Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

deina
2. pro 2009

Nuz, my sme v piatom mesiaci zacali a bolo to pre mna vykupenie, lebo sa konecne ukludnil a prestal neustale pytat jest. Jemu uz vtedy akoby mlieko nestacilo. 😨 Su lekari, ktori odporucaju prikrmy podla kalendarneho veku (lebo ze aj ked este mali byt v brusku, uz dostavali mlieko) a ini odporucaju podla korigovaneho veku. Mne vtedy Misko uz pil viac ako 1000ml UM, pekne drzal hlavicku, otacal sa na bok (a o take 2 tyzdne i na brusko) a mal nejakych 7 kg.

andulka4
2. pro 2009

Aha no tak já mám opačný přístup než Deina. D měl taky přes 7kg a taky furt řval že má hlad ale já mu žádný příkrm nedávala a raději jsem ho kojila co 2hodiny 12x denně.....mě to tedy rozhodně neobtěžovalo

čím později se s příkrmy začně tím lépe a když maminka kojí tak to je úplně to nej co může být, navíc si tím nesnižuješ laktaci

dvojka
2. pro 2009

Holky debatujete tu o kojení...Hm...Už dřív mi doktorka naznačovala o přestání a ted na roční prohlídce mi jednoduše řekla,at kojení ukončim 😒 ☹ .Pro malou to už prý nic neznamená,nic z toho nemá 😔 .
No kojim samosebou dál.
Celkem mě rozesmál e-mail který mi nedávno přišel a v něm stálo,že by matky měly kojit do dvou let věku dítěte.A rozesmál mě proto,že nevim jak by se tvářila doktorka kdybych jí řekla že kojim dvouletou Anetu.
Ta se držela za hlavu už ted.Jsem na ní patřičně naštvaná 😅 😠 😀 😅

Irasek-Tak jak?Zdravá?

beatrice100182
2. pro 2009

diky, dievcata, ja som tiez chcela kojit co najdlhsie, mliecka mam viac ako dost a mala si aspon zatial nestazuje - papa kazde 3-4 hodiny, v noci spi aj 5-6 hodin v kuse.

andulka4
2. pro 2009

kojení je parádní věc.....máš to hned připravené a navíc má to takové vitamíny které nejdou ničím nahradit
přestat kojit v roce je normální ale pokud chceš koj klidně dál

Beatrice koj co nejdéle-určitě se ti to vyplatí (malé posílíš imunitu) Pokud prospívá není nutné ji zaťapávat žaludek něčím jiným

irasek
2. pro 2009

Dvojka- díky za optání. Jsem zcela fit, nebo spíš musím být fit. Stěhujeme se a je to záhul. Těch prací kolem...uklízení, mytí oken, tahání věcí, atd. A to přestěhování samotných věcí, to nás čeká příští týden ☹
A dneska mám jestě ve 21,30 squashový turnaj, už teď tuším, že asi prohraji... 😝.

Ke kojení: já kojit chtěla co nejdéle, ale už jsem tu dříve psala, že jsem v jeho 11m. musela odjet na soustředění a přestože jsem si tam i odsávala, tak mezitim Páťovi zachutnal Sunar. Ale kojit bylo opravdu super, snad se ještě někdy zadaří 😉.

deina
3. pro 2009

No ano, kojit je super, ked to ide a ked dieta prospieva, netreba sa ponahlat s prikrmom, ale mne Misko nebol vobec kojeny. On mi vtedy pil uz 1000ml denne a viac a nie a nie sa dojest. Ale myslim, ze vacsina deti na UM zacina s prikrmom skor.

Vcera sme boli v rizikovej poradni s Matkom, tak podla doktorky pribral vela, ale neriesila to, kedze to bolo z materskeho mlieko. To by ma zaujimalo, preco je priberanie z MM okay a z UM je zle. 😨 A tiez, ze preco vlastne tolko pribera, potvora mala... 😝 Inak vsetko vporiadku, ta mierna hypotonia pretrvava, mame dalej cvicit, ale ze je to na hrane. Hlavicku drzi pekne, nepada mu, ked ho taha do sedu (no raz mu trosku padla, ale to uz bol dost ochrapany, chuda moje, inak sa drzi dobre). A stihli sme aj ocnu, este nevidi dobre, mame ho stimulovat hrackami, ocka su este nezrele. Ale ze bude dobre vidiet.

