Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

medinila
17. črc 2010

Ahojte mamicky
mam dvojicky narodene v 33.tt.teraz mame cez 6 tyzdnov a vahu 2700g.Neviete mi niektora prosim vas poradit,kolko mliecka by asi mali vypit.Kojenie nam nejde,tak odsavam.Ked nas pred dvomi tyzdnami pustili z nemocnice,tak pili 50ml a teraz im davam 75ml.Len neviem ci to nie je malo,hlavne v tychto horucavach.
DAKUJEM

lenocka84
17. črc 2010

@alisek gratulujem, len tak dalej.

@medinila ahoj, my sme boli na UM, a v 6tt sme pili cca 120ml, porodna vaha bola 2200g, a pri odchode z nemocky tiez 50ml

alisek
17. črc 2010

ahoj holky,
tak dnesni navstevu jsem si moc uzila, broucek byl velmi aktivni, porad sebou mrskal, nozickama, rucickou, jen jednou, druhou ma v dlaze kvuli infuzy, nesmi s ni hybat i tak to zkousel, tak mu ji jeste pripnuli k podlozce, vubec se mu to nelibi ale i tak je statecnej a hravej, taky se sem tam usmiva (vim, ze to jsou jen tiky) ale nadherny, je to cipera malej, i sestricky to onem rikaj, porad v pelisku cestuje a odstrkuje se nozickama od pelisku...no je nadhernej. Jediny co nas trapi je to jidlo, netravi mu to, mliko netoleruje, jsem z toho smutna, protoze ubira na vaze ale snad se to brzo zlepsi a jeste ho trapi ty infuze, maji problem mu je zavadet, je rozpichanej jak jehelnicek, chuderka malej, uz aby je nepotreboval.

deina
17. črc 2010

Chudatko Honzicek, ale ked je to ciperka, on sa z toho dostane, musi len zosilniet. 😉 😉 Je dobre, ze je taky aktivny. Kolko mliecka mu davaju?

@medinila, aj ja som odsavala, maly sa narodil v 33tt. Pri prepusteni z nemocnice pil okolo 50-60ml mlieka, neskor okolo 70ml a dlho dlho nemal viac ako 120ml, to az niekedy, ked mal 5-6 mesiacov. Viac mi nikdy nechcel a ocividne mu to stacilo, je to taky maly macko.

elinka27
18. črc 2010

ahojte, konecne sa dnes ochladilo uz som mala normalne kolapsove stave z toho horka 😝 maly je teraz neskutocne trucovity,trieska sa o zem a krici ked mu nieco zakazem,stale mi uteka, no a ja ho samozrejme nedobehem.Normalne mam vlasy dupkom ked s nim mam ist sama von,ale niekedy sa tomu nevyhnem co uz.Pozitivim je,ze uz asi 2 tyzdne chodi bez plienok,sice je to stres lebo nosime stale veci na prezlecenie a priebezne ho davam cikat a uz sa teraz stalo ze sa sam behom 2-3 dni vypytal par krat cikat,sice si vzdy trochu cvkrne,ale zastavi to a povie idem cikat 🙂 tak snad je to na najlepsiej ceste.
@alisek drzim paste Honzik je este malicky spamata sa a pojde to,zaciatky su vzdy tazke

raakosnicek
18. črc 2010

medinil meli by vypit cca 150ml na kilo vahy...cili treba 150ml krat vaha a vydelit poctem kojeni(jestli kojis treba 6x denne)

