Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

bleschka
28. kvě 2008

Dáš mu do pusinky malíček, nehtem dolů, opřeš mu ho o patro - tam je nějaký bod, který by měl vyvolat sání a pak tu stříkačku opřeš o ten prst a pomalu mu tam pouštíš mlíčko, jak saje. Já jsem si Kubíka vždycky dala na přebalovací pult a opřela ho o polštář a tak jsem ho krmila.
Tak držím pěsti, jestli se do toho pustíš taky. Ono je to trošku náročnější než lahví a chce to trpělivost, ale pokud budeš kojit, tak po lahvi by se Ti už třeba nechtěl přisát k prsu. Ten můj už taky moc nechce, ale já kojím už jen trošku, takový zbytky.

licina
28. kvě 2008

já pro něho udělám všechno na světě.Klidně ať pije z flašky, já mu to odstříkám. Ale hlavně, ať baští....

andulka4
28. kvě 2008

LICI a kdy nám ukážeš malého na fotkách? 😀

licina
29. kvě 2008

Holky, ode dneška budu za malým chodit na celé odpoledne a budeme zkoušet pít z flašky. Tak nám držte palečky, ať se to brzo podaří.
Fotky???
Nějaké udělám a dám si je doalba. Ty které mám jsou ještě z inkubátoru, ale dám je do alba taky....
Hlavně držte palce. Díky.

janina77
29. kvě 2008

lici, drzim palceky, urcite sa to podari, len trpezlivost!

licina
29. kvě 2008

janina77:
díky moc.

najjulinka
29. kvě 2008

včera sme boli u rehabilitačnej sestry... A to čoho som sa bála a tušila, tak sa jej nepozdávalo, že Lucinka nelozí... ☹ Ani sa na 4 nepostaví... Ja neviem čo s ňou.. .Lebo v marci, ked som Lucinku na 4 postavila, tak sa udržala, poprípade sa 1-2x pokývala a pekne sa spustila do lahu... Teraz na štyroch sa neudrží, ani hned po cvičení... Proste protestuje ako sa dá... 😖 Je jak handrová bábika... Ale napnuť sa vie.. a hlavne nohy napína... čím dalej tým väčší problém ju mám dostať na štyri... Ona napne nohy a radšej by sa na nich postavila alebo neviem čo, ale nechce ich ohnuť... 😒

janina77
29. kvě 2008

najjulinka, a co vam teda odporucila rehabilitacna?
Nasmu Domcovi sa pred nejakym mesiacom tiez velmi zacalo pacit stat na nohach (nie na 4, ale na rovnych nohach, ked sme ho drzali). Mal z toho velku radost, tak sme ho sem tam postavili, podrzali, nechali vytesit. Nikto nam to nezakazoval, tak sme ho davali. Ale po nejakych 2 tyzdnoch zacal mat straaasne stuhnute stehna, nechcel nohy vobec krcit, vzdy ich mal ako papeky natiahnute. Tak sme sa s muzom dohodli, ze konic statia, nikomu to nedovolime a ani my ho nebudeme postavovat. A tie nozky sa po tyzdni uvolnili, a po dalsom tyzdni sa uz zacina davat na 4, ale musim mu drzat paty pritisnute na zem. Tak ci nebude nieco podobne aj uvas 🙂 .

licina
29. kvě 2008

Ahoj holky, tak jsem si dneska Kubíka poprvé pochovala..... 😉
Poprvé ho přebalila po kakání a zkoušela mu dát z lahvičky.Vypil asi polovinu a pak usnul.
Měl oční vyšetření a dopadlo to dobře. Tak už jen to jídlo a mám ho doma... 😉

najjulinka
29. kvě 2008

My Lucinku nenechávame poskakovať na nohách... Nerobíme to s ňou... Ale ona proste nohy napína... 😖 Ja nechápem... Lebo ešte koncom marca mala také pokusy, že skrčiť nohy pod seba a pod... Aj skor sa udržala na štyroch ako Kiko... A teraz Kiko už pekne sa postaví na 4 sám (dokonca sme asi spozorovali aj 3 štvornožkové kroky u neho)... A ona sa už ani neudrží na štyroch... 😒 😒 😒

