Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

ankam
13. zář 2008

deina tak to by sa patrilo.Ja som mala obavy tento mesiac,lebo MS meskali,ale to som odstavovala tak nakoniec to mi meskali z toho,ale tiez som sa bala-co ak?

szivem-to je mi luto-nevzdavajte sa-drzim palceky
Rodila si v KE?lebo ja ano

deina
13. zář 2008

Rada by som druhe, ked bude mat Misulo rok a pol, dva roky (vtedy otehotniet). 😉 Snad sa podari a tentokrat bude porod bez komplikacii.

Manzel bol inak prichystany, ze k porod pojde, bez problemov - to len ja som si robila problem z toho, zeby tam mal byt, lebo velmi zle znasa, ked mi je zle.

gucz
13. zář 2008

szivem aj mne je ľúto, budem Vám držať palčeky aby ste pekne napredovali a aby mu cvičenie pomáhalo ako sa dá.
písala som Licine, odpísala, že sa majú dobre, že nemá momentálne prístup k pc, tak myslím aj na ňu a malého Kubka

deina
13. zář 2008

To je skvele, ze sa maju dobre. 😵 Vlastne tu nebola odvtedy, co ich pustili domov.

ankam
13. zář 2008

my sme sa ani nebavili na tu temu-len povedal ze to je pre zeny 😀 😀 😀

deina
13. zář 2008

Chuda Misulo ma nejaky nepokojny spanok, asi tu dnes dlho nebudem.

szivem
13. zář 2008

bola som v Saci ale previezli ma do KE,nastastie.Lekarom budem do smrti vdacna,boli naozaj starostlivy a nic za to necakali,rodila som cisarskym pri Dr.Molokacovi v maji 2007

gucz
13. zář 2008

szivem máš dvojičky či jedno dieťa? Píše Ti to dve mená a jedno dieťa. Ak máš dvojičky druhý chlapček je ok?

szivem
13. zář 2008

gucz-mam 2synov,prvy ma 8rokov,je zdravy,druhy ma 15mes.Oboch som rodila cisarskym.Aj ked drobcek nieje zdravy nikto by to na neho nepovedal,ani si to tak neberieme.Som na nete nova,kolko mas deti ty?

deina
13. zář 2008

Trochu od veci otazka, hovoris aj po madarsky, Szivem? Len podla nicku usudzujem... 😉

Idem si lahnut k drobcovi, akosi mi tam vzdycha sam v spalni. Majte sa pekne, papa, dobru noc.

gucz
13. zář 2008

Dobrú
szivem ja mám len malú, ak pôjdeš mišou na ten štvorček fotku pri mene, tak sa Ti napíše odkiaľ tá baba je, od kedy chodí na koníka a koľko a aké staré má detičky. No pôjdem hajať aj ja, malá vstáva ráno veľmi skoro, tak aby som bola čerstvá. Dobrú nocku

szivem
13. zář 2008

deina-manzela mam madarskej narodnosti,jazyk sice na 85% ovladam ale nerozpravam.Ja s detmi hovorim po slovensky a manzel po madarsky.Keby som vedela anglicky tak ich naucim aj tak.Dobru noc aj vam,som rada ze som si s vami pokecala.

deina
13. zář 2008

Tak sme na tom podobne (u nas je moj otec madarskej narodnosti, takze som tak pol na pol) - jazyk sice ovladam, rozumiem takmer vsetkemu, ale s rozpravanim je to horsie, to som akosi pozabudala, co je skoda.

elize
14. zář 2008

szivem tiez drzim palce, aby nadalej tak dobre napredoval 😉

tiez dakujeme Bohu (aj ked nie sme veriaci 😅 ), ze je drobec OK. Ja by som druhe chcela urcite, ale MM sa velmi boji. Ja som cele tehu prelezala a on bol z toho psychicky uplne hotovy. Velmi sa bal, ze sa mi nieco stane. Neviem ako by reagoval na otazku, ci pri porode maju ratovat mna alebo maleho. To muselo byt strasne 😲

