Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

elinka27
4. srp 2008

akože ja mám tiež možnosť požičať si od švagrinej káričku,ale to by som ho radšej nosila na rukách.MM mi hovorí,že som náročná,ale nech si s ním potom chodí on von 🙂 ja budem jedine po tme.
Som sa rozhodla,že si pôjdem kúpiť iný a tento keď sa vyreklamuje predám, on nieje zlý a keď sa vymení poťah bude ok, a snáď sa to už nezopakuje.Len teda tie peniaze som mohla použiť na niečo iné,ale čo už nejako bude.A tento samozrejme,že už predám pod cenu ako to už býva.

deina
4. srp 2008

Gucz, zatial sa mi najviac pozdava ta autosedacka, ktoru si spominala ty (Zenit), aj cenovo, aj polohovatelne, aj boky vyzeraju dobre (vystuzene). Ale cez bazar by som sa bala kupit si sedacku, kedze nikdy neviem, od koho ju kupujem. Kebyze ma niekto znamy pouzitu autosedacku, tak nie je problem. AKy Chicco golfac ste kupili?

Uz som rozmyslala aj nad tym, ze predame nas kocik a zainvestujeme do dobrej autosedacky... no ved este uvidime, kocik mal byt aj pre druhe babo.

No ale mozeme potom predat aj taku drahsiu autosedacku...

Mna by tak este zaujimalo s prikrmami - kolko mlieka by malo take 6-7 mesacne babo denne vypit? Mne sa zda, ze Misulo ho vypije malo, menej, ako by sa patrilo. 😕 Ale tvari sa, ze mu uplne staci. Odkedy sa nebudi v noci, bojim sa, ci ma toho mlieka dostatok - ale dalsiu davku mu nemam kam vsunut, ibaze by som ho budila v noci. Jemu staci 120ml na ranajky a na olovrant. Obcas mu dam 150ml, ked sa mi zda velmi hladny, ale potom sa s tymi 30ml uz len hra...

janina77
4. srp 2008

deina, s tym mliekom je to podla mna o chuti babatka. Nas maly doteraz nevypije naraz viac ako 120 ml, a ak vypije celu 120, tak to je sviatok! V noci mu robim 150, ale pije to na 2x, on vypije aj studene, tak cca o 3.-tej spravim 150, daco vypije a o 6.-tej dopije, nehrejem, nedavam do chladnicky, necham len tak pri posteli, nema z toho ziadne problemy. A cez den uz ciste mlieko vlastne ani nepije, bud rozmix. s bananom, alebo kasu, alebo niekedy tak 60-100 ml ked ma dlhu prestavku medzi jedlami. Ale to je malokedy.
My mame tiez to AR mlieko, asi ako aj vy, a mozno tym ze jhe hustejsie, tak ho vypiju menej.

janina77
4. srp 2008

janka, tu zabu sme kupili v TESCU, je to vyrobok pod ich znackou, tak asi inde to nekupis. Je super, ale ako bazenik dost plytky, len pre male dietatko.

deina
4. srp 2008

To je mozne, kedysi bol schopny vypit aj 180ml na jeden sup, ale AR nikdy nepil tak vela. Najprv iba 100ml (comu som sa velmi cudovala, ze mu staci, ked predtym to bolo 150-180ml), teraz 120ml, obcas 150ml. Lenze dokopy je to potom iba 240ml denne + mliecna kasa, mozno 350ml mlieka denne? 😕 Ale fakt mu nemam kam vsnunut dalsiu davku, uz to nie je taky hlados ako byval, teraz je pekne kazde tri hodiny 5x denne.

janina77
4. srp 2008

my tiez nevypijeme viac mlieka za den ☹

deina
4. srp 2008

Nevadi to? Musim sa na to opytat lekarky. Ale viac nezje, ibaze by sme prestali pit AR, vtedy mozno by vypil viac.

