Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

evusaa
29. kvě 2012

@maya79
@janakar ahojte dievcata, chcela by som sa vas opytat v ktorom mesiaci asi vasi drobci zacali papat aj kusky v strave nie len mixovanu. Moji maju 8,5 mesiaca a zatial vstko mixujeme ked skusim nechat vacsie kusky tak sa tym dusia a nechcu to jest. Co sa tyka tej vahy na ktoru som sa vas pytala tak sme boli na kontrole a dievcatko je vraj ok ale chlapcek podla "tabuliek" podvyziveny 😒 pritom krasne papa a nic mu nie je a ma len o 300g menej ako segra, tak len tolko ze zas tie uuuzasne tabuly 😉

najemnici
29. kvě 2012

@maudn Ahojky nám je 11týdnů a 2 dny a od té doby co jsme spolu mi říkali at dávám 60ml UM(nekojim,nedařilo se).A tedka když jí dám 60ml tak řve a má ještě hlad.Takže dávám 90ml a známá co je dětská doktorka říkala že by si tedka měla vypít tak těch 70ml.A to vypije bez problémů,někdy vypije celých 90ml 🙂 Takže pěkně přibejváme na váze a zachvíli dohoníme vrstevníky si myslim 😀

lenocka84
29. kvě 2012

@evusaa a pribral si stagnuje na vahe?
joj by som tych dr aj s tabulkami niekam poslala.
my sme mali opacny problem, syn priberal podla tabuliek vzdy tak o 50-100g hotova pohroma

co sa tyka jedenia, my sme vobec nemixovali, nechutnalo mu to. vsetci sa pytali ze ci uz ma zuby, tie mu paradoxne zacali vychadzat az v 11m 🙂

evusaa
29. kvě 2012

@lenocka84 pribera, ale pomalicky, teraz ma 6,4kg ale je strasne aktivny spi uz minimalne a nonstop je v pohybe a viac proste nezje.

lenocka84
29. kvě 2012

@evusaa a ty si vysoky clovek? manzel?
ja mam kamosku ktorej syncek ma 2 roky a s biedou 11kg, aj nizky je, lebo tiez je aktivny
pokial s vahou neklesa je to dobre. to je zaklad, ze nechudne 🙂

evusaa
29. kvě 2012

ano bude to presne tym 😉 ja som bola cely zivot podla tabuliek podvyzivena tehotenstvo som zacinala s 48kg teraz mam 50kg a som aj nizka tak bude asi po mne 😉

maudn
29. kvě 2012

@najemnici no mě doktorka zbytečně vyděsila, řekla mi,když mu byli 3 týdny,že musí vypít 60 jinak nebude mát sílu ani na další kojení bla bla, v porodnici mi pil 60 (cca 20 z prsu 40 z lahve- to jsem ale do neho rvala více méně násilím), pak doma mi dětská řekla, že po 4 hodinach je pozde, že mám krmit co 2 hodiny no a samozřejmě to on nechtěl vůbec- to dal tak 5 z prsu a 20-30 z lahve, a já v nekonečným šíleným stresu v jednom kole, pak jsem se sklidnila, malej přibýral pěkně, ted v 7 týdnech pije z prsu 50-70 (když dá 70, tak si většinou trošinku ublinkne) a přibýrá cca 30-40 gramů denně, takže ted vidím, že je fakt pravda, že každé mimi je individuáln a na tabulky a rozumy doktorů je někdy potřeba se povznést

najemnici
29. kvě 2012

@maudn no mělo by se krmit UM po 3hod a u kojení taky ale může se prý i třeba po hodině když bude mít hlad.No my v 7týdnech a 3dnech měli 2850g.Minulý týden ve středu když jsme byli v poradně tak malé bylo 10týdnů a 3dny a měla 3700g.A za 14dní přibrala 600g 🙂

maudn
29. kvě 2012

@najemnici to je skvělá váha, my máme v 7 týdnech 3400g, narodil se 2870g a zhubul asi na 2200g v inkubátoru

radka24
29. kvě 2012

ahojky, neda mi nepripojit sa do tejto temy. ja nemam uplne osobnu skusenost, ale mam neterku, ktora sa nam narodila v 26. tyzdni a jej vaha bola 620gr. Bohuzial nebolo to bezproblemove tehot. mojej sestri, ale vsetci sme sa tesili ze to prezili obe. K stavu malickej po jej narodeni nam nepovedal nikto nic, nikto nedaval takemu dietatku sancu, ale nasa Bianocka bola bojovnicka a i ked nam vaha isla dole na 550gr zacala papat. v inkubatoriku bola 3 mesiace, 2 mesiace v presovskej nemocnice a potom nam ju previezli do humenneho na nedonos. oddelenie kde bola este mesiac a par dni. Teraz bude mat 2 rocky a je velka sibalka. Ziadne vynimocne zdr. problemy chvalabohu zatial niesu a dufam, ze ani nikdy nebudu. 🙂

hula
30. kvě 2012

ahoj ja som porodila teraz 12.5. v 30 tt maly mal 1320 g a 38 cm,teraz mi povedali ze ma anemiu a musia mu dat transfuziu,som z toho dost nervozna a proste nedokazem uvazovat normalne ,malinky je este na podpore kyslikom aj ho skusali odpojit ale este si nedokaze udychat sam ......

