli, ale ako píše andulka, my sme cvičili vojtovku poctivo od narodenia 4x denne, a vlastne keď začala liezť, tak nám doktorka povedala, že s cvičením môžme skončiť. A malá pri cvičení tiež plakala a vzpierala sa, ale robila som to pre jej dobro... tak ak Ti môžem poradiť, tak určite s ním cvič a už možno o týždeň - dva začne

gucz
15. čer 2009

a liezla v desiatich mesiacoch, takže korigovane mala 8,5 mesiaca

deina
15. čer 2009

Erika, skus s nim cvicit, aj ked pritom place a nepaci sa mu to. Pomoze mu to, uvidis. My sme tiez dlho cvicili a maly bol urcite aj vdaka tomu velmi sikovny, liezt zacal ako 10-mesacny, vtedy sa uz asi mesiac sam staval. Zozaciatku sme cvicili 4x denne, neskor 3x a potom, ako sa dalo - neskor ho uz bolo tazke udrzat, tak kym sa da, vyuzi to, aj ked ti pritom vela place.

erika107
15. čer 2009

babulky ja som bola od zaciatku odhodlana ze snim budem cvicit par dni som to vydrzala poctivo ale potom som ot uz nevladala hrozne ma to psychicky nicilo ... chodievali sme do baby-fitu s malym a to sa mu moc pacilo aj na loptach ... uz som navrhovala lekarom nech skusia zvolit inu metodu nez vojta ale oni su prudky zastanci vojtovky ... ale myslim si ze aj ine druhy ako je bobath alebo detská gymnastika su ucinne ... teraz sme dostali kiahne takze nemozeme cvicit ...ale potom snim zacnem aspon raz denne mozno ze to pomoze lebo tych 4 krat bolo hrozne ved on pol dna len odplakal :o(( keby mi koli tomu neodmietal prikrmi tak v poho ale ked zacal odmietat prikrm mala som strach ze zacne malo priberat a zase nas bude lekarka tahat po inych lekaroch

andulka4
15. čer 2009

Erika jednou denně je málo.....tam jde o to jak se to zapisuje do mozečku
pokud ti vysloveně Vojtovka nedělá dobře raději cvič jen balony nebo toho Bobatha......není nad spokojenou mámu 😉

erika107
15. čer 2009

andulka: ja by som radsej volila ine metody len dr. lepsie povedane rehabilitacny nam nechce zmenin :(

deina
16. čer 2009

Nemas moznost ist inde na rehabilitaciu, aby vam odporucili ine ako vojtovku?

elinka27
16. čer 2009

jeej gucz, gratulujem, vidim ze sa nam to tu pekne rozrasta, najprv deina teraz gucz, len pevne dufam,ze uz tieto deticky nebudu patrit do tejto temy 😉

denka28
16. čer 2009

erika, neviem ako stojite s madarcinou, lebo ja ti viem doporucit v gyori gezenguz, chodili sme tam par mesiacov , popri vojtovke a ver mi, nam to robilo zazraky... chlapec zacal tak rychlo napredovat, ze az... vobec neplakal... takze vrelo odporucam.

gucz
19. čer 2009

ozaj baby zabudla som sa vám pochváliť, boli sme na kontrole u pedooftalmologičky teda u očnej a všetko v poriadku, aj nás odtiaľ vyradili.

maatkka
19. čer 2009

Gucz tak to moooc gratulujem. To je super sprava. O tom my mozme len snivat. Ja stale rozmyslam co s tym nasim skulenim. Ko u ocnej mame az v novembri (v korigovanom roku) a ja neviem co dovtedy...

gucz
19. čer 2009

maatkka ja by som asi na tvojom mieste skúsila aj iných očných, aspoň si vypočuť aj iný názor. Aby sa niečo nezanedbalo.... veď november je strašne ďaleko. Skús sa spýtať detskej, či by Ti neodporučila aj iných očných, potrebuješ výmenný lístok

andulka4
19. čer 2009

Matka já si toho šilhání na fotkách taky všimla a divím se že vám nedali brýle a klapky na očička......
no proč o tom píšu :( mám totiž známou které taky pořát očařka říkala že je to do roku normální a pak jim v roce řekli že už je pozdě na úpravu brýlema a že musí na operaci :(
Radím okamžitě vyměnit očařku a nebo tam zajít dříve s tím že chceš ty klapky na očička dokud je malá ještě malá 🙂 no snad jsem tě nevylekala 🙂