irasek
3. pro 2009

Deina- gratuluji k úspěchům. A že moc přibírá? To je super, co já bych za to dala 😀 A oční taky bezva. Nás doktorka nikdy nikam neposlala. Ale Páťa má oči jako ostříž, páč vidí i kdejakýho zajíce na poli a auta v dálce rozezná, jestli je to kamion, traktor, nebo bus. Já než se vždycky rozkoukám, to on už to na mě křičí...
Miško Ti vypil 1000ml? Tak to u nás nehrozilo a myslim, že ani do budoucna nehrozí 😠

Kamarádka porodila holčičku! a má 4780g a 53cm. pro mě sci-fi hodnoty... A komentovala to, že je trochu drobnější než bráška, ten měl kolem 5kg!

deina
3. pro 2009

Irasek, aj viac, to uz bolo hrozne. 😕 Na radu lekarky z rizikovej poradne sme mu potom davali vyssiu radu (dvojku Nutrilon), vraj ho to viac zasyti, klamali sme ho cajom, vodou (ale nedal sa oklamat), dostal cumel, s ktorym sa poriadne natrapil, kym nieco zjedol a napriek tomu sa nevedel dojest. Tak potom dostal prikrmy, to bolo samozrejme tiez na radu nasej lekarky, nieze ja som sa rozhodla.

A teraz sa obavam, ze to bude podobne. 😕 Tak odsavam a odsavam, nech to je aspon MM a nie UM. Bohuzial, mam take dni, ze sa mi ozve Sjogren a vtedy nevladzem, vtedy je toho mlieka aj akosi menej, uz sa stalo, ze som mu vecer dala Bebu, lebo som odsala velmi malo. Potom som si trochu oddychla a mlieko zase nabehlo, nastastie. Takze odsavam dalej. A dnes si zase pisem, kolko toho Mates spapa, ci nie privela...

Wow, gratulujem. To su teda miery! 😨 😵 Neuveritelne. Ja som mala na izbe tiez mamicky s babetkami, ktore mali nad 4kg, no to boli take velke deticky a ten moj krpcek zase taky krpatucky, hehe. Prirodzene rodila?

U nas uz pitie mlieka tiez nehrozi, Misko ho vobec nechce. Trosku si minule cucol z materskeho (to som s nim este tak nesetrila 😅 ), ale ani to mu nechutilo. A vraj je sladke, dobre, no co ja viem, ja som ho ochutnala a podla mna je dost hnusne, az prilis sladke. Ale mozno sa mi nezdalo aj preto, ze sama uz dlhsie mlieko nepijem, aj sa mi zdalo, ze z neho Matka boli brusko, aj mi reumatolog odporucal nepit kravske mlieko. Musim si s nim pokecat, ake lieky mozem proti bolesti, ked ma boli cely clovek.

irasek
3. pro 2009

S tím mlíkem je to opravdu boj...dneska si ani necucl, hned říkal nene. Jinak MM jsem taky ochutnala a byla jsem znechucená a překvapená , jak je to nedobrý 🙂 Ale už jsem tu kdysi psala, že mě nechutná žádné mlíko, já si ho dám akorát do kafe...

Kamarádka rodila císařem, ale to jenom proto, že toho prvního kluka porodila normálně, po porodu se všichni děsně divili, jak je veliký (divný, že?), tak to tentokrát nepodcenili...asi jí pořádně změřili 😉

Páťa mi vstává každý den kolem půl šesté, dneska v 5h. Odpoledne si jde lehnout na dvě hodinky a večer usíná kolem 20h. Přijde mi, že toho moc nenaspí... (já taky). Kolik spí vaše děti? Ale pokus spí ráno do devíti, tak to mi snad radši ani nepište 😀

gucz
3. pro 2009

ahojte žienky

irasek my sme na tom so spaním takmer rovnako. Ale s mliekom úplne naopak, Laura by ani nejedla keby že jej dám fľašu s mliekom či kakaom, ona ho miluje. Ráno sa zobudí a už z postielky vykrikuje mama mlieko!!!! Ale zasa toho moc nezje

deina
3. pro 2009

Irasek, tak to spi preeesne ako Misko, ked bol tak stary. Mna islo porazit, kuvikal mi tu rano o piatej az siestej a ja tehotna, unavena, som taaaak chcela spat a nedal sa prehovorit. Potom spal asi 2 hodiny na obed a vecer zalahol o osmej. Teraz je to trochu lepsie, vstava okolo siestej az pol siedmej, obcas potiahne do siedmej, ak nahodou viac, uz ho budim (lebo by mi nespal na obed). Na obed spi priblizne 2 hodiny a vecer ide spat o osmej. Mozno by spal dlhsie kebyze ide neskor spat, ale tak potrebujeme trosku casu aj s manzelom pre seba a tak ci tak je Matko rano hore, takze nespim rano.