rohacka
18. črc 2010

Ahojte
My sme sa dnes vratili z dovolenky na Orave, tak teraz docitavam.
Horucavy sme prezili v lese, to bolo super, prijemnych 25 stupnov... a domov sme sa vratili do rozpaleneho bytu a hrozneho dusna. A to vraj uz nie je, ako bolo cez tyzden....uf...
Vidim, ze pribudli nove mamicky, vitajte....
Medinila - dietatko by malo vypit 1/6 svojej vahy za 24 hodin. t.j. napr. 3000 g dieta 500 ml mlieka.
Gucz - krasne deticky mas
😵
Elinka - myslim, ze je to naozaj na najlepsej ceste s tym cikanim, vydrzte, nech neprebalujes dvoch 😉
Alisek - neporadim, lebo nas Kubko toleroval od zaciatku. Ale aj tak je najlepsie, co pre neho mozes urobit, materske mliecko. Len trpezlivo odsavaj dalej, uvidis, ako mu bude chutit onedlho. Dufam. Drzte sa, mate pred sebou este dlhu cestu. Nech Ti je povzbudenim, ze takmer vsetky deticky, co su tu, sa z nedonosenosti vylizali bez problemov....

petrach
19. črc 2010

Ahoj holky,
nezlobte se že Vám sem lezu..sháním kontakt na maminky ze Slovenska..potřebuju poradit pro kamarádku..jestli je na slovensku Ranná péče? a jak a kde se vyřizují příspevky na péči o díte??? nevíte nekdo??? díky moc 😉

gucz
19. črc 2010

@petrach písala som Ti na FB

petrach
19. črc 2010

dekuju jsi zlatá 🙂

alisek
20. črc 2010

Ahoj holky,
u nás nastaly za 24h. změny v Honzíčkově zdravotním stavu. Honzíčka nám včera po 13h. převezli na specializované pracoviště nedonošenců do 32tt v Hradci Králové, zjistili mu neprůchodnost dvanáctníku, proto ty problémy s trávením a dnes dopoledne měl operace, kde mu zprůhodnili vývod z žaludku do střeva. Operace mu moc pomůže, jinou možnost nemá, protože se s tím nedá žít, je to vrozená vada. Dnes ráno před operací jsem za ním byli v nem..
Honzíček má už po operaci, dopadla dobře, bez obtíží, dýchá sám, ted se bude čekat prvních 48h., kdyby se mohl stav zhoršit a rozvinula se infekce a jinak celá rekonvalescence po operaci a uzdravení v dutině břišní odhadují lékaři na 14dní, pak by mohl už přijímat potravu, tudíž moje mlíko, které namrážim.

Taky nám dnes přišla korbička ke kočárku, a ještě dokoupíme zbytek a bude mít káru pro Honzíčka komplet, až bude doma, tak vyfotím at vidíte čím se bude ten náš špunt vozit .

rohacka
20. črc 2010

Petrach - pokial viem, tak u nas na vychode urcite nie, mozno nieco v Bratislave..... osobne som za tym patrala a nenasla som nic... AK sa dozvies, napis prosim tuto, myslim, ze to pomoze inym mamickam....

Alisek - dobre, ze na to aspon prisli a pomohli mu. Drzte sa obaja!!!

deina
20. črc 2010

@alisek, drzte sa, Honzik je bojovnik. Je dobre, ze prisli na to, co ho trapi s papanim, dufam, ze sa rychlo zotavi a uz bude len krasne priberat. Drzim palce. 😉

ivanka85
21. črc 2010

aj my drzime palce malemu Honzikovi!o chvilu bude z neho velky chlapisko🙂

elinka27
21. črc 2010

ahojte,tak som bola vcera na poslednej poradni u svojho lekara,a uz budem teraz chodit len do porodnice na poradnu.Moc sa tam netesim lebo sa tam vraj dlhsie cakava,ale tak mama mi nastastie Kubka povaruje.Inak uz som teda paradne vycerpana a do toho ta Kubkova puberta,kedy si presadzuje svoje no des a este to teplo 😝 Ale doktor povedal ze som zatvorena a nalez je v poriadku,tlak aj moc ok, akurat mam strasne opuchnute nohy,esteze je leto,lebo inak neviem co by som nosila obute.

lenocka84
21. črc 2010

@alisek myslime na Vas, a Honzickovi posielame vela siiiil aby sa rychlo zotavil a robil ti radost uz doma 🙂

lenocka84
21. črc 2010

@rohacka ahoj, chcem sa ta opytat, kedze vidim ze maly bol narodeny 6tt skor, ako my. mali ste nejake extra tazkosti? je teraz este nejaka odchylka vo vyvine?