dididi30
29. kvě 2008

najjulinka, nevadi, moja dcera vobec nelozila po 4 rovno behala 😀 len tak pre porovnanie...dzim palec 😉

gucz
29. kvě 2008

Licina super!!! Neboj on sa rozbehne aj s papaním

Janina77 poslala som Ti tie fotky

najjulinka plazí sa Lucinka? niektoré detičky chodenie po 4 preskočia a rovno chodia. Stavia sa popri nábytku? Naša sa dlho len plazila, potom sa začala stavať popri nábytku. Už som si ani nemyslela, že bude chodiť po štyroch, plazením sa dostala všade a zrazu teraz dvadsiateho začala, zničoho nič, ani sa nehojdala na štyroch najprv ako ostatné detičky.... A u nás v rodine čo viem, žiadne dieťa nechodilo po štyroch, len sa plazili, potom začali chodiť a až po prvých krokoch sa dali aj na 4. Moja Laura je prvá čo najprv štvornožkuje.

najjulinka
29. kvě 2008

Plazí sa (rukami potiahne celé telo, nohy nezapája).
Ževraj pre tieto detičky je dôležité aby štvornožkovali...
Ona ani nesedí sama... 😖 nestavia sa... Kým jej chrbát nezvládne sedenie, tak podľa mňa nemôže ani stáť... 😖

sylvar
29. kvě 2008

lici, to už půjde samo, jak chytí flaštičku, bude přibírat a půjde domů 😉
najjulinka, ona na to určitě přijde sama...a chodíte třeba plavat? to dost posiluje svaly, malá nechtěla lézt a věřím, že plavání nám hodně pomohlo posílit svalíky 😉
Sofi začala lézt po 4 1.3. - v 9,5 měsících 20.4. si poprvé stoupla - 11měsíců přesně, na chození nevypadá, nod včera chodín podél sedačky...narozená 36tt

najjulinka
29. kvě 2008

Plávať budeme v lete - naši majú bazén, tak tam asi budeme tráviť leto... Tak dúfam, že to pomôže 😉 Ja si sama s dvoma aj tak netrúfnem nikam na plaváreň ani nič podobné... A sú vo vode pre tie deti nejaké špeciálne cviky?
Lucinka je narodená v 32.týždni...
To máte so Sofi v pohode čo sa týka státia a lozenia...

lendy1
29. kvě 2008

najjulinka, my chodíme na plavání kojenců a dělají tam speciální cviky a s námi ještě navíc co nejvíc cviků na záda, jelikož má David hypotonii a teď hlavně v dolní části zad, takže to je pr nás bezva. Navíc mi tam ukázali nějaké cviky, co můžeme dělat doma ve vaně. Myslím, že to dost pomůže, protože při tom ty děti hodně makají a zapojují svaly 😉
náš David taky neleze a neleze, jen se plazí po celém bytě podobně jako vy-rukama, nohy použije občas, houpe se na kolínkách, snaží si sednout, ale lézt? ani za nic. Teď s ním zkouším, aby lezl přez překážky a to mu jde teda bezvadně. Takhle se musí dostat do zvýšené polohy a pak vlastně sám leze.

gucz
29. kvě 2008

najjulinka aj moja sa sprvu plazila tak, že sa ťahala ručičkami a nožičky nepoužívala. Potom sa plazila ako červík, nadvihovala pri tom bruško, aby jej nezavadzalo. Moja je 34. týždeň narodená. To plávanie je ozaj dobré, my sme však nechodili, nedalo sa pre cestovanie a aj pre financie, tu to stojí okolo 2500 korún. Cvičili sme vojtovku, a inak nič, nejak som jej neposúvala kolienka pod bruško a tak. Dieťatko na princíp štvornožkovania musí prísť samo. Laura sa najprv pretáčala, potom sedela, ale posadiť sa nevedela. Potom sa plazila, potom sa začala stavať, potom chcela chodiť za ruky, potom začala štvornožkovať a až nakoniec si sadla sama. Má to nejaké poprehadzované asi ale nevadí 🙂

