Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

stylly
16. pro 2009

holky dneska máme 2130g,daří se Andýskovi dobře,jen pořád převážnou část baští ze sondiček 😅 je to prostě maličký lenoch 😠 no dneska jak tam s manželem půjdeme tak mu musíme domluvit at už jde s náma domů 😀

petka035
16. pro 2009

Stylly,hlavne že pekne priberá,ked bude mať viacej sily tak si potiahne sám. Moja Ninka papala zo sondičky len 2dni,ked mala na nošteku kyslík,potom papala z flašky už a neskor aj z prsníka, čo teraz už nie ☹

deina
16. pro 2009

Mne Matej tiez asi dva dni jedol len sondou, to som bola zufala. Zozaciatku totiz krasne papal sam, z flasky, tak som sa tesila, ze pojdeme skoro domov, potom ho dali von z inkubatora a ako si musel uz sam regulovat teplotu, nevladal jest. Skoro som plakala, ked mi ho raz sestricka doniesla a on mal sondu. Ale tolko som donho tlacila, ze sa potom celkom pekne rychlo chytil, tak som sa tesila, len pre zmenu priberal neuveritelne pomaly. 😒 A velmi vela schudol, bol sice vacsi ako Misko (presne 2kg, Misko mal 1850g), ale schudol ovela viac ako on, tak mal co dobiehat.

Stylly a ty za nim jazdis? Nemozes byt pri nom na izbe? ☹

stylly
16. pro 2009

Tak dneska jsem si ho 1.pochovala,....důkaz v albíčku

Deina:No byla jsem už z nemocnice propuštěná a on leží mezi samýma miminkama na intermadiálu a tam ležet nemůžu ale chodíme tam každý den a 2krát denně voláme 😉 je to nemilé ale vím,že má 100% péči u sester

irasek
16. pro 2009

ahoj, dneska den nic moc. Byli jsme na 18m. prohlídce, zjistila mu doktorka šelest na srdci ☹ a musíme na kardiologii hned po Novém roce. Takže 4.1. jde s uzdičkou pod jazykem a 6.1. kardiologie. To bude ten rok moc pěkně začínat. Ach jo, celý den jsem z toho špatná. Taky ho očkovala, takže má klasicky teplotu, celý den byl otrávený a kulhal z té injekce. Ale z toho se vyspí, to už znám, ráno v šest bude fit 😉

stylly- doufám, že si Andymu pořádně domluvila 😵 Na fotce je kouzelný, jak si Tě prohlíží. A jak to, že si si ho chovala poprvé?

mia81
16. pro 2009

stylly je to nadherny pocit vsak? ja som si prveho syna (najstarsieho)popestovala presne na stedry den .Ale nejak neskoro ti ho dali popestovat.
Neboj za chvilku pojdes k nemu lezat.

deina
17. pro 2009

Jeej, Stylly, ake drobatko, nadherny je. 😵 😵

Irasek, to mi je luto, nebudete mat pekny zaciatok noveho roka. Ale dufam, ze to bude vporiadku, vacsina deti zo selestu vyrastie.

Akurat som odsala 200ml, nechapem. 😨 Normalne po troch hodinach. Mozno je to tym, ze som sa cely den niecim nalievala, strasne som bola smadna a vysusena, no budem sa musiet nalievat kazdy den. 😅

petka035
17. pro 2009

Deina ja som práve tiež doodsavala,svojich klasických 300ml ale šlo by aj viac ale už nevládzem 😝 ono inak tvorba mlieka asi závisí viac od toho kolko toho zješ ako kolko vypiješ,včera som viac jedla a mlieka mám o dosť viac a aj iné kočky mi to poradili

stylly
17. pro 2009

Dobré ránko,

IRA: No dříve to nešlo,den po porodu mi to nabízeli,ale já jsem byla velmi slabá a bála se že ho neudržím no a pak měl ten kyslík,navíc ještě ta chřipková epidemie tak byla možnost až včera 😵 😵

Deina: 😵 😵 😵

ywina
17. pro 2009

deina-doktor mi řekl,že kluci na to bříško prostě trpí víc,než holčičky...kakání je taky hrůza,od 4.měsíce jen s rourkou,s mrkvičkou začal sám,ale ted se pokoušíme o brokolici a už zase 2dny nekakal....máme Nutrilon comfort,ale nepomohl nám ani na koliku ani na kakání.....nebo je to spíš tím,že je malý slabý??? ☹
Stylly-mě taky propustili,brečela jsem jak želva..bylo to hrozné...ale jen jeden jsem byla doma a už jsem jela za malým...měli tam hostinský pokoj,pro mamainky,co jsi jdou pro děti....já tam byla 14dní,z prokekce....a jsem za ni vděčná!!!Doma bych asi zbláznila....