Tak ma napada - ako sa robi sono pri podozreni na reflux? Ideme tam v stredu, nalacno (no hroza) - dufam, ze je to rychle.

janina77
4. srp 2008

nalacno? A to si nemas brat ani so sebou jest pre neho?
Lebo nam to robili cca 10-15 minut po jedeni, sono cez brusko, ziadna sonda, ze ci sa mu vracia obsah zaludka spat hore.
Ale ako to zistia nalacno, tak to neviem 😕

andulka4
4. srp 2008

Deinuš když ti nepláče tak bude určitě spokojený.Myslím že to AR je hustější a víc zasytí 🙂 Určo má dost tak se neboj 🙂

denka28
4. srp 2008

deina,u nas sa to sono robi nalacno, potom treba dietatkovi dat napit mliecko a spravi sa dalsie sono. takze si zober zo sebou mliecko.

inac ani nas maly mocnechce papat.. vypije 115-veelmi zriedkavo 125ml, ale uz si nerobim hlavu z toho... ked mu to staci tak mu to staci..pekne pribera a rastie.. a to ho este ani neprikrmujem...

elinka27
5. srp 2008

tak ja som počula,ze AR mlieko je vraj hustejšie a preto ho vrak deti vypijú menej,my sme ho jeden čas mali,ale náš bol taký pahltný,že ho vypil aj tak veľa,ako keby mal normálne 😀 a potom sme mali próblem,lebo ho to tlačilo v bruchu a reval a mal kŕče,tak sme to vysadili grckáme ďalej,ale čo už.To grckanie už pomaly ustupuje,ale občas mi ešte takú peknú grcku uštedrí 😝

o tom sone je to pravda robili to nalačno, urobili sono, dostal napiť mlieko a dostal do neho nejakú reflexnú tekutinu,ktorá je vidieť na sone a tam bolo krásne vidieť ako sa mu vracia mliečko späť.

my sme mali tiež obdobie kedy menej mlieka pil,ale keď neplakal tak som to neriešila nejak extra,samozrejme,že keď už dlhšie nejedol,tak som mu dala aj nasilu,a vtedy to vypil, bolo to zo zubov u nás,ale na to som samozrejme prišla až keď konečne vyšli

elinka27
5. srp 2008

gucz a som sa nas...., idem si vo štvrtok kúpiť drúhu káru, uvažujem nad Chicco, a túto keď vyreklamujú predám.Na tú autosedačku nejak naškriabeme z výplaty, čo už keby človek vedel dopredu čo sa stane,veľa vecí by sa nestalo 😉

deina
5. srp 2008

Ahoj Denka, ako sa mate s Rolandkom? Davno si sa neozvala.

Aha, takze musim brat mlieko. Vlastne aj tak by som ho bola vzala, aby som ho potom ryyyychlo mohla nakrmit, ale nepovedali mi nic, len ze doneste ho rano o osmej nalacno. 😕 Vdaka.

Co poviete na tuto sedacku? --> http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co... Chicco sedacky su dobre, nie? A ta cena je fajn, rozhodne lepsie ako Concord rovnakej kategorie za 10 000sk.

Elinka, aky Chicco kocik pozeras? Mne sa celkom paci Lite Way (http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...).

gucz
5. srp 2008

deina myslím že malý vypije tak akurát, ja moja vypila už aj viac, teraz jej to zasa klesá. Už mi vypila aj 250 ml, teda ráno a večer, potom 180, a teraz nejakých 150. Ak Mišulko neplače od hladu, tak to nevadí, detičky sa škaredo povedané neprežierajú, dá si len koľko potrebude. Moja pila veľa mlieka, lebo iné tekutiny mi nechcela, teraz ak je veľmi horko, tak si cucne vodu, čaj do nej nedostanem už od narodenia, proste jej nechutí, radšej bude smädná.
A možno mu nechutí z tepla, Laura keď je horko menej papá

Ja som kúpila golfky chicco lite way. Sú to golfky s nánožníkom, fusakom, pláštenkou. Dolu má košík, ten keď odopneš, tak je to vak na plecia. Má polohovateľný chrbátik až do ľahu, malá mi v tej káre pekne spinká. Bolo tam písané, že sa dá používať už od narodenia, lebo je tam spevnená opierka chrbátika. Strieška sa dá odzipsovať a preklopiť ako slnečná strieška. Ja som s tou károu spokojná veľmi, uvidíme, ako prežijeme zimu, ale zasa ja už s malou nechodím na 2 hodinové prechádzky, radšej spí cez deň doma v kľude, vonku radšej sleduje všetkých havov.
Stála ma 4490 korún, dá sa tam dokúpiť madlo, za 590 korún, nám ho však predavačka dala v cene káry. Kupovali sme ho neplánovane, tá PP atlantico mi strašne vyprašivela, kupovala som ju už staršiu s tým, že ju budem používať len u nás po dedine. Tak hovorím MM pozrime malej nejakú malú lacnú káru, nech nejdem do mesta s malými golfkami v zime, ako jej tam dám fusak? Tak sme pozreli, boli sme na výlete v Nitre, najprv som rozmýšľala nad takou károu coneco, ževraj to vyrába baby point, ale potom MM že lepšie budú golfky, sú skladnejšie. Na rok už bude malá určite behať, tak káru budeme používať naozaj len do mesta, tak nech to nezavadzia v byte. Tak som starú káru aj malé golfky predala a ostala nám len táto. Ale rozhodne môžem doporučiť, ľahučko sa ovláda, nie je ťažká, po zložení nezaberie miesto. Ale oni majú viacero typov dobrých káričiek 🙂

