Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

zebra41
21. zář 2011

@lenocka84 k nam do rizikovky chodi pediatricka a tiez aj detska neurologicka. zvlast k neurologicke nechodime. vzdy pozrie maleho v ramci rizikovej poradne

jezulicka
21. zář 2011

@ladaa20 teda to ti malý pěkně roste...ve 4 m.7 kg paráda..a kolik jste měli porodní váhu a délku,? 😉

jezulicka
21. zář 2011

holky a to vás dětská lékařka poslala na neurologii sama?mně se ptala zda jsem tam byla s malou , ale nikdo mě zatím tam neposlal..stačí že chodíme na ortopedii,chirurgii s pupíkem a internu na sono ledvin...ještě toto... ☹ tak se jen ptám...

bonduele
21. zář 2011

@jezulicka já jsem rodila v Podolí a když nás pouštěli už jsme rovnou měli termín na jejich neurologii a na odběry krve, protože máme málo železa. Tam nám i ukázali jak zalepovat pupeční kýlu. Ale zase nechodíme nikam jinam, jen do Podolí a k obvoďačce. Třeba o rizikový poradně nikdo nic neříkal.

ladaa20
22. zář 2011

@jezulicka ahojky no měli jsme 2850g a 49 cm a když se divam na fotky ted tak ani nemužu uvěřit jaky to byl drobek

holky my byli na rizikovce jen jednou a taky na kontrolnim sonu ledvin daši kontroly pry nejsou třeba jen kdyby se něco nezdalo obvodačce a zpomalil se vyvoj,dle obvod je vše ok zatim zvlada vše dle korig.věku jsem jen zvědavakdy nas pošle na neurologii podle mě je lepši kdyby ji měl a i kdyby nas neposlala tak tam stejně zajdu kvuli neurol.dg v rodině ale až tak v roce aby jsem ho netrapila těmi vyšetřenimi tak malyho když to neni životně duležite

jezulicka
22. zář 2011

@ladaa20 aha tak to jste měli váhu normální... 😉

ladaa20
22. zář 2011

@jezulicka jj měli on už měl odhad kolem 4kg kdyby byl v terminu ale i tak byl malinky alespon mi tak připadal i když na IMP byly i menši miminka tak akorat "do dlaně" muj už měl maleho strach si vzit a vubec cokoliv aby mu neubližil tak si nedovedu představit kdyby byl ještě menši to pak děti vypadaji jak panenky

lenocka84
23. zář 2011

@ladaa20 a to ste boli predcasne s takymi fakt krasnymi mierami??

my sme mali 44cm a 2200g

ladaa20
23. zář 2011

@lenocka84 jj byli přesně o měsic termin jsem měla 16 června a rodit jsem začala 16 května(až jsem si řikala jestli to nebylo blbě spočitano,ale nebylo) no on už měl odhady velke na UZ dr řikal,že bude mit dlouhe nohy a kolem 4kg tak kdyby se narodil v terminu asi by to byl obr ale i tak si pobyl 10 dni na IMP

lenocka84
23. zář 2011

@ladaa20 aha, my sme sa narodili v 35tt, a na JIS bol 14 dni
dnes ma 17m a vobec nie je vidiet ze sa narodil skor

jezulicka
23. zář 2011

@lenocka84
@ladaa20 no my taky tak o měsíc dříve a vidím že skoro stejně míry jako lenocka84 taky 35tt a váha 1945g a 43cm..odcházeli jsme z porodnice s váhou 2000g..můj manžel se taky bál ho vzít do ruk a můj tatka ten vůbec to nevzal..ted už jo...
Holky každý den dávám malou pást koníčky tak 4x za den brečí nelíbí se ji to..ale musíme..doma nechce a jak jsme byli u doktorky na preventivce tak ji dala na koníčky a ta pásla tak 5 minut nebrečela a jak ji to šlo..tak jsme nechápala a cítila jsem se blbě..ale prý to tak bývá.změna prostředeí, lidí... 😀 😀 jak vám šly koníčky a kdy jim to šlo úplně suprově? 😉 😲

jezulicka
23. zář 2011

@lenocka84 chci se zeptat pamatuješ si kolik jste tak měli míry v tom 3 měsíci? 😉

lenocka84
23. zář 2011

@jezulicka nieco cez 6kg, velmi rychlo naberal hmotnost, tusim som to tu uz aj pisala.
teraz ma 12kg, a 84cm, tak sa z neho tesim,

ladaa20
23. zář 2011

@jezulicka ahojky no my začali past asi necele dva tydny před ukončenim 4 měsice předtim mu to nešlo vztekal se nebo během chvilky usnul(jelikož si zvykl usinat na břišku při "klokankovani") pak jsme byli na kontr v rizikovce a dr řikala pokud mu to do měsice nepujde tak cvičeni(tak jsem mu vysvětlovala jake to cvičeni je) a asi to pochopil 😀 jelikož to do tydne uměl jako nic a přidal k tomu i přepadnuti z břiška na zada.Ale praci nam to dalo drželi jsme ručičky u tělička aby zvedal hlavičku a tak ted jsem zvědava kdy se překuli ze zad nebo kdy začne sahat po hračkach do pusy strka zatim jen ruky,ale je fakt že mu ten vyvoj jde jak ma v tom korig. věku

jezulicka
23. zář 2011

@ladaa20 tak doufám, že to malé taky půjde do toho konce 4 měsíce..ona se taky vzteká brečí,a ručičkama se vůbec neopírá držím ji zadeček to říkala doktorka a ručičky snad začne taky používat..ručičky v puse má taky pořád..hrůůza..a ted navíc ji zjistila že už z porodnice si donesla styfylokoka tak jsem zvědavá kdy zmizí..už jsme měli kapky do nosu a nic..stále kýchá,je zahleněná,chrčí..pokud to do týdne nepřejde tak musíme na orl a musí se to přeléčit celé..ach jo takoví malí drobeček a už bude muset atb.. ☹

jezulicka
23. zář 2011

@lenocka84 tak to jste měli hodně pěknou váhu..my jen 4440g..

