Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

dvojka
30. říj 2009

irasek-tak co Páta?
My byly s holkama dneska úplně u jinýho pediatra,no a ten jí zkoukl od hlavy až k patě 😕 ,takový vyšetření naše doktorka nedělala Anetě nikdy a že býváme nastydlé 😨
Každopádně máme jen katar horních cest dýchacích a mám dávat sinecod a až začne trochu odkašlávat,tak můžu dávat hedelix přes den a na noc sinecod.No a doktor nechápal,když jsem dala Anetku vysmrkat,ona se to naučila dva dny zpět,sice fouká jen trošku,ale i tak úspěch,páč Kika to uměla až v 18 měsících

Deina-no vidíš jak jste šikovný a bude ještě líp.

Koukám,že ty nemoce ted řádí opravdu všude,tak at je u Rohacku a Irasku co nejdřív zase dobře 😵

irasek
30. říj 2009

ahoj, jak to děláte, že se přes den dostanete na počítač 😀

dvojka- fakt umí smrkat? Páťa se jenom chichotá, když mu to ukazuji a pak si dává kapesník k nosu, ale nesmrkne ani náhodou. Jinak se odvažuji napsat, že nemoc je na ústupu, snad to nezakřiknu.
Naše pediatrička je taky pečlivá, od mala ho otáčí na všechny strany a pozoruje. Už když jsem jí volala z porodnice, jestli nás přijme, když jsme nedonošený (chtěli to vědět v porodnici při propustění), tak říkala, že určitě a radila mi po telefonu, jak mám kojit a hlavně, že mám kojit. Mile mě překvapila.
Hedelix chutná 🙂

deina- o růstovém spurtu nic nevím, páč u nás ještě nepřišel 😀

Přeji také všem zdravíčko

dvojka
30. říj 2009

No fakt umí 🙂 řeknu jí smrkni a ona začne foukat nosem.Je to švadna,třeba když nahlas řeknu potřebuju se vysmrkat tak ona začne hned foukat nosem a nudle má všude 😀
Tak to máš dobrou mudru,aspon se nemusíš o malýho strachovat.Ta naše-já ani nevim co o ní psát,ona je trochu lajdák,ale díky ní jsem se taky pořádně rozkojila.Na jpce mi říkaly sestry at nekojim často(max.po třech hodkách)a ona že mám kojit jak si malá řekne-tudíž to bylo i po dvou.
Ale když jsme nastydlé,tak si malou jen poslechna-nikdy nic jinýho.Tenhle jí studoval i kůži jestli nemá nějakou vyrážku.
Je fakn,že jste na tom už líp,to by jste po víkendu mohli být zcela fit.Každopádně znejhoršího venku jste,to mě těší 😵

irasek
30. říj 2009

Díky, však budete taky brzy fit. Ty naši prcci přeci nejsou žádný padavky 😀
V porodnici taky dodržovaly sestry interval 3 hodin, bylo to na palici, páč když hulákal o půl hodiny dříve, tak jsem prostě musela počkat, až bude ten správný čas. Doma jsem si kojila, jak si řekl. I když ze začátku jsem byla zblblá a v noci jsem byla vyplašená, když nechtěl. Až časem jsem pochopila, že chce Páťa prostě spát 🙂 Vstávala jsem ale stejně, páč jsem odsávala mlíko, ale to už je za námi. V 11 měsících se sám odstavil...

Naše první dovolená byla na týden v pronajaté chatičce blízko Chebu, máte tam moc krásně, líbilo se nám tam 🙂

dvojka
30. říj 2009

No jasně že nejsou 🙂 !
O porodnici radši ani nemluvim.No já byla tak vyplašená z kraje,že jsem malou v noci po 3 hodinách budila 😀 ,ale moc dlouho ne.
Tak to jsi měla dobrý že se odstavil sám.To prostě začal prso odmítat?Ze dne na den?Nebo ten bojkot trval dýl?Já jí teda zatim odstavovat nechci,ale už taky přemýšlim tu a tam jak to udělám,páč mi přijde že ona se prsa jen tak nevzdá 😀