andulka4
19. čer 2009

Gudz moooc blahopřeju

maatkka
19. čer 2009

Julia ma skratene svaly vo vonkajsich kutikoch ociek preto jej utekaju dovnutra. Ja sa ale bojim ze to sa okuliarmi neda vyriesit a preto u nas ta operacia bude mozno utna ☹ Zatial nam dr. kazala cvicit svalove cviky ci tie svaly nejak nepovolia ale ona von s tym ockom proste nedokaze pozriet. Keby mala tie svaly vporiadku a vedela by pozerat vonkajsim kutikom bez toho aby otocila celu hlavu tak by som tym okuliarom verila ale takto neviem. Myslite ze by to slo? V kazdm pripade by som ich chcela aspon skusit lebo mam panicku hrozu z celkovej narkozy takze operaciu beriem ako posledne riesenie. V stredu ideme do poradne k pediatricke tak sa budem urcite pytat aj k inej ocnej.

andulka4
19. čer 2009

Maatka a cvičíte Vojtu? Ten to taky upravuje....
jo a ta známá jde s dcerkou na tu operaci až ve 3letech....dříve to prý nejde

no raději změň očařku protože ta známá si to teď vyčítá že to nechala být až do roka a teď musí přelepovat očička náplastí :(

guza
19. čer 2009

Ahojte,
Mate skusenosti s prelaknutim? Dnes som zacala vysavat a moj maly sa velmi vylakal, moze sa nieco stat? Normalne sa nikdy nezlakol a dnes velmi velmi...

erika107
19. čer 2009

denka: tak po madarsky neviem ani ceknut :o))

gucz: tak to je super sprava :o)) tesim sa s vami .o))

musime sa pochvalit troska :o)) dnes sa malemu podarilo na mna vyliezt moc som sa tesila a potom v postielke si skoro uplne sam sadol len nakoniec dostal balanc a padol :( ale aj tak ma to tesi :o)) zacina byt s neho sidlo... vytesujeme sa s kazdeho maleho pokroku .o))

deina
19. čer 2009

Gucz, super sprava, to som rada. 🙂

Erika, no Matthiasko je sikulka, male sidlo. 😵 😵

Aj Misko ma problem s tym, ze mu ocko uteka, nastastie to vraj nie je problem, lebo podla vysetreni ma vsetko vporiadku. Doteraz mu tie ocka lekarka sledovala kazde tri mesiace, aj sa to pomaly upravuje - ale vyradeny zatial nie je, o rok ho chce zase vidiet. Dufam, ze dovtedy sa mu to uz upravi uplne, ked tam teda ziadny problem nevidi.

mimi198
23. čer 2009

ahojte, mam hrozny strach, boli sme dnes u doktora a povedal ze malinkemu nenarostla hlavicka ale naposledy ju meral pred dvomi tyzdnami a mal 41,5 a teraz po dvoch tyzdnoch ma to iste. povedal ze to by bol problem keby sa mu zastavil rast na neurologiu mame ist az v auguste takze neviem co povie on alebo ci sa to este pohne, nemate s tym niekto skusenosti?

dvojka
23. čer 2009

mimi-tak to ti neporadim,nám měřila doktorka hlavu jen ve dvou měsících a pak až v 6 měsících a jinak vůbec.Ale tohle by neměl být zas až takový problém,ne...2 týdny neni velký časový úsek.
Chtěla bych poblahopřát Deině k těhotenství a taky Gucz.Holky at je všechno v nejlepším pořádku a mimískové se vás drží až do40tt nejlépe 😉

mimi198
23. čer 2009

je mozne ze sa moze zastavit rost hlavicky aj napriklad v jednom roku este? vobec tomu nerozumiem a keby ste niektora mali skusenosti alebo nieco podobne len o tom vedeli budem vdacna ked mi napisete. dakujem. lebo dost sa bojim keby sa mu to zastavilo to by asi znamenalo ze by sa mu nevyvijal mozocek uz a no ani si to neviem predstavit.mozno robim zbytocnu paniku ale ked ma clovek strach tak mysli na hocico.

dvojka
23. čer 2009

mimi-nedivim se ti,že máš strach,doktor ti to měl pořádně vysvětlit.holk určitě poradí..
já si jen myslim,že 14 dní neni zas tak dlouhá doba.Určitě to bude dobrý a hlavička dál poroste.Nám jí neměří vůbec ,teda měřili jen 2x tak nevim co je horší

mimi198
23. čer 2009

no jasne ja tiez nechapem tomu, ked sa pytam doktora ze ci to este moze porostnut tak mi len na to povedal ze ked bude problem tak mi povie ale nevysvetlil mi nic a ja zas v tom strachu uz ani som nevedela co sa mam opytat vlastne to ma napadne az doma.
dvojka mozem sa ta spytat aky mate vy objem hlavicky? a kolko asi vyrastie za mesiac, ked si pamatas.