Ja veeeelmi tuzim po tom, aby mi po porode dali dietatko na brusko, aby som si ho mohla prilozit k prsniku, aby som ho kojila minimalne jeden rok, aby som s nim nemusela behat tak casto po doktoroch .... jednoducho, aby sa narodil v termine a bolo vsetko OK. A tiez chcem zazit posledne mesiace tehotenstva, nevediet sa ani pohnut, chodit cikat kazdych pat minut, nevediet si zasnurovat topanky, mat popraskane brucho 😅 .... 😀 😀 😀
do 30-ky to nestihneme, ale snad do 35 MM presvedcim 🙂

szivem
14. zář 2008

my s manzelom chceme este tretie ale az ked Mario zacne chodit,neviem ci by som to zvladla s dvoma detmi ked nechodi ani jedno,bolo by to dost narocne hlavne ked manzel robi kazdy den do 17 00h,to som prakticky doma cely den sama.Tak to ste to mali fakt tazke,ja si to neviem ani predstavit prelezat cele tehot.No to neznamena ze aj to dalsie bude take

ankam
14. zář 2008

elize a nedarilo sa ti s kojenim,lebo ja som moju Viki kojila doteraz a narodila sa v 33tt.ale sice to som mesiac odsavala.............kym sa nenaucila pit z prsnika
Tiez by som chcela prezit dalsie tehotenstvo bez komplikacii a vychutnat si ho az dokonca,ale-to mozem len snivat 😵

szivem
14. zář 2008

ankam,nemusi to byt pri druhom take iste,len treba byt v pohode a pozitivne mysliet,ja mam prve zdrave,bez komplikacii a druhe ma problemy a komplikacie boli tiez.

elize
14. zář 2008

ankam ja som odsavala do jeho 6 mesiacov a potom som to uz vzdala. Maxik sa prisal prvykrat ked mal asi 3 tyzdne, to vypil 10ml. Potom neskor vzdy vypil max 30ml - 50ml, to pil z oboch prsnikov. Mliecka bolo dost, ale viac nevedel vysat. Po takomto mini jedeni straaasne plakal od hladu. Ked som mu potom dala flasu krasne sa najedol a bol spokojny. Vysvetlujem si to tym, ze ak uz mu mlieko netieklo samo nevedel si zostatok vysat. Nikdy som necitila kedy saje, vzdy som mala pocit, ze sa s bradavkami len hra 😕

szivem
14. zář 2008

ja som odsavala 2tyzdne,ked sa mi prvy krat prisal k prsniku,tak ten pocit prajem zazit kazdej mamicke,no kojila som len 4mesiace,mliecka bolo malo tak sme presli na nutrilon a po mesiaci na sunar.Ale tazku hlavu som si z toho nerobila,vedela som kolko spapal a mala som istotu ze nie je hladny.

deina
14. zář 2008

Mne sa prisal len raz, tak som ten pocit raz zazila. 🙂 Take zaujimave, az divne na prvykrat, nie? Potom bohuzial zaucinkovali antibiotika a bolo po mlieku. Ako pise Elize, chcela by som zazit normalny porod, pri ktorom by bolo dietatko hned pri mne, ziadny inkubator a pod, ziadne behanie po lekaroch... ale strie mi nechybaju. 😅

susika
14. zář 2008

elize - úžasne si to napísala, tiež by som to chcela zažiť, to veľké brucho, aj ked to popraskané brucho.....🙂))j aakurát riešim dilemu, mať či nemať dalšie. bojím sa, aby to nedopadlo rovnako, aj ked som problémy nemala, iba ked v 30.tt doky zahlásil, že bábätko nerastie, som sa zlakla, čo sa stalo..... 😢 ale rodila som normálne, úžasný pocit, taký zvláštny...... 😅 kojenie? to som tiež zažila, malá sa najlepšie prisala, už ked sme boli doma z nemocnice.iba na jednu stranu a aj to len v noci, cez den nechcela, ale ten pocit sa nedá opísať.veľmi mi to chybalo, ked som mlieko stratila, ale vydržala som niečo viac ako do pol roka, kedy sa samé stratilo.

szivem
15. zář 2008

ked som odsavala nikdy som prsniky celkom vysat nevedela,potom boleli a boli stale plne,no ked sa Mario prisal k prsniku lepsia odsavacka mlieka neexistuje.Super pocit ked sa vam prsniky zmensia o 2cisla.Obe moje deti som rodila cisarskym takze neviem ake to je ked ti prilozia dieta hned po pôrode,ale ciisarsky je doslova pansky pôrod,sice pri prvom som bola 15h v bolestiach ale aj tak,ziadne tlacenie,ziadne sitie,ziadna bolest.