No v létě tu bývá hezky,ale v zimě to tady nestojí za nic

dvojka
30. říj 2009

Koukla jsem na Tvoje fotky,malej začal chodit už v roce?Páni to je šikulka 😲 🙂 .To u nás zdaleka nehrozí.
A ta fotka jak pozoruje z okna je boží.No,neni nad pořádný výhled 😀

irasek
30. říj 2009

Potřebovala jsem jet na 4 dny pryč a tak jsem ho po měsíčním boji s UM naučila na Sunar. Aby jako měl manžel co podávat,až budu pryč, páč svého mlíka už bych tolik neodsála. No a vrátila jsem se a už mě nechtěl, prostě mu Sunar zachutnal. Ale kdybych to nezkoušela, tak asi kojím taky ještě teď. Škoda, tak ale 11 měsíců jsme vydrželi a do 7 měsíců byl plně kojený.
Chodit začal těsně po 1. narozeninách, ale asi od 10 měsíce se potuloval kolem nábytku, pak si tu a tam někam došel (2-3 kroky) jenom se ne a ne pustit do prostoru. Otáčet se začal taky vcelku brzy, v 5 měsících. Na to, jak vypadal, když se narodil, tak fakt super 🙂
Zkusim dát jeho fotku z narození do alba, neni tak kvalitní, je z telefonu, tak se mrkni, pak jí zase smažu. Mě připadal tak nádherný, ale teď na to koukám jak blázen. Ale je to opravdu on!
Na okně vydrží dlouho, pozoruje auta a pejsky a pořád to komentuje... 🙂

dvojka
30. říj 2009

Jejda-ten byl rozkošný i jako nedonošenec.To měl váhu při narození 1790g ?
No,máš pravdu když si zpětně prohlížím Anetky fotky,tak si říkám co to je za zcvrklinu 😀 a tenkrát jsem si říkala jak je nádherná a ona byla vyloženě kostra potažená kůží 😒
Takže říkáš po roce začal tapkat sam...Hm...Ještě mi pověz,v kolikátým týdnu se narodil?A cvičili jste vojtovku nebo jí nepotřeboval?
Aneta chodí taky zatim jen kolem nábytku nebo s tím co se šoupe 😀

irasek
30. říj 2009

Narodil se v 35tt, ale byl prý velikostně až 2 tt menší. A to jsem ležela na rizikovém od 28tt, takže jsem to doklepala vcelku daleko. Váha 1970g na 35tt opravdu moc není, těch1790 měl nejmíň. Pak se přidaly nějaké komlikace (radši nevzpomínat 😢 ), nemá ani mojí krev 😠 (což jsem dost dobře nechápala, když jsme byli spojený 😉. Propouštěcí váha 2040g a mě přišel veliký, ale je to tím, že jsem ležela na oddělení, kde nikdo neměl veliký miminko a tak 2kg tam bylo nejvíce, s těma už se pouštělo domů. Asi si to zažila stejný, co?
Jinak Tvoje holčičky jsou taky moc pěkné a neboj, za chvíli se nábytku pustí 🙂

irasek
30. říj 2009

dvojka- jenom ještě, kolik vážíte? My jsme pořád menší, 9350g a 76cm. Doufám, že to nebude v dospělosti prcek 😉

andulka- a vydržíš nevědět pohlaví miminka? A u Davídka jsi to taky nevěděla? My jsme to nevydrželi,teda já bych i vydržela, ale manžel to "potřeboval" vědět a já jsem to nakonec na ultrazvuku sama viděla, ještě dr.ani nic neřekla 😀

deina
31. říj 2009

Irasek, urcite este podrastie, len sa mozno vytiahne az v puberte a nie teraz. 😉 Alebo v skolke.

Jaj, jaj, naozaj sa mi oziva Sjogren, hnusak, najprv ta unava, to som si myslela, ze som zabudla na lieky, ale bohuzial nie. Uz sa k tomu pridalo sucho (usta, koza) a teraz ma hnusne boli zapastie, ledva viem dvihnut krpca (a Miska uz vobec nie) a strasne ma to stve. 😠 V pondelok asi zavolam na reumatologiu, ak to neprejde, ale aj tak tam idem o tyzden na kontrolu. Neviete, ake analgetika sa mozu brat pri kojeni? Len paralen? Ale zatial sa to da vydrzat, len som dufala, ze to pride neskor. Mnohym zenam sa toto vrati az ked skoncia s kojenim, nie pocas.

dvojka
31. říj 2009

Ahoj

Deina-teda takhle strašit 😲 .
Tak já vůbec nevim co si můžeš vzít,vim že jen ten paralen,panadol a jestli i něco jinýho 😕 😨 😕?
Ale koukám,že si to pěkně vyžíráš.Musíš to mít ted hodně těžký,ale dětičky ti to vynahradí časem neboj.
A jak vůbec Misko reaguje na Matýska?

