Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

misha8
4. led 2011

@luciano no ja by som veľmi rada len kojila ale ked ju dám k prsníku chvilu papa a potom pýta netečie jej dosť ☹ ved ja si až za tri hodiny odsajem tých 60ml čo má ona na jeden krát .....

misha8
4. led 2011

@lenocka84 no tak moja spapá aj bebu aj moje bez problemov horšie je to s kakaním ☹

lenocka84
4. led 2011

@misha8 my sme uzivali probiotika, tie pomahali a uzivali sme ich len 2tt a zlepsilo sa
mali ste biogaia, ktore pomahaju, ked je zapcha uvolnia, ked je hnacka zahustia

misha8
4. led 2011

@lenocka84 je to voľne dostupné v lekárni??? alebo to musí deckár predpísať??? dakujem za info 🙂

lenocka84
4. led 2011

@misha8 volne dostupne
5kv denne, my sme mali len 4kv
a aj tak pomohlo

ivanka85
4. led 2011

@misha8 a na kakanie nam pomohla biogaia a potom na prdiky detsky espumisan

zuzka1901
4. led 2011

Mne sa narodili chlapci v polovici 8.mesiaca. Trošku neskôr začali chodiť a teraz ako 5.ročný navštevujeme logopedičku,ale inak nezaostávajú vôbec v ničom. Sú o niečo drobnejší od kamarátov, ale inak všetko o.k.

ivanka85
4. led 2011

@lenocka84 ahoj Lenka, ako sa dari Patkovi?

lenocka84
4. led 2011

@ivanka85 ahojky
celkom sa to da, rastieme ako z vody.
vy ako? vsetko ok?

ivanka85
4. led 2011

@lenocka84 aj u nas celkom fajn, len zubok este ziadny nemame a naokolo sa to zubalmi len tak hemzi🙂

lenocka84
4. led 2011

@ivanka85 pianko, ani my ete nemame a to sme starsi
a vraj cim neskor vyjdu tym su zdravsie

ivanka85
4. led 2011

@lenocka84 tak sa tym budem upokojovat🙂

lenocka84
4. led 2011

@ivanka85 netreba sa plasit pre zubky, vsetko bude ako ma byt 🙂

ivanka85
4. led 2011

@lenocka84 a sedkat ste kedy zacali, myslim samostatne

lenocka84
4. led 2011

@ivanka85 sam sa neposadi, len s pomocou, teraz uz mensou
ale cca v 6,5m

akdar1
9. led 2011

Ahoj. Potřebovala bych se ujistit, jak řešit tabulkování ve vývoji dítěte. Dcera se narodila 36+4. Za týden jí budou dva měsíce - pojedeme 9. týden života, ale dle data porodu z UZ by jí byl zítra teprve jeden měsíc. Mám odečítat ty čtyři týdny? - zatím jsme neměli možnost vidět její bdělý úsměv, hračky jí zatím také nijak neberou... Velice děkuji...vím, že tabulky a vývoj každého je individuální, ale dcera si díky mne odnesla hemolytickou anémii, tak jsem z toho všeho nervózní ☹

akdar1
9. led 2011

Ještě by mě zajímalo, jak dlouho by asi měla spát? Prospí téměř celý den - po půlnoci bývá většinou dvě hodiny po nějakém kojení vzhůru a ne a ne usnout, dokud se neuchová... Přes den je často ospalá a probdí tak 3-max. 5 hodin...

memory97
10. led 2011

ahojte,
maly sa mi narodil predcasne v 35tt, teraz budeme mat 6 mesiacov. Chcem sa opytat, ci ste nemali problem s castym grckanim. Maly dost casto grckal v nemocnici, preto mu aj davali nizke davky mliecka. Bol na MM do 3,5 mesiaca. Grckanie nam prestalo po tretom mesiaci a teraz sa nam opat vratilo po podani druhej davky do noziciek (nie som si ista ako sa to vola,tak nepisem🙂) Je to castejsie ako to bolo do 3 mesiacov a dost casto maly vygrcka UM.

memory97
10. led 2011

@akdar1 mne neurolog povedal, ze malemu mozeme odpocitat kludne aj 2 mesiace (sme narodeny v 35tt), ale zas na inych kontrolach nas beru ako keby sme ani neboli predcasne narodeny 😉 Maly nam spinkal dost zo zaciatku vydrzal hore iba pol hodinku az hodinku a casom sa to predlzovalo. To, ze nespinka v noci tie 2 hodiny, to ma troska pomyleny den a noc, ja som to maleho odnaucala prve mesiace po prepusteni z nemocnice.

memory97
10. led 2011

@akdar1 troska som to zle napisala, tak opravujem. Po kazdom papkani vydrzal byt hore pol hodinku az hodinku a casom sa to predlzovalo. Papkali sme kazde 3 hodinky.

akdar1
10. led 2011

@memory97 Velice děkuji...trochu mě to povzbudilo 🙂 Zítra razím na krevní obraz, tak budeme zase vědět více.