jezulicka
23. zář 2011

@lenocka84 a jak ti tak rostl na délku?mně příjde že málo roste..máme ted 55cm myslela jsem že bude mít více...ale nevím o kolik tak mimča porostou za měsíc..asi je to jak u koho co?

lenocka84
23. zář 2011

@jezulicka tak dlzku si teraz nepamatam, by som klamala

ladaa20
23. zář 2011

@jezulicka tak ji zkus chytit ručičky přitahni je k tělu spiš trochu pod hrudniček zohni v loktech drž ji za raminka palce ji dej na lopatky a tak chvili drž a když to jen trochu pujde tak chval tleskej vyskej radosti taky ji dej něco dopředu co by ji zaujalo nam ji nejvic zvedal když jsme to dělali po koupeli při masaži ,všimla jsem si,že ti mala dava hlavu na jednu stranu nam pomohlo to že jsem smotala maly ručnik do valečku a jak ležel tak jsem ho "přirazila" k hlavičce na tu stranu kde ji vic stačel aby ji tam nemohl otočit to jsem dělala teměř cely den sem tam jsem vynechala a na noc jsem ho nechala at si ji dava jak chce

jezulicka
23. zář 2011

@ladaa20 joo díky za rady..zkusím to..při tom pasení ji dávám dopředu hrací a blikací opičku , ale mně příjde , že když je na tom bříšku a pase a brečí u toho, že ji nic nezajímá ani já když na ni mluvím...nemáš nějakou fotečku malého jak pase at vidím jak to pěkně dělá a pokochám se.. ☹ dáváš někdy přes den malého do polohovacího lehátka,?nebo kde ho máš celý den?

jezulicka
23. zář 2011

@ladaa20 a ještě u toho pasení mám ji držet zadeček tak mi to říkala doktorka je fakt když ho nedržím tak sebou úplně bachne 😨 no sranda..ona je taková pořád slabá a drobná..je to holka..

ladaa20
23. zář 2011

@jezulicka ja zadeček nedržela jelikož raminka držiš z každe strany jednou rukou ho taky nic nezajimalo jak budu mit chvilku tak sem dam nějake fotečky,ale jak jsem psala nejvic to zabiralo po koupani jelikož byl znaven a vyblbly no přes den ho mam v košiku na podložce nebo ho nosim lehatko koupene nemam pry by tam děti neměly moc byt a kdybych potřebovala tak stejně poslouži autosedačka

ladaa20
23. zář 2011

@jezulicka tak už jsem dala fotečky do alba dala jsem tam i jednu abys viděla jak jsem ho to učila

petra7788
23. zář 2011

Ahoj holky.Můžu se přidat??Rodila jsem ve 34 týdnu.Od narození cvičíme Vojtovku.

ladaa20
23. zář 2011

@petra7788 ahojky vitam tě a proč ji cvičite měl prcek nějake problemy nebo jen preventivně nam dr řekla,že cvičit až kdyby se se spomalil vyvoj nebo mu něco nešlo v době kdy by to měl umět dle kor. věku i když je fakt,že jsem rodila o tyden později

petra7788
23. zář 2011

Ahoj.Já mám dvojčata kluky.Prý byli v břiše namačkaný tak měli málo pohybu.

buba2002
23. zář 2011

Ahojte dievčata. Všetky Vás viem pochopiť, Ja mam 2 predčasne narodené deti. Dcéra sa narodila pred 9rokmi v 33 týždni z1600g a syn pred 5 rokmi v 31.týždni z 1010g. A dnes sú to živé deti .

jezulicka
23. zář 2011

@ladaa20 děkuji ti moc je moc šikovný pěkně mu to jde a vůbec nebrečí...šikovný klučina a to je ted jak má4 měsíce nebo to bylo dříve?tak já si ji taky dávám na tělo a ležím a ona pase a to jde trochu lépe... 😲

ladaa20
23. zář 2011

@jezulicka některe jsou dřive ty na posteli a v košiku jsou ted,jo to jde nebo ji nos na tygřika to ji taky donuti zvedat hlavičku

bonduele
26. zář 2011

Ahojky,
tak dneska nás čeká první návštěva na neurologii a opět nabrání krve. Takže jedeme na výlet do Prahy. Jsem docela zvědavá, co na tý neurologii budou s Vojtou dělat.
Holky mám dotaz. Od kdy jste nechávali děti v noci spát a krmili, jen když si sami řekly? My jsme se včera jakoby narodili, takže začínáme 1. korigovaný měsíc a váží 3020g, tak jsem si říkala, že by jsme to mohli zkusit.