No a Misko na to sice nevyzera, ale vela toho nezje. On ma asi taku stavbu tela, ze chudy nikdy nebude. Uz nie je tucny ako ked bol babetko, je taky mohutny, ci ako to nazvat. Vysoky, pevny, no taky chlapisko. 😅

Chvilka ticha sa mi asi zachvilku konci... Matko sa mrvi v postielke.

deina
3. pro 2009

Gucz, ake kakao jej robis?

irasek
3. pro 2009

gucz- kakao, to jako s obyčejným mlíkem, nebo že to má kakaovou příchuť, např. sunar. Snad chápeš můj dotaz...stále řeším, jak do něj mlíko dostat...nechci se vzdát 😉

Páťa ráno vstává se slovy "mamina tadýýýý" a ještě mi oznámí "táta hají" a směje se tomu... Já pochopitelně už o dost míň 😀

deina
3. pro 2009

Irasek, citas mi myslienky, tiez som myslela na ten kakaovy sunar... 😀

gucz
3. pro 2009

baby ja malej dávam od dvoch rokov normálne kravské mlieko. No a minule som jej dala do toho mlieka trochu granka, že nech má zmenu a som netušila, že jej to tak zachutí, ale nevadí, vypije aj čisté

rohacka
3. pro 2009

Ahojte,
este sa vratim k tomu kojeniu. To, ze len do roka kojit, je riadna blbost. Ja kojim stale a chcem dalej, aspon do 3
rokov, ak do toho nic nepride. Pridavam raz denne 2 dl Sunaru. Svetova zdravotnicka organizacia napr. podporuje uplne dojcenie do 6 mesiacov a s prikrmovanim alebo len ako doplnok do 2 rokov aj viac, ako to vyhovuje mamke a dietatu. Nechapem, ze pediater povie, ze odstavit od roka a hned na to, ze umele mlieko treba davat do 3 rokov, lebo kravske obsahuje vela bielkovin a bla, bla, bla 😝 . Tak ked dieta do troch rokov nemoze normalne mlieko, ale upravovane, tak je predsa blbost odstavit ☹ a potom kupovat umele mlieko!!!!

Nase spanie - prosim, nezahluste ma 😝
Kubko spi rano do 8.30 hod., poobede cca od 13.30-14.00 do 16.00 hod. a vecer ide spat o 21.30 - 22.00. Ja ho davam pomerne neskoro vecer spat na rozdiel od inych (a to uz casto ani nevidim od unavy), ale chcem, aby rano spal, ja totiz vodim Dorotku do skolky o 7.30, moji dvaja chlapi zatial spia a ked pridem domov, tak maleho budim a uz fungujeme normalne. Mne to takto vyhovuje viac, ako by mi vstaval o siestej a s nim sa terigat do skolky....

irasek
3. pro 2009

Gucz, díky za odpověď. Na 18m. prohlídce se naší dr zeptám, kdy začít s kravským, protože už mě napadla jenom tahle možnost 😉

Deina - to je totiž tím, že těm našim klukům to nechutná a tak se chytáme každé rady a možnosti 😀 Taky mě pobavilo, že si mě stihla předběhnout s dotazem.

gucz
3. pro 2009

rohacka to máš dobré že Ti tak dlho spinká, mne by to teraz bodlo, tiež som unavená a pospala by som si... No u nás to tak nefunguje, ak by som dala malú spať neskôr, tak sa aj tak zobudí skoro, akurát je potom nevyspaná a mrzutá.

andulka4
3. pro 2009

ad spaní.....Irasek tobě se zdá že spíte málo???
D usíná ve 23.00 a spí do 8mi do rána
přes den nespí vůbec a pokud ano tak max 45minut (je to ale cca 2x týdně)

gucz
3. pro 2009

irasek spýtaj sa, som zvedavá čo Ti odpovie, no myslím, že ak by si malému ponúkla plnotučné mlieko, tak tým nič nepokazíš. No ale ak ho aj piť nebude, a papá jogurty, tak sa nič nedeje. Ja som sa bála, či bude malej chutiť kravské mlieko, no mám dojem, že jej chutí ešte viac ako UM.
Ozaj a nemôže to byť teplotou mlieka??? Napríklad kakao (teda mlieko s grankom) mi malá vypije aj hodne teplé, ale čisté mlieko musí byť len trošku zohriate, aby bolo vlažné, teplé ho nechce. Ja napríklad neznášam teplé mlieko, vypijem ho iba studené

irasek
3. pro 2009

rohačka- u nás i kdyby šel spát až ve 22h, tak ráno se prostě vstává do 6h, to je vyzkoušené 😠 Asi by o něco přišel... takže tiše závidím...