danka.k
30. kvě 2012

@hula moj maly tiez dostal transfuziu, ale dva mesiace po narodeni mu to zistili. chodili sme potom dlhsiu dobu na hematologiu a uzival lieky, ale uz je to vsetko v poriadku

erika160669822
30. kvě 2012

@hula Neboj neni to nic hrozne.Moj maly dostal 4 krat transfuziu.Nebojkaj zvladne to.

hula
31. kvě 2012

@danka.k
@erika160669822 dakujem diévcata ,za podporu 🙂 este sa vás spytam ako dlho ste mali deticky v nemocnici?

lenocka84
31. kvě 2012

@hula ahoj, neboj sa, deticky su velmi silne, a nejako podvedome su bojovnici. treba mysliet pozitivne, a vzdy ked mozes byt pri nom, ak ti dovolia, dotyky, veeeeelmi dolezite, aby ta citil.

hula
31. kvě 2012

@lenocka84 dakujem ano snazim sa ked som pri nom sa snim zhovarat a dotykat sa ho ,len je to strasne psychycky narocne potom z tej nemocnice odist aaach jaj ........

lenocka84
31. kvě 2012

@hula áno ale my matky sme nato predurčené že to zvládneme. a uz ti pekne pribera? zacali ste klokankovat?

danka.k
31. kvě 2012

@hula nas tam bol mesiac presne... a kde lezite??

hula
31. kvě 2012

nie este sme nezacali klokankovat,ale uz sa na to straaasne tesim ,no ja som porodila teraz v maji 12 takze sa este asi nacakam priberat pribera chvalabohu aspon to ked uz nechce sam dychat ,mi sme v nemocnici v Trenčíne

ivanka85
31. kvě 2012

@hula my sme narodeni v 35.tt, v nemocnici sme boli kratko, v utorok sa narodil, v sobotu prepustali mna a maleho v utorok, len Ti chcem vyjadrit podporu, bud trpezliva, vsetko bude v poriadku, zacne papat a o chvilku bude z neho chlap ako je nas Krisko🙂

vierka0
31. kvě 2012

@hula moja mala sa narodila v 34tt s vahou 1490gramov, tiez bola anemicka, to su vsetky predcasniatka..nam sice nedavali transfuziu krvnu, ale plazmu, neboj, maly to zvladne, hlavne bud s nim, odsavaj mliecko nech ma tvoje..my sme boli v nemocnici sest tyzdnov, mala nam priberala dost pomaly tak preto..no a pred porodom som bola v nemocnici 5tyzdnov, takze dokopy som tam stravila 11tyzdnov 🙂

lenocka84
31. kvě 2012

@vierka0 smiem sa opytat ako presne si bola tehu ked si porodila? pises 34tt mozes to upresnit? dakujem

lamina
31. kvě 2012

moj maly je v 35tt, ja s tazkymi infekciami v tehu..a chvalabohu uplne zdravucky, neurologicky este v predstihu...

vierka0
31. kvě 2012

@lenocka84 nerozumiem otazke 🙂 no narodila sa v 34tyzdni tehotenstva 🙂

lenocka84
31. kvě 2012

@vierka0 no moj je 35tt, ale presne 34tt+1d preto sa pytam
😉 😉

vierka0
31. kvě 2012

@lenocka84 no moja sa narodila presne na konci 34tt, aj ked tych terminov bolo viac 🙂 sest tyzdnov pred porodom sa nastupuje na matersku, ja som porodila presne vtedy ked som mala nastupit na MD 🙂

lenocka84
31. kvě 2012

@vierka0 ja som to stihla skor, 25.4 som mala mat nastup a 19.4 som rodila
ma to zaujalo lebo krpaty mal 2200g a tvoja 1490 co je dost velky rozdiel relativne v 1 dni kedze vam stanovili presne 34tt

vierka0
31. kvě 2012

@lenocka84 no mala som dlhodobo zle prietoky, preto sa aj narodila skor, lekari rozhodli, ze bude lepsie uz ju vybrat, uz ku koncu vobec nerastla, takze bola hypotroficka..stale je drobnejsia 🙂

alca22
31. kvě 2012

@hula Ahojky. Máte krásný datum narození 🙂 Moje dcerka se v toto datum narodila přesně před rokem a to ve 28 tt. Transfúze u nedonošeňátek je velmi častá. Je to kvůli tomu, jak se jim stále bere krev na testy atd. Ale ničeho se neboj. je to pro ně takový nakopnutí. Jakože jsou po té transfůzi potom takový čilejší. Malá ji také dostala a dost jí pomohla.

lenocka84
1. čer 2012

@vierka0 aha, tak už chápem.
u nás prišiel pôrod spontanne, neviem či sa mladý tak hnal na tento svet, ale dnes má už 2roky, a nikto by na neho nepovedal že je predčasniatko. Dokonca mu tipuju aj vyssi vek lebo je dost vysoky 😉
mali ste aj vojtovku?

@hula neboj všetko dobehne, hlavne treba byt optimista 😉