Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

argousek
31. pro 2009

Holky také vám přeji vše NEJ do nového roku, hodně zdravíčka, lásky, štěstí a radosti z vašich ratolestí. Těhulkám ať se drží zuby nehty 😀 😀 😀

andulka4
31. pro 2009

Holky moc děkuji za Davíka a přejeme krásný Nový Rok....hlavně plný zdravých a krásných dětí

andulka4
31. pro 2009

Holky moc děkuji za Davíka a přejeme krásný Nový Rok....hlavně plný zdravých a šťastných dětí

irasek
31. pro 2009

Všem přeji krásný Nový rok. Hlavně zdravíčko, štěstí, lásku, pohodu a těhu do 40tt 😀

leni96
31. pro 2009

KRÁSNÝ NOVÝ ROK 2010 A HLAVNĚ HODNĚ ZDRAVÍČKA A ŠTĚSTÍČKA 🙂.

gucz
1. led 2010

Šťastný nový rok Vám všetkým prajeme, veľa zdravíčka, šťastia, lásky, radosti z detičiek. Maminkám čakateľkám prajem krásne tehu a pôrod 🙂

petrach
1. led 2010

Holky jdu Vám popřát do Nového roku hlavne pevné zdraví,štestí,lásku a radost z našich zlatíček..krásný Nový rok 🙂

stylly
1. led 2010

štastný nový rok,.... 😀

serenka
1. led 2010

ahoj holky...také mám nedonošeňátka...31+4 se narodili 25.11.2009, holčička 980 gr a chlapeček 1640 gr. Včera jsme přijeli s chlapečkem už domů a holčička je ještě v inkubátoru a k ní si půjdeme s chlapečkem lehnout tak za týden nebo za týden a půl.
Přeji vám do nového roku hodně štěstí, zdraví, lásky a radosti z vašich dětiček 🙂

mimi198
1. led 2010

ahojte, tiez sa pridavam a prajem vsetko najlepsie do noveho roku vam aj vasim detickam.

pattulla
2. led 2010

Ahoj holky, mám na Vás dotaz, moje švagrová před třemi dny porodila holčičku v 32+6. Vše bylo vpořádku, malá měla 2,5kg, ale teď začíná mít potíže trochu s dýcháním, včera ji museli zaintubovat a prý má něco se střívkama, snad nějaká zvětšená klička ve střevech, prý neodcházela smolka a začala blinkat, bohužel nic konkrétnějšího nevím, tak jsem se chtěla zeptat, jestli jste některá neprožila něco podobného. Předem díky za jakoukoliv odpověď.

mia81
2. led 2010

ahojte prajem vam stastny novy rok vela zdravia ,stastia ,lasky a vela uspechov v roku 2010.

stylly a vy sa ako mate co drobec?

tinuskaha
2. led 2010

stastny novy rok vsetkym 🙂

deina
5. led 2010

Ahojte. 🙂

Andulka tusim minule spominala nocnikovanie, tak u nas nula bodov. Skusam ho tam rano posadit, ale nejde to, ani za ten svet tam nesadne. Pritom si to podla mna uz zacina uvedomovat, sem tam zahlasi, ze sa nieco deje (alebo skor udialo), ale co z toho, ked si tam nesadne? 😒

Andulka, tvoj Davidko vzdy tak malo spal? Aj ako babetko? Mali ste nejaky rezim, ze napr 3x denne spanok po hodine, neskor 2x a pod? Tak sme to mali pri Miskovi, ale on bol ako maly dobry spachtos, az teraz zacina vymyslat. Zato Matej je schopny cely den nespat...

Kazdy mi hovori, ze to nie je mozne, ale je mozne, aby bolo dieta prekrmene z materskeho mlieka? Ani mi toho tak vela nevypije (okolo 700ml za cely den, vahu ma nieco nad 5,5kg) a predsa je to riadny tucko. Myslela som, ze z mm deti tak velmi nepriberaju, ale uz som videla par michelinkov, ktore vyrastli len na mm... Inak vcera sa mi dokonca podarilo nieco zamrazit na horsie casy, teraz sa nam dari. 🙂

irasek
5. led 2010

ahoj.
deina- koukla jsem do P. záznámů, co si vedu a ve 3m měl 5,2kg. Byl taky jenom na mm a byl pěkně kulaťoučký 😉 A teď... Jinak super, že jde i něco zmrazit.

My byli včera kvůli té uzdičce a dr nás zase poslala domů, že až ve třech letech, že to nemá tak hrozný, že se to možná srovná. Tak já tomu nerozumim, kámošce řekli, že musí co nejdřív. A to jsme kluky srovnávaly a přišlo nám to stejný. Dr mu našla, že má i horní uzdičku dlouhou, že mu vede až mezi jedničky (má pravdu) a že by měl v budoucnu díru mezi zubama. Takže až vypadnou ty první jedničky, tak mu to řízne, ale to už je prý chirurgický výkon s uspáním 😨 Ach jo...
Zítra nás čeká kardiologie, bojím se, páč jsem se někde dočetla (moc to studuji, já vim), že děti s problémem srdce hůře přibírají a prospívají a to je náš případ. Dám vědět.