Irasek-Děkuju.
No Anetka vážila 1810g,zhubla na 1650g,domu nás pustily po třech týdnech s vahou 2130g.Nás dlouho trápila jen žloutenka
Ale kolik váží ted fakt nevim,je celkem drobná,myslim že v roce nebude mít snad ani 8kg.
Co se týče odhalování pohlaví mimča,tak my jsme si to taky nenechali říct 🙂 a vydržet se to dá.U první dcery jsme si nechali.
Ale to neni Páta až zas tak drobný.Vytáhne se třeba jak píše Deina až v pubertě 🙂

andulka4
31. říj 2009

Irasek no tavové míry jsme měli v 10měsících 😀 ale do puberty nás určo doženete 😝

Dneska má D asi 90cm a 13kg/21měsíců

andulka4
31. říj 2009

Deino nezlob se ale příjde mi to u tebe nějaké divné......žádný lékař ženě po porodu nepředepíše léky které nesmíš brát při kojení. Budou se snažit najít jinou alternativu.

dvojka
31. říj 2009

andulka-Tolik měla Kika ve třech letech 😀 13kg 😀

deina
31. říj 2009

Andulka, lieky, ktore mozem brat pri kojeni, uz beriem (to je ten prednison) a predsa sa mi vracia Sjogren. Preto sa bojim, ze budem musiet prejst na nieco ine, ale vsak uvidime, snad to prejde, rada by som bola.

Inak ked v noci odsavam mlieko, zvyknem si zapnut konika, preto tu je potom taky cas, ze o druhej v noci. 😉

Misko reaguje dobre, zlaty je. Neziarli vobec. Mozno je to tym, ze je este maly a Matko je tiez maly, takze mu hracky neberie. 😅 Najnovsie sa ho snazi krmit (z flasky) a davat mu cumlik, sem tam ho aj pohladka, ked place.

andulka4
31. říj 2009

Deinuš Miško je zlatý 😀

Dvojka ježišmarjá on je jak lunt....to se mi nechce věřit že jsi jí měla ještě hubenější 😀

irasek
31. říj 2009

andulka- to mi ani neřikej, že Páťovi míry měl Davídek před šesti měsíci...ach jo a to mu fakt dávám jíst
😀
dvojka- v roce měl 8,6kg. Já bych to taky vydržela nevědět pohlaví, ale když to bylo tak vidět a manžel se chtěl ujistit, že je to kluk. Prostě holka ho snad ani nenapadla a hlásil to od začátku. No jo, tak mu to vyšlo 🙂
A žloutenku měl taky ohromnou, měl žlutý i bělmo v očích ještě dlouho po narození. Možná i tři měsíce...

deina- a kdy spíš 😉 ? Toho času jsem si všimla, to já mám hlubokou noc, páč u nás začíná šichta ráno v půl šesté...

andulka4
31. říj 2009

Irisek no jo, vážně 😀 v 10m měl 77cm a 8900g 🙂
ale dyť je to jedno né?

😀 😀 😀

irasek
31. říj 2009

andulka, je to fuk, hlavně s tim nic nenadělám. Počkám si tedy do puberty 😉
Akorát, kdyby nám všichni kolem neřikali, že je malej, občas mi přijde, že si myslí, že si ten jeho věk vymýšlím. Ale vim, kdy se narodil, byla jsem u toho 😀 😀 😀

rohacka
31. říj 2009

Deina - dodatocne, ale predsa - byvali sme u svokrovcov, oni byvaju na tom istom poschodi v panelaku ako my, takze to mame len cez chodbu. Od vcera sme doma, vsetko mam v krabiciach, postupne vykladam, ale aj tak vsetko hladam. Obe deti kaslu ako najate, manzel zacal brat antibiotika, takze my pokracujeme vo vseobecnej chorote ☹ .
Inac, nasa vaha sa vobec nemeni, 11.3 kg uz riadne dlho. A viac ako 90 cm. Ale prave dnes som sa rozpravala s jednom mamickou, ktorej cca 1.5 rocna dcera ma len 7 kg (narodila sa 600 g), maju velky problem pribrat, radili sa s nejakym tusim svedskym lekarom a on im poradil, ze ma papat granko, kuraci vyvar a kukuricnu krupicu, aby pribrala. Samozrejme, nielen to, ale viac davat tieto veci.

irasek
31. říj 2009

rohacka- diky za tipy, vše zkusím.