elize
15. zář 2008

ja som rodila spontanne a neviem si to vynachvalit 😀 bolesti sice boli, ale predstavovala som si to ovela horsie 😀 Na piate zatlacenie bol vonku. Neprijemne bolo citit pri tlaceni rotaciu hlavicky 😅 Ale kludne by som si to zopakovala hned zajtra 😀 😀 😀

andulka4
15. zář 2008

Ahoj holky
i já se přidávám 🙂 Kojení je nejkrásnější věc na světě a doslova zuřím když některé maminky tak brzo přestanou. Co by za to jiné tady daly, že? Mě se povedlo kojit až když nám bylo 6týdnů....kojím dodnes plně 🙂
Myslím si že u druhého porodu si všechny zvás co jste neměly tu možnost kojit teď vše vynahradíte a nebudete to vzdávat tak rychle jak některé jiné maminky. Já měla už 3x hrozný zánět a přesto kojím dále....i to že kojím co 2hodiny/i v noci/ mne od kojení neodradí. Myslím si že maminky nedonošeňátek si tak nějak všeho toho mateřství nějak víc váží a neberou to jako samozřejmost 🙂

ankam
15. zář 2008

Ja som tiez na cisarsky-ale ani som velmi nechcela rodit spontanne,lebo som sa dost bala.Tak som aj troska rada ze ma to obislo.....
Susika ja tiez riesim taku dilemu ako ty.Mat ci nemat? 😕
Andulka pekne si to napisala-my si to materstvo ozaj viac vazime
Ja som kojila doteraz 😉

szivem
15. zář 2008

kojila som 4mes.a odislo mi mlieko samo od seba,bolo mi to luto ale ako som uz pisala netrapim sa pre to.Mario uz papa vsetko a poviem vam je to hotovy srotovnik,hovori sa ze pri prvom dietati to ubehne ani nevies ako a az to druhe dieta si vychutnavas naplno a môzem len potvrdit.

ankam
15. zář 2008

szivem to mas pravdu lebo mne sa uz teraz zda ze mi to zbehlo a na vela veci si ani nepametam 😒

szivem
15. zář 2008

tiez som si myslela ze na tieto veci sa neda zabudnut ale stale zistujem ze sa kazdym dnom ucim nieco nove,no aj to ze veci co platili na môjho prveho syna Davida na Maria neplatia.

deina
15. zář 2008

Andulka, citala som, ze sa Davidek zacal pretacat - gratulujem! 😵 😵 Uvidis, ako krasne ti bude zachvilku lozit. 😉 🙂

janama001
15. zář 2008

ahojte aj nasej janinke sa uz samej dari pretacat na brusko ale len na prebalovacom pulte a ked je povyzliekana a bez plienocky. inac ked je napr. na hracej deke tak jej musim vzdy prelozit nozicku a zbytok dokonci sama. inac pult - mame ho v kupelke je jej najoblubenejsie miesto tam je nejak vzdy spokojna a velmi aktivna a to som si myslela ze ked tam aj civicime tak sa jej to znepaci. a najradsej by sa asi uz plazila lebo sa velmi snazi hrabe rucickami a pohybuje nozickami takze vsetko co ma v dosahu stiahne k sebe. 😅
andulka mas ozaj pravdu ja som tak stastna ze nasu babiku mame a ze je ok ze jej venujem kazdu sekundu dna a som na nu skupa najradsej ju mam pre seba - ked ju dam kocikovat nasim uz len cakam kedy sa zas vrati. dakedy mam pocit ze ju vykukam 🙄 aj pri spinkani si ju furt obzeram ze aka je uzasna.
dakedy sa sama cudujem kde v pamati sa mi vynorili vsetky tie detske pesnicky a riekanky 😉 a dokolecka jej ich omielam a ona si uz mekne gagota a najradsej robi brrrrrrrrrr robi to tak huzevnato ze je oprskana az na oboci 😀 a velmi rada sa obzera v zrkadle a velmi sa na tom rehoce len do toho fotaka sa furt nehce smiat.
jej to je zas hodin prajem vam aj babatkam dobru noc