Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

deina
24. kvě 2010

U nas ani nie kvoli tomu do 48 hodin, zeby bolo potom tej vody malo, ale kvoli zvysenemu riziku infekcie to nepredlzuju.

raakosnicek
24. kvě 2010

asi jak kde no.

infekce byla a velka,byla spoustecem predcasnyho porodu,vvelky zanet mocovych cest a infekci zjistili az dve hodiny po porodu,kdy jsem jim zacala kolabovat.

ale primar neonatolog mi rikal uz na sale,ze plodovka strasne smrdela i mala....
mama na salech kamaradku detskou sestru a i na gynde doktorku,ktera se o me starala,v tomto jsem verila,ze vi,co delaji. proste pokud plodovky bylo u male porad dost a jeste se mohl ostat ze se dirka opet zaslepi,chteli aby mim ivydrzel oco nejdyl u me.

olifcek
24. kvě 2010

@deina dakujem x;o)) ja len vzdy pozeram, co podla tejto page dokazu babatka

http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...

a my vzdy tak na 90percent splname to, co podla kalendara....ale super, tak budem odratavat a to mam potom naozaj sikovne dievcatko...a od vcera vecera sa mi uz otaca z bruska na chrbatik ale staale chce ist vpred, plazit sa, no nejde to x;oDDD uz sa na brusku i za hrackami nacahuje x;o)))

a veru do 48 hodin kvoli infekcii...

raakosnicek
24. kvě 2010

olif my odpovidame neco mezi kalendarnim a gestacnim vekem.
neurolozka rikala, ze na to co by mela umet gestacme,cili pul roku je hodne popreu

olifcek
24. kvě 2010

@raakosnicek no veru u predcasnych porodov je skoro na sto percent spustacom infekcia...mne ju podla mna sposobil moj gyneko..on ma totiz v den, ked mi odtiekla plodovka pozeral i palpacne a dost to bolelo..a akutny zapal vraj znamena, ze sa mohol v ten den urobit, ale i hodinu pred odtekanim plodovky...

olifcek
24. kvě 2010

@raakosnicek super, takze predcasniatka su fakt silne a sikovne deticky 😵 😵

raakosnicek
24. kvě 2010

olif ja vubec nemela priznakyi nfekce mocovych cest,zjistili az pri vysoke horecce po porod,vysokemu pulsu(prvne mysleli ze mi po prvnim SC praskla deloha) a pak dle crp vysoke hladiny.
mela jsem asi sest dnu zilne atb po 4 hodinach

raakosnicek
24. kvě 2010

jsou silni,moc, museji.maji to dane uz tim startem do zivota

olifcek
24. kvě 2010

@raakosnicek ja som tiez nemala ziadne priznaky...mne len praksla plodovka, hned som sla do nemocnice,tam mi robili krvne testy a z nich vyslo, ze mam niekde vely zapal vzhladom na cisla...tak ma hned napichli kortikoidmy s tym, ze aspon 24 hodin musime vydrzat, a ked cisla neustanu alebo neklesnu, okamzite CS...mne cisla asi po 16 hodinach zacali stat a po 24 klesat, tak sa rozhodli pre dalsi den...rodit som mala spontanne, no krcok nepustil, kedze v minulosti som na nom maala roibeny jeden zakrok, a jazva bola silna....takze cr nakoniec po 48 hodinach

raakosnicek
24. kvě 2010

ja jsem po prijmu v porodce mela vysoke crp,ale hned davali infuze a kleslo to.

ale ja uz cca od 29tt citila velke tvrdnuti bricha,krvacela jsem.....

olifcek
24. kvě 2010

jj i ja som bola na infuzkach

raakosnicek
24. kvě 2010

už je to pryc..ted se jen zbavit te blbe vojtovky

olifcek
24. kvě 2010

my zatial necvicime...s oliv cvicilo v nemocke asi 10 dni? mozno aj menej, vyplakala si pruh, odvtedy s nou necvicime a pred mesiacom sme boli u neuro a odporucala len polohovat na brusku...takze nas to asi minie..