lenocka84
10. led 2011

@akdar1 ahoj, je potrebne odratavat ten cas co je skor narodena
my sme boli skor o 6tt ale detska pediatricka to nejko neberie do uvahy, aj neurologicka nam povedala ze je v poriadku ze dobehol rovesnikov a ze nie je dovod ho brat ako predcasne
ale zase na rizikovej ho beru ako predcasne a to ma aj zjazdila ze ma velku vahu
teraz budeme mat 9mesiacov, korigovane len 7,5
a vahu a vysku ma ako 9-10m dieta

memory97
10. led 2011

@lenocka84 to je zvlastne, nie aby boli radi, ze babatkam sa dari, ale este aj budu korigovat, ci deticky maju velku vahu, ved je to len dobre pre babatka, ze im chuti papat 😉

lenocka84
10. led 2011

@memory97 no mne povedala ze ma tazku nadvahu lebo mal 9kg ako 8mesacny a ze 6,5mesacne dieta max 7kg
skoro ma porazilo, som sa zabudla opyttat ci som mu tych 6tt co sa skor narodil nemala davat jest.
s placom som isla domov. ostatne bola spokojna len ta vaha, a ze je strasny vysoky
tak ja uz neviem

memory97
10. led 2011

@lenocka84 to je trubka ta dr. co ti to povedala. O chvilku mame 6 mesiacov a maly ma uz okolo 7,5 kg a to sme dobehli pred mesiacov deticky, ktore sa narodili v termine🙂 Nabuduce by som isla na tvojom mieste s mm a uvidis nedovoli si tak pani dr. Inac poznam deticky, co maju teraz 5,5 mesiaca a vyse 8 kg a nikto im o nadvahe nehoril. Si z nej nic nerob, alebo ju vymen 😉

memory97
10. led 2011

@akdar1 drzim prsty nech to dopadne dobre 😉

gabrielaa
10. led 2011

@akdar ahoj, moje malá se narodila v 34. týdnu, teď bude mít tedy 2 měsíce (bez nějakých odečtů). S tím úsměvem a hračkama to máme podobné, taky ji zatím nějak nezajímají, maximálně se chvíli soustředí na štěrchátko, ale to je tak všechno, ale to vůbec nevadí, na to je ještě brzo 😉
Co se týče spaní, tak na začátku by prospala nejraději celý den i noc, dokonce jsem ji musela budit i na krmení. Teď už se to změnilo, přes den bývá vzhůru dýl, ale i tak spinká pořád dost. Večer to je horší, to je schopná být 3-4hodiny vzhůru, často brečí..buď jsou to koliky (i když prdíky ji odchází podle mě pěkně) nebo si prostě vyžaduje pozornost a moji blízkost, v tomhle nemám pořád jasno.
Co se týče odečítání, tak u nás doktorka odečítá kvůli očkování, který bysme měli už teď mít, ale posunula ho o 5 týdnů, což je ale spíš kvůli váze (miminka by na to očkování měla mít určitou váhu, aby to proběhlo bez nějakých komplikací), jinak si prý nemám nějak lámat hlavu nějakýma odečtama a podobně, všechno má svůj čas a každý miminko si jede podle sebe 😉 Takže se vůbec netrap tím, že malou neberou hračky a buď ráda, že je to zdravá kočka..ani se nenadějeme a už nám budou lozit po domě a ještě budeme vzpomínat, jak to bylo fajn, když jme je někam položily a tam je taky našly 😀

bufina
10. led 2011

@memory97 Můj malej je narozenej v 33+6 a blinkal často a přstal snad v 10ti měsících....
@lenocka84 Ti doktoři sou pitomí, malej od kamarádky má 9,5 měsíce a 11 kg a nikdo se nad tím nepozastavuje. A malej měl roce váhu 9,5kg a 76cm. Takže stejně jako běžný roční dítě a to mu bylo po odečtu 10,5 měsíce. To je u těch doktorů nejhorší, že mají svoje tabulky a jedou podle toho. Nebo ještě malej od maminy co si s ní taky píšu, tak má její malej v roce 11,5 kg, to přece nejde určit kolik to dítě má vážit v jakým měsíci. Každý je jiný.

memory97
10. led 2011

@bufina ako casto blinkal, lebo maly cez den skoro po kazdom mliecku, v noci malokedy,lebo papa v spanku 😀 . jedine po vyzive mi negrcka a trosilinku po prikrme. Boli ste aj na nejake vysetrenie? Mne sa to totiz javi ako reflux, zacne kaslat a potom vidno ako preglga mliecko, co sa mu vracia z bruska. Vcera mu vysiel zubok a uz sa tlaci dalsi, neviem, ci to moze byt aj z toho...

bufina
10. led 2011

@memory97 taky po každým jídle kromě noci 😀 Kolikrát byl v lehátku a ublinkával třeba dvě hodiny.... Po zavedení příkrmů se to trochu zlepšilo, ale i tak sem ho musela nechat aspoń 10 minut po jídle v klidu sedět nebo by to vyblinkal. Ale i tak, vždycky trochu ublinknul... A po každým jídle.