deina
3. pro 2009

Aj ja. 😅 U nas je to podobne, je jedno, kedy ide vecer spat, hore je o siestej. A posledne dni nechce spat na obed, potvora mala. Snad s tym spankom neprestane, vsak na to je este maly, nie? Co potom bude robit v skolke? Cumakovat do stropu? 😀 No uz ho vidim...

andulka4
3. pro 2009

Deino D nespí po obědě už od 18měsíců
ve školce jsem taky po obědě nespávala ani manžel né

andulka4
3. pro 2009

já se taky chystám zeptat se dr jestli už můžu od ledna dávat kravské mléko
už jsem mu ho 2x dala a to když mi došel v noci sunar

granko ale dávat nebudu to až tak od 3let-je to sladké a nepil by to

Gudz u nás je taky lepší studené mlíko než teplé
no a jak ti je? co bříško?

beatrice100182
3. pro 2009

Dakujem za rady k prikrmom. Tiez ju chcem kojit co najdlhsie, uz len kvoli jej imunite, ked sa tak predcasne narodila.
Neviem, co sa jej vecer deje - vstane okolo 18-19 a je hore tak do 23-24 a v jednom kuse by len jedla a jedla... tak jej davam kazdu hodinu a tak pred polnocou konecne zaspi. Tak po 21 sa nechce uz ani hrat, ani lezkat, ani na rukach, len jest a jest...

gucz
3. pro 2009

andulka mne to mlieko tiež schválila doktorka po druhých narodeninách.
S bruškom dobre, akurát že chodím v noci aj 4x piť a cikať, takže sa moc nevyspím. Strašný smäd ma chytá večer, na diabetológii mi hovorila doktorka, že to môže byť tým cukrom, lebo mi tam stále vyskakuje. Na lačno mám hodnoty dobré, po jedle zvýšené (6,9 a 7,8 som naposledy mala)

mimi198
3. pro 2009

ahojte baby, chcela by som poradit ohladne soplikov, maly ich ma uz vyse mesiaca ale vzdy ich mal take no aj sme odsali aj neodsali aj som ich pocula potom zase nie ze take na striedacku raz dobre raz zle a vcera mu uz take sople prepukli ze az, tak neuveritelne mu stale vytekaju s nosteka to by som mohla sediet len pri odsavacke uz som stoho zufala aj mu povyberam tolko moc soplov a stale mu to tam chrci a kedze uz mu mesiac stale odsavam sopliky tak mu to lezie riadne na nervy a je to hrozny boj chudatko uz mi je ho luto, boli sme u lekarki a zobrala mu vyter vysledky este nemame ale povedala ze aj keby tam bol stafylokok ze aj tak s tym nic neurobime. a leze mu jeden zub za druhym no hroza ze by to mal tak dlho s tych zubkov? lebo co mu zacali ist zubky tak aj sople. a niekedy v noci zacne poriadne kaslat az sa dusit asi ako mu tie sopliky tecu do hrdielka, inak u lekara mi povedali ze priedusky ma ciiste tak neviem si uz rady. davame len sprej nosny mark plus. inak odsavame, odsavame. nic ine. dakujem za kazdu radu alebo aspon ukludnenie.

irasek
3. pro 2009

Andulka- myslím, že spí co potřebuje, ale strááášně ráda bych vstávala ráno až v 8h 😀 Páč já se do postele dostanu kolem půlnoci (večer se mi spát nechce, to jsem nejvíc čilá) a ráno ty páté či půl šesté hpdiny...

Gudz- jasně, hned napíšu. Jdu tam 16.12. a jsem sama zvědavá, co poví. Hlavně, co poví na to naše mikropřibírání ☹
Jinak u nás se jí vše takřka studené, jak je to teplejší, tak hlásí horké a plive to... takže i mlíčko je vlažnější

andulka4
3. pro 2009

co je to mikropřibírání
D měl v 18m jen 89cm a 12kg

teď má tak cca 94cm a 13kg je jak vyžle hubený ale prdím na to.....podle mne má těžké kosti