stylly
17. pro 2009

Dneska máme 2200g......už jsme velcíííííííííííííííííí 😀

stylly
17. pro 2009

Ywina:Tak my tam s manželem chodíme každý den navíc tam vždy po vizitě volám a večer kolem 20.00 hodiny tam volám znova,.....hodně rychle to utíká a já nemám čas myslet,nobot jsem před porodem malého ležela ještě 2měsíce v nemocnici a neměla jsem nic připraveného takže tad lítáme a kupujeme o 106 😀

stylly
17. pro 2009

omlouvám se za překlepy 😅

ywina
17. pro 2009

stylly-my jsme šli domů,když měl 2000g....při narození měl 2,2kg,potom nejedl tak spadl na 1,85kg....A při cestě domů jsem taky rychle nakoupila to nejmenší oblečení,co jsem viděla...46....a ještě bylo veliké....
A proč ti ho nedají domů???

stylly
17. pro 2009

Ywina:tak nevím kde jste byli vy ale tady je normální že se miminka dávájí v týden porodu nebo těsně před a my jsme měli termín 5.ledna,navíc je tu pravidlo že musí papat 6lahviček s 50ml a to my ještě moc nezvládáme🙂

deina
17. pro 2009

A teraz ti kolko papa? Ale uz je velky, 2200g, krasa, to sa uz rychlo rozpapa. 🙂

Ja som z porodnice tiez sla s placom, ked ma prepustali a maly bol este v inkubatore, na oddelenie ma neprijali, pretoze mali plno (u nas prijmu matku k babetku aj vtedy, ked je este v inkubatore a vyzera to tak, ze ho coskoro vylozia - ale samozrejme musia mat volne miesto, ked nemaju, uprednostia matku, ktora uz ma babo vonku v perinke). Ani som sa s nim nechcela ist rozlucit, aby som neplakala, ale zdrzali ma papierovacky, tak som mu sla este vziat mlieko a pozriet ho. Doma potom uz bolo dobre, Misko sa velmi tesil, ze nas ma doma oboch, aj tatina, aj mamu. Potom som pre zmenu plakala, ked som sa vratila do nemocnice (doma som bola len jeden den, uvolnilo sa miesto), pretoze som Miska nechavala doma. To bolo take, ze keby som sa tak vedela rozdvojit... A prepustili nas, ked mal maly 2170g.

Idem sa dalej nalievat. 🙂

rohacka
17. pro 2009

Deina - s tymi tekutinami to neprehanaj 😉. Toto uverejnila Annag na svojej stranke, precitaj si:

"Treba dodržiavať normálny pitný režim, aby sme sa cítili dobre a v pohode. Laktáciu neovplyvňuje množstvo prijatých tekutín. Pri uvoľňovaní oxytocínu mamička pociťuje smäd, je fajn mať pri dojčení pohár s nápojom, pretože na začiatku dojčenia bude asi smädná. Niektoré mamičky sa isto ohradia – ako som začala piť veľa vody, mliečka sa začalo viac tvoriť – je to typický príklad, ako je veľmi dôležité mať pri dojčení vieru – vieru, že mliečka je dosť. Ľahké uvoľňovanie mliečka je závislé od vôle, pohody mamičky.

Je až neuveriteľné, aké množstvo tekutín dokážu mamičky vypiť. Vypiť 4, 5, 6 ba aj viac litrov tekutín je pre organizmus škodlivé, môže dôjsť k rozvratu vnútorného prostredia – kolapsu ba až k smrti. Mamičky, ktoré pijú takéto kvantum tekutín zvyčajne robia i množstvo podstatných chýb pri dojčení. Až keď sa sa chyby odstránia, bude sa mliečka tvoriť viac.

Na uhasenie smädu je ideálna čistá voda. Čaje, šťavy, minerálky sú len doplnkom. Bylinkové čaje (vrátane čajov na podporu laktácie) môžu mať vedľajšie účinky na mamičku i bábätko. Preto čaje treba piť podľa odporúčaných dávok, striedať ich, prípadne i vysadiť. Ovocné šťavy takisto obsahujú alergény, na ktoré môže bábätko citlivo zareagovať."

stylly
17. pro 2009

Deina:Pustí mi ho jak už jsem psala až bude papat 6lahviček s 50ml denně 😅

stylly
17. pro 2009

Deina:Ted papáme 1lahvičku a zbytek sondičky 😅 😅

stylly
17. pro 2009

Právě se tam za ním chystám tak mu musíme s tatínkem zase domluvit 😠 at už jde brzo s námi domů 😉

ywina
17. pro 2009

stylly-aha,tak on ti sám nepapá.... ☹ tak proto nejde domů...já byla v Bohunicích ve Fakultní....sondu měl Erik taky,ale jen jeden den,já jsem mu pořádně domluvila a začal baštit... 😀 Ale on není pořád velký jedlík,trvá mu to a dělá u toho srandičky....
Aby ti nezpohodlněl,když ví,že nemusí sát a stejně mu to mlíčko do bříška půjde... 😒 Ale tak snad mu domluvíš a pomaže domů.... 😀 Držím palce!!!

deina
18. pro 2009

Ja dnes asi nepojdem spat, odsavam, jednou rukou tukam a zase toho nejako vela tecie. 🙂 Joj, 5l, to zase nie. Ale ja casto pijem malo a potom sa cudujem, ze som vysusena. Ale tiez mam ten pocit, ze ked pijem, mlieka je viac, fakt je to len psychika?

