Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

olifcek
5. kvě 2010

inak...v pondelok mi ju ckovali...2 hodinky po tom som dala vlhcene utierky ako obklad a octanovy krem, neopuchlo....horucka bola v noci okolo 37,2 a rano 37,4 dala som 2ml panadolu sirupcek a uz poobede nic...x;o)

olifcek
5. kvě 2010

deina super vediet, ze este mame cas s pretacanim sa x;O)

deina
5. kvě 2010

Mne lekarka dokonca hovorila, ze maju cas az do 7.-8.mesiaca. 😉

olifcek
5. kvě 2010

deinaa jeeejda, super...x;o)) z chrbatika na brusko, jo? ci aj naopak?

deina
5. kvě 2010

Z chrbatika na brusko a obcas sa pretoci aj naspat, ale to naozaj len obcas. On je lenivec, nechce sa mu nejako skusat. Vacsinou sa pretoci na brusko a zachvilku zacne kricat, nech ho laskavo pridem otocit. A najradsej sa pretaca, ked ma ist spat, v posteli, to neviem, co ma za novinku, ked cez den sa mu nechce.

olifcek
5. kvě 2010

hehe, to musi byt ale uzasne x;oDDD

lenocka84
5. kvě 2010

ahojte kocky
tiez mam nedonoseniatko, narod. 34tt+1d
chcela som sa opytat ci mi viete niektora povedat kolko by malo take babo za den pribrat, v priemere
dakujem

olifcek
5. kvě 2010

leni to je individualne...babo by malo v 1-2 mesiacoch pribrat tyzdenne od 120g-250g...

rimmel
5. kvě 2010

lenocka neblaaazni 😅 za den? pokial viem deti sa vazia tyzdenne najprv a potom mesacne, neviem preco taktostresujes 😀

lenocka84
5. kvě 2010

som si zvykla z nemocky ze denne vazenie
teraz mame za 2 dni 50g, tak som zvedava

uvidime po tyzdni

rimmel
5. kvě 2010

lenocka hlavne zbytocne nestresuj..kazde babo je individualne a to ze pribere za 1 tyzden hoci 80g neznamena nic lebo druhy moze pribrat aj 200

olifcek
5. kvě 2010

babatka s amaju vazit po 3tyzdnoch x;o))

olifcek
5. kvě 2010

leni a kedy vas pustaju dom?

lenocka84
5. kvě 2010

olifcek my sme doma uz 3. den, po 14 dnoch nas pustili z nemocky

deina
5. kvě 2010

Lenocka, u nas v nemocke to tie prve tyzdne boko priblizne 20-30g denne, niekedy 50g, niekedy nic. Ze ked dieta dosiahne 2 kg, pribera potom viacej.

rimmel
5. kvě 2010

nas vazili kazdy tyzden po dobu 7 tyzdnov 🙂 a potom kazdy mesiac az dokym ma prestalo bavit tam chodit.
prvych 7tyzdnov chodili ku mne domov ho odvazit 😉

olifcek
5. kvě 2010

rimmel a uz chodte?

rimmel
5. kvě 2010

ahh kdeze 😅 😀 opiera sa o nabytok, stupa si, vcera sa dokonca pustil a chvilku stal ale este nechodime, a ani nesedime a nestvornozkujeme, zato sa plazime uz dlhuuu dobu 😅

lenocka84
5. kvě 2010

deina my sme v nemocke najviac mali 60g, a ostatok vacsinou od 10-40g

olifcek
5. kvě 2010

lenocka tak priberate a to je hlavne x;o))

rimmel aha....takze ani my nebudeme este chodit zrejme...ale ani nesedite? hm....som zvedava ako to bude u nas...ale aspon viem, ze ziadna panika ak nahodou....aj cvicite vojtovku?

deina
5. kvě 2010

Rimmel, kazde dieta ma svoje tempo. Netreba ich nahanat, oni sa vsetky raz rozbehnu. Mne napr starsi zacal chodit kratko pred 14.mesiacom, sedel asi od 10.mesiaca? Ani neviem takto z hlavy... ale mladsi taky sikovny asi nebude, ale nech. Hlavne, ze su zdravi. 🙂

lenocka84
5. kvě 2010

olifcek to ano, som rada ze vobec papa, v nemocke sa mu mocnechcelo, a tympadom maval aj sondy.

olifcek
5. kvě 2010

my sme papali pekne a vela, ale priberali malo...nastastie ale bez pristrojov, ci sond..

a pekne Ti pribera

🙂

andulka4
5. kvě 2010

Lenocka vítám tě tu....koukám že jsi měla úplně stejný termín porodu jako mám já 😀
jste pašáci že už jste doma a já taky denně vářila 😝

lenocka84
5. kvě 2010

andulka dakujem
my sme teraz na jeho termin dali krstiny.

rimmel
5. kvě 2010

nie necvicime, niesom zastanca vojtovky, resp myslim si ze kazde dieta raz spravi to co ma, kazde ma svoje tempo plus tu v UK ju ani nepoznaju 😝 😀 zevraj si niktore deti sadnu az ked zacnu chodit, ja ho sediet nedavam..vobec iba ked papame.

olifcek
5. kvě 2010

rimmel ani ja niesom za vojtovku, najma nie po tom,co mi malickej vdaka nej uhnali pruh...cvicili s nou i ked ricala a vytlacila si pruh x;o((( prepada jej vajickovod, chjo...aj to, ze je to vajickovod povedal primar na zkalade hmatu...

lenocka84
5. kvě 2010

olifcek nestras ma, my cvicime vojtovku, 3x denne

olifcek
5. kvě 2010

leni my sme boli na to malicki este...nemala ani 2kg...a tym velkym placom a este nedozretim si sposobila pruh x;o(kebyze cvicia neskor, tak s anic nestane...od pruhu necvicime vobec a ani nik nic nevravel,ze by bolo treba...akoze, super

lenocka84
5. kvě 2010

aha, no pekne
ak my mame 2,5kg, a prakticky ani neplace, az ku koncu
ale velmi malicko
tak snad to bude ok