elinka27
30. kvě 2008

caute asom tu dlho nebola, maly ma anginu 😒

gucz
30. kvě 2008

božinku teraz toho je 😒 ☹ , ja som bola polomrtvá predvčerom, predtým moj mangel a teraz chytila soplík malá, snáď sa jej teploty vyhnú

malaskoricka
30. kvě 2008

najjuli a nahodne ste neskusali tie remienky? uff uz neviem ko sa volaju..

najjulinka
30. kvě 2008

pavlikove remienky to nie su tie čo na klbiky? Také miesto balenia na široko??? 😨
Teraz mam v tom chos 😅

gucz
31. kvě 2008

pavlíkové remienky sú na fixáciu nožičiek pri problémoch s kĺbikmi a nie na chodenie po štyroch 😖

Baby kde ste? je to tu nejaké mrtvé, to nemáte nič nového? Licina ako sa má malý? už papká lepšie?
Moja malá konečne začala piť vodičku, aj keď stále veľmi málo a zásadne len z pohára, však už je veľká 🙂 , z avent hrnčeka som jej dala preč tú gumičku, ventil, tak skúšame piť aj z neho, ale viac vody je na nej ako v nej 😉

licina
31. kvě 2008

ahoj holky,

tak Kubíček včera za pomocí stříkačky zvládl vypít 65ml - tedy celou dávku. Jen jsem zvědavá, jestli ho potom krmili nebo sondovali.
Dudlík cumlá jako blázen, tak snad je to dobrá známka a brzo se to naučí.
Jak jsem tam včera mluvila se sestrou, tak on tím, že je sondovaný, tak nemá pocit hladu, tak proč by se namáhal..., ale myslím, že jak jsem mu to včera dávala stříkačkou, tak přišel na to, že mu to chutná...
Tak nám držte palečky, prosím!!!

andulka4
31. kvě 2008

U nás je nového to že jsme včera vyfasovali další tedy 3tí cvik 😠 Ten na boku....ale jde mu naštěstí skvěle.

Lici dobrá zpráva 😅

Holky mám prosbu, chtěla jsem vědět od kterého měsíce vaše děti drželi hlavu a byli pevní v zádech jako špalek?

gucz
31. kvě 2008

licina super, že tak krásne papal zo striekačky, len tak ďalej.
andulka4 moja až nejak po piatom mesiaci, tvoj je ešte drobček maličký a ak odrátam tie dva mesiačky čo mu chýbajú, tak má možno aj ešte čas, aj keď viem, že neurológ to berie asi inak

andulka4
31. kvě 2008

Gucz právě že ne něm nejde poznat že je nedonošený má 6kg a 62cm. Má míry 4měsíčního dítěte....jen pohybově neodpovídá a já jsem zoufalá všem vysvětlovat proč nedrží hlavičku když už je tak veliký

Jsi moc hodná že jsi odpověděla na mou otázku...budu tedy trpělivá
Myslela jsi 5měsíců korigovaných nebo normálních?

gucz
1. čer 2008

Laura mala vtedy 5 normálnych mesiacov, teda 3,5 korigovaných. Môj bratranec tiež držal hlavičku až po 5 mesiaci a to sa narodil normálne v termíne mojej tete, ktorá robí pri predčasniatkach (sestrička).

elinka27
1. čer 2008

mna zasa trapi,ze maly sa vie pretacat z chrbta na brusko,ale len na jednu stranu.Na tu druhu stranu nie a nie. 😒

andulka4
2. čer 2008

Eli to bude tím že každé mimi má jednu stranu slabší a preferuje tu silnější....nic to ale nebude on na to příjde i jak se otáčet na druhou. Stejně je borec že se ti už otáčí....na to má ještě čas 🙂