deina
5. srp 2008

Super, to znie dobre. Celkom sa mi paci tento golfac a budeme potrebovat nieco skladnejsie, ked sa odstahujeme. Nieco, co sa lahko zlozi a nezaberie vela miesta v kufri auta. Mozno este na zimu si nechame sportovy kocik (Concord), ale neviem - zevraj tieto golfky maju dobry teply nanoznik a fusak?

gucz
5. srp 2008

deina tá autosedačka vyzerá dobre, pozeraj si však aj ako vysoko nad plieckami sa dajú na sedačke nadstaviť pásy. tá chicco tam má len dva stupne, teda dierky na pásy, aspoň na fotke to tak vyzerá. Ja som pôvodne tiež chcela od chicco, ale akurát ju nemali v predajni, ani na skladoch nebola. Najlepšie bude, ak zájdeš do obchodu a pozrieš si to na vlastné oči. Plusom je, že sa dá upevniť v oboch smeroch 😉

gucz
5. srp 2008

má ten nánožník, dá sa z neho urobiť fusak, je to teplučké, fusak je aj s kapucňou. Z vnúta je tam flis alebo také dačo, lepšie bude, keď to odfotím.

gucz
5. srp 2008

no už som to hodila do albumu. Tá kárička je tmavomodra, neviem ale na fotkách vyzerá bledšie. Keď sme ho kupovali, mali v predajni už len jeden, veľmi pekný je aj zelený, alebo modrý.

deina
5. srp 2008

Laura v nom vyzera spokojne. 🙂 Dobre vyzera ten kocik, paci sa mi. Potom povies, ako sa ti s nim jazdi v zime. Sklada sa lahko? Este sa mi paci aj Jane Energy, ale na ten som pocula aj dost zle referencie a potom Red Castle (http://www.bambini.sk/index.php?main_page=index...).

Asi ma naozaj len dva stupne na pasy tato autosedacka. Planujem to spravit tak, ze si ju obzriem nazivo, strcim do nej Misula, nech vidim, aka je.

deina
5. srp 2008

Aj ten Laurikin overal je velmi pekny, zlatucky. 🙂

elinka27
5. srp 2008

tak ja som pozerala Chicco Simplicity, ten sa mi pozdaval,ale neviem.Prave sa chystam do obchodu ho obzriet,len ma stve ze vyhodim zbytocne zasa prachy 😒 Ja uvazujem nad lacnejsou sedackou, od Meggy Globertroter ale tiez ju pojdem obzriet a potom sa rozhodnem.
je to tato http://www.lacnejsienekupis.sk/index_g.php?acti...
ale zasa aj ta pod nou od Zooty je celkom fajn.

deina
5. srp 2008

Ta Zooty vyzera dobre. 🙂

Mne sa este paci Chicco, neviem, aky typ to je, ale farba hawai - to je ako nase lehatko, take modro-cervene s kvetinami. Len ten je skor pre dievcatko.

gucz
5. srp 2008

meggy a zooty tieto sedačky čo sú v kuse vyzerajú celkom dobre. Kamarátka však kúpila sedačku meggi od 9 do 36 kg čo neni polohovateľná, a pripadá mi to ako jeden veľký made in rozsyp sa. Treba to hlavne pozrieť osobne a ako vraví deina aj vyskúšať. Aj my sme skúšali.. Ono niekedy sa neoplatí kupovať lacnejšie, lebo sa to nevyplatí. Ja som mala napríklad predtým golfky za 2200,- Chipollino prego, nehovorím že boli zlé, boli fajn, ale už by som to asi nekupovala. Pri predaji tých dvoch káričiek som tiež dosť prerobila, ale čo už.