My jsme museli posunout večerku na 21.30h, páč to jeho ranní vstávání by mě přivedlo na psychiatrii. Pomohlo to, vstává se kolem sedmé, ale manžel remcá, že z toho večera zas nic nemáme ☹

andulka4
5. led 2010

Deino jojo už tak od roka spal jen po obědě a to max 2hodiny
jinak D vážil nějak podobně jako M a já ho přežírala protože často blinkal

adula3334
5. led 2010

maminky prosim vas ake mali vase pokladiky apgar skore??

andulka4
5. led 2010

jéva tak to si nepamatuju 🙂 ale asi 8, 9, 10 😉 nebo 7, 8, 9 😝 fakt netuším , proč?

gucz
5. led 2010

moja mala AS 9, 9 a potom už v správe ďalší údaj nemá, to jej zlyhali pľúca ..

adula3334
5. led 2010

lebo moj malinky je tiez o 3 tyzdne narodeny skor...mal apgar v prvej minute 7 a po piatej 9...aj mu davalli kyslik...tak sa matam myslienkami co ked nieco nebude ok...
dnes sme boli na neurologii...nedrzi hlavicku este...tak budeme cvicit...ale zas,neviem berie sa to,ze ma teraz dva mesiace,alebo ako to mam pocitat?

gucz
5. led 2010

adula agpar skore je len informačný údaj, na to by som vôbec nepozerala. No a s tým nedržaním hlavičky... deti majú čas na držanie hlavičky do 4 mesiacov, tak sa neboj. Tvoj malinký sa narodil o 3 týždne skôr, takže odratávať nemusíš, ale môžeš ak chceš. Nám neurológ neodratával nič a to je narodená o 6 týždňov skôr. No a k cvičeniu, neboj sa toho ak je ozaj potrebné, tak myslím, že len a len pomôže 🙂

stylly
5. led 2010

My se máme dobře,..jen ty lahvičky,..ale začali jsme cvičit vojtovku tak to ted snad už pojede 😀

maatkka
5. led 2010

ja som prave citala ze apgar skore je dolezity ukazovatel ale od 7 a vysie sa povazuje za dobry takze podla mna sa nemas coho bat adula...
no co gucz kedy ides na to??? 😀 😉 budes rodit prirodzene?

gucz
5. led 2010

maatkka krčok drží, tak možno potiahnem aj do februára 😀 . A rodiť asi budem prirodzene, však aj Lauru som tak porodila, mne by cisársky ani nestihli pri nej spraviť, ako zo mňa išla ako raketa.

gucz
5. led 2010

akurát mám toho streptokoka, tak dúfam, že mi stihnú dať tie antibiotiká, že ten pôrod bude trošku pomalší ako pri malej 🙂

maatkka
5. led 2010

aha to som nevedela ze si rodila prirodzene... moooc sa tesim s tebou a straaasne strasne drzim palce 🙂

irasek
5. led 2010

gucz, už je to za pár, super 😀

náš Apgar 8,9,9. Ale je to opravdu pouze info údaj krátce po porodu. Tuším hned po narození, do minuty a do pěti minut. Páťa měl body dolů za barvu, byl šedivo-fialový 😵

gucz
6. led 2010

irasek však aj ja som to tak myslela, že tie body sú za krátky čas po narodení, ale čo sa deje potom to už nezohladňuje. Napríklad naša malá po narodení vyzerala dobre, dýchala, bola veľká, tak sme sa tešili, že sa len rozpapá a pôjdeme domov. No a potom nastali komplikácie.... Ale už je to za nami. Dúfam, že s druhým drobcom už nič podobné nezažijem, že si už budem len užívať mimi bez zbytočných stresov.
Včera som si pozerala malej prepúšťaciu správu z pôrodnice a zo zvedavosti som si dala do vyhľadávača všetky názvy liekov čo jej dávali v prvé dni. Ešteže som to spravila až teraz a nie skôr, lebo by som bola asi mimo z tho všetkého, ešteže to dopadlo všetko tak ako to dopadlo. 🙂

aktekram
6. led 2010

Ahojky,
my měli Apgarové score: 5-8-10 (v 1-5-10 minutě), a taky jsem si už "přeložila" propouštěcí zprávu

petka035
6. led 2010

Ahoj my sme mali apgar 9/9/9 a boli sme najprv na fyziologických novorodencoch,no po 4hod.nas preložili na JIS(malej sa začalo horšie dýchyť)tak jej nasadili ATB