rohacka
21. črc 2010

Juj, mna sa radsej nepytaj, to my sme tu asi najproblemovejsi zo vsetkych.... To by som ta asi nepovzbudila 😒 .

andulka4
21. črc 2010

Lenocka a co vlastně malý umí? a byli jste už na neurologii?

raakosnicek
21. črc 2010

@rohacka aleee,krasne zvladate
my jsme v 32 a snaaad

Zitra mame neuro,drzte palecky,at nas zbavi vojtovky

alisek
22. črc 2010

Ahoj holky,
Honzíček zvládá pooperační stav dobře, žádné komplikace se neobjevily, je to asi pěknej čipera protože si přes noc vytáhl obě sondy, jednu ze žaludku a druhou z tenkého střeva, tam ji zavedli při operaci aby zkoušeli mlíko už dříve než po uzdravení, takže mlíčko nebude zatím dostávat a tudíž tolerance mlíka a přibírání hmotnosti nebude tak rychlé jak lékaři očekávali, je to lumpíček ale asi těch hadiček už měl dost. Měli jsem asi hradecký lékaře upozornit, že už v Pardubicích Honzíčka kurtovali k podložce 🙂.

elinka27
22. črc 2010

@lenocka moj Kubko je narodeny tiez v 34tt a sme ok,az na respiracne problemy ale to je tazko posudit ci to je dosledok predcasneho narodenia.Psychomotoriku dohnal a je ako ine deti, nieje to poznat, a poznam deti co ani tolko nevedia a su nacas,nevesaj hlavu mna to tiez dlho trapilo,ale prejde to 😉

elinka27
22. črc 2010

chcela som tam napisat @lenocka84 😀

deina
22. črc 2010

@raakosnicek, tak ako bolo na neurologii? Dufam, ze vsetko vporiadku. 🙂

Matko ma dnes 10 mesiacov, tak a miery su 9950g a 77cm. Pribral tento mesiac malinko, len 150g, lebo sa kooooonecne hybe. 😅 Pred dvoma dnami sa sam posadil, doplazi sa vsade, snazi sa o stvornozkovanie (ale zatial len cuva a dost je z toho nestastny), najviac sa mu nadalej paci vo vode a este viac po vodou, krasne vie vyplavat hore, ked ho ponorim. Mam doma male vodnica. Akoze Misko mi uz v tomto veku pekne stal, ale nauci sa to aj Matko, kazde dieta ma svoje tempo.

Mne je Misko narodeny v 32tt, na nom uz velmi skoro nebolo poznat, ze sa narodil predcasne, on bol nejaky rychly vo vyvine. Akurat hovorit zacal az pred 2.rokom, ale to aj mnohe donosene deti tak zacinaju. A odmieta nocnik, ale to uz bude pohodlnost jeho, nie nedonosenost. 😠 Matej je 33tt a ani on ziadne extra tazkosti nema, aj ked je pomalsi - ale neurologicka povedala, ze minus tych 7tt a je uplne v norme.

raakosnicek
22. črc 2010

Anooo,jsme zbaveni vojtovky

deina
22. črc 2010

@raakosnicek 🙂 🙂 🙂 🙂

raakosnicek
22. črc 2010

jsem rada. i kdyz ja jsem na tohle hrozny flakac,vecne nejsem doma,tak jsme cvicili tak max dvakrat....a sama rehabka rikala,ze neni nic moc co cvicit,jen nase neuro je proste takova,ze nekdy dav vojtu preventivne

andulka4
22. črc 2010

Deinuš moc gratuluju k super mírám

deina
22. črc 2010

Dakujem, Andulka. 🙂

Inac nemate nejaky tip ako prinutit (bez revu) 2 a polrocne dieta si na nocnik aspon sadnut? 😀 Dobrovolne sadnut.

raakosnicek
22. črc 2010

Deini nenutit....