rohacka
5. srp 2008

Deina - nedavno sme tiez boli na sono bruska, povedali, ze 3 hodiny predtym nesmie jest, boli sme tiez na 8.00 objednani, tak som ho zobudila o 5.00, nakojila a spal dalej. Zobrali nas samozrejme neskor, ako to byva, aj ked si objednana, ale vydrzal. Urobia sono nalacno a potom nakrmis a opat sono, tak ako to niekto pisal. Ked som sa ohradila sestricke, ze tak dlho nevydrzi nejest, povedala mi, ze maju aj novorodencov a vydrzia... 😒 .
Inak, k tomu mlieku - ja kojim uz len 3 - 4 x za 24 hodin, ale zje mi jeden jogurt 150 ml, co sa rata ako 250 ml mlieka a zje chlebik so syrom napr. - ale nas Kubko je starsi, tak uz moze aj take veci. Vraj by dieta malo denne vypit 500 ml mlieka vratane vsetkych skrytych mliek - akoze trosku mlieka v nejakom privarku a pod.
My sme davali lepok az od roka, ale mali sme to odporucane od neonatologicky, ze vraj preventivne kvoli nezrelosti - nedonosenci maju nezrely traviaci system. Ale neviem o nikom inom, kto by to dodrziaval, okrem nas. Ale bolo to trapenie a hrozne vela to stalo - tie vsetky chleby a peciva bez lepku, o nejakej pochutke ani nehovorim.
My mame golface Renolux Trottine - kupovali sme este pri starsej dcere, ale je lahucky, len nejakych 6 kil, nosim v nom Kubka na 1 poschodie v rukach. Da sa super zlozit tak, ze si ho nesiete ako kufrik. Ale da sa polohovat len do dvoch poloh, takze spat sa v nom neda velmi, lebo obe polohy su vysoko. My sme chceli hlavne lahky kocik, ktory pohodlne vojde do auta a tento to splna. Stal 3000 pred dvoma rokmi.
Inac, spominali ste cvicenie na lopte. Mne na rehabke odporucali knihu od Ivy Dolinkovej - Cvicime s kojenci a batolatami, vyd. Portal. Objednavala som cez internet, su tam celkom fajn veci, niekedy som podla toho cvicila casto, teraz uz sporadicky.

deina
5. srp 2008

Maju aj novorodencov a vydrzia. 😠 Jasne, ze vydrzia, ale s akym krikom - nas maly reve ako o dusu, ked nedostane jest hned, ako vyhladne, ale to fakt strasne. To je taky krik, ze hroza, cely je cerveny, ani opisat sa to neda. Minule sme sli nalacno na imunologiu, drzal sa dobre, ale vzala nas sestricka trosku skor, takze sme domov prisli akurat na jeho cas jedenia. Snad aj teraz to pojde rychlo, na osmu by sme mali byt prvi.

elinka27
5. srp 2008

deina a neda sa tam objednat za poplatok presne na hodinu?My sme to tak vtedy na gastro robili.Skus sa opytat, vzdy lepsie ako ho trapit.

Tak som bola pozerat ten kocik a Chicco Simplicity u nas nemaju,ale vybrala som si favorita Chicco Multiway.Je to sice zasa golfac,ale co uz.

elinka27
5. srp 2008

rohacka čo sa týka tej tráviacej sústavy,mne zasa povedali,že tráviaci systém precuje aj pri nedonosencoch už od narodenia, takže možem dávať pokiaľ nieje riziko na alergiu ako u donosených,tak neviem asi fakt platí "sto ľudí sto chutí"

babulik22
5. srp 2008

ahojte,moja mala sa tiez narodila skor v 8mesiaci.a to som lezala 7 tyzdnov v nemocnici.mala 4dni zltacku bola stoho spava a nechcela papat.takze pri narodeni mala 2800g a pri prepusteni 2600g.mame mierny reflux.takze od 2mesiaca papa nutrilon ar lebo som nekojila.ma to stou motorikou posunute oten mesiac.co sa tyka dvihania hlavicky,pretacania.ale teraz neviem ci nas z rizikovej poradni neposlu neurologovi lebo za par dni ma 9mesiacov a nie a nie sediet.ked ju drzim za rucicky,tak sa do sedu dviha aj do stoja.ked je v lehatku,tak si sadne a drzi sa z jednou rucickou a sedi,ale inac nic.akurat par krat ked bola na styroch,tak si tak sadla,ze mala pod ritkou nozky a drzala sa rucickami zeme ale pochvile padla.myslim ze je to naten vek malo a toho neurologa sa nevihneme.

elinka27
5. srp 2008

babulik nič si z toho nerob,ani my ešte poriadne nesedíme.

janina77
5. srp 2008

babulik, so sedenim sa vooobec netrap, hlavne nech i zacne lozit, posilni chrbatik a bude sdiet. Moj maly ma rok a nesdi. A ani trochu ma to netrapi. Lozi, stavia sa, a sediet sa este nauci!