Jenom se ujišťuji, může plnotučné mlíko? jako to krabicové. Ještě jsem mu ho nedala, chci se na to zeptat svojí lékařky, ale tam jdeme až v prosinci na 18m prohlídku. Andulko, přijde mi, že toho máš hodně nastudováno, prosím, poraď. Ať Vás přerosteme 🙂

andulka4
31. říj 2009

Iri já mám zakázáno kravské mléko do dvou let 🙂 Tady u nás všichni lékaři doporučují plnotučné ale až po 2narozeninách a já mu asi stejně budu dávat sunar (ten je do 3let)

jinak s jídlem je to u nás tak že podle mne Davídek jí až moc ale bohužel všechno vykadí 😀 Vůbec se s tím netrap, protože toto jsou prkotiny.....hlavně ať jste zdraví

andulka4
31. říj 2009

Rohacka to je fajn že už jste přestěhováni....tak už jen vyležet se a bude klid

dvojka
31. říj 2009

Holky i já musim říct,že Kiku jsme vykrmovali,ale ona prostě nepřibere 😒 .Kravský plnotučný mlíko jsem jí dávala od 3 let-jsme atopici.

Andulka-nojo,Davídek je i dost velký 90cm a ještě nemá ani dva roky 😲 ,ten se neztratí 🙂 😉 .
Ale jinak je pravda co píše Andulka:,,vždyt je to jedno,ne?"Hlavně že jsou zdravý a že se se vším vypořádali,když ten příchod na svět neměli jednoduchý

irasek
31. říj 2009

jasně, hlavně ať jsou naši prcci zdraví, to je přeci nejdůležitější 🙂 Budeme je mít rádi tlustý, hubený, velký i malý 😀

irasek
2. lis 2009

dvojka- jak je Anetce? Už je nemoc na ústupu? V tomhle ošklivém počasí se těm bacilům daří...už aby nastala normální zima, ne tenhle deštivý listopad. Anebo jaro 😉

My jsme dnes byli v práci, mrknout na kámošky a všichni mi Páťu chválili, jak je šikovný a co už všechno umí: předvedl svůj řečnický repertár a dělal vše, co jsem mu řekla a hlavně všichni říkali, jak je veliký a jak vyrostl, fakt jsem byla happy 😀 A je mi prý neuvěřitelně podobný, což ale říkají také všichni, manžel to nese statečně 😉

dvojka
2. lis 2009

Irasek-Díky za optání 😉 Anetka má furt suchý kašel a pořád jede ve velkým.Tak nevim,zda zítra neskočit zase k doktorce 😖 .
Já jsem taky odpadla 😝 😀 😝
To je paráda vid slyšet na svoje dítka samou chválu 😵 jen si to užívej,přijde puberta a už tomu tak být nemusí 😀

irasek
2. lis 2009

Dvojka- to asi radši zajdi zase k dr, třeba to bude už na antibiotika, i když Vám to nepřeji ☹ .
Já taky začínám smrkat, ale doufám, že to nic nebude. Stěhujeme se a tak potřebuji být fit.

jo jo, chvála fakt těší 🙂

deina
3. lis 2009

Chuda Anetka, prajem skore uzdravenie, nech sa netrapi. 🙂

Tento tyzden, mam taky pocit, nemam chvilku klud, bud nieco vybavujem (urady) alebo behame po lekaroch, vcera sme boli na imunologii s Miskom, zajtra ideme do poradne s Matkom... Neviete, ako sa robi test na intoleranciu laktozy? Nasa imunologicka je strasne snaziva a ma katastroficke scenare, teraz prisla s tymto, ze ci Misko nema intoleranciu laktozy, ked ma stale vyhadzane licka a odmieta mlieko. Ale ona vzdy nieco vymysli... To by asi mal kadejake ine priznaky, kebyze laktozu neznasa, nie?

Chuda, taaaak tam plakal, odkedy mal zly zazitok s ocnou (musela mu napichnut jacmen na ocku a vytlacat ho), tak je s nim u lekarov tazko. 😔 Idem mu asi objednat nejake knizky na vianoce, videla som taku jednoduchu, ze len obrazky a abeceda, miluje pismenka. Hovorit ani za svet (zrozumitelne), ale mnoho pismem vie precitat, tak teraz stale "citame"...

Joj a este - stolica dozelena u kojeneho babetka znamena nieco? 😕 Mi nejako divne vcera kakal Mates...