Ozaj, nevadi, ked si obcas dam nejaky isotonicky napoj? To zvyknem pit, ked som uz velmi smadna a voda nezabera, len zriedkakedy.

irasek
18. pro 2009

deina- koukám na ty časy, kdy píšeš 😀 .
S izotonickým nápojem asi neporadím, ale když nad tím přemýšlím, tak jestli to nepřejde do mlíčka, aby Ti pak Matko spal. Nejlepší bude, dát si po odsátí, nebo kojení, to se snad nic neděje.
Doktorka se na kontrole hrooozně divila, že nechce pít mlíčko. Že mu to dát prostě musím. Ale jak? To jsou vždycky rady 😠 Že prý dva jogurty denně je málo... Kravský mlíko doporučuje od třech let, ale můžu zkusit uvařit z něho občas puding.

deina
18. pro 2009

Mne povedala, ze 2x denne jogurt staci a k tomu pripadne mliecne polievky, kase a tak. Ale zase on je od tvojho Patka starsi.

Isotonicky nie je taky, ze povzbudzujuci ako Red Bull a pod, ale taky pre sportovcov, hydratuje, dodava tekutiny, mineraly... ale nie je vhodny pre tehotne, tak neviem, ci je vhodny pre dojciace mamy. Ale neviem, co by v tom mohlo byt nevhodne...

andulka4
18. pro 2009

Deino těhotné a kojící tento nápoj nesmí, má to kofein nebo tein

stylly
18. pro 2009

Tak Andýsek má dneska 2240g a v inkubátoru pěkně cestuje(viz foto),...dneska dokonce i pěkně papal 😀

nanya
18. pro 2009

Ahoj holky, mohu se přidat? Sice již navštěvuji jednu diskuzi - extrémní nedonošenci, ale přeci jen se tady mezi vámi mohu dozvědět i jiné zajímavosti ohledně předčasně narozených dětí. Na úvod. Jsem maminkou chlapečka narozeného ve 28+1tt s váhou 830g a 34cm. Nyní je nám kalendářně 8 měsíců a kousek /korigovaně 5,5 měsíce/. Máme 7,3 kg a 64 cm. Chtěla bych se vás zeptat, jak často musíte, teda pokud vůbec, navštěvovat s prcky očního lékaře. Já chodím s malým cca co 3-4 měsíce, vůbec se mi nelíbí přístup doktorky, která mu provádí vyšetření svými prsty, kdy ho svými nehty škrábe po jeho bělmu, vždy má po vyšetření modřiny jak na víčkách, tak pod očičkama. Je mi ho tak strašně líto, navíc to nepříjemné rozkapávání atd. Navíc mu její vlasy, teda pokud se té slámě tak dá říkat, padají přímo do pusinky, když pláče. Posledně jsem se málem neudržela a něco jí řekla. Oči má malý od začátku v naprostém pořádku, tak nevím, proč musíme chodit tak často, obávám se, že to je snad, aby měla nějakou čárku za pacoše ☹

tinuskaha
18. pro 2009

ahoj nanya ja tiez navstevujem diskusiu extremni nedonosenci. 🙂
aj ja s malym chodim na ocne kazde 2mesiace.sme po operacii ociek(ROP III.stupna)nasa dr.je strasne zlata a jemna.pred operaciou a potom este 2xpo nej malemu pozerala ocka takym sposobom ze mu dala do coi tie roztahovacie neviem ako to nazvat klieste a potom akoby tenkou pinzetou pozerala oci.nebolo mi to 2x prijemne pytala som sa jej ci ho to neboli ale vravela ze je to len neprijemne.nikdy sa mu tam nesparala prstami a neurobila mu modriny alebo jazvy.teraz uz mu ocka pozera len takou lupou.
maly mal v nemocnici oci v poriadku no ked nas mali prepustit tak mu zistili I.stupen po 2tyzdnoch doma to bol II.IIIstupen.a museli sme na operaciu ☹

nanya
18. pro 2009

tinuskaha ahoj, zrovna dneska jsem ti na extremních nedonošencich psala 😀 Docela ti očni lékařku závidím, hlavně její přístup, protože té naší se bojí aji sestřičky, chodí kolem ní po špičkách 😖

tinuskaha
18. pro 2009

prave som to citala 🙂 ved si ociarku zmen.nemate v okoli lepsiu?