raakosnicek
24. kvě 2010

ja si to myslela taky,ale zacali jsme cvicit v peti mesicich

olifcek
24. kvě 2010

@raakosnicek kvoli comu cvicite?

raakosnicek
24. kvě 2010

olif zacal oto preferenci prave strany,ktera se mela do trech mesicu vyrovnat,doporuceni polohovani,ale nepomohlo,tak cvicime kvuli preferenci jedny strany,vice uziva proste jen pravou stranu

olifcek
24. kvě 2010

@raakosnicek aha....no ja mam pocit, ze oliv rovnako obe...ako sa to prejavuje?

raakosnicek
24. kvě 2010

hlavicku mela porad na pravou stranu,kdyz se toci na brisko,jen pres pravou stranu, kdyz si hraje na brisku opira se jen o prave predlokti

olifcek
24. kvě 2010

@raakosnicek ahaaaa, Tak toto mame ok...x;o) ale podla mna je normalne, ked zacne viac jednu ruku preferovat a jednu nohu, ved lavak, alebo pravak, nie???

Ty fotky nemas?

deina
24. kvě 2010

Nas maly tiez preferoval jednu stranu, vzdy si daval hlavicku dolava, aj ju mal vylezanu, ale vtedy to polohovanie pomohlo, uz vyzera lepsie... pre zmenu sa mi zda, ze preferuje pravu stranu teraz, pretaca sa ovela castejsie doprava, dolava ho musim nutit a motivovat. Hracky chyta oboma rukami, opiera sa o obe ruky, len to pretacanie...

raakosnicek
24. kvě 2010

olif jde o to,ze kdyz zapojuje svaly jen na jedne strane,druhe nepouziva,zakrnuji a muzou se vyvinout problemy s pateri...
jinak by to neurologove az tak neresili.
A levak,pravak,vyhranenost prave je az po prvnim roce zivota.

fotky mam,ale na fejcu....verejne nedavam

raakosnicek
24. kvě 2010

deino nam prave polohovani a motivace nepomohli a vyvinul se z toho levostranny hemisyndrom ve vsech polohach.

deina
24. kvě 2010

No uvidime, co nam povedia na neurologii, o tyzden ideme na kontrolu, spomeniem jej to, ze sa pretaca viac do pravej strany. Ale v ostatnom tu pravu stranu nepreferuje, ako pises, zeby sa opieral len o jednu rucicku napriklad, to nie.

raakosnicek
24. kvě 2010

neurolog to pozna v polohovacich testech.
i kdybch ji ja tehda rekla,ze se toci na obe strany\,pozna to.
mozna by se to casem upravilo,ale zbytecne cekani,jak se to vyvine a cvicit treba v osmi mesicich

deina
24. kvě 2010

Aha, tak vtedy, ked sme tam boli naposledy, v tych testoch bol dobry, vtedy to bolo vporiadku, odporucila nam len ho polohovat. Snad sa to odvtedy nepokazilo. 😒

raakosnicek
24. kvě 2010

držím palecky.
my tedka naposeldy dostali velkou pochvlau,ze se moc zlepsila,ale cvicime dal,aby se to zase nepokazilo

deina
24. kvě 2010

Dakujem. 🙂 Ja ked teraz citam, ze stale vela nedonoseniatok cvici, tak mi je obcas divne, ze my nie, ci nieco nezanedbame a ci je Mates naozaj iba lenivy... take pochybnosti. Ale mam s nou dobre skusenosti, este so starsim sme tam chodili, on cvicit musel, tak sa hadam nemyli.

kockoska
24. kvě 2010

Ahojte. Tak nas maly sa dnes zacal pretacat z chrbatika na brusko a pritom z bruska na chrbatik este nevie. Ale uz sa da povedat ze pasie koniky.

raakosnicek
24. kvě 2010

kockos, zpět na zadicka ma jeste spoustu casu

olifcek
24. kvě 2010

deina ani my necvicime a dufam, z enebudeme..ja vojtu itak odmietnem, ked tak a budem sa pytat na boatha..ale oliv nema zjavne ziaden problem, takze by to malo byt ok, ale jasne, uvidime 02.06. co povie neurologicka...